0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #140 -: Август 10, 2010, 09:24:16 am »
Благодаря ви момичета дано сте прави, мислех че след теста ще ми е по-лесно, но сега чакането за преглед също не е лека работа.В момента само лежа, чета книги и гоня мъжа си, че той все се вре при мен.Ох има едни мераци, а на мен само бебета са ми в главата.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #141 -: Ноември 05, 2010, 12:19:31 pm »
Ехо здравейте момичеата в една малко позабравена темичка.На мен днес ми е трети ден след ЕТ и сека чакам 19.11 с голяма нетърпение за  сега съм добре още не ходя на работа но домакинската си я върша,стиснати :crossfingers:от мен за всички
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #142 -: Ноември 09, 2010, 18:20:49 pm »
Бина ;) явно в един същ ден ни е бил трансфера:) Стискам палци за всички:)
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #143 -: Ноември 11, 2010, 09:45:29 am »
4-ти ден от ЕТ, тази седмица съм в отпуск и не ходя на работа, но се движа из къщи, ходя на пазар, плащам сметки и така. Леко съм замаяна от лекарствата и лесно се уморявам, но нищо друго не чувствам - нямам подут корем, напрегнати гърди и т.н. Досадно ми е, защото съм сама в къщи и сигурно скоро ще почна да си говоря сама. :D
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #144 -: Април 02, 2011, 09:15:53 am »
Повдигам темичката, по която е писано много. Прочела съм всичко, което може да се намери за режимът след трансфер и съм привърженик на тезата, че не трябва да се променя нормалния ритъм.....обаче, напоследък ме гризе мисълта не греша ли някъде?! При споделяне с приятелки се оказва, че по различен начин разбираме думата "лежа и почивам". За мен това означава, че нямам запълнен 10 часов график, а за тях, че лежат в буквалният смисъл. Мисля, че може би е добре да се почива първият ден, а после да се премине към нормален ритъм. Та най-общо казано, очаквам трансфер евентуално в петък, мисля уикенда да почивам и в понеделник на педал. Обичам работата си и тя е важна част от живота ми, с която не мога лесно да се разделя.
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #145 -: Април 04, 2011, 13:41:22 pm »
Повдигам темичката, по която е писано много. Прочела съм всичко, което може да се намери за режимът след трансфер и съм привърженик на тезата, че не трябва да се променя нормалния ритъм.....обаче, напоследък ме гризе мисълта не греша ли някъде?! При споделяне с приятелки се оказва, че по различен начин разбираме думата "лежа и почивам". За мен това означава, че нямам запълнен 10 часов график, а за тях, че лежат в буквалният смисъл. Мисля, че може би е добре да се почива първият ден, а после да се премине към нормален ритъм. Та най-общо казано, очаквам трансфер евентуално в петък, мисля уикенда да почивам и в понеделник на педал. Обичам работата си и тя е важна част от живота ми, с която не мога лесно да се разделя.
Моето мнение е, че няма абсолютно никаква нужда да се лежи в буквалния смисъл.
Леки разходки, умерено движение са за предпочитане, за да се осигури добър кръвопоток към матката.
Но разбира се има случай на забременяване и с лежане и без!
Така че прави това, от което лично ти се чувстваш най-добре и спокойна!   
Успех!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #146 -: Април 04, 2011, 14:39:16 pm »
Спред мен това е много деликатен момент и в зависимост от тежестта на случая, лекарите съветват момичетата различно.( с Къди сме в една клиника )
Например, след моя 1-ви трансфер ми казаха още същата вечер да отида на вечеря или кино, да не вдигам тежко, да не пия кафе и да си живея както досега.
По това време бяхме аз и три приятелки от моя град, та на трите им бяха казали от 24 часа в денонощието да лежат 25. Е аз и едното момиче сме с - резултат, другото момиче е с близнаци, а третото с тризнаци.
 Аз самата смятам, че в хоризонтално или вертикално положение ако е писано да стане - ще стане.
Къди пожелавам ти успех и имаш силно стиснати палци, ще чакаме да споделиш  :wink: 
« Последна редакция: Април 04, 2011, 14:42:31 pm от Дианче »
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #147 -: Април 04, 2011, 15:05:35 pm »
и аз смятам, че и да лежиш и да търчиш, ако ще стане става. :lol:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #148 -: Април 04, 2011, 15:11:56 pm »
Аз си взех три почивни дни след трансфера. Лежах 24 часа по нареждане на клиниката, останалото време бях активна по домашному.

Не търсех пълен покой, а ме притесняваше стресът в работата. Понеже организмът произвежда хормони при стрес (кортизол?), не исках да ми вдигнат кръвното и да ми нарушат хармонията точно в този период. :wink:
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #149 -: Април 04, 2011, 15:25:10 pm »
На мен ми дадоха болнични 10 дена след трансфера и си лежах и аз пред телевизора  :) Но бях и с хиперстимулация та ме беше страх да мръдна...

Така и аз  успях да избегна стреса в работата си, който доста ме изнервяше по време на стимулацията. Добре ми се отрази тази почивка, чак към края нямах търпение да се връщам на работа  :D
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #150 -: Април 04, 2011, 17:59:28 pm »
Миналия път лежах.Сега след трансфера ще питам док.как да процедирам.Смятам след трансфера да си постоя само 5 дни и да не взимам този път болнични,че се самофинансирам и съвсем ще я втасаме.Ако каже да лежа повече ще лежа.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #151 -: Април 04, 2011, 22:24:49 pm »
Деси, как вървят нещата, кога да стискам палци?
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #152 -: Юли 02, 2011, 12:11:16 pm »
Привет,
миналия път доки ми каза че няма нужда да лежа, аз не го послушах и си лежах плътно 10 дена, после започнаха проблемите и заради кървене и отлепване на ембриона лежах почти 9 месеца. Сега пак лежа след ЕТ, надявам се и този път да забременея, но да нямам предишните проблеми и да се върна на работа.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #153 -: Юли 02, 2011, 14:57:03 pm »
Най-дългото ми лежане беше след вторият опит - цели пет дни. После се оказа, че това което аз разбирам под лежане било активност :D. Аз съм привържаник на активният живот и се придържам към версията, че и да лежиш и да не лежиш няма какво да изпадне.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #154 -: Юли 02, 2011, 16:33:01 pm »
Ами Къди,
при всеки е различно, аз от опит знам, че "има какво да изпадне", така че се придържам към лежането. И аз съм активна и обичам работата си, но когато бременността настъпва след процедура, организма не е готов, даже бих казала е доста  неподготвен за случващото се и е по-безопасно да си полежи човек, какво толкова ще стане ако се поспре човек замалко докато се увери, че всичко е наред. При бременността ми, когато опасността беше отминала и попитах моя доки може ли вече да се разхождам, той ми отговори "ще се разхождаш като родиш кооолкото поискаш", и беше прав. Радвам се, че детето ми се появи въпреки опасността да го загубя и не съжалявам, че лежах, това беше причината да го има сега.
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #155 -: Юли 29, 2011, 12:09:09 pm »
Толкова ме е страх и знам, че само тук ще получа разбиране и затова реших да споделя... Днес ми е 6-ти ден след трансфера и като че ли ставам все по отчаяна... Незнайно защо то път чуствам нещата доста по негативни, опитвам се да променя това ми вътрешно неразположение на страхливата ми душица, но не се получава...
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #156 -: Юли 30, 2011, 23:29:02 pm »
6-ти ден след трансфер е безумно рано, за да чувстваш каквото и да било, независимо дали е положително или отрицателно, не се взирай в симптоми - просто няма смисъл.
Винаги когато имах всички "бременни" симптоми след трансфер, резултатът от теста беше огромна кръгла нула! :lol:
Занимавай се с приятни дейности и недей да се вторачваш!
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #157 -: Юли 31, 2011, 14:22:48 pm »
..Винаги когато имах всички "бременни" симптоми след трансфер, резултатът от теста беше огромна кръгла нула! :lol:

Много вярно! :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #158 -: Септември 24, 2011, 10:16:51 am »
Здравейте, трансфера ми беше на 22.09. Днес корема ме боли все едно ще ми идва. Това нормално ли е?
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #159 -: Октомври 20, 2011, 12:07:15 pm »
Здравейте, трансфера ми беше на 13,10.Чуствам се добре мисля на 23,10 да си направа кръвния тест,