0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Начин на живот след ембриотрансфер
« -: Ноември 03, 2005, 17:56:37 pm »
Предлагам да се отвори тема за поведението и начина на живот след трансфер на ембриони!Мисля,че е важно да се сумират мнения.Аз до сега съм чувала много,и все още не зная кое е миродавно.Зная,че и рецепта няма но така всяка една успяла да забременее жена може да ни напътства със своя опит!
 :rainbow:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Anonymous

Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2005, 18:47:03 pm »
Джорджия: Момичета, моля да ми кажете нещо - днес ми е 8 ден от ембрио трансфера. Понеже съм много любопитна и взех, че си направих тест за бременност. Появи се втора черта, но е доста бледа.
Май трябваше да чакам 20-ия ден. Какво значи тази бледа черта и рано ли е за тест? Много ми е гадно.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2005, 18:49:59 pm »
Прегнил слагат ли ти?
*

    Anonymous

Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2005, 19:10:32 pm »
Джорджия: Да, слагат ми Прегнил - онзи ден беше предишния и утре е следващия
*

    Anonymous

Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2005, 19:15:22 pm »
Джорджия: 8ия ден рано ли е за тест или е нормално
*
Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2005, 19:26:37 pm »
Джорджи, много е рано според мен за тест, изчакай поне 12-14 дни след трансфера. Възможно е чертата да е заради прегнил все още, изчакай още няколко дни и гледай да минат и няколко дни след последния прегнил за да се елиминира евентуален ефект от него и тестът да е напълно достоверен. Моля се да е положителен ! :)
Колкото до въпроса на Lita за режима след трансфера мисля, че няма единно мнение по този въпрос - лекарите препоръчват лек режим, повече почивка, някои момичета лежат през цялото време. Аз лично при първия опит лежах и ядях в леглото през цялото време  и ставах само за банята, втория опит лежах само 3-4 дни след трансфера, а третия път лежах само в деня след трансфера, после до 8 ден го карах на лек домашен режим, а след 8-я ден като влязох в болница ща не ща трябваше да лежа по друга причина, така че не знам каква е връзката, но според мен е най-добре всеки да постъпи така, както се чувства най-спокоен, защото спокойствието е много много важно според мен. Късмет ви желая и ви прегръщам :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2005, 21:42:06 pm »
Цитат на: Anonymous
Джорджия: Да, слагат ми Прегнил - онзи ден беше предишния и утре е следващия


щом онзи ден са ти слагали прегнил, днешният положителен тест е получен в резултат на прегнила.
и изобщо 8-ми ден е безумно рано за тест.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2005, 09:29:17 am »
пак ще кажа какво каза моя лекар и на мен ми зву4и логи4но. животът след трансфера не трябва да се разли4ава по никакъв на4ин от нормалния ти режим. всяко изменеие води до стрес, колкото и да ти се струва малък. а наи- важното в този период е спокоиствието.
Така 4е забрави за тестовете и си живеи нормално.
Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2005, 11:43:12 am »
Аз си мисля, че ще си полежа няколко дена след трансфера - може би 4-5. И без друго за да си събера паричките за инвитрото ми се налага да работя на 7 дневна работна седмица така, че малко почивка ще ми се отрази добре.
Но cygnus е права. Всеки трябва да прави това, при което се чувства най-спокоен.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2005, 12:07:07 pm »
Моят доктор каза да не си променям начина на живот след трансфера. Но без пренатоварване естественно. Даже каза, да си ходя на работа, ако се изнервя в къщи. Ако ми се пуши, да пуша, ако ми се пие кафе, да си пия и....всичко с което си свикнал в ежедневието. Всяка промяна е вид стрес за организъма. А на нас такъв не ни трябва.
Трансферът ми беше вечерта и след това в къщи си лежах цяла вечер. Забранена ми беше банята само за тази вечер. На другият ден пак си полежавах доста, пък ме болеше и корема от хиперстимулацията. Сега вече си полягвам само на обяд, а през другото време се моткам в къщи или до близкия магазин. Взеха да ме болят краката и кръста от това лежане. Не си е работа и това.

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #10 -: Ноември 11, 2005, 12:46:48 pm »
Нормален начин на живот след трансфера е най-логичният вариант.
Аз понеже правих опита в клиника на около 100 км от дома ми, което включва и половин час на ферибот, 10 минути след самата процедура се метнахме на колата и право в къщи.
Бях си взела болнични, но това в никакъв случай не означава, че съм лежала. Напротив, щъках нагоре-надолу като откачена, че не ме свърташе на едно място. На ден 6-ти след трансфера оплевих цялата градина, а на другия ден насадих точно 85 лалета и 20 нарциса. Ако имаш представа колко много е това, ще разбереш, че се бях скапала от умора.
И кафе си пиех, и цигари си пушех(с уговорката, че имах ужасни болки в съвестта :lol: ).
Даже на едно парти ходих, ама тъй като не можех да пия и ми беше скучно с всички леко пийнали си наоколо.

Сега съм в края на 8-ма седмица. Имаме сърдечна дейност, спрях цигарите, гади ми се, абе бременна съм си. Та, мисълта ми беше, внимавай и се пази, но прекаленото залежаване не е от полза, нито физически, нито за психиката ти.
И ти пожелавам успех :D  :D  :D
*

    Anonymous

Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2005, 13:58:43 pm »
Aз лично си ходих на работа и всичко останало си беше както преди,освен...това ,което ставаше в главата ми!
Все си казвах-"има време,нищо не се знае"!
И то взе ,че стана-ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ!
Успех!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #12 -: Март 31, 2009, 20:26:29 pm »
Незнам момичта и на мен ми е добре във вкъщи но от утре отивам на работа няма как,затънали сме във заеми и няма начин ,малко ми е съвесно че не спях цигарите ама нервата ме тресе иначе кафе не пия .Ще гледам да не се натоварвам и по бързо ще ми мине времето .
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #13 -: Март 31, 2009, 22:29:37 pm »
Днес трябваше да ми е трансфера, но Я не се оплоди. Имах план за дните след него.
Много плодове и зеленчуци.
Много леки разходки.
Наблягане на английския и книжки.
Ако април стигнем до трансфер този режим ще ми е много приятен  :D
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #14 -: Април 01, 2009, 14:30:03 pm »
Доста стара тема сте повдигнали.

Подробности по въпроса можете да намерите също и тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=11445.0;
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=25885.20;
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=17528.0.

         Equally Destructive
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #15 -: Април 01, 2009, 15:14:17 pm »
Аз лежах само 30-40 мин след трансфера. Д-р Владимиров каза да пътуваме на другия ден за Бургас. От клиниката до Студентски град се подрусках малко в тролеите и автобусите и на другата сутрин до автогарата с една стара маршрутка, която така тресеше, че си казах - Край до тук бяхме с опита.
После седем часа пътуване до Бургас. Починах си един ден и се върнах на работа, до 2 седмици преди термин  :). Единственото нещо от което се лиших беше плажа. От както се помня това беше първото ми лято без да направя една баня :(, а нали съм си морско чедо и ми беше малко гадничко. Така беше при мен с нищо не промених начина си на живот, ходих си на работа, без море и само по едно кафе на ден :wink:


Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #16 -: Април 01, 2009, 23:01:19 pm »
Днес ходих на работа и се чуствах доста напрегнато ,имам леки болки и взех но-шпа 3*1 и незнам обаче нещо от него усещам особен вкус каточели метал във устата на вас ставало ли вие така ? Малко съм притеснена .
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #17 -: Април 02, 2009, 01:53:17 am »
На мен пък след трансфера,ми беше предписана пълна почивка в легнало положение,то нямаше и как по др начин т.к. бях хиперстимулирана,до 3/4 ден от ЕТ дори не можех да ходя от болки.Според мен да се лежи не е работа,аз си правя кратки разходки по 30-60 мин.,не вдигам тежко,спорта ми беше абсолютно забранен,а работата я спрях т.к. е свързана със много стрес и ходене...Но мисля,че всеки сам трябва да си прецени как ще се чувства добре...трябва да сме спокойни,това е най-важно :D
За едни това са разходки и лежане,за други - работа :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #18 -: Юни 02, 2009, 22:19:18 pm »
през цялото време след ембриотрансфера лежах, нищо не пипвах и след 16 дни чакане накрая теста беше отрицателен ,така че при всеки е строго индивидуално желая успех на всички и стискам палци
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #19 -: Юни 03, 2009, 14:35:54 pm »
Аз не съм си налагала да лежа нито един опит,за мен това е много изнервящо.При последният ми (успешен) опит на вторият ден обикаляхме един мол цял ден,въпреки че имах леки болки( купих си един Тилкотил от аптеката там,сложих си го и продължихме),а на третият ден питувахме с автобус 400км.Цигари не съм пушила,но по една ракийца и чашка винце си пийвах до положителният тест,бях решила този път да не се стресирам допилнително :lol:. На работа не съм ходила,защото е доста натоварена,а в къщи за мен остана само готвенето,останалото го върши все още половинката.
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 14:39:18 pm от nellykery »