0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #120 -: Юни 16, 2010, 22:16:02 pm »
А водихте ли полов живит след трансфера? :balk_600:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #121 -: Юни 16, 2010, 23:55:38 pm »
Не се препоръчват сексуални контакти след трансфер. От там натаък е въпрос на избор дали човек да рискува...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #122 -: Юни 17, 2010, 16:20:55 pm »
Здравейте момичета! Да се отчета и аз. Трансфера ми беше на 11.05 и в общи линии водех напълно нормален живот. Само не съм се натоварвала с тежки физически работи.Не съм ходила на работа, но не съм и лежала постоянно, защото аз също мисля, че ако изрично не е казано да се лежи е напълно излишно дори бих казала, че е даже депредивно. Ядях повече млечни продукти, плодове, салати, но естествено и някой по-съблазнавящи за очите храни :D. Чувствах се напълно нормално през цялото време, но за съжаление всичко мина неуспешно. Сега имаме две сладоледчета и мислим да направим един ЕТ с тях докато чакаме второ одобрение от фонда. Успех на всички

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #123 -: Юни 18, 2010, 14:47:52 pm »
А водихте ли полов живит след трансфера? :balk_600:
Не!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #124 -: Юни 18, 2010, 16:39:14 pm »
Не - докато не видяхме пулс и докторът не потвърди, че е безопасно. Притесненията ми бяха свързани с това, че оргазмът може да предизвика контракции. 20-25 дни не са болка за умиране в крайна сметка и не си заслужават риска, според мен.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #125 -: Юни 18, 2010, 19:07:36 pm »
И аз съм на това мнение, просто исках да докажа на пратньора ми това :nono:
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #126 -: Юни 18, 2010, 21:56:56 pm »
Не - докато не видяхме пулс и докторът не потвърди, че е безопасно. Притесненията ми бяха свързани с това, че оргазмът може да предизвика контракции. 20-25 дни не са болка за умиране в крайна сметка и не си заслужават риска, според мен.

СЪГЛАСНА СЪМ,това беше мнението и на моя доктор
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #127 -: Юли 06, 2010, 17:14:15 pm »
sled embriotransfera ako rezoltata vi e polozitelen produlzavate li da si vzimate bolnicen.

Моля, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Юли 09, 2010, 11:26:26 am от Pesheck »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #128 -: Юли 09, 2010, 11:28:32 am »
Зависи от това каква ти е работата, какво препоръчва лекаря ти, ти самата как го усещаш. И не на последно място има ли кой да ти даде болничен.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #129 -: Юли 09, 2010, 17:06:04 pm »
След ЕТ лежах 17 дни, никакъв секс, спрях кафето по препоръка на доки и внимавах да ям повече плодове и зеленчуци.

При положитлен тест, зависи как се чувстваш и дали са ти печени шефовете. Ако си с многоплодна бременност е по-добре да почиваш повече.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #130 -: Юли 18, 2010, 22:33:02 pm »
dnes mi e 3ti den sled transfera, ne 4uvstvam nishto zasega i si se razhojdam, gotvia, izlizam s priateli. ako se po4uvstvam po razli4no moje bi shte smenja rejima.
pritesnjava me tova 4e osven 3te embriona koito mi vyrnaha imah ostaveni v bolnicata drugi 3 embriona koito trjabvashe da zamrazim eventualno na 5ti den no dnes mi kazaha 4e ne sa se razvivali dostaty4no byrzo i 4e nishto njama da moje da se zamrazi. tova dali ozna4ava 4e i tezi koito vyrnaha njama da se razvivat kakto trjabva? ima li nqkoi s podobna istoria da spodeli?

От Модератор : Пиши на кирилица или ползвай КРЕДОР.
« Последна редакция: Юли 19, 2010, 18:30:20 pm от rally_pat »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #131 -: Юли 18, 2010, 22:44:20 pm »
Не, не означава задължително, че и тези в теб няма да се развият. Понякога в матката на жената, където е естествената им среда, ембрионите имат по-голям шанс. Нещата са много индивидуални, всеки ембрион си има собствен потенциал. Не се разстройвай и мисли максимално позитивно. Не се натоварвай физически и не се вглеждай прекалено за симптоми, избягвай жегата, пий повечко течности и така. 3 ден след трансфера е твърде рано да усещаш нещо :D
Успех, стискам ти палци!

П.С. Моля те, пиши на кирилица или ползвай кредор /бутон вляво над полето за писане/.
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 22:46:11 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #132 -: Юли 28, 2010, 18:19:54 pm »
Zdraveite na vsi4ki.Az sam savsem nova v tozi forum.Dnes mi e 5-ti den sled ET i po plan triabva6e dr da mi sloji Pregnyl no kaza 4e iaicnicite sa mi dosta ugolemeni i otloji Pregnyla.Tova normalno li e?Molia ,ako niakoi ima podobed slu4ai da spodely.Blagodaria na vsi4ki.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #133 -: Юли 28, 2010, 18:53:05 pm »
Здравей! Не съм лекар, но мисля, че няма нищо притеснително, че са ти отложили прегнила. Според мен е от съображение за опасност от хиперстимулация. Щом яйчниците ти са доста уголемени, е по-добре да не се рискува, защото прегнила може да предизвика хиперстимулация, което не е желателно. По принцип поставянето му след трансфер не е задължително. На мен никога не са ми слагали. Но, лекаря преценя. Това е моето скромно мнение. Ако се притесняваш нещо, звънни на доктора си и поговори с него.
Успех, дано се похвалиш с положителен тест!

П.С. В нашия форум се пише само на кирилица. Ако нямаш такава на клавиатурата, моля използвай кредор. Благодаря!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #134 -: Август 07, 2010, 19:28:04 pm »
Имам един въпрос на 16-ти ден от ЕТ, доколко можеш да се довериш на уринарния тест?
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #135 -: Август 07, 2010, 20:04:05 pm »
Според мен можеш да му се довериш, НО била ли си си Прегнил и кога, защото той влияе върху теста?
Успех :crossfingers:

Там, където има любов, няма страх.
                  Апостол Йоан
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #136 -: Август 07, 2010, 20:18:06 pm »
не са ми слагали прегнил, само оветрил преди пункцията
а иначе моята работа не позволява да ходя на нея- много е натоварена, но с удоволствие си бродирам гоблените и активно почивам сега ми се е паднало
« Последна редакция: Август 07, 2010, 20:20:53 pm от v071981 »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #137 -: Август 07, 2010, 22:31:52 pm »
Значи можеш да се довериш на теста. Ако имаш съмнения, пусни и кръвен. Дано е положителен :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #138 -: Август 09, 2010, 08:37:28 am »
Можеш да се довериш на теста. Единственият тест, който направих, беше на 15-ти ден след ЕТ - след това направо отидох на преглед.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #139 -: Август 09, 2010, 22:40:18 pm »
Имам един въпрос на 16-ти ден от ЕТ, доколко можеш да се довериш на уринарния тест?
На 15 ден напишках един-единствен тест :D!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com