0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« -: Октомври 31, 2007, 23:39:32 pm »
Момичета знам, че много е писано, но има въпроси които още ме "гъделичкат" и ще съм благодарна на отговорилите, та: кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2007, 08:31:54 am »
кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
Д-р Козовски- гр. Варна /2005г/, лапароскопия, наличие на хидросалпингс на лява тръба /отстранената/.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2007, 08:33:50 am »
Д-р Козовски Варна , 2004г. дясна , 2006 г. лява , поради две извънматочни бременности.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2007, 08:36:23 am »
Д- Бузалов - Стара Загора, 2006г., лява от извънматочна бременност
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2007, 09:24:24 am »
Ели, махай ги девойко, не ти трябват  :lol:

Д-р Стаменов, лапароскопия, хидросалпинкс и сраствания (и на двете тръби).

lb2f
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2007, 10:07:02 am »
д-р Мичев
Варна
преди 10 години
едната тръба
незнаех до 2005 год.
епикриза няма
още не е ясно дали е било нужно
имала съм киста-уж,така ми беше казано
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2007, 10:19:44 am »
Бургас, 1990г. - киста на единия яйчник...не можело само кистата да се махне-коремна операция-махане на киста, махане на яйчника и махане на тръбата-тя нямало да е нужна....д-р Маджуров :x 
И при мен епикриза липсва....док през цялото време избягва да говори с мен и майка ми.Аз съм на 16г.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2007, 10:29:41 am »
Ели, много добри неща съм чувала за проф. Горчев в Плевен. Скоро си е купил и нова апаратура. Защо не пробваш да се консултираш с него.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2007, 13:22:29 pm »
Д-р Стаменов поради ендометриоза 4-та степен с лапароскопия.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2007, 14:05:09 pm »
И на мен ми предстои това и не знам какво да правя!
Звучи ми страшно!
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #10 -: Ноември 01, 2007, 14:10:06 pm »
д-р Налбански, Майчин Дом, 2006г., извънматочна бременност - дясна тръба или по-скоро остатъците от нея чрез лапаротомия. Не съжалявам  :balk_602:.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2007, 14:58:38 pm »
И на мен ми предстои това и не знам какво да правя!
Звучи ми страшно!

Мойта тръба (дясна) беше отстранена през август 2005 от доктор Нецов - в Шейново, с лапароскопия поради извънматочна бременност.
Разбрах за отстраняването и след близо година - на преглед при гинеколог, който ми разчете епикризата (която е на латински). Самият доктор Нецов не ми спомена за отстраняването и в нито един от трите ни разговора след операцията.
Нямам обяснение за този факт...а съм чувала иначе добри отзиви за неговия професионализъм...Както и да е, не го обвинявам, просто не мога да си го обясня.

А при теб защо се налага отстраняване на тръбата? И на коя?

*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2007, 15:05:49 pm »
2003 г., извънматочна бременност, отстраняване на дясна тръба, 2 зародиша в нея, д-р Манчев и д-р Р. Димитров, Майчин дом София.
нямам забележки, страхотни професионалисти, при секциото се видя че нямам грам сраствания от предната операция :)

успех!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #13 -: Ноември 01, 2007, 15:28:43 pm »
Генов Света София извънматочна  вясно
6 мес. по-късно
Карагьозов,  Токуда -София, Извънматочна вляво

Благодарна съм и на двамата спасиха ме. Първият ми спаси живота, вторият ме спаси от болките след срастванията
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #14 -: Ноември 01, 2007, 15:36:58 pm »
07 януари 2005 год. Нецов - Шейново - втора лапароскопия за една и съща извънматочна бременност. И девете ми ги прави той през 17 дни. Аз съм без думи...по въпроса...
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #15 -: Ноември 01, 2007, 16:43:23 pm »
02.12.2006 г. - лапароскопска операция заради извънматочна бременност
д-р Георги Николов и д-р Мазнейкова, МБАЛ "Света София" ООД
отстранена изцяло лява маточна тръба
Всичко мина леко, безболезнено и безпроблемно.
Ели, мила, не се страхувай и не се колебай! Не ти трябват!  :lol:
Успех, Еvro!  :goodluck: :bighug:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #16 -: Ноември 01, 2007, 16:47:40 pm »
Както знаете аз минах през "някаква" лапароскопия, отписала съм болната си тръба, за другата ще се реши в крачка, други отговори си търся. Благодаря ви!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #17 -: Ноември 01, 2007, 17:01:06 pm »
не знам какви отговори търсиш, но докато четях настръхнах - особено поста на ara..
и на мен ми предстои отстраняване на дясна тръба /сактосалпингс/, но все още се двоумя
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #18 -: Ноември 01, 2007, 21:51:56 pm »
Както знаете аз минах през "някаква" лапароскопия, отписала съм болната си тръба, за другата ще се реши в крачка, други отговори си търся. Благодаря ви!

  Сподели,какви въпроси те терзаят,че и аз се въртя в тази дилема със моите тръби...да ги махам ли...само едната ли...да ги оставя ли преди инвитрото...изобщо не ми се прави второ лапаро...ужасно ме е страх и съм объркана.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #19 -: Ноември 01, 2007, 22:05:56 pm »
1995 год. - Разград, извънматочна бр.(дясна тръба)
2007 год. - Варна, д-р Александров, хидросалпингс (лява тръба)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2007, 22:08:11 pm »
Ако имаш ХС - махни я/ги.
Иначе преди процедури аз ще правя цветни снимки докъто имам тръби.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2007, 07:37:00 am »
Далечната 1989г.-фоликулярна киста на яйчника,махнаха ми тръбата и половината яйчник-гр. Бургас ,доц.Михайлов и д-р Скочева.Впоследствие разбрах ,че не е било нужно тази коремна операция.От тогава ходя от лекар на лекар ,но резултат никъкъв.2007г лапароскопия отстраниха и другата поради хидросалпингс-Плевен.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2007, 09:07:46 am »
Моята история повечето я знаете, но и аз да се запиша:

1995г. – отстранен ляв яйчник, тръбата към него оставена
2000г. – лапароскопия – оказа се, че нищо не е махано, освен сраствания
2001г. – извънматочна бременност – тръбите запазени
2007г. – отстранени и двете тръби, заради хидросалпингс
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2007, 10:37:34 am »
Ако имаш ХС - махни я/ги.
Иначе преди процедури аз ще правя цветни снимки докато имам тръби.

Благодаря,evro.За сега нямам ХС.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2007, 19:36:00 pm »
30/10/2007 г. лапароскопия, д-р Л. Бойчев, Тутракан
Отстранени и двете тръби. Наличие на големи хидросалпинкси и сраствания в таза.
Трудно ми беше да се разделя с тях, исках второ мнение на доц. Маркова, потвърди че съм за лапаро и задължително махане на тръбите.

[/url]
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #25 -: Ноември 03, 2007, 00:31:19 am »
Д-р Александров-АГ Варна; 24.02.2007/ден преди Рождения ми ден/; лява тръба-хидросалпингс. Еми не ми липсва, засега :?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #26 -: Ноември 03, 2007, 08:25:01 am »
Хм, странна работа наистина. Когато е едностранен, ХС е от ляво обикновенно?! :o

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #27 -: Ноември 03, 2007, 16:11:27 pm »
12.09.2006 д-р Александров АГ Варна ми направи лапаро и  отстрани  и двете тръби.И при мене лявата страна е била по-зле.Успех
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #28 -: Ноември 03, 2007, 17:13:36 pm »
Хм, странна работа наистина. Когато е едностранен, ХС е от ляво обикновенно?! :o
Evro, и аз си мислех, че ще имам проблем от ляво, защото съм карала два пъти възпаление на лявата тръба (лекувани с антибиотици). Първият път беше страшно, дори и без преглед, аз като се пипнех и болеше, а за секс и дума на можеше да става. Факт е обаче, че проблем е имало с дясната тръба, която никога не е боледувала, а проходима се оказа точно проблемната лява...
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #29 -: Ноември 03, 2007, 22:59:30 pm »
март 2006 - Янакиева,АГ "Света София"(не мога да я определя като лекар) -> лапароскопия с нясни за мен резултати
юни 2007 - Д-р Александров,АГ Варна -> отстраниха двете ми тръби поради хидросалпингс в лявата тръба и макар малък,но наличен и в дясна.
През септември направих стимулация за ин витро пак при него.Резултат - 21 яйцеклетки,от които 19 добри,13 оплодени.Трансфер на 5 ден - неуспешен.
Продължаваме борбата до успех :lol:

*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2007, 09:02:49 am »
Извънматочна бременност - 1997 коремна операция.Премахната дясна тръба.Отстранен е и яичника, за което разбрах чак след седем години /2004/, защото правих инвитро и не го откриха.Дясна тръба с хидросалпингс.Отстранена през 2007 г с коремна операция.Преди отстраняването-2005 диагностична лапароскопия проф.Налбански.Пластика 2006 проф.Налбански.
 
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2007, 21:22:57 pm »
Хъм..странно и при мен хидросалпинкса е в ляво..., но то е поради липса на дясна тръба..предполагам  :(
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #32 -: Ноември 08, 2007, 15:13:34 pm »
Хъм..странно и при мен хидросалпинкса е в ляво..., но то е поради липса на дясна тръба..предполагам  :(


Че какво общо има хидросалпингса с липсата на другата тръба, хайде за сраствания разбирам, но за хидросалпингс не мога да ги свържа нещата???
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #33 -: Ноември 08, 2007, 15:25:35 pm »
Хъм..странно и при мен хидросалпинкса е в ляво..., но то е поради липса на дясна тръба..предполагам  :(


Че какво общо има хидросалпингса с липсата на другата тръба, хайде за сраствания разбирам, но за хидросалпингс не мога да ги свържа нещата???

Щото ако имаше друга тръба - вероятно и в нея щеше да има ХС.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #34 -: Ноември 08, 2007, 15:35:17 pm »
Хъм..странно и при мен хидросалпинкса е в ляво..., но то е поради липса на дясна тръба..предполагам  :(


Че какво общо има хидросалпингса с липсата на другата тръба, хайде за сраствания разбирам, но за хидросалпингс не мога да ги свържа нещата???

Щото ако имаше друга тръба - вероятно и в нея щеше да има ХС.

Е то това е логично,този смисъл съм го схванала  :lol: но кое му е странното тогава?
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #35 -: Декември 04, 2007, 17:06:34 pm »
Октомври 2007 - влезнах в клиника МедикусАлфа при д-р Даскалов за премахване на дясна тръба с установен хидросалпингс. Тръбата не се махна, запази се, и сега при цветната снимка се установи, че всичко е ок и двете са проходими, без хидросалпингс.
Като чета, установявам, че на повечето момичета с такъв проблем, са махнати тръбите - защо - нима това е задължителна процедура? Трябва ли сега да губя надежда, защото в момента се чувствам добре, имам две напълно функциониращи тръби, бях оперирана от страхотен екип, за което съм благодарна. Не искам да вярвам, че това е за кратко? Готова съм да изтърпя много, но съм по-готова да се боря за бебенце сега, когато се чувствам здрава и изпълнена с надежда. Направо се обърках.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #36 -: Декември 04, 2007, 17:19:23 pm »
eagle,
не се сравнявай с другите. При всеки е индивидуално. При мен тръбите са били срастнали с яйчниците, фибриалните апарати са били напълно унищожени, изобщо неспасяемо е било положението. В токъв случай няма как да ми запазат тръбите.
При теб е съвсем различно. Щом доктора е преценил, че може да запази тръбата, какво по-хубаво от това?!?

Успех!

lb2f
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #37 -: Декември 05, 2007, 08:37:29 am »
Благодаря jazzybaby и съжалявам за всяко едно от момичетата, което е загубала едната или двете тръби. Знам, че всеки случай е индивидуален, но във форума четем, обменяме информация и понякога, когато силно желаеш нещо, се страхуваш да не се обърка нещо, че изведнъж нещата се оправят и е прекалено хубави да е истина.
Важното за всяка една от нас е един ден да се регистрира в темата "Дългоочаквана бременност" Пожелавам го от сърце на всички
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #38 -: Декември 05, 2007, 08:56:48 am »
1. септември 2005 - след установено двустранно запушване - пластика на тръбите в Тина Киркова (Янакиева). След 2 месеца, поради некадърност на друг доктор, ме приемат по спешност пак там, заради много силно възпаление със страшни болки, в следствие на инсе, явно с недобре обработен материал.
2. юни 2006 - предстоящо икси, установен е хидрос-гс на едната тръба - отстраняване в Шейново (Нецов).
3. декември 2006 - извънматочна след икси, отстраняване на тръбата в Шейново (Ненов).
Изводът за мен е - пластиките са безсмислени, но човек се опитва да се хване и за най-малката сламка. Успех ти желая, каквото и решение да вземеш.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #39 -: Декември 05, 2007, 18:28:08 pm »
2005 izvynmatochna bremennost otstranqvanena dqsnata tryba.Mnogo tejka operaciq.
Sega mi pedstoi operaciq na lqva tryba, zashtoto pri tzvetna snimka pokaza che e zapushena   :(

От модератора: системно нарушаване на правилито да се пише на кирилица! При следващо нарушение публикациите ще бъдат изтривани!
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 06:50:03 am от rally_pat »


*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #40 -: Декември 06, 2007, 18:03:47 pm »
2004-дясна тръба заради извънматочна бременност -Тончева-Русе,същата беше доказана седмица преди кръвоизлива,но тъй като беше регистрирана от един "прост" индиец гинеколог се наложи да бъде потвърдена от местното величие Хубчев,който отрече съществуването на такава и ме прати на кюртаж заради остатъци от бременност.Два дни по-късно-кръвоизлив!
П.П. Простете за разяснението ,но това е част от стратегията ми за възвеличаване на "ЛЮБИМИЯ" ми д-р Хубчев :fighting:
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #41 -: Декември 06, 2007, 19:59:12 pm »
При мен се случи юни 2003г. КОремна операция след силни болки в дясно в продължение на много време. Установено голямо възпаление, отстранена дясна тръба- задебелена и двустранно непроходима, десен яйчник изрязан повече от половината заради киста и буквално пльоснат в/у матката.Открито голямо количество свободна течност в коремната кухина. В ляво тръбата оставена и само знам, че ми е забелван яйчника, нищо друго не знам какво ми е правено в ляво и в епикризата не пише :x, което правише впечатление на следващите лекари в живота ми. Можело е да се избегнат много от нещата, които са ми правени, което ме навежда на мисълта, че от там ми доидоха проблемите в последствие. Операцията е правена в Благоевград. След това лапаро 2006-та, но там вече няма отношение към въпроса зададен от Еврото  :kiss:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #42 -: Декември 10, 2007, 12:54:19 pm »
27-ми април 2007г.- Д-р Стаменов, лапароскопия. Вследствие на нея установени множество сраствания от предходна операция, хидросалпингс и нарушен фибрален апарат, никаква надежда за тръбите!!! :( Едно само малко не ми стана ясно, док. ми каза, че не са отстранени, а прекъснати. При вас как е?


Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #43 -: Декември 10, 2007, 14:53:50 pm »
Едно само малко не ми стана ясно, док. ми каза, че не са отстранени, а прекъснати. При вас как е?

И при мен така. Прекъсват се от към матката, а се оставя част към яйчника. Това се прави, за да не се нарушава кръвоснабдяването на яйчника.

lb2f
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #44 -: Декември 10, 2007, 14:58:11 pm »
Благодаря, Джази и аз бях чела някъде, че точно с такава цел се прави така, но не бях сигурна дали се изразявам правилно!!!


*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #45 -: Декември 12, 2007, 19:13:32 pm »
Интересно,не знаех,че не ги премахват,а само ги прекъсват-тръбите!
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 19:15:35 pm от anna31 »
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #46 -: Декември 12, 2007, 21:56:47 pm »
Интересно,не знаех,че не ги премахват,а само ги прекъсват-тръбите!
Не всички доктори имат този подход. Затова е много важно на кого ще се довериш.
За мое учувдане, в някои клиники все още клампират тръби  :?
Аз проведох сериозно проучване, преди да избера доктора.

lb2f
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #47 -: Декември 12, 2007, 22:27:17 pm »
Интересно,не знаех,че не ги премахват,а само ги прекъсват-тръбите!
Не всички доктори имат този подход. Затова е много важно на кого ще се довериш.
Не винаги е възможно - моята тръба например е била разкъсана...
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #48 -: Декември 13, 2007, 09:30:07 am »
Лан, разкъсвания обикновено се получават при извънматочна. Тогава операцията е по спешност и нямаш време да си избираш доктор.

lb2f
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #49 -: Януари 02, 2008, 15:45:17 pm »
Здравейте,момичета!
Искам да ви питам,кое е по-хубаво от цветна снимка и хидротубация.
На сестра ми преди две седмици направиха лапароскопия за извънматочна и успяха да запазят дясна тръба,преди шест месеца извадиха лявата,и сега лекарката каза след три месеца цветна снимка.
Преди това необходимо ли е хидротубация,чела съм,че е добре.
На мен са ми правили цветна снимка и е доста болезнена,хидротубация също толкова мъчителна ли е.
Какво мислите.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #50 -: Февруари 28, 2008, 00:22:55 am »
99 година-извънматочна,коремна операция ,отстранена лява тръба-доц.Маркова
2006-диагностична лапароскопия,уж проходима дясна тръба д-р Стаменов
2008-още една извънматочна(в момента) и сега се чудя с метотрексат ли да се "тресна" или да изкарам още една лапароскопия и да приключвам с тръбите....
Лъщял в сметта безцен елмаз
и гладний петльо се завтекъл,
поклъвнал го и в този час
ядосал се и рекъл:
- Бъди ти лъскав колко щеш,
защо ми си? Не се ядеш?
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #51 -: Февруари 28, 2008, 19:23:39 pm »
Имам две лапароскопии,първата2002г. беше диагностична евентуално за пластика на тръбите последвана от хидротубация,която мисля че вече не се прилага защото не дава резултати.Втората през2006 беше оперативна за отстраняване на тръбите защото бяха с хидросалпинкси.И двете са ми при д-рЯнакиева Тина Киркова и съм много доволна.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #52 -: Февруари 28, 2008, 22:20:33 pm »
Имам две лапароскопии,първата2002г. беше диагностична евентуално за пластика на тръбите последвана от хидротубация,която мисля че вече не се прилага защото не дава резултати.
Прилага се.

lb2f
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #53 -: Февруари 28, 2008, 23:38:12 pm »
2006г премахната лява тръба, операция по спешност при д-р Илиев /беше на смяна/ в следствие на извънматочна бременност. Дясна безпроблемна /правих изследване, което се казваше мисля хистеросалпинго сонография/, резултата се вижда в лентичката  :D

Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #54 -: Февруари 29, 2008, 22:42:04 pm »
99 година-извънматочна,коремна операция ,отстранена лява тръба-доц.Маркова
2006-диагностична лапароскопия,уж проходима дясна тръба д-р Стаменов
2008-още една извънматочна(в момента) и сега се чудя с метотрексат ли да се "тресна" или да изкарам още една лапароскопия и да приключвам с тръбите....
05,2004г.-отстранена лява тръба в следствие на извънматочна бременност-гр.Пловди ВМИ.
10,2004Г.-втора извънматочна бременност в дясната тръба. След прилагане на метотраксат пак във ВМИ гр.Пловдив си запазих тръбата.
05,2005Г.-цветна снимка, с резултат проходима тръба.
08,2006г.-полужителен тест без стимулации, без манипулации. Проста така - случи се.Явно имах късмет.
От сърце желая на всички момичета успех.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #55 -: Март 02, 2008, 13:21:57 pm »
Nikita79 направо не знам какво да кажа...като близначки сме в диагнозите,само дето ти имаш прекрасен резултат след това.Аз още не съм била метотрексата ама си ходя с него в чантата,последното ми чхг беше почнало да пада и сега съм под наблюдение..успокоявам се ,че нямам и болки.
Между другото и доктора ми е оптимист ,че ако всичко мине добре може да забременея нормално,аз защото настоявах да ми махне тръбата...
Смятах да се пазя до инвитрото през септември,но след прочетеното едва ли:)
Може ли само да ми кажеш тука или на лични,след като ти биха метотрексата имаше ли болки като при спонтанен аборт примерно?и въобще как се чувстваше..станични ефекти и т.н.
Много се радвам,че си се разписала по темата :bighug:
Лъщял в сметта безцен елмаз
и гладний петльо се завтекъл,
поклъвнал го и в този час
ядосал се и рекъл:
- Бъди ти лъскав колко щеш,
защо ми си? Не се ядеш?
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #56 -: Март 02, 2008, 22:47:47 pm »
Истината е, че аз дори незнаех какво точно е метотраксата. Случайно бях прочела в интернет за него, като евентуална възможност при извънматочна бременност. Понесох го много добре. Бяха ме предупредили за някакви страшни афти и др. странични действия, но нищо не усетих. Аз имах леко кървене когато разбрах, че отново е извънматочна бременност. И така явно се е изчистила тръбата. Нямах болки, нямаше такова нещо като аборт. Просто си кървях и като спадна ЧХГ-то кървенето спря. На мен ми бяха казали, че е почти невъзможно да забременея по естествен начин. Изследванията, които си правих ми бяха ок,с изключение на горна граница на хормоните на щитовидната жлеза, но ги нормализирахме, при мъжа ми също нещата бяха ок. Единственото нещо което ми откри д-р Даскалов в Пловдив беше, че имаме микоплазма която лекувахме 10 дни с антибиотик. След 2 месеца аз забременях. Незнам от това ли са били тези извънматочни.Незнам. Но до последно аз се борех за тръбата си и бях решила докато имам шанс да опитвам по естествен път. И тъкмо се бях обезкуражила и смятах септември месец да тръгвам в София за проучвания за инвитро и август разбрах, че съм бременна. Чудото стана при мен. Вярвай ми, от сърце желая и на вас да се случи
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #57 -: Юли 31, 2008, 11:02:08 am »
Октомври 2007 - влезнах в клиника МедикусАлфа при д-р Даскалов за премахване на дясна тръба с установен хидросалпингс. Тръбата не се махна, запази се, и сега при цветната снимка се установи, че всичко е ок и двете са проходими, без хидросалпингс.

Това се оказа моята Грешка, следствие от наивността ми - сега, 7 месеца по-късно д-р Ставрев от клиника Селена Пловдив преди един месец разчете същата тази ЦС с наличие на сакове в тръбите,а аз правих 2 инсеминации при д-р Даскалов след нея и естествено неуспешни. Тази седмица правих ЦС по искане на д-р Стаменов в клиника Малинов София - д-р Персенска - установи лява тръба пропуска, дясна - ХСГ, следва прекъсване на тръбата, нещо, което преди 7 месеца не вярвах, или по-скоро не исках да повярвам, че ще ми се случи. Сега по-зряла и по-стъпила на земята, разбирам, че веднъж появил се ХСГ, пак се появява и изходът е прекъсване на тръбата. Другото е губене на време, пари и нерви.
« Последна редакция: Юли 31, 2008, 11:06:46 am от eagle »
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #58 -: Август 01, 2008, 16:30:55 pm »
Януари 2007г- Доц.Попова-дясна тръба с десен яйчник от които нищо не беше останало заради дермоидна киста.

Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #59 -: Август 04, 2008, 17:07:20 pm »
Юни 2008 по препоръка на д-р Владимиров отидох при д-р Митев в гр.Габрово.Резултата е отстранена лява тръба ,поради наличие на голям стар хидросалпингс
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #60 -: Август 08, 2008, 13:59:23 pm »

веднъж появил се ХСГ, пак се появява и изходът е прекъсване на тръбата. Другото е губене на време, пари и нерви.

Ето това не е вярно. Аз пък съм пример как след двустранен огромен худросалпингс и последвала пластика на тръбите без отстраняването им хидрото не се е появявало пак!


*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #61 -: Август 13, 2008, 10:18:42 am »
Момичета, в понеделник влизам на операция за отстраняване на тръбата. Никъде не успях с търсачката да намеря въпрос, който в момента ме вълнува, а пропуснах да попитам, че всичко стана изневиделица. Колко дни е болничният престой? Колко време бяхте болнични след това?
Не ми се иска да пускам нова тема, затова ще благодаря за отговор тук
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #62 -: Август 13, 2008, 10:35:45 am »
Момичета, в понеделник влизам на операция за отстраняване на тръбата. Никъде не успях с търсачката да намеря въпрос, който в момента ме вълнува, а пропуснах да попитам, че всичко стана изневиделица. Колко дни е болничният престой? Колко време бяхте болнични след това?
Не ми се иска да пускам нова тема, затова ще благодаря за отговор тук
Аз лично бях 10 дни след това в болницата,махнаха ми конците и тогава ме изписаха.Болнични ЛКК ми даде 3 месеца и то третия беше изпросен с голям зор ,защото работата ми беше физически по тежка.Успех! :)

*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #63 -: Август 13, 2008, 11:22:12 am »
Много ти благодаря за отговора. И аз съм чувала, че дават между 2 и 4 месеца болнични, което ме влудява/работя за себе си/. И престоя е доста дълъг 10 дни, а аз мислех, че са 5  :?
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #64 -: Август 13, 2008, 11:24:22 am »
Много ти благодаря за отговора. И аз съм чувала, че дават между 2 и 4 месеца болнични, което ме влудява/работя за себе си/. И престоя е доста дълъг 10 дни, а аз мислех, че са 5  :?
Зависи по какъв начин ще те оперират.
Ако е чрез лапароскопия на 2-3 ден ще си си в къщи.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #65 -: Август 13, 2008, 12:58:31 pm »
mpia e права.Моята беше нормална коремна операция-затова толкова.Сега след лапарото ме изписаха на 3-ти ден,а болнични само 33дни.Така че наистина има значение.

*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #66 -: Август 13, 2008, 23:57:54 pm »
Няма да е лапароскопска, а с разрез
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #67 -: Август 19, 2008, 11:17:25 am »

веднъж появил се ХСГ, пак се появява и изходът е прекъсване на тръбата. Другото е губене на време, пари и нерви.

Ето това не е вярно. Аз пък съм пример как след двустранен огромен худросалпингс и последвала пластика на тръбите без отстраняването им хидрото не се е появявало пак!
Супер! Ето една хубава новина! Радвам се! Но доколкото ми е известно по-големият процент е в полза на гадния ХСГ, който пак се появява и изходът е прекъсване на тръбите. Винаги има изключения и ти си пример за това.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #68 -: Август 20, 2008, 00:39:39 am »
август 2003-лапароскопия при др.Нецов Шейново хидросалпингс на лявата тръба,но доктора само изтегли течността-така ми обясни след операцията-ЛОШО
септември 2003-втора лапароскопия при същия лекар,след огромни болки и след като на 3 видеозона направени от него ми заявяваше, че в моя корем си е свършил работата.Премахна лявата тръба на 2рата  операция,но не можа да установи миомата,която беше главния виновник за трагичното ми състояние,въпреки че 2 пъти работи в корема ми.Последва трета коремна операция в Атина-др.Стефо Иванов,който в буквалния смисъл на думата ме спаси,откри адено-миома.До края на живота си ще съм му задължена!!!!!!!!!Добре, че има свестни лекари да поправѕт грешките на некадърните!Седем години най-хубавите от живота ми отидоха на вятъра!  :(
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #69 -: Август 23, 2008, 16:21:40 pm »
2005 година - цветна снимка в Русе - установен хидросалпингс в Русе д-р Зарзаланов - нищо!!!
20.11.2006г. Плевен д-р Стойков - лапароскопия при която установява хидросалпингс и срасвания в дясно и просто си ме затваря  :balk_153: ???!!!
21.08.2008 г. Тутракан - д-р Бойчев лапароскопия за отстраняване на дясна тръба заради хидросалпингс уж до лявата не е стигнал  :( 
Идва ми тук да напиша една псувня  :balk_159:
За успокоение на всички на които им предстои такава интервенция ще кажа: възстанових се твърде бързо. Болка не чувствах никаква с изключение в гръдния кош вледствие газта, но днес на втория ден от операцията и тя изчезна. Изобщо не е страшно, съжалявам че не я отстраниха по-рано, но нали все на чудо се надявах...

*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #70 -: Август 24, 2008, 02:12:12 am »
Skrita,какво имаш предвид като казваш"уж до лявата не е стигнал".Тя въпреки че е запушена няма нужда да се маха ако няма салпингс в нея.Радвам се че си се възстановила бързо и успех!
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #71 -: Август 24, 2008, 20:45:15 pm »
Исках да кажа, че по думите на д-ра е имало голямо възпаление в дясно.Всичко е било сраснало, не се е виждал яйчника.Възпалението не е стигнало до лявата тръба, но каза, че е амортизирана...
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #72 -: Септември 03, 2008, 14:06:25 pm »
Март 2003 - извънматочна бременност - запазена дясна тръба
2004 - опити за бебе
2005 - опити за бебе
2006 - опити за бебе
Април 2007 - цветна снимка - дясна тръба - хидросалпингс, лява - запушена, нагъната, сраствания
25.07.2007 - лапароскопия - д-р СТаменов ми отстрани дясната тръба и направи "основен ремонт' на лявата, която станала като нова по неговите думи.

Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #73 -: Април 03, 2012, 15:02:22 pm »
март 2012 - отстранена лява тръба с лапароскопска операция заради хидросалпингс
Д-р Бързашки, Плевен