0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #60 -: Август 08, 2008, 13:59:23 pm »

веднъж появил се ХСГ, пак се появява и изходът е прекъсване на тръбата. Другото е губене на време, пари и нерви.

Ето това не е вярно. Аз пък съм пример как след двустранен огромен худросалпингс и последвала пластика на тръбите без отстраняването им хидрото не се е появявало пак!


*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #61 -: Август 13, 2008, 10:18:42 am »
Момичета, в понеделник влизам на операция за отстраняване на тръбата. Никъде не успях с търсачката да намеря въпрос, който в момента ме вълнува, а пропуснах да попитам, че всичко стана изневиделица. Колко дни е болничният престой? Колко време бяхте болнични след това?
Не ми се иска да пускам нова тема, затова ще благодаря за отговор тук
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #62 -: Август 13, 2008, 10:35:45 am »
Момичета, в понеделник влизам на операция за отстраняване на тръбата. Никъде не успях с търсачката да намеря въпрос, който в момента ме вълнува, а пропуснах да попитам, че всичко стана изневиделица. Колко дни е болничният престой? Колко време бяхте болнични след това?
Не ми се иска да пускам нова тема, затова ще благодаря за отговор тук
Аз лично бях 10 дни след това в болницата,махнаха ми конците и тогава ме изписаха.Болнични ЛКК ми даде 3 месеца и то третия беше изпросен с голям зор ,защото работата ми беше физически по тежка.Успех! :)

*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #63 -: Август 13, 2008, 11:22:12 am »
Много ти благодаря за отговора. И аз съм чувала, че дават между 2 и 4 месеца болнични, което ме влудява/работя за себе си/. И престоя е доста дълъг 10 дни, а аз мислех, че са 5  :?
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #64 -: Август 13, 2008, 11:24:22 am »
Много ти благодаря за отговора. И аз съм чувала, че дават между 2 и 4 месеца болнични, което ме влудява/работя за себе си/. И престоя е доста дълъг 10 дни, а аз мислех, че са 5  :?
Зависи по какъв начин ще те оперират.
Ако е чрез лапароскопия на 2-3 ден ще си си в къщи.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #65 -: Август 13, 2008, 12:58:31 pm »
mpia e права.Моята беше нормална коремна операция-затова толкова.Сега след лапарото ме изписаха на 3-ти ден,а болнични само 33дни.Така че наистина има значение.

*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #66 -: Август 13, 2008, 23:57:54 pm »
Няма да е лапароскопска, а с разрез
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #67 -: Август 19, 2008, 11:17:25 am »

веднъж появил се ХСГ, пак се появява и изходът е прекъсване на тръбата. Другото е губене на време, пари и нерви.

Ето това не е вярно. Аз пък съм пример как след двустранен огромен худросалпингс и последвала пластика на тръбите без отстраняването им хидрото не се е появявало пак!
Супер! Ето една хубава новина! Радвам се! Но доколкото ми е известно по-големият процент е в полза на гадния ХСГ, който пак се появява и изходът е прекъсване на тръбите. Винаги има изключения и ти си пример за това.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #68 -: Август 20, 2008, 00:39:39 am »
август 2003-лапароскопия при др.Нецов Шейново хидросалпингс на лявата тръба,но доктора само изтегли течността-така ми обясни след операцията-ЛОШО
септември 2003-втора лапароскопия при същия лекар,след огромни болки и след като на 3 видеозона направени от него ми заявяваше, че в моя корем си е свършил работата.Премахна лявата тръба на 2рата  операция,но не можа да установи миомата,която беше главния виновник за трагичното ми състояние,въпреки че 2 пъти работи в корема ми.Последва трета коремна операция в Атина-др.Стефо Иванов,който в буквалния смисъл на думата ме спаси,откри адено-миома.До края на живота си ще съм му задължена!!!!!!!!!Добре, че има свестни лекари да поправѕт грешките на некадърните!Седем години най-хубавите от живота ми отидоха на вятъра!  :(
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #69 -: Август 23, 2008, 16:21:40 pm »
2005 година - цветна снимка в Русе - установен хидросалпингс в Русе д-р Зарзаланов - нищо!!!
20.11.2006г. Плевен д-р Стойков - лапароскопия при която установява хидросалпингс и срасвания в дясно и просто си ме затваря  :balk_153: ???!!!
21.08.2008 г. Тутракан - д-р Бойчев лапароскопия за отстраняване на дясна тръба заради хидросалпингс уж до лявата не е стигнал  :( 
Идва ми тук да напиша една псувня  :balk_159:
За успокоение на всички на които им предстои такава интервенция ще кажа: възстанових се твърде бързо. Болка не чувствах никаква с изключение в гръдния кош вледствие газта, но днес на втория ден от операцията и тя изчезна. Изобщо не е страшно, съжалявам че не я отстраниха по-рано, но нали все на чудо се надявах...

*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #70 -: Август 24, 2008, 02:12:12 am »
Skrita,какво имаш предвид като казваш"уж до лявата не е стигнал".Тя въпреки че е запушена няма нужда да се маха ако няма салпингс в нея.Радвам се че си се възстановила бързо и успех!
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #71 -: Август 24, 2008, 20:45:15 pm »
Исках да кажа, че по думите на д-ра е имало голямо възпаление в дясно.Всичко е било сраснало, не се е виждал яйчника.Възпалението не е стигнало до лявата тръба, но каза, че е амортизирана...
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #72 -: Септември 03, 2008, 14:06:25 pm »
Март 2003 - извънматочна бременност - запазена дясна тръба
2004 - опити за бебе
2005 - опити за бебе
2006 - опити за бебе
Април 2007 - цветна снимка - дясна тръба - хидросалпингс, лява - запушена, нагъната, сраствания
25.07.2007 - лапароскопия - д-р СТаменов ми отстрани дясната тръба и направи "основен ремонт' на лявата, която станала като нова по неговите думи.

Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #73 -: Април 03, 2012, 15:02:22 pm »
март 2012 - отстранена лява тръба с лапароскопска операция заради хидросалпингс
Д-р Бързашки, Плевен