0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #540 -: Декември 13, 2007, 09:58:38 am »
mmery - мойто дзвер е още по-добре дресиран от Пуканския  :lol: Иначе казано - няма не искам, няма недей, яде това, което аз съм готвила, а то обикновено е постно  :wink:
поздравления!  :D само че как?, момичета, как? ...  :wink:
май като е изпусната вече работата - оправия няма  :D

За довечера  :hungry: ...пилешки бонфиленца в зехтин, бял и черен пипер, запечени на ребрена плоча, с гарнитура туршийка и лютеница 
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #541 -: Декември 13, 2007, 12:13:16 pm »
:D
Pukanka  :D дай рецепта за дресировката ...


Рали май има повече напредък от моя,така че и аз очаквам да разкаже как го прави. Моята дресура е следната.Има едно предаване Перфектната вечеря по Джитиви.Та винаги го пускам и понеже там почти винаги участниците които готвят са мъже, почвам да ахкам и охкам,ето как на другите мъже им харесва да готвят, и как по-принцип мъжете са по-добри готвачи. Другото което правя е постоянно да врънкам как ми се ядат неговите палачинки, неговото кисело целе, неговия кебап , хваля го как той изкусно докарва подправките а аз немога и така го стимулирам да готви по-често. Протестния вариант е да не готвя аз и той ще неще почва да си готви. :wink: Между другото аз обожавам да готвя, но имам дни в които просто нямам настроение или време.За такива дни мъжете трябва да са дресирани и да знаят поне няколко рецепти. Ама тия от Перфектната вечеря кви рецепти въртят, направо ни засрамват жените.
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 12:18:51 pm от Pukanka »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #542 -: Декември 13, 2007, 14:35:13 pm »
Зелен боб с картофи.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #543 -: Декември 13, 2007, 15:08:00 pm »
Ние ще сме на пържени кюфтенца и картофки, ама мъжа ми ще ги пържи  :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #544 -: Декември 13, 2007, 17:41:08 pm »
Аз сготвих от офиса - поръчах китайски манджи чрез Ам Ам  :D.
     
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #545 -: Декември 13, 2007, 19:56:41 pm »
А така.Това не се бях сещала отдавна. :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #546 -: Декември 13, 2007, 19:58:59 pm »
:D
Pukanka  :D дай рецепта за дресировката ...


Рали май има повече напредък от моя,така че и аз очаквам да разкаже как го прави. Моята дресура е следната.Има едно предаване Перфектната вечеря по Джитиви.Та винаги го пускам и понеже там почти винаги участниците които готвят са мъже, почвам да ахкам и охкам,ето как на другите мъже им харесва да готвят, и как по-принцип мъжете са по-добри готвачи. Другото което правя е постоянно да врънкам как ми се ядат неговите палачинки, неговото кисело целе, неговия кебап , хваля го как той изкусно докарва подправките а аз немога и така го стимулирам да готви по-често. Протестния вариант е да не готвя аз и той ще неще почва да си готви. :wink: Между другото аз обожавам да готвя, но имам дни в които просто нямам настроение или време.За такива дни мъжете трябва да са дресирани и да знаят поне няколко рецепти. Ама тия от Перфектната вечеря кви рецепти въртят, направо ни засрамват жените.
Хихихииккк... моята рецепта е по-гадна... С две думи: забранено му е да припарва до кухнята, защото е тотално скаран с готвенето (само за инфо, според него като се варят спагети те се слагат в тенджерата, добавя се вода, и това се чака да заври и.... без коментар :wink:). Тааа, в началото, като се събрахме под един покрив, му бях обяснила, че на който не му харесва, да ходи да яде при мама  :wink: И дотам :lol: :lol: :lol:

Иначе за готвенето - направо обожавам да готвя, ама като имате предвид, че в момента пиша от офиса, и че ще се прибирам със скапания 88 какво да ви кажа... довечера пак сме на тортелини или бъркани яйца по избор :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #547 -: Декември 13, 2007, 20:39:49 pm »
Душе, ако картофките са предварително сварени дали ще бъде вкусна пицата :?
Не знам, миличка, не съм пробвала така...но със сурови става бързо, лесно и вкусно...

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #548 -: Декември 13, 2007, 21:25:07 pm »
Благодаря мила, задължително ще я пробвам, обожавам пица, каквато и да е :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #549 -: Декември 13, 2007, 21:30:21 pm »
http://kulinar.gbg.bg/recview.php?rid=808

ПРОДУКТИ:
500 г кори за баница
2 кутийки локум
4 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч брашно
1/2 ч.ч. краве масло
за сиропа:
2 ч.ч. захар
3 ч.ч. вода
2 ванилии


ПРИГОТВЯНЕ:
Разбийте яйцата със захарта, брашното и разтопеното масло за да се получи кексово тесто. Вземат се две кори, върху горната се разстила част от тестото. В единия край се поставя нарязан на ивици локум. Корите се завиват на руло и се поставят в предварително намазана с масло тава. Така докато свършат всички кори. Пече се в умерена фурна. След като се извади от фурната сладкиша се оставя да изстине напълно и се залива с горещ захарен сироп, приготвен от 2 ч.ч. захар и 3 ч.ч. вода и ванилията. Сладкишът трябва да престои поне 2 часа, за да поеме сиропа. 


Мини, страОтна баница! Пробвах я. Само дето локумчетата :wink: ми дойдоха малко.
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 22:14:05 pm от sia »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #550 -: Декември 13, 2007, 21:38:12 pm »
Само 5 калории като гледам. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #551 -: Декември 13, 2007, 21:54:54 pm »
 Ние хапнахме пилешки бутчета с ориз.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #552 -: Декември 13, 2007, 23:57:06 pm »
Ние тази вечер сме на пилешки дробчета по селски  :hungry:   :eating:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #553 -: Декември 14, 2007, 00:03:54 am »
Таратор,картофени кюфтета и пържолки на фурна,заляти с малко бири4ка!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #554 -: Декември 14, 2007, 00:27:30 am »
Таратор,картофени кюфтета и пържолки на фурна,заляти с малко бири4ка!
Ти на работа не ходиш ли бе Виктория? отде толкова време за толкова манджи? :lol:Днес е още Четвъртък. Аз пък и утре и вдруги ден ще имам гости.Утре ще пръжна някакви полуфабрикати пилешки и шопска салата, а вдруги ден сме на гъши дроб, зелена салата, шопска салата, свинско някак си сготвено, мезета и много, много пиене. :drunk:Десерт още не съм измислила ама то и място май няма да остане за него.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #555 -: Декември 14, 2007, 10:57:10 am »
Ние ще хапваме пилешка супа и печен пилешки дроб

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #556 -: Декември 14, 2007, 16:41:14 pm »
Таратор,картофени кюфтета и пържолки на фурна,заляти с малко бири4ка!
Ти на работа не ходиш ли бе Виктория? отде толкова време за толкова манджи? :lol:Днес е още Четвъртък. Аз пък и утре и вдруги ден ще имам гости.Утре ще пръжна някакви полуфабрикати пилешки и шопска салата, а вдруги ден сме на гъши дроб, зелена салата, шопска салата, свинско някак си сготвено, мезета и много, много пиене. :drunk:Десерт още не съм измислила ама то и място май няма да остане за него.
Ами да ти кажа 4естно съм няколко дни болни4ни  :oops: доста ми се гади и съм като парцал малко до обяд съм в ужасно състояние,но все пак това е да 4акаш дете и го пожелавам на всеки тук!!!За това сега си готвя пове4ко.... :lol:ина4е нямам време!
 Днес сме на гюве4!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #557 -: Декември 14, 2007, 16:47:13 pm »
сготвих боб, че не бях правила от 2 години
снощи бяхме на гости, но спретнах набързо крем карамел с козуначетата на 7 days
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #558 -: Декември 14, 2007, 18:08:07 pm »
 Ще правя мусака и биквитена торта.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #559 -: Декември 15, 2007, 09:58:49 am »
За обяд остана бобец от снощи и малко трушийка - ще убием коня!  :lol: За довечера обаче ще се реабилитирам - овчарска салата, свински език със сос от гъби и лактен сладкиш, който вече е готов и дегустиран.  :lol: Вчера на работа една колежка ми каза рецептата за този сладкиш, става бързо и лесно и бях приятно изненадана, че е много вкусен. Ще ви напиша рецептата, който иска да я пробва - няма да съжалява.

Сладкиш с бонбони Лакта

В правоъгълно плакенце се изпича се блат от следните продукти: 1 ч. ч. кисело мляко с 1 равна ч. л. хл. сода, 2 ч. ч. брашно, 1 ч. ч. захар, 1/2 ч. ч. олио и 1 ч. ч. смлени орехи. (аз нямах машинка и ги скълцах на ситничко). Оставя се да изстине и след това се залива с топла заливка, приготвена от: 2(3) с.л. масло или маргарин и 1 пак. бонбони лакта(около 125 гр - 15-16 броя, аз май сложих 20), разтопени на водна баня до хомогенна смес. Да ви е сладко!
П.П. Какво ли ще се получи, ако разбия отгоре и 1 белтък на сняг и поокрася малко?
П.П. Локумената баница съм я правила и аз - много е вкусна!
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 14:55:04 pm от mishanta »