0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: графиката на katia13
« Отговор #80 -: Ноември 30, 2007, 09:38:55 am »
денис,зеленоочке..мерси за отговорите..и аз мислех че ову предстои,ама вече не съм сигурна... :(!днес БТ пак се качи и този път доста(с 3 десети скочи рязко,като след ову,нали..?)сега вече незнам вчера ли е била овулацията.. 8O
ама това ще рече,че на 10 ден от МЦ би трябвало теста да е бил "+"(тогава не правих тест..бях взела погрешка този за бременност в работата :oops: и после нали бях на док-17мм фоликул,та реших че е рано и неправих вечерта тест,а и нали трябва по едно и също време..),за да 2 дни след това,т.е. вчера да е била да кажем О. и днес съответно да мога да си обясня това покачване..??? 8O
МОЛЯ ВИ кажете ми какво става..тази ситуация ми е абсолютно непозната и наистина незнам какво да мисля.. :?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #81 -: Ноември 30, 2007, 09:51:30 am »
Още е рано да се каже имало ли е или не овулация ....
Ако и утре и вдругиден остане висока БТ, тогава може да се твърди, че овулацията е била евентуално на 11-ти ден.
Слушай Денис за нарастването на фоликулите.
Вие оползотворявайте вечерите, а пък ти лично не се вманиачавай толкова по графиката....

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #82 -: Ноември 30, 2007, 10:03:36 am »
 :?...ще се опитам,да не гледам много-много графиката..ама ме е яд,че на 10 ден от МЦ не направих тест за ову :?
зеленоочке,ми виж твоите температури колко са ниски..а не мен 36.5;36,6;36.5 и после изведнъж 36.8... 8O то как да не се зачудя?!ако не е от О. тогава на какво се дължи такова рязко покачване?нормално ли е?!кажете ми имате ли идея от какво може да се получава така?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #83 -: Ноември 30, 2007, 10:15:03 am »
Стига си мислила този 10-ти ден, минало вече .... Според мен овулацията не е била вчера, ще видиш, че още ще ти се покачи БТ.
Няма да гледаш моите температури ;) Аз експеримент си правя отново. Тези стойности са мерени в устата с дигитален термометър и отчетени при звуковият сигнал. В забележките си отбелязвам БТ след изчакването.
Преди време мерих БТ с живачен термометър в д-то ... и тогава температурите ми бяха много по-различни, в смисъл по-високи. В първата фаза между 36.6 - 36.8, а във втората 37 и над 37 :)
Рязкото покачване не знам от какво може да е - може да си настинала, може да е нещо съвсем незначително. Продължавай с тестовете за овулация, ще видиш че скоро ще има две дебели черти :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #84 -: Ноември 30, 2007, 10:25:04 am »
Стига си мислила този 10-ти ден, минало вече ....

:lol: :lol: :lol: ОК. спирам да го мисля,днес имам час за док.и ще видя какво ще каже има ли фоликул или се е спукал :wink: и тогава ще говоря пак с вас!!
сега разбирам защо са ти толкова ниски температурите :oops:,а аз още от миналия месец се чудя,защо твоята или на някои други момичета са с такива стойности,пък моите високи.. :oops:!
ИНАЧЕ НЕ СЪМ НАСТИНАЛА,затова със сигурност няма да е покачването от това :wink:
 много-много благодаря..:youwoman: :thankyousign: :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #85 -: Ноември 30, 2007, 10:27:40 am »
Оххх, верно че днес пак ще ходиш на фоликуметрия :) Ей маце съсипваш си нервичките с въпросите ;) На видеозона най-ясно ще проличи до къде са нещата. Я се отпусни или поне малко разпусни нерви ;)
Успех на прегледа, чакаме отчет :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #86 -: Ноември 30, 2007, 10:32:07 am »
ок. 8)за съжаление обаче незнам дали ще успея днес да ви пиша какво е станало при док,защото съм след дневната и през ноща на работа..ще гледам утре сутрин да пиша.. :blowingdust: хубав ден
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #87 -: Ноември 30, 2007, 16:50:52 pm »
hi :D!току що влизам..имам само десетина минутки..
та значи резултата от док е следния:
1-фоликула не се е пукнал още 22,5мм
2-дебелината на лигавицата на матката е като пред ову(този път питах за цифрите :oops:)-12,1мм
3-за БТ док каза,че не е толкова голяма разликата.. 8O(три десети..незнам ще видим утре каква ще е..,въпреки че след нощната незнам колко ще е достоверна като ще е измерена няколко часа по-късно.. :?)
вие на какво мнение сте? :D ясно е че О. предстои,ама защо се покачи днес така БТ(не съм настинала или болна) :? ?
многооооооо целувки на всички и благодаря предварително за отговорите.. :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #88 -: Декември 01, 2007, 09:40:54 am »

Графиката ти не е достоверна, явно всичко идва от тези нощни смени.
Те са посочени /нощните смени/ като причина, която се отравява зле на БТ/наред с медикаменти, заболявания и т.н./ така че не трябва много да се вярва на Бт при теб.
Резултат от прегледа е супер - О ще е всеки момент, но не е изключено и да е след ден-два.
Прави тестове за О./ако можеш/
Стискам палци  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #89 -: Декември 01, 2007, 17:53:56 pm »
мерси денис :D!
1-само петък и събота имам нощни и само тогава я меря по-късно БТ(КЪМ 09.30-10.00h) т.е. днес е едната такава БТ-нереална-36.9,но вчера защо беше 36.8..незнам вчера си я бях мерила в 07.30h :? ?
другите дни в които съм я мерила БТ по-късно са 24.11 и 25.11.07-падат се 6 и 7 ден от МЦ,то се вижда там как  доста по-висока БТ-като някакво връхче-всравнение с околните дни..нали?
2-фоликула още не се е пукнал-25мм е вече :)
3-лигавицата пак си е 12 мм
4-тестове правя още от 9 ден на МЦ,но странното е че са "-",а досега това не ми се е случвало.. :?а пък ЦС си беше супер предните два дни..ако ще се пука Ф. защо досега не ми отчетоха тестовете.. :?;единствения ден който съм пропуснала да направя ТЕСТ беше 10 ден от МЦ,но няма как тогава да е бил"+",щото трябваше вече да е минала О. ..НАЛИ?
денис ,ти нали на някои момичета им обясняваш за някакво стъпаловидно покачване на БТ..да не би и при мен този месец да е така-36.5,36.8,36.9...как мислиш?
 :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign: :D
« Последна редакция: Декември 01, 2007, 17:58:49 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #90 -: Декември 01, 2007, 19:13:03 pm »
проблема с тесовете за О. е решен :D,вече отчете"+" :dance2: най-накраяяяя... :lol: :lol: :lol:
само се шашкам излишно май...и ви тормозя тука всички.. :oops:
вчера беше по-ярка от предните дни тестовата линийка,та го бях отбелязала временно като"+"(просто за всеки случай,да не остане без"+" тест този месец),но току що правих  за днес и този път си беше тестовата линийка съвсем като контролната :D :D :D!поправих и данните в календара..
много ви обичам момичета :balk_21: :balk_21: :balk_21:,помагете ми страшно много :bighug: :bighug:!
п.п. повечето ми въпроси от горния постинг се обезмислиха.. :oops:,остана само този дали мислите,че този месец и аз съм имала такова стъпаловидно покачване на БТ ?
О. сигурно ще е утре,а?денис,зеленоочке... :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #91 -: Декември 02, 2007, 09:10:55 am »
проблема с тесовете за О. ........................
Моля те да си нанесеш нощните смени или означи кога БТ може да не е достоверна в Бележки и разреши да се виждат от др.потребители
Според мен всичко си е наред.
След като лигавицата е спряла да расте, това означава че е започнало да се отделя малко прогестерон, той се отделя в малки количества и преди О./1-2-3 дена/ - спира растежа на лигавицата /маточната/ и я 'разрехавява' за да може оплодената яйцеклетка да се  'вгнезди'
Така че всичко е супер.
Прави за всеки случай коремни за да се спука фоликула/ ако не помагат, те и не пречат/
Ще има ли УЗ, който да установи, че фоликула се е пукнал?

ПП. До тук нямаш стъпаловидно покачване - покачване 3-4 дена е нормално.
Не вярвай много на графиката си, защото не е много точна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #92 -: Декември 02, 2007, 20:42:57 pm »
ok,denis :)!сега се прибирам и ще разреша графиката ми да се вижда..за да погледнеш и да се ориентираш!аз попринцип съм си нанасяла всеки ден  в колко часа е мерена БТ+съответно кога съм била на нощна промоция!
УЗ ще ми правят контролен естествено (то нали това е смисъла на ФМ..да се разбере кога е било О.,за да мога да пусна на 7 ден след това прогестерона,както ме посъветвахте?),утре съм на док да каже пукнал ли се  е фоликула..
  :flower: лека нощ :D
« Последна редакция: Декември 02, 2007, 20:44:39 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #93 -: Декември 02, 2007, 22:11:57 pm »
здравей, аз искам само да ти пожелая успех и дано да ни зарадваш с добри новини скоро :blowingdust:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #94 -: Декември 03, 2007, 08:02:34 am »
ok,denis :)
Трябвало е да направиш още 1 тест след (+).
Това не е упрек  :D
Когато се правят от (-) до (-) по-добре се улавя пика на ЛХ.
Не е проблем, но трябва да удължите кексенето поне с 1 ден - за всеки случай
Стискам палци да стане чудото  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #95 -: Декември 03, 2007, 10:03:53 am »
мерси мила denis :bighug:!не правих вчера още един тест(въпреки че беше останал един в кутийката),защото нали трябва да се правят по-едно и също време всичките дни...а ние пътувахме до пловдив и нямаше как..
иначе ориентира ли се сега по графиката ми кои дни съм била на нощна и съм спала по-малко часове(и БТ е мерена към 09.30-10.00h)?
а днес пак БТ падна малко-36.7-и ме боли доста вдясно,или се е спукал фоликула или ще се пука,нали...?
п.п. следобяд пак съм на УЗ и ако не се е спукал още ще правя вече и коремните преси :wink:!!! :lol:
хубав ден
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #96 -: Декември 03, 2007, 10:10:11 am »
здравей, аз искам само да ти пожелая успех и дано да ни зарадваш с добри новини скоро :blowingdust:
мила реми,благодаря за пожеланията :D,и аз стискам палци..и за теб и за всички момичета в този форум..толкова сте мили..откакто го открих и си пиша,някак съм по-спокойна.. :Dнаучавам нови неща..и съм с по-ясна представа какво да правя!!!много-много  :bighug: :bighug: :bighug: за всички :goodluck:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #97 -: Декември 03, 2007, 11:04:08 am »
Болки, положителен тест преди два дена, понижение на БТ - май, май тази вечер ще е вечерта с овулация :) Пиши като се върнеш от ппреглед. Успех!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #98 -: Декември 03, 2007, 11:48:16 am »
зеленооочке,здравей :D!липсваше ми :oops:!няколко дни не си ми писала..и се чудех къде се изгуби!!!!дано си права и да е днес ову-то..ще видим какво ще каже следобяд док..и довечера ще ви пиша :wink: резултата!!
 :goodluck: и на теб :D!!!!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #99 -: Декември 03, 2007, 11:53:12 am »
Ама ние с теб пак сме си заедно ;) И аз още чакам моята овулация. А дано утре и двете се похвалим.
И тази вечер плътно до мъжо ;) Никакво изпускане на вечерта :)

п.п. събота и неделя бях детегледачк на моята любима племенничка, та за това липсвах. А когато се освободих, бях скапана ...... :) Замислям да си сменям професията :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън