0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мнения на Birdie - деца над 6 години
« -: Ноември 06, 2007, 20:00:22 pm »
моля, задавайте въпросите си към д-р Birdie за вашите деца на възраст над 6 години в тази тема.
здрави и весели дечица на всички!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2007, 16:12:29 pm »
Здравейте Birdie. Много се радвам че сте тук и отново помагате на много хора които имат нужда от съветите ви. Аз съм от родителите които многократно са се допитвали за мнение до вас за което съм Ви много благодарна.  :balk_7:
Сега имам нужда може би от съвет.Баткото ни е с реактивен артрит - многократно в гърлен секрет се изолира бета химолитичен стрептокок от гр.А. Изчистваме го, и пак се появява периодично. От последната посявка на сливичен секрет се изолора стафилокок. Успокоихме се че не е толкова опасен и докато няма външни прояви не е необходимо да се лекува. Няколко дена след като излезна секрета, болките по ставите на детето се появиха наново - колена, тазобедрени стави, глезени.. Изписаха ни Фуситалмик за нослето и Резохин. Доктора каза че след като вече е на 7г, трябва да пазиме бъбреците и сърцето а при нас инфекциите са рецидивиращи. Напълно се обърках какви могат да са послядствията?
Междувременно синът ми се оплаква от няколко дена и от болки в гърдите при дишане - няма спазъм, не кашля, няма хрема.Слушаха ми гърдите и сърцето и не намериха нищо притеснително. Снощи внезапно вдигна температута 39,6, която свалихме и повече не е вдигал. Оплака се и от много силно главоболие което след себе си доведе отново до многократно повръщане. Моля ако имате възможност да ми отговорите дали би могло да има връзка меду различните симптоми? И какво трябва ние евентуално да направиме?
« Последна редакция: Ноември 19, 2007, 16:14:55 pm от marychery »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2007, 12:44:30 pm »
Не помня дали махнахте сливиците на детето,или не?
Това,което описвате може обикновено вирусно заболяване да е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2007, 18:55:09 pm »
Махната е само третата сливица преди години( на сестра му махнахме и трите сливици ). Birdie незнам вече - може и обикновено виросно заболяване да е. Вчера цял ден си беше свеж и добре, храни се нормално, играе, няма хрема, кашлица или каквито и да е признаци на настинка. Днес си беше на училище, боляли са го пак гърдите на моменти, обикновено сочи дясната половина на гръдният кош, но понякога обяснява че го боляло и сърчицето.Но когато му се обадих каза че се чувства добре. Сега пак е с температура 39,1С.
От сливичният секрет при него последно изолираха стафилокок, но той нямаше никакви видими външни прояви и доктора първоначално реши да не се лекува. Но след като около седмица по - късно започна да куца и да се оплаква от болки в почти всички стави изписаха резохин и фуциталмик за нослето.
Всъщност не ме тревожи толкова дали в този момент е настинал, това е естествено за всяко дете. По скоро се питам не изпускам ли нещо с тези болки в гърдите. В неделя детето казва че са били много силни, не можеше нормално да си поема въздух и да диша. Сега вече са само моментни и според него много по - леко го боли.
Благодаря че отделяш време за нашите тревоги.
« Последна редакция: Ноември 20, 2007, 18:59:40 pm от marychery »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2007, 23:37:07 pm »
Защо не прегледате детето при кардиолог и не направите ЕКГ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2007, 23:59:17 pm »
Миналата година го гледа кардиолог , всичко беше в норма. Но истината е че трябваше да отидеме и на контролен преглед който ние пропуснахме :oops:, реших че няма смисъл, ще го заведа непременно. Говорих и с доцент Бранков и той ни е определил час в петък сутринта да го заведа за да поговориме. Поне докато аз се подмотавах болките му преминаха и днес казва че се чувства добре, и почти не го е боляло. Но пак си беше с температура като го взех от училище.  Благодаря Birdie :bighug:.

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #6 -: Декември 09, 2007, 20:47:43 pm »
Birdie в поредният сливичен секрет им стафилокок. Каква е разликата м/у Срептокок и стафилокок и доколко този стафиликок води до проблеми след себе си. Напълно се обърках вече.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #7 -: Декември 09, 2007, 21:01:25 pm »
Друг микроб... но може би ще е нужна контролна посявка-да не би грешка да е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #8 -: Декември 09, 2007, 21:46:43 pm »
Това е втора поред посявка през 30 дена . И предишната беше стафилокок, слагахме около 14дена Фуситалмик в носа и след 5 дена направихме контролна посявка. Не мога да схвана сериозността на изолираният микроб - трябва ли да се лекува или не, да пие ли детето АБ и въобще последици.  И доколко може да е причина за поредните ставни болки( сега от около седмица детето е без болки по ставите, приема вече един месец Резохин. Но пък, пак е с хрема)Толкова се обърках от всички обяснения на лекари, че накрая нищо не ми е ясно.
Благодаря Birdie  че пак се отзоваваш. :balk_602:

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #9 -: Декември 09, 2007, 22:24:36 pm »
Стафилокока няма връзка със ставните оплаквания.
Ако е ауреус, трябва да се лекува.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #10 -: Декември 09, 2007, 22:42:09 pm »
Стафилокока няма връзка със ставните оплаквания.
Ако е ауреус, трябва да се лекува.
Да ауреус е. Толкова различни обяснения чух че се обърках. Затова питам. Та единият лекар каза че няма нужда от АБ, другият препоръча Далацин Ц.  Аз съм предубедена към този АБ, малката е правила доста тежка алергична реакция към него. Кой АБ е подходящ?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #11 -: Декември 09, 2007, 22:45:08 pm »
По антибиограма кое е подходящо?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #12 -: Декември 09, 2007, 23:33:52 pm »
ще препиша антибиограмата;
penicilin
cotrimoxazole
gentamicin
erythromycin
clindamycin
tet/cyclines
minocycline
vancomycin
teicoplanin
rifampicin
levofloxacin
fusidic acid
oxacillin
на тези е чувствителен - отбелязано е  S  на антибиограмата

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #13 -: Декември 09, 2007, 23:57:33 pm »
erythromycin
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #14 -: Декември 10, 2007, 12:56:28 pm »
Благодаря

Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #15 -: Декември 10, 2007, 15:54:32 pm »
Здравейте, сина ми е на почти 7 години, от юни до сега много често кара вирусите с повръщане/ по-често/ и разстройство. До сега е боледувал  8 пъти, периодично ми се оплаква от болки в корема малко под пъпа. Започвам да се притеснявам..... а дали трябва? На какъв лекар да го заведа или какви изследвания да му пусна?
Благодаря
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #16 -: Декември 10, 2007, 15:59:10 pm »
Да го прегледа педиатър трябва и да се види на място.
Без преглед не мога да кажа нещо определено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #17 -: Декември 10, 2007, 23:08:45 pm »
Бърди, искам още нещо да питам. Ние сме с непрестанни обриви по - тялото. И двете деца. Много пъти съм пращала и снимки, така че няма пак да качвам. Но сега баткото освен по краката има обриви и по целия корем - ситни пъпчици които от чесане са станали на ранички. По крак са станали  направо мокрещи рани. Грозни, червени  петна. Последният път - -преди около месец кожната докторка каза - стафилококова инфекция, изписа Фусикорт. Обрива изчезва докато го мажа, и малко след това пак се появява. Та въпросът ми е - може ли да има връзка между стафилокока в сливиците  и обривите?Само искам да доуточня, че и двете деца плуват и постоянно имат контакт с водата в басейните, която има хлор естествено. И днес личната лекарка предложи АБ Клацид.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #18 -: Декември 11, 2007, 00:46:53 am »
Не помня точно обривите, простете.
Да, може да има връзка...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца над 6 години
« Отговор #19 -: Декември 17, 2007, 18:39:26 pm »
Не помня точно обривите, простете.
Да, може да има връзка...
Birdie, отново децата са с обриви. честно казано наистина вече се чудя от къде се вземат. Предполагам има вероятност да са от хлора в басейна - и двамата плуват. Но дали само там е причината?  Би ли препоръчал някакъв крем за мазане - мазали сме Фусикорт, Елоком, Бетноват, Адвантант, Кловейт ... Май за това се сещам сега. За овлажняване сме ползвали Липобаза, той най добре поняся на Мария. Послединият път ни изписаха Елодермол, но тя от него се обрина за секунди и започна да пищи че я боли. Сега пак купих Бетноват крем. Така и не успях да прикача снимките , ако нямаш нищо напротив ще ги изпратя на e-mail.