0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #740 -: Декември 23, 2007, 16:48:26 pm »
Здравейте докторе
Синът ми е на 1г и 9 м, от 1 месец кашля, 2 пъти го водих на лекар.Първия път лекаря каза, че гърдите са чисти и изписа отхрачващ сироп, но нямаше ефект.Кашлицата се учести и стана по-дълбока, заведох го отново и се установи , че има хрипове .Предписа вентолин и сиропче за кашлица +Зиртек, понеже няма температура и антибиотик не е необходим...Взех секрет от носа и се изолира Moraxella cataralis...Появиха се и жълто-зелени сополи,но не обилни.Състоянието обаче не се променя въпреки, че 2 дни вече слагам капки Тобрадекс по предписание на лекаря който  казва, че няма нужда от антибиотик щом няма температура, но вече повече от месец кашля и тая хрема не минава. Според вас при това състояние на детето: с хрипове, кашлица и упорита хрема, въпреки че не е имал и няма температура дали ще мине без антибиотик орално и колко още да чакам? Предварително ви благодаря за отговора.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #741 -: Декември 23, 2007, 17:08:08 pm »
Само наличието на Мораксела, и без нищо друго, е показание за спешно начало на АБ лечение.
Започнете без отлагане-ако имате антибиограмата на Мораксела ще може да подберете подходящия АБ по-удачно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #742 -: Декември 23, 2007, 18:26:12 pm »
  Педиатрите много често изписват антибиотик затова аз винаги взимам секрет.Благодарение на това досега сина ми не е пил никога антибиотик въпреки, че многократно му е изписван.Когато няма бактерия му минава до няколко дни . Парадокса сега обаче е , че имаме бактерия а антибиотик не иска лекаря да ни изпише. Обяснението му е , че това е безобидна бактерия и не може да причини нищо сериозно както и , че имунитета му трябва да я "пребори", иначе всеки път като я "лепне" и трябвало да даваме антибиотик! Все пак трябва да призная, че звучи логично, вие какво мислите за това обяснение?   ..Много време обаче не се подобрява детето и аз мисля да му дам антибиотик от антибиограмата.Въпросът е кой да дам и да спра ли другите сиропи...за кашлицата,Вентолина и антихистаминовия препарат? Кашлицата му е само през деня и е на рядко, но нослето секретира..а има и хрипове!!!
Към тези антибиотици е S:
Augmentin
Zinat
Gentamicin
Sulpatr...
Arithromy....
Кой бихте ми препоръчали.Детето е 11.5 кг
Благодаря Ви
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #743 -: Декември 23, 2007, 20:36:07 pm »
Аугментин е добър избор.
За съжаление по Интернет доза не мога да дам.
Ако имате доза, бих могъл да я коригирам.
Нуждата тук от АБ е без всякакво съмнение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #744 -: Декември 23, 2007, 21:38:34 pm »
Аугментина го имам в наличност, преди 4 месеца съм го купила, но въобще не се наложи да го използвам и не е отваряно шишето.Тогава му е бил предписан х 1 ч.л. така пише на кутията от аптекаря какво означава това и колко дена незнам...забравих да пиша че е 312мг/5мл.
тази бактерия май не е чак толкова безобидна...направо тази вечер да го почваме май..
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #745 -: Декември 23, 2007, 21:45:07 pm »
Мисля е добре да позвъните на педиатъра и да поискате доза.
Пишете... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #746 -: Декември 24, 2007, 08:23:23 am »
Здравейте Бырди,

Синыт ми е на 1 год и 8 месеца. Преди два дни забелязах, че има леко зачервяване на едното око на рыба на долният клепач кым отвора на слызното каналче - като сывсем мыничка пыпчица. Не видях да има зачервяване на цялото око, или като дрыпна клепача на окото надолу лигавицата ми се струва с нормален цвят, не е пдопухнало окото, не забелязвам секрет. Капнах му малко преварена вода с лайка - колкото да го промия ако е замырсено с нещо. Вчера сутринта го нямаше зачервяването, а вечерта пак го забелязах. Какво би могло да е това - запушване на слызно каналче, конюктивит...?Ще звынна на лекаря, но сега с тези почивни дни, не сым сигурна дали ще могат да ни видят, а и дали си струва да ги притеснявам за това ако не е спешно. Вярно ли е че само един вид конюктивит се лекува с антибитоик, а останалите си минават от самосебе си защото са на вирусна основа?

Втори выпрос:

Извадиха му на 5 Дек, третата сливица. Сега диша много по-добре, през повечето време устата е затворена и диша през носа, не хырка през носа и не хрипти. Откакто му я извадиха спи доста по-добре. Все още обаче когато сутрин се сыбуди носыт му е в известна степен запушен и мисля, че понякога това е причина все още да се буди от време на време по-рано без да си е наспал. Дали е нормално носыт след цяла нощ да е леко запушен на сутринта? Доколко сухотата выв выздуха може да причини за нещо подобно, и каква е добра да быде нормалната влажност на выздуха в стаята? Нашето апартаче измерва в момента около 35%.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #747 -: Декември 24, 2007, 10:07:22 am »
Това е може би конюнктивит от търкане на очички с мръсни ръце.
Добре е детето да има профилактичен офталмологичен преглед.

Би трябвало да имате съд с вода върху отоплително тяло.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #748 -: Декември 24, 2007, 21:39:33 pm »
Здравйте,
успях да се свържа с лекаря.Предписа на 8 часа по 5 мл Аугментин.
Казах му ,че е 312мг/5мл тоя който имам ..
Това не е ли висока доза за 1г 9м/ 11,5 кг дете???
Толкова предписваха и на голямото ми дете което е 5 годишно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #749 -: Декември 24, 2007, 21:49:42 pm »
3мл на всеки 8 часа е точната доза за 11,5 кг,50мг/кг/24 часа и Аугментин 312/5.
« Последна редакция: Декември 24, 2007, 22:38:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #750 -: Декември 24, 2007, 22:54:18 pm »
Докторе, мили майчета, желая Ви Весела Коледа!
Нека са ни здрави дечицата, да има повече надежда и усмивки и един по-спокоен живот!
http://www.jacquielawson.com/viewcard.asp?cont=1&hdr=0&pv=XS02EN
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #751 -: Декември 25, 2007, 11:27:10 am »
Благодаря на всички за поздравите и пожеланията!
На всички деца-много подаръци, весела Коледа и Нова година!
Нека ръкавичката на дядо Мраз е винаги пълна!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #752 -: Декември 25, 2007, 15:58:45 pm »
Здравейте, докторе! Макар да не ми се иска да Ви безспокоя по време на празниците, отново ми се налага да се посъветвам с Вас. Дъщеря ми (2г и 3 месеца) вече 4-та седмица е с хрема, на моменти прозрачна, от доста време гъста и жълтеникава. От две седмици кашля, според лекарите от секретите. Преди седмица казаха, че има бронхиален спазъм, дадоха и да пие Вентолин и личния и лекар ни предупреди, че ако до 5 дни не се подобри ще трябва антибиотик. За съжаление петия ден се падна неделя, после празници, тръгнахме по дежурни лекари, които да кажат как да продължим, тъй като положението е по-лошо. Кашлицата по-силна, аз чувствам как и хриптят гърдите, когато я държа. И се започна един ужас вече 2 дни. Една дежурна лекарка заяви, че гърдите и са идеално чисти и предписа Осцилококцинум, после я заведох в детското отделение на болницата - бронхиолит казаха. Изписаха отново Вентолин, Проспан, Коларгол и Метилпреднизолон. Коларгола не го взех, мисля че бяхте писали нещо негативно за него, може и да бъркам. Но остана проблема с Метилпреднизолона - дъщеря ми не иска изобщо да го пие - и аз пробвах - ужасно горчив е. Предложиха венозно да го даваме в болницата- отказах. Няма ли друго лечение?Забравих да спомена, че друга лекарка, наша позната ми каза, че такава дълга хрема и кашлица без антибиотик не може да мине и ни даде рецепта за Зинат, но тя не е педиатър и не знам дали можем да и се доверим.Според нея лечението, което са предписали е за астма и не е подходящо за нашия случай. Моля за Вашето мнение.
Забравих да Ви поздравя с Рождествените празници. Бог да Ви благослови!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #753 -: Декември 25, 2007, 16:21:45 pm »
Докторе, празник е, но ако ми позволите ще Ви попитам нещичко...
Понеже Вики отново започна да кашля, на моменти суха, на моменти по-мокра кашлица, съмнявам се, че въпреки настъпилото подобрение преди ден-два кашлицата отново започна да се засилва от засилване и на хремата. От снощи започнах да й пръскам Олинт в нослето. Ако наистина кашлицата е предизвикана от секретите в носа, а не е от белодробен произход да речем, до колко време ще се почувства подобрение?
Чак утре след обед сме на преглед, до тогава мога ли да направя нещо друго?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #754 -: Декември 25, 2007, 16:25:54 pm »
Нужен е Фликсотайд за известно време и ще се успокои детето.
Не мисля че е от секрети от нослето това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #755 -: Декември 25, 2007, 16:31:39 pm »
Благодаря Докторе!
Нужен е Фликсотайд за известно време и ще се успокои детето.
А Фликсотайд на сиропче ще свърши ли работа? Но за съжаление чак утре след обед най-рано ще мога да й го дам. Сега дори и  да го купя, педиатърката ни вече не отговаря  и не зная в каква доза да й го давам.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #756 -: Декември 25, 2007, 16:40:51 pm »
Няма на сиропче "Фликсотайд".
Това е шпрей...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #757 -: Декември 25, 2007, 16:43:05 pm »
Простете за невежеството ми, но за да се ползва този шпрей, трябва да има помпичка, нали?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #758 -: Декември 25, 2007, 17:07:40 pm »
Балонче се ползва, обикновено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #759 -: Декември 25, 2007, 17:09:55 pm »
Здравейте, докторе! Макар да не ми се иска да Ви безспокоя по време на празниците, отново ми се налага да се посъветвам с Вас. Дъщеря ми (2г и 3 месеца) вече 4-та седмица е с хрема, на моменти прозрачна, от доста време гъста и жълтеникава. От две седмици кашля, според лекарите от секретите. Преди седмица казаха, че има бронхиален спазъм, дадоха и да пие Вентолин и личния и лекар ни предупреди, че ако до 5 дни не се подобри ще трябва антибиотик. За съжаление петия ден се падна неделя, после празници, тръгнахме по дежурни лекари, които да кажат как да продължим, тъй като положението е по-лошо. Кашлицата по-силна, аз чувствам как и хриптят гърдите, когато я държа. И се започна един ужас вече 2 дни. Една дежурна лекарка заяви, че гърдите и са идеално чисти и предписа Осцилококцинум, после я заведох в детското отделение на болницата - бронхиолит казаха. Изписаха отново Вентолин, Проспан, Коларгол и Метилпреднизолон. Коларгола не го взех, мисля че бяхте писали нещо негативно за него, може и да бъркам. Но остана проблема с Метилпреднизолона - дъщеря ми не иска изобщо да го пие - и аз пробвах - ужасно горчив е. Предложиха венозно да го даваме в болницата- отказах. Няма ли друго лечение?Забравих да спомена, че друга лекарка, наша позната ми каза, че такава дълга хрема и кашлица без антибиотик не може да мине и ни даде рецепта за Зинат, но тя не е педиатър и не знам дали можем да и се доверим.Според нея лечението, което са предписали е за астма и не е подходящо за нашия случай. Моля за Вашето мнение.
Забравих да Ви поздравя с Рождествените празници. Бог да Ви благослови!
Но мога да преценя от разстояние дали е инфекция, или не.
Но  такава продължителност?

Зависи от диагнозата лечението... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.