0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #560 -: Декември 14, 2007, 10:21:37 am »
Проспан също е добър избор. Може в комбинация или без със Синекод.
Но вече кашлицата намалява и мисля до ден,два ще са добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #561 -: Декември 14, 2007, 11:27:55 am »
Незнам дали това е на подобрение, но от както се е събудил кашля постоянно, но сякаш е по влажна, тоест много секрети има назад в гърлото и леко прохърква. Постоянно си пъха ръката в устата. Ще вземем Проспан, незнаех че може в комбинация със Синекод. Изпражненията са ОК, чудна работа ми е това с коремчето, ама да бях лекар че да знам къде да го заведа. Свързах се все пак с педиатърката към 14.30-15 ч. ще го прегледа, да видим тя с какво ще ни "омагьоса" ще я помоля да ми препоръча специалист за УЗ на коремчето.
Иначе е игрив и палав,даже се шегуваме с таткото и му казваме Тони - разрушителя, сега обаче като се замисля той е така супер активен още с раждането си. Още тогава имахме проблеми с коремчето, мисълта ми е да не би да го дразни нещо за през деня пиша, вечерта е ясно че плаче от него, та затова да е такъв свръх активен, по този начин да ми привлича вниманието.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #562 -: Декември 14, 2007, 12:02:07 pm »
Не. Подобрява се.
Може да дадете 2-3 пъти Проспан и само вечер Синекод.
Ако коремчето днес е добре, може да помислим и за една доза Панадол вечерта.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #563 -: Декември 14, 2007, 12:25:05 pm »
Здравейте от нас,
категорично проблема с рядкото изхождане е от антибиотика. Не съм давала нищо друго освен него. Тази сутрин повтори нещата от предния ден, няколко часа след АБ. Доста обилно, но не напълно водно, за да се притесня, че е диария. Дадох на своя глава половин пакетче смекта, надявам се да помогне :oops: При нас нещата се обърнаха от ден на нощ и обратно. И аз като Пердето съм на път да полудея. От 3 часа нататък не иска са спи, всяко оставяне в леглото е съпроводено с рев и писъци. Не иска да заспи в мен и се започва една игра, разходка до към 7 сутринта и тогава е вече труп, както и ние с баща му. Тази сутрин заради това пропуснахме АБ в 8 ч. :? ДА го дам ли по-късно и пак ли 6 мл.? Иначе като че ли от Отривина има по-голям резултат. След 2 поставяния хремата понамаля и хъркането също. Но пък ние не спираме рева, така че не знам секретирането от рев ли е или от хремата :? Ами това е от нас кратък отчет.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #564 -: Декември 14, 2007, 12:40:09 pm »
Може да намалите АБ на 5мл х 3. Изведете го днес-поразходете го, на детска площадка, или закрито някъде. кино? Може да слагате Отривин 0.05% 3-4 пъти дневно. Може да ползвате и Отривин гел, нищо че е от 0.1% вечер за едно намазване.

Ако въпреки 5 мл диарията не спира, трябва да погледнете ушичките и да смените АБ а цефалоспорин-Зинадол (Зинат) или Цеклор или Лорабид (лоракарбеф).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #565 -: Декември 14, 2007, 16:26:20 pm »
Ето какво излезе при третият обстоен преглед. Имаме си вирус, а не бацил и добре че не съм дала АБ. Няма никакъв отит, дори и не са червени/розови ушичките. Няма подути шийни лимфни възли. Има леко червено гърло и много за пробиване горни зъбки, които скоро ще се покажат. Лигавица на нослето е спокойна, коремчето е в умерена "революция". Диазгноза вирусоподобен коклюш, но не е коклюш.
Изписаха ни сироп Синекод, капки Зиртек и Пулмекс за загряване на гърдичките.
Препоръча ми пловдивската детска гастроклиника, като по добра от софийската в областа при децата. След празниците ще се ходи до Пловдив, откога ми се ходеше там не е истина, пък сега си имаме и повод. Тъй като тя го наблюдава от двумесечен и каза, че е забелязала леко раздуване на коремчето от нормалното, като се редуват запек с диария, нормално и кошмарно поведение визираше нощният сън, което можело да значи сто неща, но като пример ми даде непоносимост към някои видове храни. Ще трябва да проверим това в Пловдив, там поне ще го изследват за всичко и ще сме наясно какво става.
Това сега как Ви се струва? питам за диагнозата
Към 13.30 ч. хапна само 100 гр. ястие, защото отново се задави от кашлицата, а преди малко изпи 200 мл. АМ.
« Последна редакция: Декември 14, 2007, 16:35:59 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #566 -: Декември 14, 2007, 16:46:52 pm »
Здравейте Birdie!
Преди около седмица ви писах за моя син, който отказва всякаква храна освен кърма. Положението е все още така, без промяна :( Вчера педиатъра го прегледа, каза че гърлото е леко зачервено, наддава добре според кривата и не е наложително да го отбивам, но според него единствено това би могло да помогне. Детето продължава да проявява интерес към някои храни, опитва да се храни с желание, но след 1-2 хапки изплюва всичко. В други случай само като ме види с чиниика и лъжичка и започва да протестира или да тича в другата стая. Това е горе-долу накратко обяснено. Злоядо ли е детето ми или е в такъв "някакъв" период? Само да напомня, че преди 3 седмици той се хранеше много добре и разнообразно, въпреки че се налагаше да вървя след него с лъжица в ръка. Как е правилно да продължа за напред? Марти е на година и половина, 10 кг и 81 см.
Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #567 -: Декември 14, 2007, 17:43:46 pm »
Ето какво излезе при третият обстоен преглед. Имаме си вирус, а не бацил и добре че не съм дала АБ. Няма никакъв отит, дори и не са червени/розови ушичките. Няма подути шийни лимфни възли. Има леко червено гърло и много за пробиване горни зъбки, които скоро ще се покажат. Лигавица на нослето е спокойна, коремчето е в умерена "революция". Диазгноза вирусоподобен коклюш, но не е коклюш.
Изписаха ни сироп Синекод, капки Зиртек и Пулмекс за загряване на гърдичките.
Препоръча ми пловдивската детска гастроклиника, като по добра от софийската в областа при децата. След празниците ще се ходи до Пловдив, откога ми се ходеше там не е истина, пък сега си имаме и повод. Тъй като тя го наблюдава от двумесечен и каза, че е забелязала леко раздуване на коремчето от нормалното, като се редуват запек с диария, нормално и кошмарно поведение визираше нощният сън, което можело да значи сто неща, но като пример ми даде непоносимост към някои видове храни. Ще трябва да проверим това в Пловдив, там поне ще го изследват за всичко и ще сме наясно какво става.
Това сега как Ви се струва? питам за диагнозата
Към 13.30 ч. хапна само 100 гр. ястие, защото отново се задави от кашлицата, а преди малко изпи 200 мл. АМ.
Добре, само с една малка бележка:

"Диазгноза вирусоподобен коклюш, но не е коклюш."
->Няма такова нещо. Вирусен фарингит и/или бронхит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #568 -: Декември 14, 2007, 17:48:17 pm »
Здравейте Birdie!
Преди около седмица ви писах за моя син, който отказва всякаква храна освен кърма. Положението е все още така, без промяна :( Вчера педиатъра го прегледа, каза че гърлото е леко зачервено, наддава добре според кривата и не е наложително да го отбивам, но според него единствено това би могло да помогне. Детето продължава да проявява интерес към някои храни, опитва да се храни с желание, но след 1-2 хапки изплюва всичко. В други случай само като ме види с чиниика и лъжичка и започва да протестира или да тича в другата стая. Това е горе-долу накратко обяснено. Злоядо ли е детето ми или е в такъв "някакъв" период? Само да напомня, че преди 3 седмици той се хранеше много добре и разнообразно, въпреки че се налагаше да вървя след него с лъжица в ръка. Как е правилно да продължа за напред? Марти е на година и половина, 10 кг и 81 см.
Благодаря ви!

Да, го оставите без да настоявате за известно време.
Да му предлагате пасирана храна, ако я харесва, или обратното, ако яде пасирана храна. Да го оставяте сам да се храни,ако иска.
Не мисля че кърмата е виновна, за да го отбивате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #569 -: Декември 14, 2007, 20:51:51 pm »
Byrdie, да ви питам пак за нещо. От известно време забелязвам че малкия си криви лявото краче навън. Отначало мислих че е от пантофите, затова ги смених, но пак го криви. Какво ще ме посъветвате, да го заведа ли на ортопед.

П.с. сабух го и бос, пак го криви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #570 -: Декември 14, 2007, 21:28:45 pm »
Нека го види ортопед... .
Педиатърът Ви какво мисли по въпроса?
« Последна редакция: Декември 14, 2007, 21:33:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #571 -: Декември 14, 2007, 21:36:11 pm »
Питах баба му и каза да не се безпокоим.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #572 -: Декември 14, 2007, 21:46:03 pm »
Добре, щом така казва бабата ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #573 -: Декември 14, 2007, 23:27:54 pm »
Birdie, здравей и тук! Имам нужда от съвет.
Вчера направиха на сина ми реимунизация ДТК с Инфанрикс. Предишните 3 приема пак бяха Инфанрикс и нямаше никакви реакции, но тази сутрин, т.е. горе- долу 12 ч. след поставянето на ваксината се събуди с Т 37,8. Дадох Панадол еднократно, защото се шашнах, 2-3 ч. поддържаше 37,3-37,4. и към обяд си я свали сам. След това не е вдигал. Много се притесних, досега за първи път му се случва да направи реакция към ваксина. Слава Богу това му беше последното ДТК до 7 г. Само че аз се бях засилила другия месец да му слагаме и Акт- Хиб, за първи път ще му я слагат, затова 1 прием само, но сега след днешната история много се колебая. Би ли ми казал какви са страничните реакции от Акт- Хиб, колко често се срещат, впечатленията ти и въобще какво ще ме посъветваш да я слагам ли?
Също останах с впечатление, че когато не се следва схемата да се слага с ДТК още от началото, а направо на по-голямо дете след 1г. има по- голям риск от нежелана реакция- така ли е? Детето е на 1г. 9м.
Благодаря ти предварително. 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #574 -: Декември 14, 2007, 23:42:39 pm »
Нищо екстраординарно не се е случило. Това не е странична реакция, а просто редовен феномен след ваксинация.
Поставете и Акт-Хиб. Акт-Хиб е световна ваксина и задължителна от 1985. Само в Бг не. Защо? "Не виждали" нужда. Как така цял свят вижда нужда и я поставя от 2 месец възраст? Няма значение, те "не виждали нужда". Кои са "те"?

Разбира се че ще я поставим.Няма по-голям риск от нежелани ефекти, ако слагате Акт-Хиб след годинка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #575 -: Декември 14, 2007, 23:57:33 pm »
Благодаря много. Аколко време след поставяне на ваксина се приема за нормално да поддържа Т?
Един педиатър инфекционист ме посъветва да сложим също и Превенар, Менинго А+C, и против хепатит А.Ти какво мислиш?За Превенара се бях почти навила, но четох/tonev от един друг форум беше пуснал линк към съпътстващата ваксината документация, ако така се казва/, че когато се поставя на деца над 2 г. в 40% от случаите се наблюдава Т и почти се разубедих. Какви са впечатленията ти при тази схема- поставяне на деца над 2 г? Извинявай за обърканите въпроси и за търпението.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #576 -: Декември 15, 2007, 00:12:41 am »
Поставянето над годинка е често срещано и най-вече по нужда.
Днес обикновено всички схеми завършват до около 12м възраст (+Превенар, Акт-Хиб, Менинго С и Хеп А, които всички са задължителни днес).
Може да ги сложите и на по-голяма възраст. Ако има температура, ще е до два дена, и не висока. Ще дадем Панадол... . И нищо толкова страшно.

Правилно са Ви посъветвали, с една малка подробност-не знам какво подразбира под Менинго А+С-ако е полизахаридната-тя НЕ Е подходяща за тази възраст. Моноваксината Менинго С се поставя само. Всъщност само и тя се прави днес на деца до 2-3 годинки.
В САЩ правят в по-голяма възраст нова "Менинго А+С" тип ваксина -> "Менактра", но в Европа тя не се ползва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #577 -: Декември 15, 2007, 00:23:47 am »
Поставянето над годинка е често срещано и най-вече по нужда.

Благодаря Ви много! И наистина последен въпрос- по нужда какво значи- ако детето често боледува от определени повтарящи се инфекции ли? Или просто е хубаво по принцип да ги има сложени без значение колко и как боледува, нищо че не сме ги направили до 12 м.?
« Последна редакция: Декември 15, 2007, 00:34:22 am от Мериа »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #578 -: Декември 15, 2007, 01:18:57 am »
Непоставянето е риск-има просто група задължителни ваксини. Дали боледува детето,или не, няма значение.Това просто не е критерии за да ги поставите или не. Защото ако се разболее, ще е късно. А няма да Ви се хареса да "късате детелинка" с шансовете "за и против".

По нужда имам пред вид където не се слагат както е редно по различни причини, най-вече свързани с антиваксинационни активисти и/или с крясъците на невежи, но затова пък пълни с енергия (която другаде за съжаление не могат да прилагат)"съветници".
И когато един ден майките осъзнаят че ваксините са нужни, ги слагат със закъснение. Добре че и тогава ги слагат, за да имат децата защита.
Разбира се в този сценарий роля играят и местните педиатри, които доколкото чета много малко неща са им ясни от ваксините и ваксинационните практики, и именно с грешни практики отблъскват родителите да ваксинират децата си. И с крайно невежи "съждения"-смешни, ако не бяха тъжни. И некачествени ваксини, които продават на пазара- "да се изчерпали наличностите", пък тогава щяли да купят нови ваксини.

За сведение- най-скъпата ваксина струва за 4 дози 280Е.
Само една от луксозните коли на Бг политическа СГАН МОШЕНИЦИ струва около 35-40.000 Е. Ако в Бг годишно се раждат около 55 000 деца за година ще са нужни около 12,000.000 Евро за ваксината при 25% участие на родителя в цената(както е тук в Гърция).
Една комбинирана ДТаК+Полио+Хиб+Хеп Б ваксина е около 180Е за всичките 3 дози до 1г възраст. Тоест, около 9,900.000 Е за 55 000 новородени, ако е напълно безплатна. Нямат тези пари? около 42 млн лева са (на година).Имат милиардни излишъци...
Да оставим настрана, че могат да договорят много по-ниски цени на ваксините...за големи поръчки.
« Последна редакция: Декември 15, 2007, 01:27:13 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #579 -: Декември 15, 2007, 09:29:38 am »
Привет, докторе!
Искам да питам дали при децата е нормално да имат по-учестено сърцебиене. Спомням си, че нашата педиатърка ми е казвала, че при децата е по-учестено дишането и по-ускорен пулса и сърдечния ритъм. Снощи цяла нощ Вики става, ляга, проплаква на сън, ако може да се нарече сън, върти се и пр. По всичко личеше, че не и беше много комфортно. Нямаше Т или др. признаци. Като я питам лошо ли ти е - "не", боли ли те нещо - "не". Само веднъж ми изброи гърба, челото, ръката, дупето и това беше. Единствено ми направи впечатление сърцето, доста силно туптеше. Макар, че по принцип и тупти по-бързичко сърцето. Може би се разболява, защото почти цялата групичка в градинта се изпоразболяха тази седмица, тя беше от малкото останали здрави. Но ето тази сутрин Т не е минала все още 37, но вече е в необичайните за нея стойности, т.е. над 36,3. Дано е само вирусче и успе да се пребори с него. Ох, малко объркано стана, но въпроса ми беше дали при децата е нормално сърдечния ритъм да е по-учестен?

Лек ден Ви желая!