0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #20 -: Ноември 08, 2007, 23:54:11 pm »
ами това е някакъв тест на хитачи към мляко има 232 което отговаря на 3 по скалата а на белтък има 50 което е 2. последните пъпки бяха много упорити от август до преди 4-5 дни, а започнахме диетата на 13 октомври - мн трудно изчезнаха като мислех, че е от хлора във водата и започнах да я къпя с минерална, но не помогна.
от януари до юни с предишната диета беше без никакви оплаквания после през юни д-р мустаков каза да започнем да захранваме с малко мляко и давахме капка по капка и беше добре до август, когато една сутрин без никакжа причина на една пързалка целите й ръце започнаха да горят и така после излязоха още и още пъпки по скритите части. мислех че е контактна алергия, но я водих на 5 доктора всички казаха - хранителна. биеха й урбазон и щом го спираха пак излизаха пъпките.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #21 -: Ноември 09, 2007, 00:11:36 am »
Да, знам за теста...
Искам подробно да опишете с какво храните детето...

"...когато една сутрин без никакжа причина на една пързалка целите й ръце започнаха да горят"
->Ръцете бяха покрити с дрешки, или? мъхести? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #22 -: Ноември 09, 2007, 00:21:21 am »
за ръцете - имах предвид дланите - там където се хваща за метала на пързалката ..после тръгна към вътрешната страна на китките
а за храната..тя по принцип е доста злояда и е доста трудно но яде предимно свинско месо печено на скара или на тефлонов тиган, краставици, моркови, маслини, бял хляб - само препечен, супа от пилешко бон филе,картоф,морков и фиде, банани...общо взето това е...и когато вече не иска тези неща - пюрета на hipp само отбелязаните с А ..никакво АМ нищо ..притеснявам се за калция...10кг е и е 86см на 2г и 2 м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #23 -: Ноември 09, 2007, 00:33:45 am »
"...за ръцете - имах предвид дланите - там където се хваща за метала на пързалката ..после тръгна към вътрешната страна на китките"

->Това по какъв начин може да се интерпретира като хранителна алергия?

Ако има сега активни обриви, може ли да ги снимате?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2007, 00:41:10 am »
няма в момента ... много се изненадах и аз ..помислих че са гъбички след педиатърката я заведох на кожен и след като и кожния каза хранителна алергия я заведох на алерголог защото за мустаков нямаше часове ...имам снимки от септември но нямам къде да ги кача
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2007, 00:52:00 am »
Много ще ми е трудно да Ви кажа "какво е"... още повече че всяка препоръка за смяна на наложени храни, без да имам възможност за контрол на ставащото, е риск.

Мога само да Ви препоръчам да разширявате храните, да не давате : свинско, банани, бурканчета, овесени ядки, елда, царевица.

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #26 -: Ноември 09, 2007, 00:55:44 am »
тя отказва каквато й да било друга храна различна от изброените..като успея да я излъжа да лапне нещо и усети след това по 2 дни пие само сок и отказва да яде...иначе като я питам какво иска все иска абсурдни несхта..кисело мляко, попара, макдоналдс, бонбони и шоколад, а никога не съм й давала такива храни
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2007, 09:37:31 am »
имам снимки от септември но нямам къде да ги кача

можеш да си направиш регистрация например в www.bgphoto.net и там да сложиш снимките, а после да пратиш на доктора линк към албума.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2007, 09:54:28 am »
Не е проблем това с водата- не е жаден-не пие... ;)
За другото-може да направите посявка на фарингеален секрет и да се вземат изследвания, включващи за анемия+токсоплазмоза+вирусен пакет (Епщайн-Бар, Ехо-вирус, Коксаки).
Вчера водихме Дани за втория прием на Инфлексал /1/2 сложихме/ и докторката му каза че за нея няма нужда да правим никакви изследвания. Преди 1 месец когато му взимаха задължително кръв /от пръст/ и урина всички изследвания бяха добри. Хемоглобин -130,и левкоцити в норма. Та докторката отказа да дава направления за каквито и да било изследвания.
Да отида ли на частно и моля кажи ми какво точно да кажа и да искам. Фарингеален секрет знам какво е /такова взимаха заради моракселата, нали?/ , но другите как се тестват, кръв ли да му взимат?
Благодаря !
Моята Вселена се казва Дани

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #29 -: Ноември 09, 2007, 10:36:17 am »
Привет на Пифчето,
Посявка на фарингеален секрет+ титър антитела за токсоплазмоза.
Вирусологичните са много скъпи, и на този етап не предлагат повече.

Пиши... пиши... знаеш къде. :)
« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 10:38:32 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2007, 14:19:47 pm »
Привет Докторе. Уговорихме се с педиатърката ни утре да сложим на бебка ваксина Акт-хиб, за която ви питах преди време. Да очаквам ли някакви реакции? Има ли някакви особености при поставянето й, за които да следя?
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2007, 15:33:34 pm »
Мускулно, по предно-страничната част на бедрото, предварително затоплена!
Добре се понася...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #32 -: Ноември 09, 2007, 15:52:51 pm »
копирам текста на питането на palikarova.br
(моля за извинение, системата за момент се срина, докато премествах мнението й в тази тема и то се изтри)


Здравейте Докторе.Пиша Ви относно хремата на дъщеря ми.Лекарят отказа втора антибиограма,преди да са минали десет дни и от лечението с Бактробан.Теста за алергия показа алергия към плесен.Минахме курс на физиотерапия,има някакво подобрение,не се дави вече като спи но си има хрема.Според алерголога сме овладяли алергичната хрема и проблема си оставя СТАФИЛОКОКА.От снощи има гноен секрет от носа и кашля почти непрекъснато.педиатърът постави диагноза трахеобронхит,лечението е следното Цефзил-6мл.,Солволан-4мл.Тобрин в нослето.Детето е на 4 год. 22 кг.Вашето мнение е важно за мен.Благодаря.За стафилокока в Бг.има 2-3 АБ.и конкретно Ванкоцина се намира изключително трудно,да не кажа невъзможно.Предложи ми ваксина АНАСТА,МНЕНИЕТО ВИ ЗА НЕЯ.ВЪРТИМ СЕ В КРЪГ ОТ КОЙТО ИЗЛИЗАНЕ НЯМА.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #33 -: Ноември 09, 2007, 16:09:55 pm »
Здравейте докторе,

Днес бяхме на консултация и най интересното е, че сме качили само 200 гр.  8O за близо два месеца. В момента тежим 9.1 кг. и сме високи 77 см. Антоан има огромен апетит, хапва си порции от около 300 гр. понякога и повече, четирикратното хранене му идва малко, петкартното пък много. Сутрин се будим между 3-5 ч. и докато недам пълна порция АМ, плаче и не иска да заспи. Често яде по два пъти на ден каши, но резултат няма и тъй като писахте на Fussii
..."Не давайте "кексове""
..."Не е добре да давате елда, овесени ядки, само черен хляб. Първите две са алергизиращи храни, а последното би трябвало да редувате с нормален хляб"

а аз мислих да въвеждам нещо от тези неща, като по калорични и полезни, а виждам вие не ги препоръчвате, то бих искала ако е възможно да напишете, с каква храна е най целесъобразно да се храни дете между 1 и 1 1/2 години за закуска и вечеря. Обеда е що годе ясен, многообразни зеленчуци и месо.
Чета в бг сайтове, списания, книжки и на всякъде се препоръчва следният режим на хранене:

Препоръчителен режим на хранене през 11 месец

8ч - попара с масло и сирене
-50 мл плодов сок, нектар, настъргани плодове
12ч - 30-40 мл бульон или супа
- основно ястие със смляно месо
- намачкан или настърган плод
16ч - млечна каша или мека закуска (кифла, кейк)
- 50 мл плодов сок, пюре, нектар
20ч - подсладено квасено мляко с 1 бисквита (кърма)

През 12 месец хранителния режим остава на 4 хранения през 4 часа.
Кърменето вечер отпада окончателно.
Храната на детето трябва да е настъргана, нарязана на ситно, намачкана, тъй като той все още не може да дъвче добре.

Примерен режим на хранене от 1 до 1 1/2 години

7,30-8ч - закуска - 250 гр (мляко с ориз, мляко с грис, попара с масло и сирене, кифла) +плодове 50-80 гр
11,30-12ч - обяд - супа - 50мл
-ястие - 130-150 гр - приготвени от смляно месо, пълнени чушки, руло, мусака
-салата - 30 гр
- плодове и плодови десерти -120-150 гр
15,30-16ч - следобедна закуска - 250 гр - използват се посочените асортименти за сутрешна закуска +плодове 50-80 гр
19,30-20ч - вечеря - постно ястие - 120-150 гр - яхнии, зелен фасул, постен гювеч, грах
- квасено мляко или млечен десерт - 150-200 гр.

След 1 1/2 години детето започва да се храни с т.нар. обща храна. Тя се различава от преходната с по-големите частички в храната и по консистенцията и. Режимът на хранене остава непроменен. Количеството на храната трябва да бъде от 350-400мл за едно хранене.


 
И още нещо което ме притесни, но педиатъра не обърна собено внимание. Имаме отново пъпчици, като този път са по коремчето, тук таме по дупето и гръбчето. Ще ви пратя снимки и вие да прецените, но тя твърди че е от притопляне. Верно, че много често се приспиваме държейки и коремчето е опряно до моето, но е ли е възможно притопляне, иначе той спи с боди и зимно спално чувалче без ръкави, вкъщи се поддържа Т от 22 градуса. Категорична е, че не става въпрос за хранителна алергия.

Благодаря за отделеното време.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #34 -: Ноември 09, 2007, 16:13:09 pm »
@palikarova.br

Направете посявката! глупаво е да минат 10 дена, за да разберем за вероятен неуспех и детето да поеме курса на лечение без нужда...
Какво стана с разширената Антибиограма? Включете Рифампицин, Бисептол, Линкомицин.
За трета сливица резултатите са?
Моля направете също рентгенография на синуси (максиларни)ако досега нямаме.
Няма ваксина срещу Стафилокок-знам за тази "ваксина". Не Ви препоръчвам...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #35 -: Ноември 09, 2007, 16:41:28 pm »
Трябва да вземат секрет за да направят антибиограма.Знаете ли колко обичат да ги поучаваме.Това венозни АБ ли са.?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #36 -: Ноември 09, 2007, 16:44:26 pm »
В момента пие АБ заради трахеобронхит.Сливицата е рецидивирала,но била много малка.За синусите пък детето било малко-за снимка.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #37 -: Ноември 09, 2007, 18:05:58 pm »
В момента пие АБ заради трахеобронхит.Сливицата е рецидивирала,но била много малка.За синусите пък детето било малко-за снимка.
Това са глупости (за синусите). Може да има синузит още от 12м възраст (хроничен, причиняващ проблеми, имам пред вид).
Не може ли от първите посявки да поискате тестуване на MRSA?

Поучаваме? ами, който може да си свърши работата, няма нужда да го поучават. Когато не може обаче, сам се излага, и се налага "поучаване"->> така стоят нещата. Професията ни е конкурента специалност, какво да се прави.

Направете посявката!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #38 -: Ноември 09, 2007, 18:14:56 pm »
@Перденце,

200 гр е добре-детето е голямо все пак. Няма тревоги тук.
Кексовете пълнеят-нямаме нужда от това.
Едно дете над годинка хапва това, което родителите готвят за тях самите (е без "залитания")съобразено и с вкусовите желания на детето.

За програмата:

*много плод-може, но чак пък толкова, едва ли е нужно. На детето ще омръзне бързо.
*попара не е добра храна. Може да давате за закуска омлет, супички,кус-кус,тост с шунка (за по-големи деца), масло, мармелад, Келогс (за по-големи деца).

Вместо кифли и кекс, в 16 може да дадете плод, мляко с ориз, грис, желе с (и от) плодове, пак филия намазана с мед (над 19-20 месеца) или мармелад, печени ябълки.

*за 20 часа има вечеря, обикновено-лека. Не кисели млека, още по-малко "подсладени"). Каквото вечеряте Вие, ако е леко.
*АМ се запазва последно-колкото иска детето, толкова.
Кърменето НЕ отпада "окончателно". Може да се кърми дотогава, докогато майката и детето искат.

За обрива, ако има снимки...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #39 -: Ноември 09, 2007, 20:02:13 pm »
здравей Birdiе,
дъщеря ми е на 2г2м. ходи на ясла от 5 седмици и вече мога да кажа с желание. Днес сестрата в яслата ми каза че детето ми има пролапс на дебелото черво- било излезнало и те и го набутали навътре (съжелявам за образното описване на случая). Веднага я заведох при педиатърката, но тя я погледна само и каза че според нея няма нищо такова.Даже не ми обсни какво е всъщност това нещо, как да се справям ако е истина, лечимо ли е т.н.
Аз все пак реших да наблюдавам детето по внимателно, което е с разстройство от минала събота без никакви други симптоми и педиатърката го одаде на двата растящи кучешки зъба и каза че спокойно мога да я водя на ясла, та затова и ходи а не си е в къщи. Та преди малко докато беше в тоалетната, преди да ми каже че е готова я погледнах и ми се стори че наистина има нещо излезнало което си се прибра само веднага като я повдихнах.
Birdie, моля те кажи ми какво всъщност е това заболяване-пролабс на дебелото черво, лечимо ли е, какво да правя и как да помогна на детето си. Предварително ти благодаря