0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2007, 22:08:11 pm »
Ако имаш ХС - махни я/ги.
Иначе преди процедури аз ще правя цветни снимки докъто имам тръби.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2007, 07:37:00 am »
Далечната 1989г.-фоликулярна киста на яйчника,махнаха ми тръбата и половината яйчник-гр. Бургас ,доц.Михайлов и д-р Скочева.Впоследствие разбрах ,че не е било нужно тази коремна операция.От тогава ходя от лекар на лекар ,но резултат никъкъв.2007г лапароскопия отстраниха и другата поради хидросалпингс-Плевен.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2007, 09:07:46 am »
Моята история повечето я знаете, но и аз да се запиша:

1995г. – отстранен ляв яйчник, тръбата към него оставена
2000г. – лапароскопия – оказа се, че нищо не е махано, освен сраствания
2001г. – извънматочна бременност – тръбите запазени
2007г. – отстранени и двете тръби, заради хидросалпингс
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2007, 10:37:34 am »
Ако имаш ХС - махни я/ги.
Иначе преди процедури аз ще правя цветни снимки докато имам тръби.

Благодаря,evro.За сега нямам ХС.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2007, 19:36:00 pm »
30/10/2007 г. лапароскопия, д-р Л. Бойчев, Тутракан
Отстранени и двете тръби. Наличие на големи хидросалпинкси и сраствания в таза.
Трудно ми беше да се разделя с тях, исках второ мнение на доц. Маркова, потвърди че съм за лапаро и задължително махане на тръбите.

[/url]
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #25 -: Ноември 03, 2007, 00:31:19 am »
Д-р Александров-АГ Варна; 24.02.2007/ден преди Рождения ми ден/; лява тръба-хидросалпингс. Еми не ми липсва, засега :?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #26 -: Ноември 03, 2007, 08:25:01 am »
Хм, странна работа наистина. Когато е едностранен, ХС е от ляво обикновенно?! :o

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #27 -: Ноември 03, 2007, 16:11:27 pm »
12.09.2006 д-р Александров АГ Варна ми направи лапаро и  отстрани  и двете тръби.И при мене лявата страна е била по-зле.Успех
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #28 -: Ноември 03, 2007, 17:13:36 pm »
Хм, странна работа наистина. Когато е едностранен, ХС е от ляво обикновенно?! :o
Evro, и аз си мислех, че ще имам проблем от ляво, защото съм карала два пъти възпаление на лявата тръба (лекувани с антибиотици). Първият път беше страшно, дори и без преглед, аз като се пипнех и болеше, а за секс и дума на можеше да става. Факт е обаче, че проблем е имало с дясната тръба, която никога не е боледувала, а проходима се оказа точно проблемната лява...
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #29 -: Ноември 03, 2007, 22:59:30 pm »
март 2006 - Янакиева,АГ "Света София"(не мога да я определя като лекар) -> лапароскопия с нясни за мен резултати
юни 2007 - Д-р Александров,АГ Варна -> отстраниха двете ми тръби поради хидросалпингс в лявата тръба и макар малък,но наличен и в дясна.
През септември направих стимулация за ин витро пак при него.Резултат - 21 яйцеклетки,от които 19 добри,13 оплодени.Трансфер на 5 ден - неуспешен.
Продължаваме борбата до успех :lol:

*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2007, 09:02:49 am »
Извънматочна бременност - 1997 коремна операция.Премахната дясна тръба.Отстранен е и яичника, за което разбрах чак след седем години /2004/, защото правих инвитро и не го откриха.Дясна тръба с хидросалпингс.Отстранена през 2007 г с коремна операция.Преди отстраняването-2005 диагностична лапароскопия проф.Налбански.Пластика 2006 проф.Налбански.
 
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2007, 21:22:57 pm »
Хъм..странно и при мен хидросалпинкса е в ляво..., но то е поради липса на дясна тръба..предполагам  :(
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #32 -: Ноември 08, 2007, 15:13:34 pm »
Хъм..странно и при мен хидросалпинкса е в ляво..., но то е поради липса на дясна тръба..предполагам  :(


Че какво общо има хидросалпингса с липсата на другата тръба, хайде за сраствания разбирам, но за хидросалпингс не мога да ги свържа нещата???
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #33 -: Ноември 08, 2007, 15:25:35 pm »
Хъм..странно и при мен хидросалпинкса е в ляво..., но то е поради липса на дясна тръба..предполагам  :(


Че какво общо има хидросалпингса с липсата на другата тръба, хайде за сраствания разбирам, но за хидросалпингс не мога да ги свържа нещата???

Щото ако имаше друга тръба - вероятно и в нея щеше да има ХС.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #34 -: Ноември 08, 2007, 15:35:17 pm »
Хъм..странно и при мен хидросалпинкса е в ляво..., но то е поради липса на дясна тръба..предполагам  :(


Че какво общо има хидросалпингса с липсата на другата тръба, хайде за сраствания разбирам, но за хидросалпингс не мога да ги свържа нещата???

Щото ако имаше друга тръба - вероятно и в нея щеше да има ХС.

Е то това е логично,този смисъл съм го схванала  :lol: но кое му е странното тогава?
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #35 -: Декември 04, 2007, 17:06:34 pm »
Октомври 2007 - влезнах в клиника МедикусАлфа при д-р Даскалов за премахване на дясна тръба с установен хидросалпингс. Тръбата не се махна, запази се, и сега при цветната снимка се установи, че всичко е ок и двете са проходими, без хидросалпингс.
Като чета, установявам, че на повечето момичета с такъв проблем, са махнати тръбите - защо - нима това е задължителна процедура? Трябва ли сега да губя надежда, защото в момента се чувствам добре, имам две напълно функциониращи тръби, бях оперирана от страхотен екип, за което съм благодарна. Не искам да вярвам, че това е за кратко? Готова съм да изтърпя много, но съм по-готова да се боря за бебенце сега, когато се чувствам здрава и изпълнена с надежда. Направо се обърках.
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #36 -: Декември 04, 2007, 17:19:23 pm »
eagle,
не се сравнявай с другите. При всеки е индивидуално. При мен тръбите са били срастнали с яйчниците, фибриалните апарати са били напълно унищожени, изобщо неспасяемо е било положението. В токъв случай няма как да ми запазат тръбите.
При теб е съвсем различно. Щом доктора е преценил, че може да запази тръбата, какво по-хубаво от това?!?

Успех!

lb2f
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #37 -: Декември 05, 2007, 08:37:29 am »
Благодаря jazzybaby и съжалявам за всяко едно от момичетата, което е загубала едната или двете тръби. Знам, че всеки случай е индивидуален, но във форума четем, обменяме информация и понякога, когато силно желаеш нещо, се страхуваш да не се обърка нещо, че изведнъж нещата се оправят и е прекалено хубави да е истина.
Важното за всяка една от нас е един ден да се регистрира в темата "Дългоочаквана бременност" Пожелавам го от сърце на всички
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #38 -: Декември 05, 2007, 08:56:48 am »
1. септември 2005 - след установено двустранно запушване - пластика на тръбите в Тина Киркова (Янакиева). След 2 месеца, поради некадърност на друг доктор, ме приемат по спешност пак там, заради много силно възпаление със страшни болки, в следствие на инсе, явно с недобре обработен материал.
2. юни 2006 - предстоящо икси, установен е хидрос-гс на едната тръба - отстраняване в Шейново (Нецов).
3. декември 2006 - извънматочна след икси, отстраняване на тръбата в Шейново (Ненов).
Изводът за мен е - пластиките са безсмислени, но човек се опитва да се хване и за най-малката сламка. Успех ти желая, каквото и решение да вземеш.
*
Re: Кой, как и защо ви отстрани тръбата/те?
« Отговор #39 -: Декември 05, 2007, 18:28:08 pm »
2005 izvynmatochna bremennost otstranqvanena dqsnata tryba.Mnogo tejka operaciq.
Sega mi pedstoi operaciq na lqva tryba, zashtoto pri tzvetna snimka pokaza che e zapushena   :(

От модератора: системно нарушаване на правилито да се пише на кирилица! При следващо нарушение публикациите ще бъдат изтривани!
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 06:50:03 am от rally_pat »