0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #160 -: Декември 03, 2008, 17:37:09 pm »
здравеите, момиченцето ми е на 4, но се надявам да ми помогнете. преди 7 дена за първи път каза, че я сърби дупето, помислих, че не съм я изплакнала добре. Оттогава периодично се оплаква, но аз не обтъщам внимание - очаквах тя да изяви готовност да отидем на лекар. Тази нощ не мова да спи от сърбеж, вероятно утре ще излезе резултат за острици, междувременно се разболя - висока темп., суха кашлица и сополи. Мъчно ми е като я гледам - в леглото е отпусната вече 3-4 часа, досега не се е случвалп. Може ли тази вечер да направя нещо за нея или трябва да изчакам резултат. Може ли между темп. и сърбежа да има връзка,
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #161 -: Декември 20, 2008, 23:30:55 pm »
Здражейте д-р Birdie,
За година и половина дъшеря ми прави втора пневмония-двустранни, без температура , с упорита кашлица, която след първата пневмония продължи 6-7 месеца най-вече сутрин,( тя е на 7 г.), киха 10-15 пьти след ставане сутрин и секрети. Разболя се на 08.12 изпи една опаковка Clazid 250mg., не помогна, после едно опаковка  Pancef 1oomg. от 60 ml.последва преглед и назначиха още една. Забравих да спомена , че направихме ренгенова снимка за доказване на двустранната пневмониа и кръвни изследвания - утайка 31. На 13 ден от началото е днес , чувства се много добре, какво да предприемем оттук нататък, в смисъл - как да я закрепя, не искам да си помисля за трета пневмония. Тя все пак е първи клас и не е добре, че изпуска от училище. Благодаря много.  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #162 -: Декември 22, 2008, 00:11:24 am »
Това повече на бронхиолит с вирусна генеза подхожда. Други изследвания?
Инхалаторен Фликсотайд за около 10-ина дена ще е от значителна полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Zaeta

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #163 -: Декември 29, 2008, 17:08:20 pm »
Здравейте докторе,
чета Ви отдавна и много уважавам мнението ви - чест и почитание. Не ми се е налагало да Ви питам нищо, защото слава Богу вашите съвети Винаги съвпадат с тези на моя педиатър. Дъщеря ми е на 7 години, здраво дете, което тръгна на училище и започна да боледува много. Направи ангина съпроводена с тежък отит - пи аугументин и уж се оправи, но отитът премина в серозен, който оправихме със Зинат. Сега обаче е хремава и ушичките й пукат, клокочат и отглъхват, според нея. Педиатърът ни вижда леко издути тъпанчета, проблеми с трета сливица не е имала до ангината, но тя после се прибра. Естествено в България предлагат операция и макарички. Бих искала да чуя съвета Ви и да ви попитам как всъщност изглеждат здравите тъпанчета и колко време мога да чакам преди по-драстични мерки - нали третата сливица сама изчезвала - кога става това? Много Ви благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #164 -: Декември 29, 2008, 18:04:07 pm »
*ушни капки Гарамат
*може да дадете Аериус за около 1-2 седмици
*посявка на секрети (носен, гърлен) би било от полза.
*Ако посявките са негативни, може да помислите за Назонекс паралелно с Аериус за около 4-5 дена (Назонекс-а).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Zaeta

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #165 -: Декември 29, 2008, 20:42:24 pm »
Много благодаря за бързия отговор. Весели празници!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #166 -: Януари 09, 2009, 09:49:36 am »
Здравей Бърди, преди 2 седемици на Мериан и се възобнови на пръстите това цепене, но не го снимах за съжаление, беше до кръв, ето снимка от преди:
http://www.foto.bg/data/4305/medium/o6334536693786575001.jpg  В много по -тежко състояние обаче, бях ти писала че е от около 7 години това.
Отидохме на кожен и тя каза, че това е атопичен дерматит, изписа Елосалик, мазахме първия ден и веднага зарастна, но продължихме ( а не знам дали трябваше) и започнаха такива червинини, там където мажеше
http://www.foto.bg/data/4305/medium/Picture_3514.jpg
http://www.foto.bg/data/4305/medium/Picture_3526.jpg
http://www.foto.bg/data/4305/medium/Picture_3504.jpg

Скриват се, при натиск, не боли, не сърби, нищо
Не й давам да пипа вода, защото съм забелязала, че се обостря от водата това състояни, мажеме с крем на SVR, овлажняващ, но проблема си остава.
Ето как излеждат самите пръсти след лекарството Елосалик.
http://www.foto.bg/data/4305/medium/Picture_3533.jpgТова са палец, показалец и част от средния, никъде няма другаде такова нещо, само след последния път се появи на кокалчето на дясната ръка на кредния пръст.
Дали не можеш да ми предложиш някаква схема на лечение, защото това беше десетия кожен лекар от 7 години, който не помогна?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #167 -: Януари 10, 2009, 18:37:22 pm »
Съжалявам. Това са въпроси за Дерматолог и е извън моята специалност.
Съжалявам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #168 -: Януари 10, 2009, 23:21:35 pm »
Да, благодаря ти.
Днес отново бяхме при дерматолог, според последното мнение е екзема, която се обостря от вода и сапуни ( така е по принцип, тя си мие ръцете по 25 пъти на ден
.
странното е, че предишния преди 2 седмици каза атопичен дерматит, вече не знам на кого да вярвам, беше изписал този крем Елосалик, но днешния доктор каза, че в него има салицилова киселина и е помогнал докато се затворят раните, след това е изушавал и затова се е възобновило 8O.Изписа locoid lipocream 0.1% и excipial protect за хидратиране. Какво е мнението ти за тези препарати?
Мнението ти е ценно за мен, твоята позиция каква е, възможно ли да е атопичен дерматит и ти при такъв случай какви кремове би използвал за да видиш ефекта?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #169 -: Февруари 03, 2009, 18:02:56 pm »
Детето е голямо, съжалявам. Не мога да кажа нещо повече.
Е, не е нужно по 25 пъти да си мие ръцете дневно... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #170 -: Февруари 15, 2009, 16:40:13 pm »
Здравейте докторе,от скоро се регистрирах в този сайт, защото спешно се налага да потърся изформация.Става въпрос за синът ни, който е на 12г. и има дюстабан.Три пъти ходихме на преглед през годините и все ни съветваха да изчакаме със стелките, защото имало шанс крачетата да се оправят.Последният преглед беше преди 2 седници и вместо да ни изпишат стелки на прегледа се оказа, че детето има къси ахилесови сухожилия и трябва да се удължат.Това беше шок за нас.Прегледа се състоеше от две линийки съединени от едната страна и разтворени под определен ъгъл.Детето трябваше да си изпъне коляното и да се опита да разтегне ходилото колкото се може нагоре.Не знам за това нещо дали се правят други изследвания.Прегледа мина изключително бързо и все още шокирани не можахме да зададем всички въпроси, който ни вълнуват.Няма и почти никаква  информация в нета.Според Вас дали е нужен втори преглед и към кого да се обърнем?Записаха ни операциите за лятото и има още време.Благодаря   :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #171 -: Февруари 15, 2009, 16:52:17 pm »
За съжаление не мога да помогна.
Трябва да потърсите мнение на ортопед-за Д-р Алексиев (София) съм чувал добри думи-специализирал е в Япония за известно време,доколкото знам. Дано не греша за името... .
« Последна редакция: Февруари 15, 2009, 17:16:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #172 -: Февруари 15, 2009, 18:15:08 pm »
Не бъркате :)

http://www.einet.bg/~alexiev/
*

    Деница

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #173 -: Февруари 17, 2009, 10:29:55 am »
Това са контактни екземи. Вероятно от басейна, или местата, където сядат.
НЕ мажем с Бетноват направо-нужно е да направите Бетноват в база.
Здравейте,доктор Бърди!
Синът ми е на 2г.8 месеца.Излезе му доста упорит обрив по тестисите,за който педиатърката ни изписа Бетноват-С.Не каза да го смесвам с друг крем.Да го мажа директно на тънък слой.Правилно ли е?
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #174 -: Февруари 17, 2009, 10:46:31 am »
Не.
Оставяме настрана че повечето от тези обриви са гъбичкови инфекции и с КС САМО не минават.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Деница

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #175 -: Февруари 17, 2009, 13:49:02 pm »
Благодаря!А с какъв крем трябва да смеся Бетноват-С?
*

    Деница

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #176 -: Февруари 17, 2009, 13:50:37 pm »
И с какво още се лекуват тези инфекции,освен с КС?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #177 -: Февруари 17, 2009, 14:59:11 pm »
С Дактакорт най-добре в  случая. САМО.
Не се слага при деца неразреден Бетноват. И то в гениталната област... . 8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #178 -: Февруари 17, 2009, 15:21:04 pm »
Много благодаря за бързите отговори!
*
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #179 -: Февруари 18, 2009, 16:16:09 pm »
Здравейте, доктор Birdie. Синът ми е на 6г.и 8 м. Според имунизационния календар трябваше да му направим задължително втори реимунизации против полиомиелит и ДТК на 6 г., но закъсняхме тъй като често боледува. Досега има 4 имунизации против полиомиелит от старите, по 2 капки през устата.
Бихте ли ни посъветвали каква ваксина да му сложим сега?
На 7 год. трябва да му направим и БЦЖ ваксина. Дали забавянето с предишната ваксина може да доведе до някакво взаимодействие между двете ваксини?