0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: графиката на katia13
« Отговор #120 -: Декември 11, 2007, 09:07:16 am »
мерси денис и аз така се надявах да кажеш,обаче,защо тогава БТ продължава да пада... НЕРАЗБИРАМ!!!днес вече е 37.0..явно ще ми идва.. :(  .. ама нали БТ се определя от прогестерона,щом той е добре - защо тя пада????ако ми дойде преди неделя пак няма да имам 14 дни ЛФ!!! :(
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #121 -: Декември 11, 2007, 09:31:59 am »
Тя БТ може и да е паднала, ама  не е паднала под 37....За днес БТ е добре.
Прогестерона не е под границата, ама е по-добре да е някъде около горната граница. Консултирай се с лекаря си за тези стойности, а може и с ендокринолог!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #122 -: Декември 11, 2007, 09:39:48 am »
сутринта даже беше 36.9,аз неможех да повярвам...реших че не съм я мерила хубаво,та тази стойност 37.00 е след като я измерих повторно.. :( !!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #123 -: Декември 11, 2007, 11:03:21 am »
ВИЖТЕ КАКВО НАМЕРИХ НА ТЪРСАЧКАТА:
"Терминът имплантационен спад е често използван за обясняване на спада в лутеалната фаза около периода на очакваната имплантация (7-10 ден след овулацията). В същото време този пример не е винаги реултат от бременност, терминът е често използван защото е подходящ за обяснението на спада и защото този пример по-често се появява по графики с бременност, отколкото при липса на бременност.  Има няколко фактра, които ще ви помогнат да разберете защо това спадане или покачване на температурата е по-често срещано при графики, завършили с бременност.
1. Жълото тяло нормално достига върха на  продукцията на  прогестерон и започва да се редуцира в средата на лутеалната фаза. При цикъл, в който е настъпило оплождане това е спасено когато ембриона се имплантира и продължи производството на прогестерон, докато плацентата не започне сама да произвежда хормони.
2. Естрогенът обратно на прогестерона намалява температурата. Вторичното повиашаване в средата на лутеалната фаза може да е причина за рязко понижаване на БТ. Това може да обясни защо понижаването на БТ  около средата на лутеалната фаза при цикъл без настъпило оплождане. Нивата на естроген при настъпила бременност са по-вискоки от тези при един овулаторен цикъл.
Когато видите такова покачване/понижаване на температурата в средата на Вашия цикъл, това не дава 100% гаранция, че е застъпила бременност. Докато сте имали полов контакт във фертилните дни имате шанс да сте бременна без значение как изглежда графиката Ви"
ЗНАЧИ ЛИ ТОВА ,ЧЕ ИМА ШАНС ДА НЕ Е ЛЕЛКАТА ТОЯ СПАД ПРИ МЕН.. :balk_159:
                     
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #124 -: Декември 11, 2007, 11:09:51 am »
а дано да си бременна, най-искрено ти го пожелавам, времето ще покаже. Успех
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #125 -: Декември 11, 2007, 11:15:33 am »
Катенце, значи е 36.9, а не 37 :( Да, тази стойност може да означава точно имплантационен спад. Във фертилити френд съм разглеждала много графики и то бременни, точно с подобен спад (или връх). Но появата на този пик (бил то нагоре или надолу) не е гранация за бременност, а само още една надежда. Пожелавам ти го от сърце, нека това да е имплантационен спад :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #126 -: Декември 11, 2007, 12:21:34 pm »
мерси remiG.!мерси и на теб зеленоочке :wink:!
поправих данните,щом явно трябва да взема първата измерена стойност... :(,а тя е 36.9 :(!!! незнам !!!! :?дано е имлантационен спад..,ама...ако утре не се вдигне поне на 37.1,даже по-добре 37.2 ...значи е лелката.... :(
гадна работа..,а съм едва 9 ден след О. егати ЛФ..
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 12:24:08 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #127 -: Декември 11, 2007, 16:24:59 pm »
Дано да е имплантационен спад, че иначе ще трябва май да пиеш прогестеронче ...

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #128 -: Декември 11, 2007, 16:46:14 pm »
дано...ще видим утре дали ще се покачи... :(
благодаря ви за подкрепата :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #129 -: Декември 12, 2007, 07:49:31 am »
Да, може да е от т.н Имплантационен спад  :D /т.е от вторият пик на естрогените/
Рано е още за М. може би БТ пак ще се повиши

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #130 -: Декември 12, 2007, 09:15:14 am »
дааааааа :D denis ,мила повише сеееее :dance2: :dance2: :dance2:!!!ДНЕС ПАК Е 37.1(рязък спад вчера и рязко покачване днес :wink:)!!!
зеленоочке,виж ми графиката...а ДАНО,ДАНО да се задържи така..
 :bighug: :bighug: :bighug:,толкова се радвам,че ви има..само ако знаете колко :D!вече немога да си представя деня без да вляза тук.. :D !много ви обичам всичките.. :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #131 -: Декември 12, 2007, 09:23:38 am »
Просто перфектна :) Супер е :) А дано, дано има Коледно чудо :)

п.п от 8 часа те дебна :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #132 -: Декември 12, 2007, 10:00:51 am »
Браво, браво  :D
 :balk_21:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: графиката на katia13
« Отговор #133 -: Декември 12, 2007, 21:21:22 pm »
Е,кой като нас!Значи си е много хубав този спад и после рязко качване.ХО-ХО!
Дано,дано и ние се похвалим...
Re: графиката на katia13
« Отговор #134 -: Декември 12, 2007, 21:29:31 pm »
хей daniski,казах ли ти аз вчера,че може и да ти се качи днес БТ ,а? :wink: сега остава само да чакаме и да следим как се развиват нещата.. :crossfingers: да не ни идва заради  :bfp:!!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #135 -: Декември 12, 2007, 21:33:49 pm »
ей момичета, айде дано да се похвалите с  :bfp: и повличайте крак та и  ние.  :balk_602:  :balk_21:
Re: графиката на katia13
« Отговор #136 -: Декември 13, 2007, 20:14:55 pm »
току що леко ми зацапа... ..ще видя каква ще е утре БТ ,но май-май е ясна работата..все още се надявам,поне да задържи до неделя,че да имам по нормална като дължина ЛФ..  ! ама предния месец два дни ми зацапа и дойде с пълна сила на третия..ех,тоя прогестерон чудя се какво да го правя  8O
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #137 -: Декември 14, 2007, 08:56:50 am »
denis,зеленоочке днес БТ е 36.9  :( ,сутринта пак ми зацапа.. ще ми идва нали???
- ако дойде днес-ще съм имала 11 дни ЛФ
- ако дойде утре - ще са налице 12 дни ЛФ
 И в двата случая все е къса.. :( ,а аз така се надявах дори да ми дойде тоя месец да имам поне 13 дни,ако може даже 14 ЛФ..все пак прогестерона беше малко по-добре от миналия месец!!ако и следващия е така,вече лекаря ще може да изкаже мнение и да взимаме решение от това ли е проблема.. :(
 "Имлантационен спад".. :x ..ама и аз съм една...удавник за сламка се хваща..чак ми става смешно като се сетя,колко наивна съм..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #138 -: Декември 14, 2007, 09:42:42 am »
Опс, не искам да виждам такова отчаяние!
Не е хубаво че БТ спада, знаеш си го :( но 11 - 12 дена лутеална фаза, ама изобщо не са чак толкова малко, колкото си мислиш. Поговори с доктора си, ако там е проблема, то той се коригира най-лесно от всичко :) прогестеронче след овулацията и после две чертички на теста за бременност :) Говори ли с лекаря си за нивата на прогестерона?
Не си удавник за сламка мила, просто видя надежда, която все още не е напълно изгубена, докато не дойде менструацията, всичко е възможно!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #139 -: Декември 14, 2007, 10:18:23 am »
мила зеленоочке :D :bighug: мерси за подкрепата :balk_21:!
за дължината-къса си е все пак,а и прогестерона нали трябвало да е по-близо до горната граница..затова си правя такива изводи..може и да греша-НЕЗНАМ :(
веднага щом ида другата седмица на лекар се надявам да разясни всички неизвестни..
 :crossfingers:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!