0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #720 -: Декември 21, 2007, 16:31:40 pm »
Докторе имам един въпрос. Кога ще бъдете онлайн "разположение" през коледните и новогодишните празници?
Изследванията от назалният секрет ще бъдат готови едва на 27-ми. Кашлицата намаля верно, но секретът си седи някак си в носоглътката. Нослето е запушено, едвам диша, спи с отворена уста, буди се от затрудненото дишане, освен другите наши проблемчета ... Как да порцедирам до резултатите? Днес също не съм давала нищо, нито съм асперирала, но следобедният сън беше отново неспокоен и изнервен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #721 -: Декември 21, 2007, 16:34:44 pm »
Тук ще съм.
Поставяйте Олинт преди сън само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #722 -: Декември 21, 2007, 21:50:53 pm »
Привет, докторе!

Това, че кашлицата на Вики започна да става по-суха значи ли нещо?

Направи ми впечатление, че от няколко дни започна много да се поти, особенно докато спи. Както и апетитът й много спадна, не е съвсем нищо да не хапва, но не така с желание и не в количества като преди.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #723 -: Декември 21, 2007, 21:57:37 pm »
Колко общо дена продължава всичко това с тези оплаквания? сумарно...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #724 -: Декември 21, 2007, 22:04:54 pm »
Всичко започна от събота наобяд, тогава вдигна Т. В неделя вечерта вдигна най-високат Т - 38,3 и оттогава не е имала Т. Паралелно с това в неделя започна да и изчезва гласа и стана дрезгав,имаше по скоро прокашляне, отколкото кашлица. Мократа със секрети кашлицата се появи в понеделник. Във вторник се появи и лека хрема, като днес вече почти няма секрет от носа, само леко и "блести" нослето и като кихне излиза секретче. От днес кашлицата започна да става по-суха и дразнеща. Чувстват се все още секретите,но не като преди. Гласът й все още е леко дрезгав. Иначе е жизнена, играе, пее и всичко като обикновенно, но няма много желание да се храни. Вече два дни и спи почти спокойно, само дето като заспива покашля, почти давеща кашлица и после спира.
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 22:07:00 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #725 -: Декември 21, 2007, 22:15:26 pm »
Добре... добре изглеждат нещата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #726 -: Декември 21, 2007, 22:19:20 pm »
Благодаря докторе!
Дано наистина да се подобрява....... че най-лошо е да са болни дечицата.
Надявам се тези дни да нямам поводи да Ви приснявам и искам искрено да Ви пожелая спокойни и весели празнични дни!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #727 -: Декември 22, 2007, 10:16:16 am »
Здравейте отново докторе!
Имам пак въпрос.Вчера бяхме на преглед и всичко беше на ред,но днес сутринта/а и през ноща/Тери пак започна да кашля много.Този път кашлицата е суха.Видът и е все едно ти е влязло нещо в кривото гърло.Постоянна е като задавяне и малко прилича на астматичен пристъп.Сега в момента се успокои,но беше веднага след сън и няма от какво да се е задавила/освен секрети/.Нужен ли е някакъв сироп?

Тереза - 3г9м
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #728 -: Декември 22, 2007, 17:40:18 pm »
Здравейте доктор "Birdie"!
Искам да ви попитам мога ли да давам на малките
цвекло,това червеното,така нареченото "πατζαρια"?
Благодаря ви предварително!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #729 -: Декември 22, 2007, 17:55:29 pm »
Здравейте, докторе! Няколко пъти съм се допитвала до Вас относно сина ми / почти 4 годишен /, за това ценя съветите Ви. Искам да попитам възможно ли е да се излекува третата сливица някак? Не оперативно? Синът ми е с увеличена сливица от около 2 години. Проблеми не му е създавала, имам предвид болести и др., не че не боледува съвсем. Мисълта ми е, че скоро го водих при УНГ на контролен преглед, човека каза, че детето диша пред носа и сливицата не е толкова голяма, а и като не боледува често няма нужда да се вади. Това което ме притеснява е че диша през устата, ако го накарам да затвори уста диша и през носа, но основно диша през устата, и то едно шумно такова. През ноща похърква, до като заспи дълбоко и после не, или аз не чувам. Все пак не искам така да диша шумно. Та въпроса ми е възможно ли е да я излекуваме / свием / намалим и т.н. някак. Ползвала съм Лимфомиозот, но няма ефект.
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #730 -: Декември 22, 2007, 23:04:17 pm »
Здравейте отново докторе!
Имам пак въпрос.Вчера бяхме на преглед и всичко беше на ред,но днес сутринта/а и през ноща/Тери пак започна да кашля много.Този път кашлицата е суха.Видът и е все едно ти е влязло нещо в кривото гърло.Постоянна е като задавяне и малко прилича на астматичен пристъп.Сега в момента се успокои,но беше веднага след сън и няма от какво да се е задавила/освен секрети/.Нужен ли е някакъв сироп?
Зависи от къде е кашлицата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #731 -: Декември 22, 2007, 23:04:53 pm »
Здравейте доктор "Birdie"!
Искам да ви попитам мога ли да давам на малките
цвекло,това червеното,така нареченото "πατζαρια"?
Благодаря ви предварително!
Да, още от 7-8 месец може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #732 -: Декември 22, 2007, 23:06:49 pm »
Здравейте, докторе! Няколко пъти съм се допитвала до Вас относно сина ми / почти 4 годишен /, за това ценя съветите Ви. Искам да попитам възможно ли е да се излекува третата сливица някак? Не оперативно? Синът ми е с увеличена сливица от около 2 години. Проблеми не му е създавала, имам предвид болести и др., не че не боледува съвсем. Мисълта ми е, че скоро го водих при УНГ на контролен преглед, човека каза, че детето диша пред носа и сливицата не е толкова голяма, а и като не боледува често няма нужда да се вади. Това което ме притеснява е че диша през устата, ако го накарам да затвори уста диша и през носа, но основно диша през устата, и то едно шумно такова. През ноща похърква, до като заспи дълбоко и после не, или аз не чувам. Все пак не искам така да диша шумно. Та въпроса ми е възможно ли е да я излекуваме / свием / намалим и т.н. някак. Ползвала съм Лимфомиозот, но няма ефект.
Благодаря Ви!
Може да опитате назален "Назонекс" в комбинация с "Кларитин".
Назонекс е назален КС препарат, а Кларитин е по-стара генерация антихистамин, но по-добър за този случай от Аериус/Зиртек.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #733 -: Декември 22, 2007, 23:25:19 pm »
Добър вечер и от нас!
Нослето ни вече е по-добре :bighug:. Но сега се появи друг проблем. В началото имаше едно червено петънце на едното краче отзад и то се увеличаваше, след една седмица се появи едно на дупето. То не е точно петно, ами става като келичка и около нея много червени точици. Аз мазах със Здраве, но тази вечер просто е много червено на крачето и тези червени точици са доста и се образува такова петно и на свивката на крачето. Не съм сигурна, че го обяснявам добре. Може ли да ви изпратя снимки?
Вики - 1г и 7м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #734 -: Декември 22, 2007, 23:39:26 pm »
Да, изпратете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #735 -: Декември 23, 2007, 00:11:56 am »
Ох, нещо не мога да ги кача и аз не знам защо. Ще трябва да ви ги пратя утре като дойде помощник. Спокойна нощ.
Вики - 1г и 7м
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #736 -: Декември 23, 2007, 12:20:19 pm »
Докторе, простете, но ще Ви помоля за съвет.
Мисля си дали е нужно да я водя днес на преглед или след Коледа. Понакяшля още, но определено има подобрение. Има и лека хремичка, водниста. Струвами се, че и дъгичките на гърлото са леко черевни все още. В листовката на Амброксола пише да се приема 4-5 дни. Днес ни е 4.
В бг.мамма форума има едни теми за пнемпонии без симптоми и пр. и аз пак съм в размисъл и притеснение (познавате ме).
А сега всички са празнично настроени, всички са у дома с най-близките си хора и в този ред на мисли се двуомя дали да се обадя и притесня педиатърката ни да отидем все пак да я види или да изчакам да мине Коледа.

Благодаря от сърце!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #737 -: Декември 23, 2007, 12:24:47 pm »
Най-накрая успях. Пратих ви снимка на лични. Благодаря предварително.
Вики - 1г и 7м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #738 -: Декември 23, 2007, 12:33:28 pm »
Докторе, простете, но ще Ви помоля за съвет.
Мисля си дали е нужно да я водя днес на преглед или след Коледа. Понакяшля още, но определено има подобрение. Има и лека хремичка, водниста. Струвами се, че и дъгичките на гърлото са леко черевни все още. В листовката на Амброксола пише да се приема 4-5 дни. Днес ни е 4.
В бг.мамма форума има едни теми за пнемпонии без симптоми и пр. и аз пак съм в размисъл и притеснение (познавате ме).
А сега всички са празнично настроени, всички са у дома с най-близките си хора и в този ред на мисли се двуомя дали да се обадя и притесня педиатърката ни да отидем все пак да я види или да изчакам да мине Коледа.

Благодаря от сърце!
Ако има подобрение ще е по-добре да се съсредоточим върху Коледа и празниците.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #739 -: Декември 23, 2007, 12:43:18 pm »
 :bighug: