0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #160 -: Ноември 20, 2007, 01:40:51 am »
Здравейте докторе,
Когато си меря температурата подмишницата, както всички нормални хора ми отчита 35.0-35.5. Винаги, когато са ме питали колко е съм си я коригирала. Сега обаче и синът ми е така. Затова му меря температурата на крачето. Правилно ли е това?
Реших да си купя термометър за мерене на температурата в ухото. Имаше някакъв на HappyLife само. Когато премерих с него температурата на детето отчиташе 35.4-35.8. Попитах тези в магазина и те не можаха да кажат защо е така. Не купих този термометър. Възможно ли е и в ухото да дава по-ниска температура? Защо е така? И какъв термометър да купя (цената няма значение)?
Към кое коригирате температурата,измерена под мишница?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #161 -: Ноември 20, 2007, 01:41:24 am »
Здравейте, д-р Бърди :)Преди да задам въпросите си бих искала да препиша вашето мнение по въпроса с алергиите на дъщеря ми, което ми дадохте на 29.10:
"Внимание!
Преминаването от Фризопеп на ХА изисква:

*особено внимание и постепенност-Фризопеп е алергизиращ продукт, ако се дава без нужда.
*подбор на добро ХА мляко- Хумана или Нестле.
*млечни може да се въвеждат след удтвърждаване на ХА мляко и след замяната му с АМ може напълно и по-свободно да се дават млечни.

Ако детето в момента няма проблеми, не виждам за какво лекарства ще даваме...
Дали да давате моркови зависи досега (и след инцидента) как ги понася.
Аз лично алергия към морков НЕ съм виждал... не че не е възможно, разбира се.

При дете без никакви проблеми, разглеждайте алергичните реакции (ако са в разумен на брой епизоди) като случайно явление. Децата реагират на редица храни съвсем случайно и произволно. Не се "вързвайте" психологически към тази тема, не ставайте зависими от нея. Иначе ще Ви използват до последно!

Не всяка пъпка е алергия. Не всеки обрив-също."

Сега вече преминахме на Фризо ХА и детето си пие по 210 мл всяка сутрин. Не е имала никакви обриви, понесе го добре. Искам да попитам: Докога трябва да се дава само това мляко? какво е следващото нещо, с което трябва да започна захранване(нормално АМ или сирене, или кисело мляко???) и кога да стане това?
Много ти благодаря за отговорите
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #162 -: Ноември 20, 2007, 01:44:29 am »
@manhattan

Сварявате. Не сгъстявате с брашно-оставяте да се вари на тих огън и той се сгъстява сам... ;) .
Изсипвате върху сито (за пудра захар-подобно).
Трием с лъжица (дървена) отгоре-люспите остават върху ситото-отдолу е боб без люспи.Пасираме съдържанието под ситото- воала "боб без люспи". ;)
« Последна редакция: Ноември 20, 2007, 01:47:27 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #163 -: Ноември 20, 2007, 01:49:02 am »
@Munichka

Детето сега е на?
Припомнете ми моля, какви храни досега сме въвели...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #164 -: Ноември 20, 2007, 10:01:13 am »
Здравейте докторе,
Когато си меря температурата подмишницата, както всички нормални хора ми отчита 35.0-35.5. Винаги, когато са ме питали колко е съм си я коригирала. Сега обаче и синът ми е така. Затова му меря температурата на крачето. Правилно ли е това?
Реших да си купя термометър за мерене на температурата в ухото. Имаше някакъв на HappyLife само. Когато премерих с него температурата на детето отчиташе 35.4-35.8. Попитах тези в магазина и те не можаха да кажат защо е така. Не купих този термометър. Възможно ли е и в ухото да дава по-ниска температура? Защо е така? И какъв термометър да купя (цената няма значение)?
Към кое коригирате температурата,измерена под мишница?
Тъй като не мога да кажа "вдиганала съм температура - 36.0" просто си добавях 1-1.5 градуса и казвах 37.2.
Винаги съм мислела, че това е от лошо кръвоснабдяване точно под мишницата. Може ли да се получи същото и в ухото?
Ако вие трябваше да купите термометър за ухо за дете сега, коя марка бихте избрали? Кои са добрите в момента на пазара?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #165 -: Ноември 20, 2007, 10:48:15 am »
Здравейте отново, докторе! Като говорих с педиатърката, която ни притесни с коклюша, че резултатът е отрицателен,тя изрази мнение, че детето е по-добре от клеевата тинктура, която изписа. Аз обаче след консултацията с УНГ я спрях, защото започнах да давам капките за свиването на сливицата, Аериуса и капките за нос. Клеевата тинктура ми се видя излишна :oops:.Педиатърката така се изказа, че едва ли не съм спряла основното лекарство, а на шишето пише "хранителна добавка". Какво е вашето мнение за тази клеева тинктура и да продължа ли да я давам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #166 -: Ноември 20, 2007, 10:58:42 am »
Това пък какво е? ("клеева тинктура")
Никога не съм ползвал подобно нещо... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #167 -: Ноември 20, 2007, 11:08:08 am »
Докторе, развеселихте ме :D, явно е поредната глупост! Пчелен клей-прополис, каквото и да значи това :oops:!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #168 -: Ноември 20, 2007, 11:10:48 am »
Прополис-а е един от най-силно алергизиращите природни продукти.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #169 -: Ноември 20, 2007, 11:13:10 am »
 8O Какъв е смисълът тогава от него и да го давам ли изобщо?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #170 -: Ноември 20, 2007, 11:14:04 am »
Здравейте докторе,
Когато си меря температурата подмишницата, както всички нормални хора ми отчита 35.0-35.5. Винаги, когато са ме питали колко е съм си я коригирала. Сега обаче и синът ми е така. Затова му меря температурата на крачето. Правилно ли е това?
Реших да си купя термометър за мерене на температурата в ухото. Имаше някакъв на HappyLife само. Когато премерих с него температурата на детето отчиташе 35.4-35.8. Попитах тези в магазина и те не можаха да кажат защо е така. Не купих този термометър. Възможно ли е и в ухото да дава по-ниска температура? Защо е така? И какъв термометър да купя (цената няма значение)?
Към кое коригирате температурата,измерена под мишница?
Тъй като не мога да кажа "вдиганала съм температура - 36.0" просто си добавях 1-1.5 градуса и казвах 37.2.
Винаги съм мислела, че това е от лошо кръвоснабдяване точно под мишницата. Може ли да се получи същото и в ухото?
Ако вие трябваше да купите термометър за ухо за дете сега, коя марка бихте избрали? Кои са добрите в момента на пазара?
Да, има хора, които наистина имат по-ниска температура, мерена под мишницата.
Стандарт е ректалната температура. Всички други измервани са по-ниски от нея.
"Браун" имат хубави термометри за уши, "Уелч-Айлийн" също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #171 -: Ноември 20, 2007, 11:14:48 am »
8O Какъв е смисълът тогава от него и да го давам ли изобщо?
Не знам... . Не съм давал никога подобни неща.
Не знам какво целим с това "лечение".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #172 -: Ноември 20, 2007, 11:20:01 am »
Благодаря ви, докторе! Уж дейставало антибактериално и укрепвало имунната система!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #173 -: Ноември 20, 2007, 14:04:25 pm »
Здравейте д-р Byrdie,

За пореден път да се консултираме с вас. Струва ми се че синът ми започва да напълнява много. Ако си спомняте преди време Ви тормозих по проблема ни със злоядството и тоталното отказване на АМ, сега нещата са на другия полюс, ако може постоянно ще яде. Това го забелязвам откакто му готвя аз, преди това беше на часна детска кухня, ядеше много хляб и си наддаваше нормално. През тези два месеца които му готвя ограничих до мин хляба, тестените изделия, избягвам да му давам солети и тем подобни, но понякога просто е невъзможно. Незнам какво друго да огранича. Това беше вчерашното му меню:
9,30 - кисело мляко 220гр. + 1/2 суха паста
14,00 - пилешка яхния 200-220гр. + 1/2 банан
18,00 - пудинг 200гр
21,30 - супа + 1/2 банан
старая се да му е разнообразна храната, сменям плодовете, давам му веднъж седмично риба. Към храната му добавям масло. Другото което забелязвам е че значително намали вечерното хранене и въпреки това е видимо напълнял, даже има двойна гуша.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #174 -: Ноември 20, 2007, 14:24:02 pm »
Цвети, извинявай че се намесвам, но суха паста с шоколад ли имаш превид? мисля че е доста рано за такова нещо, а пудинга е кремче ли?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #175 -: Ноември 20, 2007, 14:26:41 pm »
Извинявам се за намесата, но Цвети от тези сухи пасти/пудинги/банани най много се пълнее, ако греша д-р Бърди да ме поправи. И аз искам да трупнем малко килца, но все още не смея да дам, пасти/кексове/пудинги и разни такива изкусителни неща. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #176 -: Ноември 20, 2007, 14:58:57 pm »
Здравейте д-р Birdie,

За пореден път да се консултираме с вас. Струва ми се че синът ми започва да напълнява много. Ако си спомняте преди време Ви тормозих по проблема ни със злоядството и тоталното отказване на АМ, сега нещата са на другия полюс, ако може постоянно ще яде. Това го забелязвам откакто му готвя аз, преди това беше на часна детска кухня, ядеше много хляб и си наддаваше нормално. През тези два месеца които му готвя ограничих до мин хляба, тестените изделия, избягвам да му давам солети и тем подобни, но понякога просто е невъзможно. Незнам какво друго да огранича. Това беше вчерашното му меню:
9,30 - кисело мляко 220гр. + 1/2 суха паста
14,00 - пилешка яхния 200-220гр. + 1/2 банан
18,00 - пудинг 200гр
21,30 - супа + 1/2 банан
старая се да му е разнообразна храната, сменям плодовете, давам му веднъж седмично риба. Към храната му добавям масло. Другото което забелязвам е че значително намали вечерното хранене и въпреки това е видимо напълнял, даже има двойна гуша.
Колко точно тежи детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Mama Plovdiv

  • *
  • 24
  • Доверието е най-ценния капитал!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #177 -: Ноември 20, 2007, 15:09:43 pm »
Здравейте  д-р Бърди,
може ли 2 год. дете да гледа детски анимационни филмчета на TFT 17 монитор? Много се притеснявам за очичките на детето, плаче и иска да гледа детски часове наред... Ще Ви бъда благодарна за професионалния Ви съвет  :sunshine:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #178 -: Ноември 20, 2007, 15:16:36 pm »
Колко часа дневно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Mama Plovdiv

  • *
  • 24
  • Доверието е най-ценния капитал!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #179 -: Ноември 20, 2007, 15:19:06 pm »
От два до четири часа, междувременно с леки разходки из стаите.