0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #480 -: Декември 12, 2007, 19:41:11 pm »
Ох, докторе, искам да Ви питам нещо - току що Виктория си напръска устата (вътре) с парфюм, не много, но все пак като си отвори устата доста мирише......... трябва ли да направиме нещо?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #481 -: Декември 12, 2007, 19:44:57 pm »
Ох, докторе, искам да Ви питам нещо - току що Виктория си напръска устата (вътре) с парфюм, не много, но все пак като си отвори устата доста мирише......... трябва ли да направиме нещо?
хе хе хе хе... дайте вода да пийне, или малко мляко... :) :) :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #482 -: Декември 12, 2007, 19:58:33 pm »
мда........ щуротии всякакви :)

Спокойна вечер Ви желая!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #483 -: Декември 12, 2007, 20:17:37 pm »
@Перденце,

Стреп тест е бърз тест за откриване на Стрептокок. Със малко секрет от фарингса се работи. Не е кръвна проба. Дава резултат (има, или няма) за 10-ина минути. Ако има-изписва се АБ. В това е ценността му.
За съжаление отита (има,или няма) е най-важен тук, след състоянието на фарингса.
Не мога да преценя без преглед,дали детето е за антибиотик,или не.
Синекод от 200 мл-добре, но колко мг има в 5мл ? (пише вътре).


И какво предлагате да направя, ако отида при трети, трето мнение ще чуя. Боже това е идиотщина просто, немога да се побера в кожата си от яд, наистина немога, а детенце страда най вече. Ето пак ми отказва да яде, вода също, въобще всичко което поглъща го дразни.
Нищо подопно не пише в листовката на Синекода, единствено 0.15 % Butarimate citrate
но пък разни справочници пише това Sinecod syr. 7,5 mg/5 ml - 200 ml

П.П. След като предписват и двете АБ с оглед на прегледа на ушичките, може би има нужда, знам ли може и да се презастраховат. Като включим и гърлото, трябва да реша какво да правя, немога да седя и гледам просто.
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 20:20:00 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #484 -: Декември 12, 2007, 20:20:29 pm »
В 4мл има 200мг, в 5-250мг (в 1мл има 50 мг->>в 4->>200мг (4х50мг)).
Значи е 250мг/5 мл.
4.5мл на 6 часа (4.5мл х 4) е 18мл/24 часа=900 мг/24 часа=60 мг/кг (за 15кг-знам че е 14.500 ;)).

"...на 6 часа по 2 мерителни лъжички" = 4 х 8мл (2 мерителни лъжички 8 мл->>в 1 има 4 мл ("...че в самата опаковка има мерителна лъжица, която е за 4 мл.")=32мл дневно= 106мг/кг (за 15 кг)->>> МНОГО е.

Може да редувате Нурофен и след 40-50 минути с Панадол (ако не спада). За да имате от ценният Нурофен дози за вечерта.
Решихме първия ден да е с по-високата доза, а утре ще минем на 8 часа и по 3х2 лъжички. До сега не се повлиява нито от антибиотика, нито от антипиретиците :?
Мога ли тази вечер да го изкъпя с малко по-хладка вода? Или трябва да пропусна и къпането?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #485 -: Декември 12, 2007, 20:30:00 pm »
@Перденце,

Стреп тест е бърз тест за откриване на Стрептокок. Със малко секрет от фарингса се работи. Не е кръвна проба. Дава резултат (има, или няма) за 10-ина минути. Ако има-изписва се АБ. В това е ценността му.
За съжаление отита (има,или няма) е най-важен тук, след състоянието на фарингса.
Не мога да преценя без преглед,дали детето е за антибиотик,или не.
Синекод от 200 мл-добре, но колко мг има в 5мл ? (пише вътре).


И какво предлагате да направя, ако отида при трети, трето мнение ще чуя. Боже това е идиотщина просто, не мога да се побера в кожата си от яд, наистина немога, а детенце страда най вече. Ето пак ми отказва да яде, вода също, въобще всичко което поглъща го дразни.
Нищо подобно не пише в листовката на Синекода, единствено 0.15 % Butarimate citrate
но пък разни справочници пише това Sinecod syr. 7,5 mg/5 ml - 200 ml

П.П. След като предписват и двете АБ с оглед на прегледа на ушичките, може би има нужда, знам ли може и да се презастраховат. Като включим и гърлото, трябва да реша какво да правя, не мога да седя и гледам просто.
Ако има нужда от антибиотик, Цеклор е добър избор. Зинат също.Но ако е от новия, с коригиран вкус-старият бе много горчив.

Температура? Разстройство?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #486 -: Декември 12, 2007, 20:30:39 pm »
В 4мл има 200мг, в 5-250мг (в 1мл има 50 мг->>в 4->>200мг (4х50мг)).
Значи е 250мг/5 мл.
4.5мл на 6 часа (4.5мл х 4) е 18мл/24 часа=900 мг/24 часа=60 мг/кг (за 15кг-знам че е 14.500 ;)).

"...на 6 часа по 2 мерителни лъжички" = 4 х 8мл (2 мерителни лъжички 8 мл->>в 1 има 4 мл ("...че в самата опаковка има мерителна лъжица, която е за 4 мл.")=32мл дневно= 106мг/кг (за 15 кг)->>> МНОГО е.

Може да редувате Нурофен и след 40-50 минути с Панадол (ако не спада). За да имате от ценният Нурофен дози за вечерта.
Решихме първия ден да е с по-високата доза, а утре ще минем на 8 часа и по 3х2 лъжички. До сега не се повлиява нито от антибиотика, нито от антипиретиците :?
Мога ли тази вечер да го изкъпя с малко по-хладка вода? Или трябва да пропусна и къпането?
Може да го изкъпите-да, ако не спада около час след Нурофен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #487 -: Декември 12, 2007, 20:35:12 pm »
Благодаря ви за търпението и извинете за тормоза :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #488 -: Декември 12, 2007, 20:37:39 pm »
@Перденце,

Стреп тест е бърз тест за откриване на Стрептокок. Със малко секрет от фарингса се работи. Не е кръвна проба. Дава резултат (има, или няма) за 10-ина минути. Ако има-изписва се АБ. В това е ценността му.
За съжаление отита (има,или няма) е най-важен тук, след състоянието на фарингса.
Не мога да преценя без преглед,дали детето е за антибиотик,или не.
Синекод от 200 мл-добре, но колко мг има в 5мл ? (пише вътре).


И какво предлагате да направя, ако отида при трети, трето мнение ще чуя. Боже това е идиотщина просто, не мога да се побера в кожата си от яд, наистина немога, а детенце страда най вече. Ето пак ми отказва да яде, вода също, въобще всичко което поглъща го дразни.
Нищо подобно не пише в листовката на Синекода, единствено 0.15 % Butarimate citrate
но пък разни справочници пише това Sinecod syr. 7,5 mg/5 ml - 200 ml

П.П. След като предписват и двете АБ с оглед на прегледа на ушичките, може би има нужда, знам ли може и да се презастраховат. Като включим и гърлото, трябва да реша какво да правя, не мога да седя и гледам просто.
Ако има нужда от антибиотик, Цеклор е добър избор. Зинат също.Но ако е от новия, с коригиран вкус-старият бе много горчив.

Температура? Разстройство?
това е антибиограмата
Антибиограма   *
Ampicillin(Standacillin)   R ( Резистентни )
Amoxicillin/Clavulanic acid (Augmentin;Amoksiklav)   S ( Чувствителни )
Oxacillin   *
Carbenicillin(Pyopen)   *
Cephalotin   R ( Резистентни )
Cefuzoxime axetil p.o.(Zinat)   S ( Чувствителни )
Clindamycin ( Dalacin C ; Klimicin )   *
Gentamycin   S ( Чувствителни )
Amikacin(Amicin)   S ( Чувствителни )
Chloramphenicol (Chlorocid)   *
Tetracycline(Imex;Latycin)   S ( Чувствителни )
Doxycycline(Dotur;Vibramycine)   *
Erytromycin   *
Nallidix acid (Nelidix;Negram)   S ( Чувствителни )
Sulphamethoxazol ( Biseptol;Trimezol;Septrin )   S ( Чувствителни )
Cyprofloxacin(Ciprinol;Ciprobay)   S ( Чувствителни )
Cefprozil ( Cefzil )   *
Levofloxacin ( Tavanic )   S ( Чувствителни )
Azithromycin ( Azatril; Azitrox; Sumamed )   *

Топъл е в момента но не дава да му меря температурата, като го приспя тогава. Изпражненията са редки но не е разстройство. Сякаш има лек дискомфорт, но той яде само АМ и днес малко леща. Изхождал се е 3 пъти по малко.

П.П.Мисля да започна вече АБ от утре сутрин, само кажете дали този който препоръчвате може да го приема, а сиропа от тази вечер. Личната с оглед на изпражненията му предписа ЦЕК, Цефзил или Оспексин
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 20:43:13 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #489 -: Декември 12, 2007, 20:52:03 pm »
Cefuzoxime axetil p.o.(Zinat)е подходящ.

Антибиограмата е от какво?
Ampicillin(Standacillin)   R ( Резистентни )<<<<<<<--------
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #490 -: Декември 12, 2007, 20:54:05 pm »
от уроинфекцията, обаче как да разбера че е новия Зинат, не бих дала повече от страия.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #491 -: Декември 12, 2007, 20:58:31 pm »
Попитайте в аптеката-не знаят ли от отзиви на клиенти?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #492 -: Декември 12, 2007, 21:03:32 pm »
Ние пием Зинат и на него отвън на кутията пише с плодов аромат/със зелени букви/.

Тереза - 3г9м
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #493 -: Декември 12, 2007, 21:25:22 pm »
В каква доза да давам Зинат, то е ясно че без преглед Ви е трудно/нередно, но то цялото ни лечение за момента е такова за съжаление. :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #494 -: Декември 12, 2007, 21:51:57 pm »
Ами ние ударихме 40 градуса :( В какъв диапазон от време да чакам да подейства АБ? Дадох и Панадол, не мърдаме надолу, всичко лети нагоре. Посвалих малко мисля сега след 15 мин с кърпи с оцет. А иначе е жив, движи се много, не прилягва.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #495 -: Декември 12, 2007, 22:04:24 pm »
Така при нас засега положението с температурата е ОК, в смисъл преди час се опитах да премеря, но извадих по рано термометъра заради Тони и отчиташе 37.2 да е била най много 37.5. Сега е 36.7 тоест няма, но аз си му дадох Нурофен 2.5 мл.
Сега аз си размишлявам и не е редно аз да взимам решение дали да дам АБ или не.
Логически ако има стрептококи или някакви коки,бацили например би трябвало да е вдигнал вече температура нали, ако са вируси също.
Знам само, че имаме фарингит, кашлица и задна хрема при това положение само на сироп и олинт ли оставаме. Много се извинявам, че Ви тормозя обаче не съм учила за лекар, немога да експериментирам върху детето си.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #496 -: Декември 12, 2007, 23:59:45 pm »
Здравейте, докторе! Миналата седмица Ви писах на лични, защото ми се стори доста дълго, но не получих отговор, а може и да не съм го пратила, защото много бързах. Както и да е, ние сме на 1г и 20 дни и положението ни е следното: преди три седмици зачервено гърло, хрема, едното ухо май я болеше, отмина доста бързо с капки за уши, коларгол и вит.С,после започна да хърка някакси с уста през деня, което ми се стори странно, взеха ни секрет от носа и се оказа стафилокок aurens. След един ден получи силна хрема, темп.38.5. Предписаха ни аугментин 457 по 4мл на 12ч и коларгол(видях, че не го одобрявате, а на всичкото отгоре никой не ми каза,че имат срок на годност и ползвах тези от първата настинка, но не редовно защото много плаче и се върти).След два дни кашлица и взехме Мукоплант. Днес вече всичко спряхме, но пак си е запушен носа и хърка, не тече като в началото, има един прозрачни лепкави и по някой път бели сополи. И за капак имаме млечница от АБ.С какво да я мажа за нея? За хремата какво да предприема? Стана дълго и объркано, дано ме раберете.Благодаря Ви предварително.
Вики - 1г и 7м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #497 -: Декември 13, 2007, 01:28:14 am »
Така при нас засега положението с температурата е ОК, в смисъл преди час се опитах да премеря, но извадих по рано термометъра заради Тони и отчиташе 37.2 да е била най много 37.5. Сега е 36.7 тоест няма, но аз си му дадох Нурофен 2.5 мл.
Сега аз си размишлявам и не е редно аз да взимам решение дали да дам АБ или не.
Логически ако има стрептококи или някакви коки,бацили например би трябвало да е вдигнал вече температура нали, ако са вируси също.
Знам само, че имаме фарингит, кашлица и задна хрема при това положение само на сироп и олинт ли оставаме. Много се извинявам, че Ви тормозя обаче не съм учила за лекар, немога да експериментирам върху детето си.
Оставете до утре така. Пишете утре как са нещата. Ако е без температура развитието ще е добро, може би не е отит а само реактивно зачервено тъпанче, и ще можем да сложим "Гаразон" за ден,два в ухото, и да се оттървем  от АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #498 -: Декември 13, 2007, 01:29:06 am »
Ами ние ударихме 40 градуса :( В какъв диапазон от време да чакам да подейства АБ? Дадох и Панадол, не мърдаме надолу, всичко лети нагоре. Посвалих малко мисля сега след 15 мин с кърпи с оцет. А иначе е жив, движи се много, не прилягва.
Утре, вдругиден ще подейства антибиотика... .
Надявам се вече т-та е спаднала.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #499 -: Декември 13, 2007, 01:30:14 am »
Здравейте, докторе! Миналата седмица Ви писах на лични, защото ми се стори доста дълго, но не получих отговор, а може и да не съм го пратила, защото много бързах. Както и да е, ние сме на 1г и 20 дни и положението ни е следното: преди три седмици зачервено гърло, хрема, едното ухо май я болеше, отмина доста бързо с капки за уши, коларгол и вит.С,после започна да хърка някакси с уста през деня, което ми се стори странно, взеха ни секрет от носа и се оказа стафилокок aurens. След един ден получи силна хрема, темп.38.5. Предписаха ни аугментин 457 по 4мл на 12ч и коларгол(видях, че не го одобрявате, а на всичкото отгоре никой не ми каза,че имат срок на годност и ползвах тези от първата настинка, но не редовно защото много плаче и се върти).След два дни кашлица и взехме Мукоплант. Днес вече всичко спряхме, но пак си е запушен носа и хърка, не тече като в началото, има един прозрачни лепкави и по някой път бели сополи. И за капак имаме млечница от АБ.С какво да я мажа за нея? За хремата какво да предприема? Стана дълго и объркано, дано ме раберете.Благодаря Ви предварително.
Вероятно АБ не е излекувал стафилококите. Контролна посявка направихте ли?
За млечницата-Дактарин орален гел е много добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.