0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #440 -: Декември 04, 2007, 19:50:56 pm »
Пиле с майонеза и кашкавал за тази вечер. По-късно може и снимков материал :wink:
Напиши и рецептата със снимката. :wink:
А ето и една рецепта с пиле от мене.
Вземате си месо от пиле каквото обичета, посварявате го и го накъсвате на хапки. В една тава почвате да нареждате- най-долния ред с картофи на тънки колелца, после пилешкото месо което е вече на хапки, после цял ред гъби.Ако имате течна сметана слагате малко. Слагате и краве масълце, черен пипер и сол/но много малко/, добавяте малко водичка и печете във фурната. Като се изпекат картофите вадите тавата и добавяте последен ред с топено сирене от това дето е като салам. Наръсвате с кашкавал и магданоз и връщате във фурната докато хване розова коричка. Много е вкусно. :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #441 -: Декември 04, 2007, 22:50:44 pm »
Така, значи за снимки така и не остана :lol:
Иначе рецептата е проста - пилешко месо или филенце или обезкостено от бут намазваш с майонеза сипваш водичка в тавата и завиваш с фолио. Задушаваш 30-40 мин зависи от месото, после отвиваш настъргваш кашкавал и допичаш :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #442 -: Декември 05, 2007, 08:29:26 am »
kapka_lubov, правя нещо много лесно и вкусно. В големите магазини продават охладени сварени скариди - вземам 200-300 гр. от тях, две яблки (по-добре е да са леко киселки), майонеза, перата на 1 зелен лук, малко лимонов сок, магданоз и копър.Наситняваш почистените скариди и всичко останало, разбъркваш и сервираш. :D

Инетересна рецепта и подобна на тази, която правя с рачешки рулца.
Ще сменя репертоара  :D
Мерси Жужка
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #443 -: Декември 05, 2007, 09:24:05 am »
Благодаря за идеята aneta,
вчера ги направих, но импровизирах по лесния начин: взех готово мариновано пилешко, наредих го в една йена, поръсих с подправката на Маги, сложих гъбите и една кофичка сметана. Не съм го пробвала още, но мъжа ми каза, че било много вкусно.
/>
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #444 -: Декември 05, 2007, 10:15:35 am »
И аз най-сетне ще сготвя тази вечер  :oops:  : :lol: Решено е- пиле с грах. Отдавна не сме хапвали грах, а и двамата с мъжа ми много го обичаме.  :D

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #445 -: Декември 05, 2007, 10:44:04 am »
а ние сме на лозови сърмички, които сготвих снощи.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #446 -: Декември 05, 2007, 11:54:30 am »
Ще хапнем спагети  :eating:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #447 -: Декември 06, 2007, 06:48:03 am »
Пълнен шаран разбира се днес. :D
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #448 -: Декември 06, 2007, 10:36:49 am »
Ние тази вечер сме на бял амур - паниран или на скара, картофена салтака с праз, зелева салатка и каквото още се сетим по пътя за в къщи. :D
Мога, стига да искам.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #449 -: Декември 06, 2007, 10:43:40 am »
Я кажете една хубава рецепта за фрикасе!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #450 -: Декември 06, 2007, 10:47:27 am »
 Тази вечер сме на гости у свекито и няма да готвя.Признавам без бой,че с рибите съм на "Вие".
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #451 -: Декември 06, 2007, 10:49:51 am »
Сваряваш пиле- най-добре е фенера, обезкостяваш и накъсваш на малки парченца. В сгорещена мазнина слагаш няколко наситнени скилидки чесън, веднага след това добавяш брашното- позапържваш и заливаш с бульона от пилето, прибавяш и сол. Като се позгъсти прибавяш месото и 5-6 минути преди да отнемеш слагаш сока от половин лимон.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #452 -: Декември 06, 2007, 11:14:54 am »
Купих хек, че шарана мноооооооооого скъп пущината. Сега съм в процес на размразяване и обмисляне на рецепта. Ще поровя в интернет да видя нещо.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #453 -: Декември 06, 2007, 11:16:48 am »
Я кажете една хубава рецепта за фрикасе!
Запържвам в олио много наситно кромид добавям 4-5 лъжици брашно, разбъркваш енергично до златисто. След това добавяш предварително направена смес от кис. мляко + 1 яйце + сол. Като я добавиш разбъркваш няколко минути ако е гъсто добавяш от бульон на пилето. Аз накъсвам предварително свареното пиле на ситно и го добавям накрая.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #454 -: Декември 06, 2007, 11:18:14 am »
Купих хек, че шарана мноооооооооого скъп пущината. Сега съм в процес на размразяване и обмисляне на рецепта. Ще поровя в интернет да видя нещо.
Правила съм хек по една рецепта по различна и ни хареса - сваряваш леко картофи на къргчета нарязан и ги нареждаш стъпаловидно в подмазнена тавичка. Отгоре нареждаш парчетата хек и заливаш с майонеза. Завиваш с фолио и задушаваш.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #455 -: Декември 06, 2007, 11:34:23 am »
Заповядайте, любимото ми:

Пиле Фрикасе

Аз го правя с бялото месо.свареното в подсолена вода месо се накъсва на ситно.
в тенджерка слагам олио+масло(аз го правя с повечко масалце).в сгорещената мазнина добавям брашното(3-4 с.л.)и запържвам до златисто,разреждам с горещия булйон-добавяш месото и оставяш да поври малко за да се сгъсти.
докато ври разбиваш в купа 1 яйце +4-5 л.кисело млеко и застройваш(като за супите)взимаш от фрикасето и с непрекъснато бъркане добавяш към застройката,после връщаш всичко.
« Последна редакция: Октомври 17, 2013, 18:40:33 pm от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #456 -: Декември 06, 2007, 12:09:54 pm »
ЕЕЕ благодаря! Мини, Мари и Кит Кат, събрах рецепти за три вида фрикасе. Ще ги пробвам и трите. Имам една хубва пуика от свекито и снощи я размразих и сварих, днес само ще го забъркам. Ще стане: да си оближеш пръстите!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #457 -: Декември 06, 2007, 13:02:47 pm »
Сигурно като повечето от вас,довечера ще готвя риба.Само,че не шаран, а пъстърва.Ще я изпека във фолио.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #458 -: Декември 06, 2007, 15:26:49 pm »
Аз направих скумрия в тава с грах,моркови,домати,чушки и много лимон. :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #459 -: Декември 06, 2007, 20:18:20 pm »
Малииииии, днес к`во готвене падна, направо не е за разправяне. :D Вместо само едно малко шаранче, пълних и един голям, ама много голям шаран. И така вместо един, два пълнени шарана, торта, руска салата и питка.
Даже немах време да влезна във форума, толкова бях заета. :lol: