0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #420 -: Декември 11, 2007, 00:45:37 am »
Тони-бой е решил да прави парти с нервите на Перденцето...
Ах, лошо детенце... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #421 -: Декември 11, 2007, 01:13:55 am »
Докторе колко време трябва да мине при липса на апетит и отказ от храна, за да има проблем. Знам че децата са на периоди и с нужното търпение всичко отминава уж по бързо, но ми едно такова свито и притиснено, знам ли аз как да ви го опиша.

Наде, извинявай , че се намесвам, но искам само да ти кажа, че големият ми син беше  много злоядо, капризно и  бясно дете, имаше дни, когато не ядеше почти нищо и аз,през един период наистина вярвах, че ще се разболее от нещо или че е болен.За радост с търпение или просто с времето нещата се подобриха.Сега е един голям мъж, който се храни през три часа :lol: :lol:
Нека майчиният ти инстинкт не те напуска, но аз вярвам, че при сладкият Тони с много търпение ще отминат проблемите

поздрави
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #422 -: Декември 11, 2007, 10:00:59 am »
Благодаря Вие докторе развеселихте ме  :) Да при нас всеки ден е парти верно.

Ема мила благодаря ти и на теб, Тони и друг път е имал такива периоди, ама чак от АМ да се откаже ...както и да е, ще се включа и аз в партито му  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #423 -: Декември 11, 2007, 12:29:55 pm »
Перденце, аз малко драстично постъпих при един такъв период - оставих го без храна. Като не иска - не давам, не насилвам и не тормозя. Да видиш как след 3 часа сам отваряше уста за ядене. Нали знаеш Мели какво казва - при наличие на храна няма умряло от глад дете. Трудно е, няма как, ама се налага да потърпиш :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #424 -: Декември 11, 2007, 13:09:57 pm »
мда, баща ми така е действал с мен. аз съм била много злояда. заключвал е храната в един шкаф. след около час съм започвала да обикалям около него, облизвайки се :D
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #425 -: Декември 11, 2007, 13:43:33 pm »
Ама вие какво си мислите, че стоя над главата му и го моля да отвори уста ли. Не, давам той пробва и ми отказва, аз се опитвам да го залъжа със залъгалки и колкото хапне толкова и спирам. Ама и той хитреца се научи, че когато почне да кашля и аз спирам, та сега като седне на стола само това прави. Не го насилвам ако иска да яде, правилно е казала Мели, обаче на мен ми е в главата въпроса, защо няма апсолютно никакъв апетит, дори и към любимото му АМ. Ще мине този период много ясно, ама той какъвто е хърбльо съвсем ще ми окльощавее.
Докторе възможно ли е да е от ваксината, сложихме я на 03.12 ? Обаче пък забелязах спад на апетита преди това, но все пак се хранеше, хм. Просто си размишлявам, няма паника, просто ми е притеснено в рамките на нормалното, все пак не мога да не се тревожа, че на детенце нещо не му е комфортно. Ей това искам да разбера.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #426 -: Декември 11, 2007, 15:23:25 pm »
Наде, децата се променят и е нормално в един момент да не им хареса нещо, а в друг да го ядат. За АМ - понякога самите деца се отказват от него и не искат да го пият. Смени го с друго или с кисело мляко и пробвай. Така е, притесняваме се като не им е комфортно нещо, ама не може все да се шашкаме, нервите ти трябват, за да си пълноценна и ти. По въпроса за кашлянето - не обръщай внимание. Тони е открил начин да те манипулира и това явно му доставя удоволствие. И при нас имаше един такъв момент, само че аз почнах да кашлям с него и да го занимавам и се отказа от тоя си номер. Така че не обръщай внимание и намери нещо друго, което да го отвлече от кашлянето :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #427 -: Декември 11, 2007, 19:07:22 pm »
Добър вечер докторе, не се стърпях след следобедното кашляне и заведох Тони при личната му педиатърка. Имаме леко зачервени по дъгата ушички, лека хрема, суха кашлица, чисти гърди и гърло. Изписаха ни Хустагил сироп за кашлицата, Отипакс за ушичките и за нослето Олинта за сега. Температура за сега няма.
Какво мислите за изписаните лекарства и какво предлагате вие? Благодаря за търпението. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #428 -: Декември 11, 2007, 19:20:37 pm »
Откъде е кашлицата? "чисти гърди и гърло" ;)от хремата, или?
Не съм привърженик на капките за уши... .
Ако кашлицата е от хремата, нуждаем се от Олинт и Бромхексин, например (или Синекод).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #429 -: Декември 11, 2007, 20:42:37 pm »
Здравейте докторе!

Отново имам нужда от съветите Ви.

Малката е на 1 година и почти 2 месеца, но все още има само две зъбчета. Второто проби тези дни, но е доста назад и леко накриво. А и първото е доста странично според мен. Наясно съм, че растежа на зъбите си е Божа работа и на този етап ми трябва повече спокойствие и по-малко майчински амбиции и тревоги....Въпросът ми е дали това освен ген е и липса на някакъв витамин или друго, и дали е необходимо да направя нещо на този етап.

Незнам дали е важно, но на големия ми син първия зъб също проби на една годинка, но поне бяха прави.. :(

Благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #430 -: Декември 11, 2007, 20:54:39 pm »
Не е проблем това.
Докато не излязат всичките зъбки могат да са накриво, или странно изглеждащи.
След като излязат всичките, започва "процес" на подреждане и изправяне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #431 -: Декември 11, 2007, 20:56:06 pm »
Откъде е кашлицата? "чисти гърди и гърло" ;)от хремата, или?
Не съм привърженик на капките за уши... .
Ако кашлицата е от хремата, нуждаем се от Олинт и Бромхексин, например (или Синекод).

Предполагам е от задния ринит, защото секрети навън не изтичат. Щом гърдите са чисти и гърлото не е зачервено, макар че точно за една секунда го видя лекарката, би трябвало да е от хремата кашлицата. Олинт започнах да ползвам по два пъти на ден от три дни, може би затова не е тръгнала засилено хремата. Защо не сте привърженик на капките за уши? След като има зачервяване, какво практикувате Вие?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #432 -: Декември 11, 2007, 21:07:52 pm »
Уточнява се има ли отит, или няма.
Ако има-дава се АБ. Детски отити не се лекуват с капки за уши.
Въобще капки за уши може да се ползват при извънредни случаи на реактивно зачервено тъпанче, например, при ангина. В този случай "Гаразон" е най-доброто. Но не и за детски отити, не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #433 -: Декември 11, 2007, 23:02:50 pm »
Здравейте докторе,
човек да не каже, че всичко е наред и се стоварват куп проблеми. Днес малчо беше много добре, само по обяд започна да се чува едно ромолене в носа му - като задна хрема, без секрет. Започнах да му слагам Олинт и да меря температурата. Нямахме допреди 15 мин. Целия ден е кисел и мрънка, прилягва, не е толкова жив и буен както по принцип е. Измерих му температурата преди малко и удари 38.4 :? Сложих му пак капки, сложих един парацетамол свещичка и малко по-късно дадох и 5 мл. Нурофен. Какво друго мога да направя? Не кашля, само температура и хрема. Да ходя ли в спешен или да изчакам до утре? И от какво може да е? Възможно ли е да е някакъв остатък от ваксината? Или се разболяваме? Миналата година така ни почнаха проблемите :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #434 -: Декември 11, 2007, 23:03:03 pm »
Уточнява се има ли отит, или няма.
Ако има-дава се АБ. Детски отити не се лекуват с капки за уши.
Въобще капки за уши може да се ползват при извънредни случаи на реактивно зачервено тъпанче, например, при ангина. В този случай "Гаразон" е най-доброто. Но не и за детски отити, не.

Педиатърката реши, че тъй като съвсем леко са зачервени дъгите на ушичките, засега не й се бързало да започва с АБ. Предписа да давам капките и ако не се оправи тогава ще му даде АБ. Тъй като частната педиатърка е на лъчетерапия и за момента не приема за преглед деца, аз отидох при въпросната, за да се констатира има или няма заболяване. След като става ясно, че някакъв процес започва ще се насоча при друг частен педиатър за да се установи, има или няма отит. Ето разбирате защо аз й нямам доверие, винаги отговорите са оклончиви и евентуални, за решение на проблема пък абсурд. Знаете ли кое ме изумява, как тя с лека ръка назначава АБ при телефонна консултация буквално за нищо, а при "установен" проблем при преглед го избягва.
Надявам се Ви става ясно, защо е моят постоянен "страх" и защо е непрекъснатият тормоз към Вас с въпроси.

П.П. Тъкмо щях да публикувам поста си и Тони много здраво се задави.Повърна няколко пъти, трепереше от страх горкото. Ясно е, че кашлицата е от задния ринит. Преди да го приспя имахме процедури, тоест първо Стеримар, после аспиратор за нос от който нищо не извадихме, след което Олинт. Дадох и от сиропа, докато купя утре сутрин друг и резултата го написах.

Благодаря за всеотдайността и загрижеността, която полагате към нас.
Спокойна нощ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #435 -: Декември 11, 2007, 23:16:59 pm »
Разбирам Ви напълно.
Ако зачервяването на ушичките е "реактивно" и не е отит, може да ползвате "Гаразон" на Шеринг-Плу. Много добри и резултатни капки са.

Ако кашлицата е рефлекторна,дразнеща, от Синекод и/или Бромхексин (Бисолвон) ще имате повече полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #436 -: Декември 11, 2007, 23:18:49 pm »
Здравейте докторе,
човек да не каже, че всичко е наред и се стоварват куп проблеми. Днес малчо беше много добре, само по обяд започна да се чува едно ромолене в носа му - като задна хрема, без секрет. Започнах да му слагам Олинт и да меря температурата. Нямахме допреди 15 мин. Целия ден е кисел и мрънка, прилягва, не е толкова жив и буен както по принцип е. Измерих му температурата преди малко и удари 38.4 :? Сложих му пак капки, сложих един парацетамол свещичка и малко по-късно дадох и 5 мл. Нурофен. Какво друго мога да направя? Не кашля, само температура и хрема. Да ходя ли в спешен или да изчакам до утре? И от какво може да е? Възможно ли е да е някакъв остатък от ваксината? Или се разболяваме? Миналата година така ни почнаха проблемите :(
Проследете температурата... Ваксиниран е с всичко-можем да бъдем малко по-спокойни при тези температури. Но утре е добре да го прегледат, освен ако няма висока температура днес, или не може да спи, или е много нервен, отпуснат при не толкова висока температура, или непривично унесен... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #437 -: Декември 11, 2007, 23:25:01 pm »
Проследете температурата... Ваксиниран е с всичко-можем да бъдем малко по-спокойни при тези температури. Но утре е добре да го прегледат, освен ако няма висока температура днес, или не може да спи, или е много нервен, отпуснат при не толкова висока температура, или непривично унесен... .
Струва ми се, че я посвалихме малко. Не е отнесен, не е отпуснат, даже е нормално жив и бесен. Температурата си беше 38.4 и смятам че е вече по-надолу, не искам сега да го разсъбличам да меря. За сега остава да чакаме и утре евентуално ако пак има температура да го водим на лекар?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #438 -: Декември 11, 2007, 23:29:47 pm »
Да,да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #439 -: Декември 11, 2007, 23:34:49 pm »
В какъв интервал от време би трябвало да има ефект от антипиретиците? Премерих я пак - 38.5 :? Все едно не съм дала нищо. Да сменя ли Нурофена с Панадол или да си ползвам Нурофен?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю