0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #500 -: Декември 13, 2007, 01:43:17 am »
Ами ние ударихме 40 градуса :( В какъв диапазон от време да чакам да подейства АБ? Дадох и Панадол, не мърдаме надолу, всичко лети нагоре. Посвалих малко мисля сега след 15 мин с кърпи с оцет. А иначе е жив, движи се много, не прилягва.
Утре, вдругиден ще подейства антибиотика... .
Надявам се вече т-та е спаднала.
Да, свалихме я. Преди да го сложа да си легне беше 37.5. Да очаквам ли нов пик или нещата вървят към оправяне вече? Само хремата го мъчи явно много. Заден ринит е, почти не текат сополи. Третирам със Стеримар и Олинт, като Олинта гледам да е по-малко, тъй като все пак съм ограничена във времето - мога да го давам само 5 дни, а той имаше хрема преди това и сме към края на използването му :? Какво друго мога да предприема за хремата?
Благодаря ви, с ваша помощ не хукнах да тормозя лекарите в спешното :oops: Не съм давала Нурофен или Панадол или Парацетамол свещички, тъй като за сега температурата е ниска и не искам да рискувам.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #501 -: Декември 13, 2007, 01:46:16 am »
Няма ограничение за 5 дневна употреба на Олинт. Може да ползвате "Виброцил", а в случаи на много тежка хрема, "Назонекс" (назален КС) е с чудотворен ефект от само 1-2 апликации.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #502 -: Декември 13, 2007, 01:53:34 am »
Няма ограничение за 5 дневна употреба на Олинт. Може да ползвате "Виброцил", а в случаи на много тежка хрема, "Назонекс" (назален КС) е с чудотворен ефект от само 1-2 апликации.
Хм, а тукашния доктор каза само 5 дни :? И аз съм чела така. Това означава ли, че мога по-дълго време да ползвам Олинт? За двете други лекарства ако ги няма без рецепта - ще мога да ги ползвам, иначе знаете, тук току така не дават лекарства :? Може ли да ми напишете на латиница наименованията или генерическите съставки, за да знам какво да търся точно?
Благодаря!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #503 -: Декември 13, 2007, 02:12:41 am »
VIBROCIL NASAL SPRAY- това така си се продава.
Nasonex->> (mometasone furoate monohydrate)за назално приложение.
Форума работи много лошо и ми е невъзможно да пиша без да презареждам страницата по 4-5 пъти...
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 02:14:22 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #504 -: Декември 13, 2007, 07:42:29 am »
VIBROCIL NASAL SPRAY- това така си се продава.
Nasonex->> (mometasone furoate monohydrate)за назално приложение.
Форума работи много лошо и ми е невъзможно да пиша без да презареждам страницата по 4-5 пъти...
Благодаря ви! :flower: Ще ги потърся още днес. Има ли някакъв специален начин на приложение или както е указано на самите листовки?
И още нещо да попитам - до вчера имахме трудно изхождане, много твърдо и почти не беше ходил. Днес е рядко, но не вода. Възможно ли е да е реакция към лекарствата?
И при мен е така и не дочаках снощи отговора ви :(

P.S. Nasonex открих само назален гел. Това ли или спрей? А Vibrocil ми дава, че не се продава тук изобщо. Но ще продължа да търся.
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 07:47:35 am от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #505 -: Декември 13, 2007, 08:25:16 am »
Здравейте, докторе! Миналата седмица Ви писах на лични, защото ми се стори доста дълго, но не получих отговор, а може и да не съм го пратила, защото много бързах. Както и да е, ние сме на 1г и 20 дни и положението ни е следното: преди три седмици зачервено гърло, хрема, едното ухо май я болеше, отмина доста бързо с капки за уши, коларгол и вит.С,после започна да хърка някакси с уста през деня, което ми се стори странно, взеха ни секрет от носа и се оказа стафилокок aurens. След един ден получи силна хрема, темп.38.5. Предписаха ни аугментин 457 по 4мл на 12ч и коларгол(видях, че не го одобрявате, а на всичкото отгоре никой не ми каза,че имат срок на годност и ползвах тези от първата настинка, но не редовно защото много плаче и се върти).След два дни кашлица и взехме Мукоплант. Днес вече всичко спряхме, но пак си е запушен носа и хърка, не тече като в началото, има един прозрачни лепкави и по някой път бели сополи. И за капак имаме млечница от АБ.С какво да я мажа за нея? За хремата какво да предприема? Стана дълго и объркано, дано ме раберете.Благодаря Ви предварително.
Вероятно АБ не е излекувал стафилококите. Контролна посявка направихте ли?
За млечницата-Дактарин орален гел е много добър избор.
Все още не сме направили посявка, защото ни казаха, че трябва да бъде след 10-тина дни. Но още днес започвам да досаждам за талон, защото и това не дават лесно. А от млечницата възможно ли е да получи гъбички и по половите органи(така ни каза лекаря)?


Вики - 1г и 7м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #506 -: Декември 13, 2007, 10:14:10 am »
VIBROCIL NASAL SPRAY- това така си се продава.
Nasonex->> (mometasone furoate monohydrate)за назално приложение.
Форума работи много лошо и ми е невъзможно да пиша без да презареждам страницата по 4-5 пъти...
Благодаря ви! :flower: Ще ги потърся още днес. Има ли някакъв специален начин на приложение или както е указано на самите листовки?
И още нещо да попитам - до вчера имахме трудно изхождане, много твърдо и почти не беше ходил. Днес е рядко, но не вода. Възможно ли е да е реакция към лекарствата?
И при мен е така и не дочаках снощи отговора ви :(

P.S. Nasonex открих само назален гел. Това ли или спрей? А Vibrocil ми дава, че не се продава тук изобщо. Но ще продължа да търся.
Изхожданията може да са:
*реакция към Нурофен
*към много високата доза антибиотик

Назонекс на шпрей съм виждал. Никога на гел. Само едното от двете стига.
Назонекс шпрей може да сложите два пъти дневно(ляво-дясно), за един ден .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #507 -: Декември 13, 2007, 10:51:08 am »
Добър ден от нас

Нямаме температура, изпражненията са ОК, но плака много през нощта. Има същата кашлица, продължава да не яде, коремни спазми и  газове го мъчеха, притеснявам се вече че нищо не предприемам.
Днес се свързах с педиатърката му на частно и утре най рано след обед, ще може да го види. Тя препоръча да не давам АБ, щом няма температура, спрей Тантум Верде за гърлото и Панадол два три пъти дневно за "болката" ...
От може би месец ми прави впечатление, че малкия много упорито си вкарваше и вкарва цялата ръка навътре в гърлото, не обръщах голямо значение, мислех че е от зъбките или е поредната му щуротия, дави се естествено и повръща.
Жив и енергичен е днес, редуват се нормални до свръх палави бели, но е изнервящо мрънкащ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #508 -: Декември 13, 2007, 11:17:05 am »
Ok, ще видим следобед... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #509 -: Декември 13, 2007, 11:25:44 am »
Ok, ще видим следобед... .

Да не предприемам нищо до утре следобед?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #510 -: Декември 13, 2007, 11:38:26 am »
Нищо. Пишете следобяд, или ако нещо се промени. Мисля следобяд ще е много по-добре.
"...притеснявам се вече че нищо не предприемам."
->Понякога това помага най-много.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #511 -: Декември 13, 2007, 12:00:00 pm »
Благодаря Ви, но аз все пак ще впръскам спрей Тантум Верде в гърлото, да го облекчи поне.
Колко дни да давам сиропа Синекод, засега няма подобрение, може и да бързам. Задната хрема също не се повлиява за сега от Олинт, Виброцил мога ли да слагам или пак избързвам?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #512 -: Декември 13, 2007, 12:38:38 pm »
Не Този "Тантум"... не е практика да се пръскат гърла вече. А и няма температура . Може да впръснете Виброцил 3 пъти дневно. И да дадете 2 дози Панадол като болкоуспокояващо.

Щом детето е в настроение, играе, значи няма много неща за "облекчаване".
Усилията да го "пръскате" и давате повече лекарства само повече изнервят, без да имат определена полза и преимущества в сегашното положение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #513 -: Декември 13, 2007, 12:41:20 pm »
Изхожданията може да са:
*реакция към Нурофен
*към много високата доза антибиотик

Назонекс на шпрей съм виждал. Никога на гел. Само едното от двете стига.
Назонекс шпрей може да сложите два пъти дневно(ляво-дясно), за един ден .
Дозата днес я намалихме. Давам 2 мерителни лъжички на 8 часа. Температурата почти спадна. Днес не съм дала Нурофен, само сутринта след изхождането имаше 38.1 температура и сложих една свещичка Парацетамол. Явно това беше единичен случай, не се е повторило, нямаме и диария за сега. Но продължава да го мъчи ужасно хремата. Дави се, кашля, като заспи хърка силно. Продължавам да издирвам спрейовете, за които ми писахте. Ами това е от нас. Сърдечно благодаря за търпението и помощта!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #514 -: Декември 13, 2007, 12:45:27 pm »
Хрема не минава така бързо...
Може ли да намерите "аспиратори" за нослето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #515 -: Декември 13, 2007, 13:16:53 pm »
Хрема не минава така бързо...
Може ли да намерите "аспиратори" за нослето?
Ами аз аспирирам, но всичко това е съпроводено с неприятни усещания за него и се разплакваме, а това води и до увеличаване на секрета. Знам че не минава бързо, ама нали знаете, като са ни болни децата искаме всичко да се оправи на мига :oops: Та внимавам и когато вече стане нетърпимо положението аспирирам. Изобщо въртя се в един омагьосан кръг в момента :)Но с ваша помощ не съм панирана :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #516 -: Декември 13, 2007, 13:31:50 pm »
Не Този "Тантум"... не е практика да се пръскат гърла вече. А и няма температура . Може да впръснете Виброцил 3 пъти дневно. И да дадете 2 дози Панадол като болкоуспокояващо.

Щом детето е в настроение, играе, значи няма много неща за "облекчаване".
Усилията да го "пръскате" и давате повече лекарства само повече изнервят, без да имат определена полза и преимущества в сегашното положение.

 :thankyousign: незнам как се озовахте при нас в Зачатие, но съм невероятно щастлива че ви има :flower: :flower: :flower:
Много време вече не иска да се храни или изяжда със усилия 150 мл. АМ вечер и сутрин, през деня нищо само 80-100 мл. супа/ястие, отказва всичко.

П.П. незнам дали го прави нарочно немога да преценя, но издава звуци като астматик. Така е от вчера и само през деня, вечер кашля.
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 13:34:38 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #517 -: Декември 13, 2007, 14:37:32 pm »
здравейте докторе!
Хайде и аз да се прехвърля в новия форум. Синът ми е на 2г 6м в понеделник ми го върнаха от яслата, че още като съм го завела повърнал обилно и се оплаквал, че го боли коремчето. Вечерта отидохме при педиатърката и тя каза, че е ангина, силно зачервени сливици и ако искам веднага да започна с АБ Оспен, не бил силен, а повръщането било еднократно, понякога така се проявявала ангината. речено-сторено. Детото спа през ноща спокойно, но сутринта стана като парцал, надрискано. Хапна, но се гушеше в мен, след 10мин повърна и стана нов човек, после още веднъж дриска, а след обяд изпражненията му бяхо ок.Вчера вече бяхме сигурни, че днес ще е отново на ясла, но снощи към 19ч каза, че го боли коремчето и през ноща е дрискал 5 пъти, но доста обилно. Изпи преди да легне само 120мл АМ и в 4ч поиска да яде попара, направих му но и нея я повърна. Сега разговарях с педката и тя ми каза да продължа Оспен-а и да му давам Ентерол. Къде е грешката, че аз нещо не схващам. Исках да дам посявка, че преди е боледувал от коли инфекция, но днес все още не е ходил по голяма нужда. Ако можете дайте ми съвет.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #518 -: Декември 13, 2007, 14:56:46 pm »
Хрема не минава така бързо...
Може ли да намерите "аспиратори" за нослето?
Ами аз аспирирам, но всичко това е съпроводено с неприятни усещания за него и се разплакваме, а това води и до увеличаване на секрета. Знам че не минава бързо, ама нали знаете, като са ни болни децата искаме всичко да се оправи на мига :oops: Та внимавам и когато вече стане нетърпимо положението аспирирам. Изобщо въртя се в един омагьосан кръг в момента :)Но с ваша помощ не съм панирана :oops:
Не е кръг-права линия е. И вървим напред ;)
Добре действате, много добре. Ето днес е по-добре... и нослето утре ще е по-добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #519 -: Декември 13, 2007, 14:57:54 pm »
Не Този "Тантум"... не е практика да се пръскат гърла вече. А и няма температура . Може да впръснете Виброцил 3 пъти дневно. И да дадете 2 дози Панадол като болкоуспокояващо.

Щом детето е в настроение, играе, значи няма много неща за "облекчаване".
Усилията да го "пръскате" и давате повече лекарства само повече изнервят, без да имат определена полза и преимущества в сегашното положение.

 :thankyousign: незнам как се озовахте при нас в Зачатие, но съм невероятно щастлива че ви има :flower: :flower: :flower:
Много време вече не иска да се храни или изяжда със усилия 150 мл. АМ вечер и сутрин, през деня нищо само 80-100 мл. супа/ястие, отказва всичко.

П.П. незнам дали го прави нарочно немога да преценя, но издава звуци като астматик. Така е от вчера и само през деня, вечер кашля.
Кога издава тези звуци? когато спи,играе,изморява се, или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.