0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #40 -: Ноември 13, 2007, 19:00:24 pm »
Първо се успокой - не е толкова страшно /ако е Дефект в ЛФ   се коригира лесно / - но за сега е само предположение и трябва да се докаже от лекар /с изследвания , УЗ и т.н/ и то при проследяване на няколко МЦ.

ПП. Добре е изследвания и ФМ да са в един МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2007, 19:07:14 pm »
denis :balk_21: :balk_21: :balk_21:,така и ще направя(както ти писах преди малко),ще проследя всеки месец(в следващите три)ФМ+УЗ+прогестерон на 7-и ден,пък да видим какво ще излезе..иначе съм спокойна(май :oops:) :bighug:,все пак един месец нисък прогестерон-нощо недоказва(още повече,че този месец не съм ходила на фоликулометрия..),а и дори да се окаже накрая,че имам дефект на ЛФ ,поне ще знам ако е това,как да го лекувам,че да стане бебето... :balk_602:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #42 -: Ноември 13, 2007, 19:19:53 pm »
Така е
Желая ти успех! :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #43 -: Ноември 14, 2007, 08:55:15 am »
Значи май ще се окажа права, че в 99% от кафеникавите зацапвания са от нисък прогестерон.
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #44 -: Ноември 14, 2007, 09:00:51 am »
Да в граници е прогестерона, да нисичък е, но определено не е чак толкова зле!
Както Денис ти е казала - ако проблема е нисък прогестерон - то това е много лесно решим проблем :)

И въпреки всичко не се доверявай на това изследване - първо трябва да се докаже овулацията с ултразвук и чак тогава да се прави прогестерон, ама ти си го знаеш това ;)

Успех!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #45 -: Ноември 14, 2007, 09:54:18 am »
да за всичко сте прави... :bighug:!аз затова се учдех дали да не пусна и днес един прогестерон(вслучай ,че ову-то е било на 20-ия ден вечерта,то значи до вчера сутринта не са били минали 7 денонощия..),нали чета че се пускал на 7-8 ден след ову..та днес е 8-ия ден..
освен това сутринта ЦС бе малко по мътна и розова ...  :balk_144: ТОВА КАКВО ОЗНАЧАВА????
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #46 -: Ноември 14, 2007, 10:00:15 am »
DENIS,ЗЕЛЕНООЧКЕ..понагайте..моля.. :balk_144: ...имам и ПМС(по точно ме боли от вчера корема ниско,на моменти..),значи ще ми идва явно нали..????ама то ми е рано даже за датата???(а и на нея ако дойде-в събота се пада) нама да съм имала повече от 10 дни ЛФ.. :balk_144: :balk_144: :balk_144: ..ЕГАТИ РАБОТАТА!!!
П.П. заленоочке,denis kak мислите да пусна ли и днес един прогестерон(за всеки случай) или да си изчакам новия месец,когато ще ми е установено с УЗ ову-то??? :balk_159: и от какво ли е такава ЦС(РОЗОВА)??? оххххххх,сигурно страшно ви дотягам понякога :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #47 -: Ноември 14, 2007, 10:02:11 am »
Не мери днес прогестерона. Изчакай следващият цикъл, за да може с точност да се определи овулацията.
Зацапването на ЦС може да е много неща - може да е от прогестерона, може да са гъбички и т.н. Много се вглеждаш.

Пий си за сега фолиевата киселина, а аз обещавам да стискам палци :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #48 -: Ноември 14, 2007, 10:04:44 am »
охххх,дооообре :oops:!ще чакам другия месец!!!!! :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #49 -: Ноември 14, 2007, 10:14:55 am »
Ей Катя, знаеш ли че и на мен днес ми е 8-ми ден след ову ;)
ПМС по това време на цикъла си е нещо съвсем нормално за мен, ама сега да поговорим за теб ;)

От предните ти цикли съдя, че нямащш проблем с дължината на лутеалната фаза, значи че няма да ти дойде в събота, а след 6 дена! ПМС са си съвсем нормално нещо, не се шашкай - може да имаш и болки в гърдите (при мен са налице).
Май месец миналата година забременях наистина толкова неочаквано, че чак стряскащо ;) Трябваше да ми дойде около датата на сватбата и аз съвсем изключих възможността да ми закъснява поради причина бременност - предполагах, че ми закъснява  от стреса ;) Отплеснах се ....;) Та искам да ти кажа, че по онова време си имах точно същите болки като преди менструация и за това и изключвах бременност - имаше си всичко - болки в корема, болки в гърдите, болки в яйчниците .... За съжаление не беше писано моето бебче да оцелее :(

Та с две думи - случват ти се все нормални неща! Нека изчакаме да видим дали и утре ще я има розовата ЦС. Температурата ти е идеална за момента.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #50 -: Ноември 14, 2007, 10:35:55 am »
мила зеленоочке,много ама много съжалявам,че не е била успешна бременността ти :balk_144:..тук е момента да ти кажа мойта максима с която си се успокоявам аз като ми дойде в повече всичко.. : "щом нещо не е станало,значи не му е бил сега момента.. :D" ,нали така?всяко зло за добро.. :bighug: :bighug: :bighug:
а за ЦС-то ми по-вероятно е да премине в МЦ..,но нищо другия месец :D,поне  с всеки изминал месец научавам все повече и така знам какво е нужно да се изследва и съответно да се прави!! :D :D :D
ще ви пиша веднага ако има някаква промяна в БТ или нещо друго при мен!!
 :thankyousign:
п.п. и  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: и  на вас  :D
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 10:37:45 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #51 -: Ноември 14, 2007, 10:45:38 am »
....................
освен това сутринта ЦС бе малко по мътна и розова ...  :balk_144: ТОВА КАКВО ОЗНАЧАВА????...............
Според мен зацапването е от по-ниския  прогестерон.
Дори и да го изследваш днес едва ли ще е повече от половината на референтните стойности/средата/.
Добре е Прогестерона да е на горна граница. Това показва, че всичко е наред с яйцеклетката и ЖТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #52 -: Ноември 14, 2007, 10:55:38 am »
tanks и на теб denis :D!винаги имаш бърза реакция в отговорите..направо ти се възхищавам как успяваш.. :balk_112: ..
а за изследването днес-ДА,няма да го изследвам "гадния" прогестерон :oops:, вече усещам,че ще ми дойде до няколко дни,тъй че няма смисъл само да давам излишни пари (а и стрес от чакането на резултати)..да става каквото ще тоя месец,пък от другия,пак съм по лекари(даже от тази седмица :oops:)!!!то като се бориш за нещо дълго и упорито,все ще "обереш и плодове" от труда си..няма как да е иначе,нали в природата има равновесие :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #53 -: Ноември 14, 2007, 21:19:59 pm »
Възможно е също прогестеронът да е по-нисък заради хормоналното вмешателство в предишни цикли.
Ако искаш изследването да е реално, направи го в няколко поредни цикъла без лекарства.
Бъди малко по-търпелива.
Успех! :)
Re: графиката на katia13
« Отговор #54 -: Ноември 15, 2007, 14:52:54 pm »
опитвам се да съм търпелива,ама...вече направо ми писва..поревах си и се успокоих..
днес бях на лекар-аз му обясних,че искам фоликулометрия(няколко месеца),заедно с прогестерон всеки път след ову на 7 ден,а той ми отговаря-"за какво ми е да го изследвам прогестерона??" 8O,като му казах че съм чела инфо и т.н. и защо искам,той ми вика-"ми,то ако е в прогестерона проблема,лесно ще се реши с дуфастон!" 8O
АБЕ ХОРА АЗ ЛИ СЪМ НЯКАКЪВ ИДИОТ??вече се чудя..нали идеята е да се проследят нещата как са без намеси..и тогава всичко друго(като цветни снимки и лапароскопии)..и тоя доктор,пак за тая лапароскопия ме навива!!!Е НЯМА да я направя,докато не проследя няколко цикъла как ми е ову-то,прогестерона..и даже и другите хормони..(те да не са по малко важни,я?)!!немога да проумея приказки от сорта-"това за какво ти е?","онова за какво ти е?",ми то по тая логика защо да се изследваме изобщо..защо ми е тогава и лапароскопията :x...по тяхната логика..дай направо инвитро или икси да правим..
СИГУРНО НА МЕН НЕЩО НЕ МИ Е  В РЕД,но определено не разбирам такова отношение от никой лекар!!
затова вазерели..това с търпението е почти невъзможно!! :(
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #55 -: Ноември 15, 2007, 15:32:15 pm »
Значи, това не е твоя д-р. Търси лекар, който ще спазва нужната последователност - фоликуметрия, хормони, цветна снимка. Лапароскопията наистина е безкръвна операция и по лека от коремните, но пак си е операция! Цветната снимка или хидротубацията са по - щадящи за организма.
А преди да направиш всичко това при теб - ПЪРВО СПЕРМОГРАМА ПРИ СЪПРУГА ТИ (извинявай не помня да си писала дали сте я правили, та ако не сте я направили - задължително действайте първо по тази задача).
Катя, според БТ ти имаш овулация и дори последното изследване да показа не до там добър прогестерон, то дължината ти на лутеална фаза е добра, но все пак трябва да се проследи прогестерона. Едновременно с това и спермограма, защото на този етап ти не би следвало да имаш някакви сериозни причини за незабременяване.
БТ днес ти е идеална - има ли розова ЦС?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #56 -: Ноември 15, 2007, 16:12:53 pm »
Ами съвсем права си да се ядосваш на подобно отношение. Най-напред трябва да се види какво е положението и после да се мисли как да се подобри, ако има проблем. А не да се изписват хормони на сляпо и като се объркат още повече.. тогава да се чудят как да ги оправят. Смени го тоя лекар.
Re: графиката на katia13
« Отговор #57 -: Ноември 16, 2007, 10:34:50 am »
вазарели,относно поредния лекар..сигурно няма да ходя повече..ще си чакам часа за март и толкова!!!(аз исках да направя само фоликулометрията при този ,за да като дойде март,да я имам и да не губим време с нея поне,ама..)
зеленоочке,спермограма сме правили две(на различни места и двете с отлични показатели..);розовата ЦС вчера я нямаше!а ЛФ не мисля,че е достатъчно дълга..бях чела някъде тук във форума и пишеше,че трябва да е поне 11 дни,ако е по-малко има проблем (със ЖТ май..),а на мен трябва да ми дойде утре(това е 30 ден от МЦ),но като имаш предвид,че ову е била на 20 ден от МЦ,значи се очертават само 10 ЛФ.. :(
освен това днес пак имам зацапване като миналия месец.. :balk_144:,което заедно с прогестерона дето изследвах(той макар че бе в референтни граници,все пак трябва да е по-близо до горната,когато се цели забременяване-така разбрах..,а на мен ми е мъничко под средата..) говори за нисък прогестерон!!!!!!!!
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 10:36:50 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #58 -: Ноември 16, 2007, 10:50:05 am »
Катя НЕ трябва да ти дойде утре! Ще ти дойде 14 дена след овулация! Днес ти е 10-ти ден, значи ще чакаме да не ти дойде другата седмица във вторник, сряда!

Дай сега да обсъдим пак предната графика (15.09.2007 г.).  Имаш 17 дена ЛФ, верно че е със зацапване и че са ти били прегнил, но е 17 дена. По предната ти графика (16.08.2007 г.) пък няма кървене и ЛФ е 16 дена.

Обади се на д-ра си, кажи му за зацапването. Мисля че е добра идея сега да приемаш прогестеронов препарат, още повече че имаш и изследване на прогестерона, което не е розово.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #59 -: Ноември 16, 2007, 11:34:20 am »
аз точно това се опитвам да обясня,мила зеленоочке :),че ВИНАГИ ми е бил мнооого редовен МЦ(на 28-29дни),с малки изключения(веднъж,два пъти годишно,когато се измества,сезонно вероятно и в тези месеци е 30-32 дни) и така е от както ми е дошъл за първи път!!!
затова ви казвам,че със сигурност ще ми дойде до края на седмицата(т.е. сега ще е 30-31 дни)!убедена съм,УСЕЩАМ го..
въпросът е друг,че ако винаги досега (или в повечето месеци)съм имала по късна ову като този месец(сега беше на 20 ден) значи винаги съм имала къса ЛФ..ми тогава к'во искам да забременея.. :balk_144: ..ама всички тия неща ги разбрах този месец-ТУК във форума,от всички вас :bighug:!за което съм ви много благодарна..
този месец,няма да се занимавам с нищо повече-ОМРЪЗНА МИ,да рева и т.н. ..
иначе ще те послушам и теб и denis,и ще предприема мерки за това зацпване и прогестерона..,но няма да притискам нещата :wink:;не искам да взимам сега прогестеронов препарат,затова няма смисъл да звъня по доктори..,защото искам първо да си ме проследят няколко месеца(както не са го правили досега :x)-фоликулометрията+хормони,вкл прогестерона на 7 ден след установената с УЗ ову!!!и чак тогава,ако се докаже дефицита на прогестерон всеки месец и или пък къса ЛФ,ТОГАВА ще говорим с лекаря  какво ще правим и какво лечения евентуално ще предприемем!!мисля,че така е най-добре,нали?този месец само витаминки ще взимам,никакви други лекарства :balk_602:!аз трудно си вкарвам в ред мислите,и взимам трудно решения,но когато взема обикновено не съжалявам впоследствие :wink:!
искам много да ви благодаря на всички за помоща :bighug:,тя бе безценна за мен!известно време сигурно няма да ви досаждам за графиката си.. :oops: ,но тъкмо да си отдъхнете поне от мен :wink:!
мнооого  :balk_21: :balk_21: :balk_21: на всички...  :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!