0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #320 -: Декември 05, 2007, 13:40:36 pm »
Здравейте, докторе!
надявам се в добро здраве и настроение :) Ние продължаваме с нощните екшъни - почти всяка нощ се будим и си играем, приказваме, разхождаме. Намалихме спането и през деня, по-често се случва да не спим. От нощес сме и с хрема. Бяхме днес за ваксинация - последна доза Превенар и приключваме с ваксините за 4 години напред, поне по немския календар. Според лекаря днес няма нищо в гърлото, ушите, няма подути лимфни възли, чисти са и дробовете. Единствено хрема, която явно е много неприятна, защото снощи не е спал. Сложихме ваксината по препоръка на лекаря. Какво мога да очаквам обаче? Температура? Влошаване на хремата? Нещо друго? Притеснявам се да не даде някаква странична реакция, с която не съм запозната. Ще ви бъда благодарна ако ми дадете някакви насоки какво да очаквам!
И да попитам - говорихме за проблемите със съня с лекаря днес и ни каза че има специални книги как да приучим детето към сън. Какво мислите за това и какво бихте препоръчали като автор или заглавие ако сте запознат.
Благодаря и слънчев ден!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #321 -: Декември 05, 2007, 14:11:30 pm »
Здравейте докторе :)

Обривите намаляха, незнам дали защото ги мазах с Фенистил гел или си минават от само себе си, но мисля не е от кивито проблема. По скоро в понеделник сутринта когато си "пиех" сутришното кафе в другата стая, баба му решила да му даде парче козунак от тези на Seven day защото, я гледал как яде и плачел, та мисля от това може би е обрива.
Ах тези баби и после защо съм била  :witch:

Така за ваксината Превенар, мисля да я сложа след Пентаксим или ако сложа Пентаксим на 15 м., след това мисля Превенар. Живот и здраве дано се сдобия с нея, че ми е много важна тази ваксина, защото мисля когато Тони започне да дъвче и храни нормално, да го пусна на "живот" тоест на детска ясла/градина.

Интересно малчо прави опити да яде сухари, хляб или бисквита макар, че рядко му давам последното, а храна ако не е фино пасирана се дави. Банан също сам държи и отхапва, обаче лакомо огромни хапки, понякога се дави понякога не. Въпроса е там, че ме страх да му давам да си гризка и дъвче. Преди няколко дни имахме пак екшън и съм много уплашена.
« Последна редакция: Декември 05, 2007, 14:14:57 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #322 -: Декември 05, 2007, 15:44:13 pm »
Здравейте докторе!Благодарна съм Ви за всичко досега и пак се допитвам до вас.
Тери е с температура от 2 дни и стига до 39,4 градуса.Вече имаме сополи,а кашлицата е от 10 дни.Днес правихме снимка и се оказа бронхит.Кръвните изследвания са:Левкоцити-15,8  /3,8-9,8 G/I
   СУЕ/РУЕ/ - 20   /   -12 мм /
   WBC  15,8  G/L  /4.1-10.9/  ;LIM  4.5  28.6 %L /0.6-4.1/
   GRAN  10.0     63.1 %G  ;HCT  .352  L/L  /.370-.510/
   MCV  74.5  fL  /80.0-97.0/  ;MCHC 361.  g/L  /310.-360./
   RDW  16.8  %  /11.5-14.5/ 

Аз давам от 2 дни Олинт 0.5 и АСС кидс,а днес ни изписаха Зинат 125g - на 12 часа по 5мл /и Коларгол естествено/.Какво мислите за антибиотика,подходящ ли е?
 


Тереза - 3г9м
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #323 -: Декември 05, 2007, 16:32:57 pm »
Здравейте Birdie!
Обръщам се отново за съвет и мнение към вас.
Синът ми е на година и половина. До сега се хранеше сравнително добре, като се има предвид, че още го кърмя. Последните 2 седмици започва да отказва все повече неща за ядене, като от 4 дни сме само на кърма. Всеки ден му готвя по няколко пъти за да предложа различна и разнообразна храна, но след 1-2  лъжички започва да плюе и отказва да яде. Понякога само като ме види с лъжицата и изпада в ужас, вади си езика и започва да плаче и да бяга. Пие вода и сок, с желание, а до сега почти винаги ги отказваше.
Всеки с когото споделя казва, че проблема е зъби и затова не яде, но аз много се притеснявам и тревожа. Моля ви, споделете мнението си и ако има нещо тревожно, за да взема мерки.
Б;ллагодаря ви!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #324 -: Декември 05, 2007, 17:36:36 pm »
Благодаря ти Бърди, днес премерих Джули и със сантиметъра - 81см е, не знам дали е нормално, баба й е 1.50, баща й е нисък, май и тя е миньонче, та не знам на кълограми 11.500 81см как ти звучат.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #325 -: Декември 05, 2007, 17:49:33 pm »
Благодаря ти Бърди, днес премерих Джули и със сантиметъра - 81см е, не знам дали е нормално, баба й е 1.50, баща й е нисък, май и тя е миньонче, та не знам на кълограми 11.500 81см как ти звучат.
Почти едно място нагоре над средното са и двете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #326 -: Декември 05, 2007, 17:50:43 pm »
Здравейте Birdie!
Обръщам се отново за съвет и мнение към вас.
Синът ми е на година и половина. До сега се хранеше сравнително добре, като се има предвид, че още го кърмя. Последните 2 седмици започва да отказва все повече неща за ядене, като от 4 дни сме само на кърма. Всеки ден му готвя по няколко пъти за да предложа различна и разнообразна храна, но след 1-2  лъжички започва да плюе и отказва да яде. Понякога само като ме види с лъжицата и изпада в ужас, вади си езика и започва да плаче и да бяга. Пие вода и сок, с желание, а до сега почти винаги ги отказваше.
Всеки с когото споделя казва, че проблема е зъби и затова не яде, но аз много се притеснявам и тревожа. Моля ви, споделете мнението си и ако има нещо тревожно, за да взема мерки.
Б;ллагодаря ви!
Колко кърмения дневно?
Пасирана храна, или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #327 -: Декември 05, 2007, 17:52:56 pm »
Здравейте докторе!Благодарна съм Ви за всичко досега и пак се допитвам до вас.
Тери е с температура от 2 дни и стига до 39,4 градуса.Вече имаме сополи,а кашлицата е от 10 дни.Днес правихме снимка и се оказа бронхит.Кръвните изследвания са:Левкоцити-15,8  /3,8-9,8 G/I
   СУЕ/РУЕ/ - 20   /   -12 мм /
   WBC  15,8  G/L  /4.1-10.9/  ;LIM  4.5  28.6 %L /0.6-4.1/
   GRAN  10.0     63.1 %G  ;HCT  .352  L/L  /.370-.510/
   MCV  74.5  fL  /80.0-97.0/  ;MCHC 361.  g/L  /310.-360./
   RDW  16.8  %  /11.5-14.5/ 

Аз давам от 2 дни Олинт 0.5 и АСС кидс,а днес ни изписаха Зинат 125g - на 12 часа по 5мл /и Коларгол естествено/.Какво мислите за антибиотика,подходящ ли е?

Решението за даване на АБ е на базата на това какво му има на детето.
Диагнозата е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #328 -: Декември 05, 2007, 17:54:47 pm »
Бронхит.

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #329 -: Декември 05, 2007, 17:55:19 pm »
Здравейте докторе :)

Обривите намаляха, незнам дали защото ги мазах с Фенистил гел или си минават от само себе си, но мисля не е от кивито проблема. По скоро в понеделник сутринта когато си "пиех" сутришното кафе в другата стая, баба му решила да му даде парче козунак от тези на Seven day защото, я гледал как яде и плачел, та мисля от това може би е обрива.
Ах тези баби и после защо съм била  :witch:

Така за ваксината Превенар, мисля да я сложа след Пентаксим или ако сложа Пентаксим на 15 м., след това мисля Превенар. Живот и здраве дано се сдобия с нея, че ми е много важна тази ваксина, защото мисля когато Тони започне да дъвче и храни нормално, да го пусна на "живот" тоест на детска ясла/градина.

Интересно малчо прави опити да яде сухари, хляб или бисквита макар, че рядко му давам последното, а храна ако не е фино пасирана се дави. Банан също сам държи и отхапва, обаче лакомо огромни хапки, понякога се дави понякога не. Въпроса е там, че ме страх да му давам да си гризка и дъвче. Преди няколко дни имахме пак екшън и съм много уплашена.
Няма значение коя ваксина ще сложите първа.
Ако искате да захраните с по-несмляна храна, при условията,които описвате,пробвайте това,когато е леко заситен. Тогава ще е по-спокоен. Давенете в тази възраст е нормално явление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #330 -: Декември 05, 2007, 17:57:10 pm »
Бронхит.
Ако детето не се подобрява след 3-4 дена, и при тези изследвания, Зинат е добър избор. Колко тежи детето? Дозата малка ми се струва-изписаната доза (250 мг/дневно)е за дете с тегло 8.5 кг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #331 -: Декември 05, 2007, 18:00:50 pm »
Здравейте, докторе!
надявам се в добро здраве и настроение :) Ние продължаваме с нощните екшъни - почти всяка нощ се будим и си играем, приказваме, разхождаме. Намалихме спането и през деня, по-често се случва да не спим. От нощес сме и с хрема. Бяхме днес за ваксинация - последна доза Превенар и приключваме с ваксините за 4 години напред, поне по немския календар. Според лекаря днес няма нищо в гърлото, ушите, няма подути лимфни възли, чисти са и дробовете. Единствено хрема, която явно е много неприятна, защото снощи не е спал. Сложихме ваксината по препоръка на лекаря. Какво мога да очаквам обаче? Температура? Влошаване на хремата? Нещо друго? Притеснявам се да не даде някаква странична реакция, с която не съм запозната. Ще ви бъда благодарна ако ми дадете някакви насоки какво да очаквам!
И да попитам - говорихме за проблемите със съня с лекаря днес и ни каза че има специални книги как да приучим детето към сън. Какво мислите за това и какво бихте препоръчали като автор или заглавие ако сте запознат.
Благодаря и слънчев ден!

Правилно, че сте ваксинирали. Не се отлагат ваксинации заради хрема.
Не мисля че книги ще помогнат.
На този етап-това е навик. Разсърдената Ви реакция и строгостта по време на нощните екшъни са единственото,което остава да приложим.
Реагирайте строго и недоволно. Тоест,скарваме се (малко, но настойчиво).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #332 -: Декември 05, 2007, 18:08:48 pm »
Правилно, че сте ваксинирали. Не се отлагат ваксинации заради хрема.
Не мисля че книги ще помогнат.
На този етап-това е навик. Разсърдената Ви реакция и строгостта по време на нощните екшъни са единственото,което остава да приложим.
Реагирайте строго и недоволно. Тоест,скарваме се (малко, но настойчиво).

Благодаря, по спомени, от това, което сте казвали и аз реших, че няма смисъл да настоявам да отменят ваксината. От нощес слагам Олинт спрей, до тук съм слагала два пъти. По колко пъти на ден е добре да се слага? Като че ли потуширах нещата, т.е. не тече така силно носа и е малко по-спокоен като спи. За сега имаме само 37.5 температура, надявам се да не вдига повече. Да дам ли Панадол преди лягане и каква доза?
По въпроса с разсърдената реакция - малко трудно би се получило. Опитвали сме, скарвали сме се, правим му забележка, мъжа ми му говори по-строго и разсърдено, общо взето ефекта е огромна усмивка, 15 мин тишина и всичко наново. :? Явно ще си се мъчим докато един ден не го израсте. Благодаря ви отново!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #333 -: Декември 05, 2007, 18:22:28 pm »
Правилно, че сте ваксинирали. Не се отлагат ваксинации заради хрема.
Не мисля че книги ще помогнат.
На този етап-това е навик. Разсърдената Ви реакция и строгостта по време на нощните екшъни са единственото,което остава да приложим.
Реагирайте строго и недоволно. Тоест,скарваме се (малко, но настойчиво).

Благодаря, по спомени, от това, което сте казвали и аз реших, че няма смисъл да настоявам да отменят ваксината. От нощес слагам Олинт спрей, до тук съм слагала два пъти. По колко пъти на ден е добре да се слага? Като че ли потуширах нещата, т.е. не тече така силно носа и е малко по-спокоен като спи. За сега имаме само 37.5 температура, надявам се да не вдига повече. Да дам ли Панадол преди лягане и каква доза?
По въпроса с разсърдената реакция - малко трудно би се получило. Опитвали сме, скарвали сме се, правим му забележка, мъжа ми му говори по-строго и разсърдено, общо взето ефекта е огромна усмивка, 15 мин тишина и всичко наново. :? Явно ще си се мъчим докато един ден не го израсте. Благодаря ви отново!
Олинт може да слагате 3-4 пъти дневно.
Да, може да дадете Панадол преди сън за 2-3 дена-дозирайте на място... не е добре да се дават дози по Интернет... .

За другото... тежък е кръста, понякога.Разбирам-нито да се наспиш,нито да се нахраниш.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #334 -: Декември 05, 2007, 18:43:13 pm »
Олинт може да слагате 3-4 пъти дневно.
Да, може да дадете Панадол преди сън за 2-3 дена-дозирайте на място... не е добре да се дават дози по Интернет... .

За другото... тежък е кръста, понякога.Разбирам-нито да се наспиш,нито да се нахраниш.

Благодаря, предполагам Панадола, ще е както е схемата за 2 години, 15 кг. Аз обикновено давам малко по-малко, ще му дам 5 мл. А за кръста - когато ми дотежи много, поглеждам го в очите и си спомням колко много съм го искала и ми минава :) Жалко само, че не отслабвам активно от такъв тормоз :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #335 -: Декември 05, 2007, 18:47:12 pm »
Здравейте Birdie!
Обръщам се отново за съвет и мнение към вас.
Синът ми е на година и половина. До сега се хранеше сравнително добре, като се има предвид, че още го кърмя. Последните 2 седмици започва да отказва все повече неща за ядене, като от 4 дни сме само на кърма. Всеки ден му готвя по няколко пъти за да предложа различна и разнообразна храна, но след 1-2  лъжички започва да плюе и отказва да яде. Понякога само като ме види с лъжицата и изпада в ужас, вади си езика и започва да плаче и да бяга. Пие вода и сок, с желание, а до сега почти винаги ги отказваше.
Всеки с когото споделя казва, че проблема е зъби и затова не яде, но аз много се притеснявам и тревожа. Моля ви, споделете мнението си и ако има нещо тревожно, за да взема мерки.
Б;ллагодаря ви!
Колко кърмения дневно?
Пасирана храна, или?
Бяхме преминали на 2 кърмения - сутрин и вечер, но последните дни са многоооо, вече не им зная бройката, всеки път като дойде да ми бърка в деколтето му давам. Пасирана храна също отказва, днес пражих пиле6ка супа, само видя лъжицата и избяга. Изяда 3-4 зърна грозде следобед и 2-3 солети.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #336 -: Декември 05, 2007, 18:59:47 pm »
Хм... тук магическо решение няма.
Трябва да го прегледате да не би инфекция да има някъде-уши, гърло.
Ако всичко е наред ще е нужно много търпение.

"...днес пражих пиле6ка супа"
->Как това? супа не се ли вари? ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #337 -: Декември 05, 2007, 20:22:48 pm »

"...днес пражих пиле6ка супа"
->Как това? супа не се ли вари? ;)

И аз вече не зная правих ли я, пражих ли я тази супа, но е факт че не я хареса.
 8O :wink:
Благодаря ви! :flower:
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #338 -: Декември 05, 2007, 23:24:23 pm »
Благодаря ти, бъди здрав!!! :D
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #339 -: Декември 06, 2007, 10:27:45 am »
Здравейте и честит празник на всички - моряци, банкери, Никитаааа...
Буболина, привет! Пак ме уби с въпрос, и даже ме изпревари. :lol: Да не ти обяснявам че Дани още не се пуска да върви сам и добре че преди време четях как Бърди ти се "караше" да не тормозиш детето и аз за това сега си трая не правя драми от факта че другите деца вече ходят, а някой ходили от 9 месечни, малиии.
Бърди, привет и на теб, и извинявай че оспамих...
Ама имам и въпрос към теб - мога ли днес по случай празника да купя някакво пюре с риба за Дани. Вече е на 1 г. и 2 мес. от днес.Мисля пюре да купя, ако разрешиш риба,защото не съм сигурна дали аз ще мога да я приготвя без кости и да стане вкусно на пюре, пък и съм на работа....
мерси
хубав празник на всички
бъдете здрави!
Моята Вселена се казва Дани