0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: графиката на katia13
« Отговор #20 -: Ноември 12, 2007, 10:23:37 am »
Катя - този прегнил преди и след овулация и без преди това да са те проследили, наистина е било стреляне на посоки. Какво стана този цикъл - биха ли ти прегнил или не?

За темературата - вземи 37. Мерила си я в точния час, бищо че си я мерила по - дълго време. Пък и в крайна сметка не е много от значение ;) БТ ти е идеална просто :) Дано да ни зарадваш скоро време :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #21 -: Ноември 12, 2007, 10:30:39 am »
дано таня, :balk_87:!!!
а,за прегнила-НЕ ,този месец сега не са ми слагали прегнил,защото миналия месец..след всички тия инжекции(без обяснения никакви и без нужда според мен..),след закъснението(което е нетипично за мен),след болките и съсиреците с които ми дойде,просто спрях да ходя при тази лекарка!!! :( 
даже ме беше страх ,да не са ми разбърникали нещо организма..ама вече се поуспокоих  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #22 -: Ноември 12, 2007, 10:33:59 am »
таня,а за прогестерона,знаеш ли дали утре трябва да го пусна и дали сутрин,на глдано..????течности могат ли да се приемат поне?? :?
денис,ако се включиш и прочетеш писанията ми ,моля те и теб да отговориш.. :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #23 -: Ноември 12, 2007, 13:46:06 pm »
таня,а за прогестерона,знаеш ли дали утре трябва да го пусна и дали сутрин,на глдано..????течности могат ли да се приемат поне?? :?
денис,ако се включиш и прочетеш писанията ми ,моля те и теб да отговориш.. :oops:
Според мен О е била а 20 ден от МЦ.Прогестерон - на 27-28 ден от МЦ.
Може да си пиеш вода, кафе, да си закусиш- няма проблем.
Добре е да е сутрин.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2007, 13:49:58 pm »
благодаря ти денис  :) !утре ще го пусна тогава и ще пиша какъв е резултата..
хубав ден  :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #25 -: Ноември 12, 2007, 14:00:53 pm »
денис,понеже виждам ,че си още тук.. :oops:,ако е висок утре прогестерона това какво ще рече..?май нямам търпение до утре..,а и незнам като го пусна сутринта до следобяд дали ще е готов,за да пиша тук резултата и да ми кажеш,дали е ок?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #26 -: Ноември 12, 2007, 14:21:44 pm »
денис,извинявай,че те затрупах пак с въпроси.. :oops: ти направо неможеш да си отдъхнеш..
ще си изчакам да излезе резултат от прогестерона и тогава ще умувам... :balk_602:
много tanks за това,че си до нас :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #27 -: Ноември 12, 2007, 14:27:06 pm »
денис,понеже виждам ,че си още тук.. :oops:,ако е висок утре прогестерона това какво ще рече..?май нямам търпение до утре..,а и незнам като го пусна сутринта до следобяд дали ще е готов,за да пиша тук резултата и да ми кажеш,дали е ок?
Ако е висок е добре.
Това е единственият хормон /мисля/, който ако е над горна граница /изследван 7 ден след О./ е добре.
По време на бременността той се увеличава доста над допустимите граници.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #28 -: Ноември 12, 2007, 21:18:04 pm »
Мила Катя,
човешкият организъм е в непрекъсната динамика и изобщо всичко в него, в това число и хормоните. Дори да не е достатъчно висок прогестеронът този месец, не значи че следващия ще е така.
Имала съм проблеми, подобни на твоите - със зацапвания - и то доста по-продължителни. Когато се пият хормони, това довежда до промяна/объркаване/ в нивата на други хормони, защото всички те се регулират от хипофизата, а тя от своя страна от хипоталамуса. И всички те са в много фин баланс, който се нарушава не само от начина на живот, но и доста по-трайно от некомпетентно "лечение".

Чета много момичета, на които се изписват хормони просто ей-така, на базата на едно изследване, или дори без никакви. Това е най-малкото нелепо. Повечето след това получават сериозни хормонални проблеми, ПКЯ или нящо друго.., след което им изписват други хормони и така...

Първо се опитай да се успокоиш и да водиш живот без много стресови ситуации. Знам колко е проблемно това в нашето съвремие. Не си втълпявай фикс идеи, защото разочарованието много тежи. Намери си подходящ лекар, който ще се постарае да ти влезе в положението и няма излишно да те тъпче с лекарства. Гледам, че на запад все повече лекари предпочитат да не се намесват сериозно с лекарства когато има нормални шансове за забременяване, и хората не са притиснати от възрасттта. Изобщо - препоръчват приридисъобразен начин на живот. Това е по-голяма гаранция за нормален фертилитет.
Желая ти успех!



Re: графиката на katia13
« Отговор #29 -: Ноември 13, 2007, 09:30:49 am »
ВАЗАРЕЛИ,съгласна съм с повечето неща които си ми написала,но не мисля,че като не занременяваш в продължение на три години..природосъобразния начин на живот ще помогне..аз досега нали също съм се опитвала да живея здравословно..не пуша,не пия..стремя се да се храня разнообразно(доколкото мога,де защото съм капризна на храна и злояда :oops: ),единственото несъобразно в начина ми на живот са нощните смени отвреме навреме на втората работа(ама нали искам после да мога да платя на лекарите.. :D );е, щом не е станало досега,а уж все всичко е нормално,значи може би докторите не са търсили причината където трябва..затова реших да сменя за пореден път лекаря и дотогава да изследвам неща които не са ми ги изследвали до момента,за да като ида при него да не губим излишно време..годините може и да не са ми много(че да ме притискат),но аз се чуствам притисната,защото чакам не от месеци,а от години!!!!
относно неправилното лечение(не само хормоналното дори) съм абсолютно съгласна...,но за съжаление НЯМАМЕ ИЗБОР,ние не сме лекари и можем само да се доверим на лекаря,който са ни препоръчали,друг е въпроса-ДОКОЛКО Е СЪВЕСТЕН ТОЙ(не поставям под съмнение знанията на никой,нито пък компетентността му,а само съвеста му...)
благодаря ти за подкрепата,вазерели :hug2:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #30 -: Ноември 13, 2007, 09:49:38 am »
Разбира се, че е въпрос на избор как ще постъпиш. И той е личен. Аз не искам да ти давам съвети. :)
Но мога да ти споделя моя опит. Имам 2 бременности, и двете след повече от 2 години без да се пазим. От първата имам момиченце, въпреки че докторите не ми даваха почти никакви шансове да забременея нормално. Аз отказах хормонално лечение, защото тогава бях млада. Реших, че имам достатъчно време. И наистина се получи.., след време разбира се, но не съжалявам за избора си.
Това беше преди почти 10 години. В края на миналата година забременях отново. За съжаление тази бременност приключи с мисед. Сега следя БТ и се опитвам да определя ОВУ. По графиката съдя, че не всеки месец имам овулация. А и на моята възраст вече шансовете ми намаляват многократно. Но все си мисля, че ако имам някакви шансове - ще се получи.
Та, исках да ти кажа да не се отчайваш. Понякога не се получава толкова бързо, колкото на нас ни се иска. Щом лекарите са ти казали, че всико ти е наред, значи ще стане. Може би не е лошо да се направи и една спермограма.
Още веднъж - успех! :)
Re: графиката на katia13
« Отговор #31 -: Ноември 13, 2007, 10:12:09 am »
вазерели :bighug:!благодаря за всичко...правили сме и спермограми-всичко си е ок!!поне привидно!!!мо все още има неща които не сме видяли,като тръби..и някои други изследвания :D,аз все още съм позитивно настроена..само понякога се шашкам :oops: и отчайвам,но то е моментно..пожелавам ти успех с второто бебеправене :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #32 -: Ноември 13, 2007, 10:19:24 am »
katia13 пусна ли прогестерона?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #33 -: Ноември 13, 2007, 13:12:43 pm »
даааа  :D :D :D!излязох от работа за един час и го пуснах!резултатите казаха,че ще са готови след 15h..веднага щом ги разбера(и референтните стойности в кандиларов)ще ги пусна да ги коментираме ако е възможно :oops:защото аз честно казано,специално от хормони - НИЩО неразбирам,а хем съм завършила медицинския колеж преди няколко години  :oops: ,но това ми е много трудна материя...
п.п. пуснах го в кандиларов,защото доколкото разбрах др.стаменов и др.владимиров работят с тях май,та като ида на лекар поне да ми признаят изследванията..лабораторията си е ок нали?не правят грешки в резултатите?аз досега в cibalab съм пускала разни неща,но четох наскоро,че специално за репродуктивните проблеми - изследванията е по-добре да са в кандиларов..ДАНО ДА Е ТАКА!!! :crossfingers:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #34 -: Ноември 13, 2007, 16:04:24 pm »
таня,ти сега зеленоочка ли си? 8O или аз съм се сбъркала нещо :oops:???
вече ми казаха резултатите на прогестерона: 13,59(референтни 1,7-27);казаха че автоматично им излизат референтните в компютъра според деня от МЦ.. :?
какво мислите зеленоочке,denis??????
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 16:32:50 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #35 -: Ноември 13, 2007, 16:16:24 pm »
Аха :) Вече не съм Таня, а Зелеоноочка :) Дано ми донесе повече късмет новия ник ;)
Добри са стойностите според референтните граници, ама има нещо което ме гложди ;) Ти изследваш прогестерона на 27-ми ден и доколкото разбирам са ти дали референтни стойности за лутеалната фаза, а на нас ни трябват референтни стойности за 7-ми ден след овулация..... По правило при 28 дневен цикъл това се пада да е на 21-ри ден. За това се обади в клиниката и поискай референтни стойности за 21-ви ден от месечния цикъл, да видим дали са различни.

Не знам дали успях да обясня ...


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #36 -: Ноември 13, 2007, 16:31:17 pm »
заленоочке, :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:,да ти донесе новото име всичко което искаш :bighug: :bighug: :bighug:предполагам,че е   preggo ...
звънях пак в лабораторията..казаха,че тези референтни,са си като цяло за ЛФ и ми дадоха даже какви са и за другите фази..
казаха,че за : фф са 0,2-1,5,Оф са 0,8-3,0 и за ЛФ 1,7-27...сега аз пък неразбирам как може за ОФ да са до 3,0 ,а в ЛФ да почват от 1,7...?????? 8O 8O 8O
 :lol: :lol: :lol:тия дни се вкарах в приключение... :D :D :D
сега ако някой може да разбере всичко това ,аз ще си чакам мнения.. :oops:
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 16:33:51 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #37 -: Ноември 13, 2007, 17:04:34 pm »
току що намерих един линк(който май е превеждан от jam)   http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=191    и в него пише че ако са нивата на прогестерона под 14mg/ml на 7-и ден след ову,на прогестерон в ЛФ е неадекватно..а това е една от причините за стерилитет..  :(
статията е много интересна и покрива много аспекти за ЛФ..
какво мислите denis,зеленоочке..излиза,че ми е нисък прогестерона все пак..макар и да е в референтните стойности..
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 17:06:48 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #38 -: Ноември 13, 2007, 18:36:21 pm »
....................
какво мислите зеленоочке,denis??????
Според мен прогестерона е нисък.
Добре е да е повече от 15 ng/ml, ако е по-малко /от 10 до 14 /  показва, че може да е имало О. но да има дефект в ЛФ .

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #39 -: Ноември 13, 2007, 18:49:20 pm »
 :(   :( :( :( наистина ли denis..?!а аз така се надявах да не съм разбрала правилно статията..
благодаря за бързия отоговр,изобщо за всичко досега,ти ми помогна много да се ориентирам какво да правя този месец и благодарание на твоите съвети (основно) се разрових за инфо,та да изследвам и установя къде би могла да е причината за да не забременявам толкова дълго време..сега не ми остава друго освен май да ида на лекар..
в четвъртък имам час и може да помоля да направим три поредни месеца - фоликулометрия+изследване на прогестерона на 7-и ден след ову+естествео засичането и с УЗ...какво ще кажеш denis,най-добре да направя така нали???до тук излиза,че май миналия месец зацапването наистина може да е било от нисък прогестерон :balk_144:
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 19:00:07 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!