0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #200 -: Ноември 22, 2007, 13:36:13 pm »
докторе едно питане относно моя племеник
на 4г. е и постоянно е болен.Неговата докторка от година на сам му е изписала Бронхо-Ваксом като ако се разболее което става през две-три седмици включва антибиотик.
Сега отново е със запушен нос кашля и не е добре .Би ли споделил какво според теб трябва да се направи и изследва тези капсули ги пие 10дни почива месец-два и отново но нормално ли е това. 8O

*железен дефицит-анемия
*алергичен ринит-проблеми от това
*трета сливица значима.

Около тези неща са най-честите търсения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #201 -: Ноември 22, 2007, 13:36:57 pm »
Здравейте докторе. Имам едно питане свързано с поведенческа реакция. От няколко дни дъщеря ми, която е на 18 месеца си удря главата -свива ръка в юмрук и си нанася леки удари, понякога и с двете ръце. Чела съм, че децата минават през такива периоди, но все пак да питам. Как да реагирам? Да я оставя ли и просто да изчакам да й отмине или да се намесвам и да го пресичам?

Не е нужно да се намесвате.
И няма защо-това са нормални поведенчески реакции.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #202 -: Ноември 22, 2007, 13:52:36 pm »
Здравейте докторе. Имам едно питане свързано с поведенческа реакция. От няколко дни дъщеря ми, която е на 18 месеца си удря главата -свива ръка в юмрук и си нанася леки удари, понякога и с двете ръце. Чела съм, че децата минават през такива периоди, но все пак да питам. Как да реагирам? Да я оставя ли и просто да изчакам да й отмине или да се намесвам и да го пресичам?

Не е нужно да се намесвате.
И няма защо-това са нормални поведенчески реакции.
Благодаря Ви.
<br />[link=http:
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #203 -: Ноември 22, 2007, 14:36:40 pm »
Здравейте д-р Birdie,
дойде време и аз да попитам за нещо. Имам осиновено момченце на почти три години. Преди един месец го взехме у дома и го заведохме на педиатър, който го прегледа основно и каза, че е здрав и няма за какво да се притесняваме. Аз обаче се притеснявам за пъпчето - пъпчето не е хлътнало навътре, а е издадено навън в долната част. В горната има хлътнало, но не като при нормално пъпче. Не се забелязва и белег от зарастването (или поне аз не виждам). И понеже съм си паника се чудя, възможно ли е това да е пъпна херния. Търсих в интернет снимки на детска пъпна херния, но на снимките всичките хернии са огромни. Нашето пъпче не е по-голямо от един см. Благодаря.
Вероятно е херния,но може би не директна пъпна, а под пръстена.
Най-добрият начин за уточняване на тези неща е УЗ.
Здравейте, отново Ви пиша по повод пъпчето. Според нашата педиатърка това е пъпна херния, но според нея проблемът бил естетически, пъпната херния при децата се оперирала до 6-месечна възраст и е казала да не се притесняваме. Не го е пратила на хирург или друг специалист.
Какво е Вашето мнение - да търся ли специалист или да й се доверя?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #204 -: Ноември 22, 2007, 14:40:57 pm »
Уточнете вида на пъпната херния.
До 2-3 годинки се затварят. Но не всички.

"...се оперирала до 6-месечна възраст."
->А над 6? Не мога да се съглася с това,разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #205 -: Ноември 22, 2007, 14:47:20 pm »
Уточнете вида на пъпната херния.
До 2-3 годинки се затварят. Но не всички.
Извинявам се за глупавия въпрос, но как да го уточним или по-точно кой?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #206 -: Ноември 22, 2007, 15:23:23 pm »
Уточнете вида на пъпната херния.
До 2-3 годинки се затварят. Но не всички.
Извинявам се за глупавия въпрос, но как да го уточним или по-точно кой?

д-р Birdie, това за хирург ли е? ако да - да насочим Фоксче към д-р Оги Бранков от Пирогов (вие го знаете)?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #207 -: Ноември 22, 2007, 15:23:45 pm »
дъщеря ми е на 1г4мдосега сме слагали 2,3,4 м ваксината пентаксим. въпроса ми е сега кога трябва да сложим четвъртия прием на пенткасим  и дали това изключва другата ваксина за полиомелит?
-според джипито трябва сега да сложим пентаксим без да слагаме полиомели и после чак на 7г пак пентаксим
-спред педиатъра при които ходим трябва сега да сложим полиомелит и на 1г10м пентаксим.

на кого да вярвам, можели да се предозира полиомелитната съставка?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #208 -: Ноември 22, 2007, 16:06:39 pm »
Здравейте, моля да ми предложите вариант за преминаване от Фризопеп (след близо 8 мес. прием)към друг вид АМ.Дъщеря ми е на 1.3 мес.От втория месец е с диагноза Атопичен дерматит, но и до днес нямаме установена причина за състоянието й.Не сме правили тест за алергия в София.Преди месец изследвахме Ige, нищо тревожно сп. педиатъра.Обясниха ми, че нивото на Ige сигнализира за евентуална алергия.Детето е с кошмарни екземи по цялото тяло. От година и повече се борим с тях, но изчезват едва след употреба на кортикостероид+база, Фуцидин.Затихват за 3-4 дни до седмица и после с пълна сила превземат телцето.Очаквам съветите Ви с нетърпение и надежда...Предварително Ви благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #209 -: Ноември 23, 2007, 13:15:56 pm »
Уточнете вида на пъпната херния.
До 2-3 годинки се затварят. Но не всички.
Извинявам се за глупавия въпрос, но как да го уточним или по-точно кой?

д-р Birdie, това за хирург ли е? ако да - да насочим Фоксче към д-р Оги Бранков от Пирогов (вие го знаете)?
Да, разбира се. Може да се консултира... .
За детски хирург е това и Д-р Оги е подходящ за случая (а и много добър и свестен човек и професионалист).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #210 -: Ноември 23, 2007, 13:18:55 pm »
дъщеря ми е на 1г4мдосега сме слагали 2,3,4 м ваксината пентаксим. въпроса ми е сега кога трябва да сложим четвъртия прием на пенткасим  и дали това изключва другата ваксина за полиомелит?
-според джипито трябва сега да сложим пентаксим без да слагаме полиомели и после чак на 7г пак пентаксим
-спред педиатъра при които ходим трябва сега да сложим полиомелит и на 1г10м пентаксим.

на кого да вярвам, можели да се предозира полиомелитната съставка?

Не разбирам тези дилеми...
В "Пентаксим" има полио съставка.
4 тата доза "Пентаксим" може да я поставите на 15м възраст.

Не вярвам да сте слагали и "Пентаксим" и Полио отделно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #211 -: Ноември 23, 2007, 13:20:56 pm »
Здравейте, моля да ми предложите вариант за преминаване от Фризопеп (след близо 8 мес. прием)към друг вид АМ.Дъщеря ми е на 1.3 мес.От втория месец е с диагноза Атопичен дерматит, но и до днес нямаме установена причина за състоянието й.Не сме правили тест за алергия в София.Преди месец изследвахме Ige, нищо тревожно сп. педиатъра.Обясниха ми, че нивото на Ige сигнализира за евентуална алергия.Детето е с кошмарни екземи по цялото тяло. От година и повече се борим с тях, но изчезват едва след употреба на кортикостероид+база, Фуцидин.Затихват за 3-4 дни до седмица и после с пълна сила превземат телцето.Очаквам съветите Ви с нетърпение и надежда...Предварително Ви благодаря.
Имате ли снимки на кожните проблеми?
Не мога да Ви дам схемата, която искате, защото такива смени само под близък контрол на педиатър може да се правят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #212 -: Ноември 23, 2007, 13:48:30 pm »
не досега сме слагали само пентаксим, незнам защо така се е заблудила педиатърката ни. ще сложим само пентаксим. благодаря зя отговора
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #213 -: Ноември 23, 2007, 13:56:36 pm »
Здравейте отново.Разполагам със снимки, но не съм ги качила на сайт.Ако желаете на Ваша електронна поща да Ви ги изпратя? А по въпроса за педиатъра и строгия контрол - излишно е да Ви обяснявам през къкво не съм минала. Освен семейния лекър и регулярните прегледи, ползвах услуги и на частни.Всеки различно ме съветва - от спирането на Фризопеп, през нормално АМ, подходящо за възрастта до хранене с Фризопеп до 3г.Аз лично съм тотално объркана.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #214 -: Ноември 23, 2007, 14:30:32 pm »
съжалявам за нелепите правописни грешки (кЪкво, лекЪр)
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #215 -: Ноември 23, 2007, 14:48:44 pm »
Здравейте Birdie,
Синът ми е на 1г. и почти 2м. Днес трябваше да сложим ваксина против морбили-паротит-рубеола. Отложихме я малко, защото беше болен. Но и днес педиатъра не му я сложи, защото каза че гърлото му е сочно и с лека наченка на вирусна инф. Било опасно, защото ваксината е с жив щам. Не знам името на ваксината, само знам че е френска. Искам да попитам, знаеш ли как се казва тази ваксина? Опасни ли са и страничните реакции? В България има епидемия от заушка, може ли да се разболее след като не е имунизиран?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #216 -: Ноември 23, 2007, 15:08:30 pm »
Birdie, и още нещо - сега прочетох, че по новия имунизационен календар ваксината срещу морбили-паротит-рубеола трябва да е Приорикс, а подозирам че нашата е Тримовакс, защото я ползват до изчерпване на количествата. Има ли разлика между двете? И ако да, какви? Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #217 -: Ноември 23, 2007, 16:04:09 pm »
съжалявам за нелепите правописни грешки (кЪкво, лекЪр)
Написах Ви л.с.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #218 -: Ноември 23, 2007, 16:05:37 pm »
Birdie, и още нещо - сега прочетох, че по новия имунизационен календар ваксината срещу морбили-паротит-рубеола трябва да е Приорикс, а подозирам че нашата е Тримовакс, защото я ползват до изчерпване на количествата. Има ли разлика между двете? И ако да, какви? Благодаря предварително!
"Priorix" е по-добра. Изберете нея.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #219 -: Ноември 25, 2007, 15:41:21 pm »
Здравейте Бърди,
радвам се, че има място, където да получа Вашето мнение.
Синът ми е на 1,8г. нужно ли е да му давам Вигантол профилактично зимните месеци и ако да до каква възраст?