0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #400 -: Декември 09, 2007, 23:26:37 pm »
"...Възможно ли е да се засили слюноотделянето при никнене на зъбки, мисля са двата кътника от горе и затова да се дави, съответно кашля."
->Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #401 -: Декември 10, 2007, 00:08:20 am »
Добър вечер, докторе!
Аз само да пиша, че хремата премина след 3 дни третиране с Олинт. От ваксината никакви странични реакции, всичко е добре, само късно вечерта имахме малко по-висока температура. Вече сме здрави и пълни с идеи за бели :lol: Интересното е, че след ваксината 2 дни след пика й спи по цяла нощ без проблем. Заспива късно, около 11 ч., но за сметка на това спи цялата нощ. Надявам се да остане така :)
Благодаря ви за съветите и за това, че не отложихме ваксината!
Лека вечер!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #402 -: Декември 10, 2007, 00:11:07 am »
Чудесни новини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #403 -: Декември 10, 2007, 14:57:12 pm »
Благодаря! Задължена съм!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #404 -: Декември 10, 2007, 16:01:29 pm »
Здравейте, дъщеричката ми е на 2 години и 2 месеца, и не иска да дъвче  / все още се кърмим/ имам предвид когато я храня с лъжица. Иначе всичко което и се даде да яде сама в ръчичка го дъвче/ дори ядки /. Всички ми казват не се притеснявай нали се храни и може да дъвче други храни . Дали има някакъв проблем че яде  само намачкани ястия и по редички?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #405 -: Декември 10, 2007, 16:04:12 pm »
Няма проблем-когато е готова ще стане и това,което искате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Mama Plovdiv

  • *
  • 24
  • Доверието е най-ценния капитал!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #406 -: Декември 10, 2007, 17:20:41 pm »
Д-р Бърди и аз много се притеснявам за това хранене без апетит и отгоре на всичко пасирано. И ние сме на 2 год. и 2 мес. и не желаем да хапваме готвено. Какво ли вече не съм опитвала, какви ли не вкусотии изобретявам и не мога и не мога да си обясня къде греша? И пасирано.... инак изобщо няма да хапне. Не зная вярвате ли ми, но дойде ли време за хранене аз просто тръпна в очакване за всяка погълната лъжичка. Не сме слаби,добре сме с килограмите, защото аз съм упорита и измислям какви ли не игри за да лапа. Ако остава детето без да предлагам готвено ще си хапва суха храна като например колбас, яйце, кис.краставичка и т.н. които обаче само опитваме. И ще си пийва айрян .... Докторе, много Ви моля, посъветвайте ме ... докога ще продължава това? Нормално ли е или аз греша  :oops:? Благодаря Ви за това, че Ви има и ни подкрепяте.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #407 -: Декември 10, 2007, 17:38:01 pm »
Д-р Бърди и аз много се притеснявам за това хранене без апетит и отгоре на всичко пасирано. И ние сме на 2 год. и 2 мес. и не желаем да хапваме готвено. Какво ли вече не съм опитвала, какви ли не вкусотии изобретявам и не мога и не мога да си обясня къде греша? И пасирано.... инак изобщо няма да хапне. Не зная вярвате ли ми, но дойде ли време за хранене аз просто тръпна в очакване за всяка погълната лъжичка. Не сме слаби,добре сме с килограмите, защото аз съм упорита и измислям какви ли не игри за да лапа. Ако остава детето без да предлагам готвено ще си хапва суха храна като например колбас, яйце, кис.краставичка и т.н. които обаче само опитваме. И ще си пийва айрян .... Докторе, много Ви моля, посъветвайте ме ... докога ще продължава това? Нормално ли е или аз греша  :oops:? Благодаря Ви за това, че Ви има и ни подкрепяте.
Проверихме ли за железен дефицит (недостиг на желязо)?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Mama Plovdiv

  • *
  • 24
  • Доверието е най-ценния капитал!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #408 -: Декември 10, 2007, 17:46:38 pm »
Педиатърката не ми даде направление. Погледна последните и изследвания - на 1 год. и 6 мес., където хемоглобина показва 130 и започна да ме убеждава, че и нама нищо с желязото и да не разкарвам детето по лаборатории. Д-р Бърди, ще опитам в събота да я заведа в частна лаб-я /без направление/ в Пловдив.
Д-р Бърди, възхищавам Ви се - как сте запомнили момиченцето ми "гризещо ноктички". Ощи тогава ме посъветвахте  :oops:
Ще я заведа за изследвания. Само от едно ме е страх, вечно не успяват да намерят вена и я бодат доста. Ще Ви информирам за резултата. Да поискам ли още нещо да изследват?
Благодаря за отделеното време :flower:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #409 -: Декември 10, 2007, 17:54:24 pm »
Серумно желязо, желязо-свързващ капацитет и феритин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Mama Plovdiv

  • *
  • 24
  • Доверието е най-ценния капитал!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #410 -: Декември 10, 2007, 17:59:57 pm »
Благодаря д-р Бърди. Ще действаме и ще Ви информирам. Желая Ви хубава вечер.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #411 -: Декември 10, 2007, 18:04:55 pm »
Привет, докторе!

Ако, позволите ще Ви задам едно мъничко въпросче.
 Nisita спрей става ли за ежедневна употреба?

Блогадаря!
Желая Ви спокойна вечер!
Поздрави!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #412 -: Декември 10, 2007, 18:07:41 pm »
Привет, докторе!

Ако, позволите ще Ви задам едно мъничко въпросче.
 Nisita спрей става ли за ежедневна употреба?

Блогадаря!
Желая Ви спокойна вечер!
Поздрави!
Не е необходима такава употреба ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #413 -: Декември 10, 2007, 18:15:06 pm »
ок  :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #414 -: Декември 10, 2007, 18:55:41 pm »
здравейте, Бърди :D
исках само да ви кажа, че дупето на Крисето се оправи :D естествено сокче :x не давам оттогава. сега ще ви изненадам, може би, но не помогнаха изобщо нито Елокома, нито Дактакорта, а редовния ни и простичък крем Бочко /с цинк и смрадлика/. сега ме е страх и пасирана ябълка да дам. или? да поизчакам малко?
Благодаря ви за съветите!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #415 -: Декември 10, 2007, 19:39:00 pm »
Добър вечер, Докторе!
Бих искала да попитам нещо за моето момченце на 3 г и 4 м, преди две седмици не чуваше ходихме на УНГ имаше леко възоаление на средното ухо, изписаха ни Оспамокс 250, 2 по 2,5, което на мен ми се стори малка доза, но се бях шашнала че детето не чува. Но снощи започнаха силни болки в лявото ухо с температура до 38,5. Днес отново го водихме на УНГ, казаха ни че има възпаление и на двете уши като по-тежко състояние е на лявото уше, изписа ни Berlicitin. Лекаря го притесни температурата и ни изпрати на педиатър, той установи че дишането е чисто, но лявата сливица е силно уголемена и възпаление на ушите, изписа Аugmentin  ES. Въпросът ми е да започваме ли лечението с антибиотика или  Berlicitin е достатъчно за възпалението на ушите, а за гърлото да използвам нещо за смучене или за пръскане? Вие какво бихте ни препоръчали? Лека вечер
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #416 -: Декември 10, 2007, 20:21:35 pm »
здравейте, Бърди :D
исках само да ви кажа, че дупето на Крисето се оправи :D естествено сокче :x не давам оттогава. сега ще ви изненадам, може би, но не помогнаха изобщо нито Елокома, нито Дактакорта, а редовния ни и простичък крем Бочко /с цинк и смрадлика/. сега ме е страх и пасирана ябълка да дам. или? да поизчакам малко?
Благодаря ви за съветите!
Не ме изненадвате:
*ако е било само екзема без гъбички не би имало полза от Дактакорт
*ако е било само екзема-един добър бариерен крем би решил проблема след спиране на сокчетата.
*и аз знам и предлагам редица "домашни" средства за подсичане ;)
Защо препоръчвам тогава "Дактакорт"? Защото е най-сигурно за детето.

Пасираните плодове не са проблем. Нито ябълка, нито круша.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #417 -: Декември 10, 2007, 20:25:01 pm »
Добър вечер, Докторе!
Бих искала да попитам нещо за моето момченце на 3 г и 4 м, преди две седмици не чуваше ходихме на УНГ имаше леко възоаление на средното ухо, изписаха ни Оспамокс 250, 2 по 2,5, което на мен ми се стори малка доза, но се бях шашнала че детето не чува. Но снощи започнаха силни болки в лявото ухо с температура до 38,5. Днес отново го водихме на УНГ, казаха ни че има възпаление и на двете уши като по-тежко състояние е на лявото уше, изписа ни Berlicitin. Лекаря го притесни температурата и ни изпрати на педиатър, той установи че дишането е чисто, но лявата сливица е силно уголемена и възпаление на ушите, изписа Аugmentin  ES. Въпросът ми е да започваме ли лечението с антибиотика или  Berlicitin е достатъчно за възпалението на ушите, а за гърлото да използвам нещо за смучене или за пръскане? Вие какво бихте ни препоръчали? Лека вечер
Отити се лекуват само с АБ. Само от факта,че има отит, лечението с АБ е нужно.
Ако изберете Аугментин, прегледайте на 2-3 ден от лечението-факта че от Оспамокс няма ефект ни прави малко предпазливи към Аугментин и резултата му.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #418 -: Декември 10, 2007, 21:04:15 pm »
Отити се лекуват само с АБ. Само от факта,че има отит, лечението с АБ е нужно.
Ако изберете Аугментин, прегледайте на 2-3 ден от лечението-факта че от Оспамокс няма ефект ни прави малко предпазливи към Аугментин и резултата му.
Благодаря Ви Бърди :balk_7:
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #419 -: Декември 10, 2007, 23:28:16 pm »
Докторе колко време трябва да мине при липса на апетит и отказ от храна, за да има проблем. Знам че децата са на периоди и с нужното търпение всичко отминава уж по бързо, но ми едно такова свито и притиснено, знам ли аз как да ви го опиша.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!