0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #460 -: Декември 12, 2007, 11:44:41 am »
Само да отбележа, че след Панадолчето вече не е така горещ и отпаднал, това означава че все пак е имал температура  :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #461 -: Декември 12, 2007, 14:28:17 pm »
Отново сме ние. Резултата след прегледа е - червено дясно уше, червено гърло, гърдите чисти, задна хрема. Препоръките - да слагам Стеримар, Олинт и изписаха антибиотик - Amoxicilin на 6 часа по 2 мерителни лъжички. Дадох Нурофен с антибиотика, тъй като сме с 39.6 и смятам преди да го сложа да поспи да му сложа и свещичка Парацетамол. Според вас добре ли е?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #462 -: Декември 12, 2007, 14:56:31 pm »
Отново сме ние. Резултата след прегледа е - червено дясно уше, червено гърло, гърдите чисти, задна хрема. Препоръките - да слагам Стеримар, Олинт и изписаха антибиотик - Amoxicilin на 6 часа по 2 мерителни лъжички. Дадох Нурофен с антибиотика, тъй като сме с 39.6 и смятам преди да го сложа да поспи да му сложа и свещичка Парацетамол. Според вас добре ли е?
Да, разбира се. Отит се лекува само с АБ, а не с капки. Както виждате :)
Това е общоприето междувпрочем.
Изчаквайте с антипиретиците-не бързайте да слагате и втори-трябва им време за да подействат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #463 -: Декември 12, 2007, 15:03:47 pm »
Да, разбира се. Отит се лекува само с АБ, а не с капки. Както виждате :)
Това е общоприето междувпрочем.
Изчаквайте с антипиретиците-не бързайте да слагате и втори-трябва им време за да подействат.
Ми то малко е изнасилено това с АБ, понеже ние си го помолихме директно :oops: Но каза че при такива показания има основание да му изпише АБ. Значи за сега чакам Нурофена и АБ да си свършат работата. Като първоначална доза според вас е добре 2 мерителни лъжички на 6 часа? Като видим дали се повлиява от АБ да минем ли на 8?
Благодаря ви още веднъж, че ми помогнахте да си запазя здравия разум :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #464 -: Декември 12, 2007, 15:12:22 pm »
Да, разбира се. Отит се лекува само с АБ, а не с капки. Както виждате :)
Това е общоприето междувпрочем.
Изчаквайте с антипиретиците-не бързайте да слагате и втори-трябва им време за да подействат.
Ми то малко е изнасилено това с АБ, понеже ние си го помолихме директно :oops: Но каза че при такива показания има основание да му изпише АБ. Значи за сега чакам Нурофена и АБ да си свършат работата. Като първоначална доза според вас е добре 2 мерителни лъжички на 6 часа? Като видим дали се повлиява от АБ да минем ли на 8?
Благодаря ви още веднъж, че ми помогнахте да си запазя здравия разум :oops:
Наличието на отит е абсолютна индикация за АБ. В това съмнение няма.
Нищо по-добро от АБ на 6 часа. Не мисля че са сгрешили дозата, ако това Ви е въпроса.
Ще започне да действа АБ, и няма да имаме нужда от антипиретик.
Детето е ваксинирано изключително добре. Затова не е нужно да се притеснявате толкова при по-високи температури.
Просто:
*НЕ са зъбки
*НЕ е от ваксината, ако са минали повече от 1-2-3 дена.
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 15:14:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #465 -: Декември 12, 2007, 15:26:39 pm »
Докторе Тони вече има и редки изпражнения, не воднисти, не диария. Незнам дали са резултат от АМ и супата, които яде вчера по съвсем малко + сиропа за кашлица или е нещо свързано със заболяването, дето още не знам какво е.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #466 -: Декември 12, 2007, 15:29:10 pm »
Наличието на отит е абсолютна индикация за АБ. В това съмнение няма.
Нищо по-добро от АБ на 6 часа. Не мисля че са сгрешили дозата, ако това Ви е въпроса.
Ще започне да действа АБ, и няма да имаме нужда от антипиретик.
Детето е ваксинирано изключително добре. Затова не е нужно да се притеснявате толкова при по-високи температури.
Просто:
*НЕ са зъбки
*НЕ е от ваксината, ако са минали повече от 1-2-3 дена.
Не, дозата като питахме каква да е, лекаря каза по това, което пише на самата листовка. Когато коментирахме кое е по-важно килограми или възрастова група, той каза, че най-добре е да е по килограми дозировката. И понеже според това, което пише на самата листовка, го дозираме с мъжа ми, притеснението е ние да не сгрешим дозата. Притесненията ми от високата му температура идва от миналогодишните ни преживелици и времето, в което бяхме болни и то наистина сериозно болни. Иначе за ваксина и зъби отдавна ги изключих, просто не бях много сигурна, тъй като тук на една приятелка са казали, че слагат жива ваксина и реакцията се очаква от 5 до 10 дни.
Надявам се да я свалим бързо, знам че при момченцата високите температури не са желателни.
Благодаря ви още веднъж за съветите и търпението!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #467 -: Декември 12, 2007, 15:41:32 pm »
Наличието на отит е абсолютна индикация за АБ. В това съмнение няма.
Нищо по-добро от АБ на 6 часа. Не мисля че са сгрешили дозата, ако това Ви е въпроса.
Ще започне да действа АБ, и няма да имаме нужда от антипиретик.
Детето е ваксинирано изключително добре. Затова не е нужно да се притеснявате толкова при по-високи температури.
Просто:
*НЕ са зъбки
*НЕ е от ваксината, ако са минали повече от 1-2-3 дена.
Не, дозата като питахме каква да е, лекаря каза по това, което пише на самата листовка. Когато коментирахме кое е по-важно килограми или възрастова група, той каза, че най-добре е да е по килограми дозировката. И понеже според това, което пише на самата листовка, го дозираме с мъжа ми, притеснението е ние да не сгрешим дозата. Притесненията ми от високата му температура идва от миналогодишните ни преживелици и времето, в което бяхме болни и то наистина сериозно болни. Иначе за ваксина и зъби отдавна ги изключих, просто не бях много сигурна, тъй като тук на една приятелка са казали, че слагат жива ваксина и реакцията се очаква от 5 до 10 дни.
Надявам се да я свалим бързо, знам че при момченцата високите температури не са желателни.
Благодаря ви още веднъж за съветите и търпението!
От колко е АБ? 125 или 250мг/5 мл? Колко тежи детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #468 -: Декември 12, 2007, 15:42:17 pm »
Докторе Тони вече има и редки изпражнения, не воднисти, не диария. Незнам дали са резултат от АМ и супата, които яде вчера по съвсем малко + сиропа за кашлица или е нещо свързано със заболяването, дето още не знам какво е.
Вирусен гастрентерит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #469 -: Декември 12, 2007, 16:14:28 pm »
Току що говорих с личната му педиатърка и вече тотално ме обърка. Последно диагноза вирусно заболяване, като по всяка вероятност с вторична бактериална инфекция, труно можело да се каже, трябва да се правят изследвания. Изписа АБ Успексин,Цек или Цефзил. Аугментина не бил подходящ при такива изпражнения. Да продължавам да слагам капки в ушите, които аз НЕ слагам.
И сега аз пак съм в изходна позиция,само че мноооооога по объркана. Термометъра не отчете висока температура, но факте е че след Панадола на малчо му "просветна".
Трудно спи, много ужасно кашля и се дави, вече станахме ще се опитам да го нахраня и заведа на преглед в частната клиника. Страхувам се обаче, че ще имаме ново двайсет там и определено съм в дилема какво да правя. Дайте съвет, моля Ви.

П.П. закупила съм си вече Аугментин и Синекод, но не съм давала все още.
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 16:16:25 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #470 -: Декември 12, 2007, 16:26:08 pm »
Аугментин при диария не е подходящ.
Поглеждаме и ПИТАМЕ НАСТОЯТЕЛНО-има ли детето отит, или няма?
Ако има, Зинат (Зинадол) ще е добър избор.
Ако не е отит? вирусен гастрентерит? или бронхит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #471 -: Декември 12, 2007, 16:45:29 pm »
Благодаря Ви, сега се обличаме и отиваме. Има много газове, не иска отново да яде, много кашля.Минах отново на АЛ110 за всеки случай. Ще пиша ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #472 -: Декември 12, 2007, 16:50:35 pm »
Пишете... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #473 -: Декември 12, 2007, 18:43:30 pm »
Ето ни, нямаме вирусен гастроентерит, нямаме и отит. Имаме силно зачервено гърло в следствие на което леко розови ушенца и задна хрема.
Предписанието е
за нослето Стеримар, Олинт
за кашлицата препоръчва Хустагил вместо Синекод, защото бил "твърде силен за него,ще ходи замаен, действал на мозъка"
Нурофен 3 дни - 3 х 2,5 мл. на 6 часа
и лек АБ - Стандацилинизин или нещо такова немога да го разчета на 8 ч. по 4,5 мл.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #474 -: Декември 12, 2007, 18:49:52 pm »
Няма "лек" и "нелек" антибиотик.
Ако има нужда от антибиотик, подбираме подходящия. Не стандацилин... моля.
Как е Тони-бой?
Правят ли бърз Стреп-тест в Бургас? Има ли шийни лимфни възли увеличени?
Синекод сиропче от колко сте взели? 7.5мг/5 мл?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #475 -: Декември 12, 2007, 18:55:32 pm »
От колко е АБ? 125 или 250мг/5 мл? Колко тежи детето?

На самото шише пише - 50 гр. суха субстанция се разтваря в 100 мл. вода. На дозировката пише за 1-3 години 3-4 пъти дневно по 1-2 мерителни лъжички, което е равнозначно на 600-1600 мг. Amoxicilin. Вътре в самата листовка пише - 50-100 мг./кг. телесна маса. Ние сме 14 500 кг. в дозировката до 15 кг пише - 750-1500 мг. 3-4 пъти по 1-2 мерителни лъжици, което е равнозначно на 600-1600 мг. Amoxicilin.
На листовката пише, че в самата опаковка има мерителна лъжица, която е за 4 мл. готова суспензия или 200 мг. Amoxicilin. От там стигнахме до изводите за дозировка на 6 часа по 2 мерителни лъжички. Надявам се да не бъркаме.
В момента сме с 39.1 темп. Дала съм две дози Нурофен от по 5 мл. След приема на първата доза АБ и Нурофена свалихме темп. на 38.6, но сега отново сме с висока. Пише, че дозата ни за деня е 3х5 мл. Нурофен. Така че ми остана още една доза преди лягане да дам. Какво ще ме посъветвате?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #476 -: Декември 12, 2007, 19:04:35 pm »
Няма "лек" и "нелек" антибиотик.
Ако има нужда от антибиотик, подбираме подходящия. Не стандацилин... моля.
Как е Тони-бой?
Правят ли бърз Стреп-тест в Бургас? Има ли шийни лимфни възли увеличени?
Синекод сиропче от колко сте взели? 7.5мг/5 мл?

Тони е горе долу енергичен и жив, но няма апетит никакъв, топъл е отново и по физиономийката му личи , че не се чувства комфортно. Кашля не много често, най интезивно по време на спане, изхождане и хранене, явно го дразни гърлото като се храни и почти нищо немога да му сложа в устата. Прави бели също  :wink:
Синекод сироп 200 мл. е купил бащата на Тони.
Такъв тест за първи път чувам, предполагам не са го чували и лекарите тук, какво представлява?
Опипваше му лимфите и нищо не каза, явно не са подути или пак си гадая  :?
Така според ситуацията какво следва, за съжаление ще трябва да се доверя само на вас и дано описанието което Ви давам е достатъчно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #477 -: Декември 12, 2007, 19:18:45 pm »
Докторе, Perdeto, съжелявам, че се меся, но в частната лаборатория д-р Тошкина, на ул. Лермонтов мисля, че правят бърз стреп-тест. Знаете докторе колко лаборатории сме обиколили, та вече ги знам... На нас в друга лаборатория (не в Бургас) ни го направиха от единия ден за другия. Това е възможно най-бързия.

Perdeto, желая ви бързо оздравяване!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #478 -: Декември 12, 2007, 19:28:20 pm »
@Перденце,

Стреп тест е бърз тест за откриване на Стрептокок. Със малко секрет от фарингса се работи. Не е кръвна проба. Дава резултат (има, или няма) за 10-ина минути. Ако има-изписва се АБ. В това е ценността му.
За съжаление отита (има,или няма) е най-важен тук, след състоянието на фарингса.
Не мога да преценя без преглед,дали детето е за антибиотик,или не.
Синекод от 200 мл-добре, но колко мг има в 5мл ? (пише вътре).
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 19:29:55 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #479 -: Декември 12, 2007, 19:39:38 pm »
От колко е АБ? 125 или 250мг/5 мл? Колко тежи детето?

На самото шише пише - 50 гр. суха субстанция се разтваря в 100 мл. вода. На дозировката пише за 1-3 години 3-4 пъти дневно по 1-2 мерителни лъжички, което е равнозначно на 600-1600 мг. Amoxicilin. Вътре в самата листовка пише - 50-100 мг./кг. телесна маса. Ние сме 14 500 кг. в дозировката до 15 кг пише - 750-1500 мг. 3-4 пъти по 1-2 мерителни лъжици, което е равнозначно на 600-1600 мг. Amoxicilin.
На листовката пише, че в самата опаковка има мерителна лъжица, която е за 4 мл. готова суспензия или 200 мг. Amoxicilin. От там стигнахме до изводите за дозировка на 6 часа по 2 мерителни лъжички. Надявам се да не бъркаме.
В момента сме с 39.1 темп. Дала съм две дози Нурофен от по 5 мл. След приема на първата доза АБ и Нурофена свалихме темп. на 38.6, но сега отново сме с висока. Пише, че дозата ни за деня е 3х5 мл. Нурофен. Така че ми остана още една доза преди лягане да дам. Какво ще ме посъветвате?
В 4мл има 200мг, в 5-250мг (в 1мл има 50 мг->>в 4->>200мг (4х50мг)).
Значи е 250мг/5 мл.
4.5мл на 6 часа (4.5мл х 4) е 18мл/24 часа=900 мг/24 часа=60 мг/кг (за 15кг-знам че е 14.500 ;)).

"...на 6 часа по 2 мерителни лъжички" = 4 х 8мл (2 мерителни лъжички 8 мл->>в 1 има 4 мл ("...че в самата опаковка има мерителна лъжица, която е за 4 мл.")=32мл дневно= 106мг/кг (за 15 кг)->>> МНОГО е.

Може да редувате Нурофен и след 40-50 минути с Панадол (ако не спада). За да имате от ценният Нурофен дози за вечерта.
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 19:43:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.