0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #700 -: Декември 20, 2007, 14:41:06 pm »
Тони-бой си е ок.
Страх ме е да ходите в Пловдив, да Ви кажа честно... .

Защо споделете, моля Ви и аз имам известни опасения.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #701 -: Декември 20, 2007, 14:49:34 pm »
Не мисля че ще получим това, което търсим.
Не знам, дано не съм прав.
Детето има специфични проблемчета. С подхода към децата, който е широко разпространен, едва ли ще получите разбиране.Освен да му изпишат куп ненужни неща.Както и досега ставаше.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #702 -: Декември 20, 2007, 16:16:25 pm »
Освен да му изпишат куп ненужни неща.Както и досега ставаше.

Мда от това най вече се страхувам и естествено притеснявам. За разбиране мисля няма да получа незнам, аз от толкова време говоря ли говоря на педиатрите тук, описвам с най малките подробности за да мога да пресъздам точно каква е ситуацията. Никой не ми обръща внимание, виждат Тони че е емоционално, закачливо и любопитно дете и цитирам "така като го гледате болен вид ли има детето Ви". Обаче проблемите си седят и лошото е че незнам към кой да се насоча, а това ме влудява.
Аз мога да издържа безкрайно дълго на физическата преумора, въпроса не е в това, а че на детенце така да го кажа не му е комфортно. Ще споделя с вас, какво каза още частната му педиатърка "Сигурно няма да му има нищо, но идете в Пловдив поне да го погледнат, че иначе няма да мога да си го простя, ако изкочи нещо".
На мен идеята ми е да го видят специалисти, ако са нужни изследвания да направим, а що се отнася до лекарствата, надявам се с ваша помощ/съвети да се справим с положението.
Незнам как мога сама да се справя, от една страна все от някъде трябва да се тръгне, от друга пък, могат да го объркат и да се влоши . Ако го оставя например да го "израсте" мисля има изградени много "лоши" навици. Спи гушнат при мен на спалнята, само така спим вече всички, в кошарата е абсурд. Ако е приспан при мен и приместен, започва екшъна отначало. Явно има и известна разглезеност, непрестанното желание да търси ласките ми, ме кара да мисля, че явно изпитва страх да спи сам незнам, но със сигурност знам че обожава да го гушкам, милвам и целувам, така е и през деня, гуши се и си търси гушкането. Страхувам се, че това положение продължава вече много дълго и колкото по дълго продължи , все по трудно ще става.

Какво ми направи и прави впечатление, откакто пи и все още пие Зиртек по препоръка на същата докторка, коремчето не е вече така надуто, но пък все още плаче при сън от спазми ли какво са и аз незнам, но също така мисля е възможно да е отслабнал например, не се хранеше изобщо близо седмица. Тежи 9.8 кг. изтеглен е миналият петък.
Минах изцяло на готови плодови пюрета, да не би предлаганите на пазара плодове да са високо нитратни или ... . Определено вече незнам с какво да го храня, аз ли готвя неправилно, продуктите ли са с лошо качество, в чудо се виждам. Е има и нормални епизоди, но са само епизоди. Отделно вече се храни само със занимавки или ако е много гладен, изяде няколко хапки и започва да извръща глава, а е гладен. Мисля храненето за него е игра, ако не е разбира се АМ, опитва се и бърка с метална лъжица в купичката му с храната, докато не се омаже целия, много му е забавна тази игра. Има огромен интерес към хляба, ръфа като обезумял и то големи хапки, лошото е че се дави, иначе бих му давала филийка да яде.

Извенете ме, е стана така досадно дълго,  но ми дойде музата  :oops:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #703 -: Декември 20, 2007, 16:17:32 pm »
Бърди, извинявайте че пак ви безпокоя, но се замислих , дали винаги когато има някакви коки, цветът на секрета от нослето е жълто-зелен. Може ли да има примерно пневмококи и секрета да е прозрачен? Питам ви защото се чудя дали да му пусна назален секрет след празниците?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #704 -: Декември 20, 2007, 16:26:51 pm »
Перде, Бърди имам приятелка чийто баща е известен гастроентеролог в София. Ако Бърди мислите че в столицата биха могли да помогнат на Пердето ще разпитам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #705 -: Декември 20, 2007, 18:12:32 pm »
Бърди, извинявайте че пак ви безпокоя, но се замислих , дали винаги когато има някакви коки, цветът на секрета от нослето е жълто-зелен. Може ли да има примерно пневмококи и секрета да е прозрачен? Питам ви защото се чудя дали да му пусна назален секрет след празниците?
Не, няма такава връзка.
Но секрет може да изследвате.
Една обикновена хрема минава за 7-8 дена обикновено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #706 -: Декември 20, 2007, 21:24:08 pm »
Докторе сега се връщаме от преглед. Гърдичките са й чисти, гърлото все още  е леко възпалено, т.е. думите бяха "все още не е както трябва". Продължаваме с Амброксола (2х2,5мл) и Ефизол за гърлото. Мислите ли, че тов е достатъчно или по-точно най-удачното в случая?

И, простете за въпроса ми, но леко разхлабване, малко по-кашкаво ако и до 2-3 пъти на ден вписва ли се някак в цялата картина?
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 21:56:10 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #707 -: Декември 20, 2007, 22:36:36 pm »
Ефизол как ще го приемаме, простете?
Да, вписва се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #708 -: Декември 20, 2007, 22:56:51 pm »
Ефизолът (на таблета) го смуче или поне в началото, после го гризка. Другият вариант бе Тантум верде, аз си избрах този вариант (Ефизол). Имате ли друго предложение?
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 22:58:51 pm от tan »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #709 -: Декември 20, 2007, 23:07:40 pm »
Вече ми става навик, да Ви тормозя по няколко пъти на ден, но исках само да Ви уведомя за състоянието на дребосъчко. Днес не правих и не слагах нищо на Тонино, резултата е "трагичен" в смисъл едвам спи в момента с отворена уста. През деня също дишаше видимо затруднено, преди лягане не се стърпях и си приложих процедурите, в този ред на мисли, мисля утре да направя назални изследвания.

Лека вечер  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #710 -: Декември 20, 2007, 23:24:59 pm »
Ефизолът (на таблета) го смуче или поне в началото, после го гризка. Другият вариант бе Тантум верде, аз си избрах този вариант (Ефизол). Имате ли друго предложение?
Не се дават такива неща на деца в тази възраст поради риск от задавяне и аспирация.
Нито се пръска.

Не е нужно да давате за гърлото нещо-ако има инфекция-дава се АБ, ако е вирусно-дава се Синекод или подобно за да се купира кашлицата.
Третирането на гърлото по този начин убива и полезната флора и е причина за алергични фарингити.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #711 -: Декември 20, 2007, 23:29:35 pm »
Ок. Ще помисля върху думите Ви.
Казвате Синекод за да се купира кашлицата, но не е ли нежелателно при положение, че има натрупан секрет?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #712 -: Декември 20, 2007, 23:49:26 pm »
Ок. Ще помисля върху думите Ви.
Казвате Синекод за да се купира кашлицата, но не е ли нежелателно при положение, че има натрупан секрет?
Ако има секрет? това фарингит, или бронхит е?
Ако е бронхит нищо не се чува? даже тези секрети?

Ако има секрети Проспан е добър избор. Но ако два, три дена с Проспан няма ефект, инфекцията е много вероятна. Или бронхит с астматична съставка...много са възможностите.

Няма фарингит без трахеит (възпаление на трахеята) и/или бронхит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #713 -: Декември 21, 2007, 00:02:56 am »
Даааааа, всичко пак опира до интерпретацията. Първо прегледа гърдичките й - думите бяха - "тук всичко е чисто", което според мен значи, че секретът се събира някъде по-нагоре. Особенно като спи понякога чувам как този секрет се мести точно в областта на гърлото, похърквайки. Съжелявам за може би глупавото обяснение. И като попитах къде е проблема, каза "в гърлото". Незная, ще стане ясно в следващите дни.... лошото е, че са пада точно по празниците и как ще се оправим тази ситуация.........
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #714 -: Декември 21, 2007, 00:13:34 am »
Ако няма силна хрема, практически почти всичкия секрет е с трахеален/бронхиален произход.Практически. И се чува при аускултация, дори и като "добавени" шумове-детето "клокочи", когато го слушате отвън, а не се чува при преслушване? "Няма шанс", както казват англосаксонците.
Затова и всички мерки с отхрачващ характер в тези случаи са вид "лакмус" за това дали е прост грип или инфекция.
Ако е инфекция, никакви отхрачващи, Вентолин и т.н. не са в състояние да помогнат. В общата практика има само едно изключение от това правило-бронхиолит или вирусен бронхит със силен спазъм. В тези случаи инхалаторния "Фликсотайд" за ден,два ликвидира всички симптоми.

Да, но в Бг не ползват Фликсотайд широко. Бил за Астма само, бил КС, бил "опасен". Всички КС били "опасни"... . Да, ама не. И затова си кашляме с месеци, кашлиците били "градински" и т.н.

Децата имат особена анатомия на дихателната система-малко количество секрет в дихателните пътища увеличава неимоверно съпротивлението им (което си е и "бронхоспазъма"). Именно тази анатомична особеност прави кашлицата основен симптом на повечето детски заболявания от общата практика. Този секрет, може да се стерлизира с АБ, но не може да се подтисне производството му. Ето тук "Фликсотайд" за ден, два ликвидира свръхпродукцията. И децата спират с кашлицата. Още 4-5 дена и дихателната система е възвърнала нормалната си структура.

Всяко нелекуване на свръхпродукцията с подходящ инхалаторен медикамент прави децата свръхчувствителни на рецидивиращи белодробни инфекции през цялата зима, защото постоянно натрупващия се секрет е идеална среда за инфекция.
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 00:23:41 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #715 -: Декември 21, 2007, 00:20:55 am »
Не, няма силна хрема. Даже вече почти няма хрема, само забърсваме от време на време. И ако разбирам правилно, ако не е инфекция, за ден-два трябва да има подобрение, ако не трябва да се замислим за АБ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #716 -: Декември 21, 2007, 00:23:02 am »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #717 -: Декември 21, 2007, 00:28:38 am »
Благодаря. Желая Ви спокойна нощ!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #718 -: Декември 21, 2007, 10:34:18 am »
Да докладвам какво стана с нас. Още вчера на обяд му дадох сиропа, както препоръчахте и резултата беше на лице след около половин час. Кашлицата спря и малкия спа три часа. До вечерта е кашлял 3-4 пъти. Но когато си легна вечерта пак започна да кашля, спа много неспокойно, през цялата нощ се въртя. От сутринта не е калял, но има секрети.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #719 -: Декември 21, 2007, 11:58:39 am »
Добро развитие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.