0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #420 -: Декември 03, 2007, 19:13:21 pm »
За ве4еря ще има спагети :)

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #421 -: Декември 03, 2007, 19:34:56 pm »
И при нас спагети.
"Пилешки къс4ета с гъби и сметана ".
Как ги приготвяш? Звучи ми много вкусно  :eat:
/>
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #422 -: Декември 03, 2007, 20:03:23 pm »
Ааааааа тая тема аз не трябва да я чета  :lol:. Много вкусотиики са изписани тука, но сега няма да ги чета че лошоооооооооо като ми се дояде :P. Аз да си кажа болката  8) имам едни любими дробчета с мед (ама не даватттт да се яде дроб сега). :lol: Правят се така- запържва се лук, слагат се добре измитите дробчета подправя се със сол и бял пипер и според количеството (да речем на половин кило една суп. лъжица мед ама така не препълнена) има вероятност да ви сладнее(зависи от меда) ако стане така със солчица се коригира :). Малеййй  8). После гарнитурка може всякаква - аз предпочитам картофено пюре домашно приготвено (не в кутия). И саладка по желание и също чашка бяло винце :wink:. Мъка мъкааааааааа  :D.
А инъче и моя е от тоя тип хора дето не ядат от едно ястие два пъти ама и не е капризен в смисъл ако не съм сготвила нищо не прави проблем яде каквото има  :wink:. Ще следя с интерес темичката ама само като съм сита :wink:, че много вкусотии има, много добра идея Мими цунки от нас.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #423 -: Декември 03, 2007, 20:11:49 pm »
А друго което също много обичаме е пиле по вински. В картофено пюре се слагат пилешки жулиенчета запържени, кисела краставичка, маслинки може и грах ама аз не съм слагала също и гъбки ако обичате. Разделя се на две пюрето и се слага плънката м/у него. Отгоре обилно с кашкавал и се запича до коричка. Аз пека на грила в микровълновата и после режа като торта :lol: на парченца. А пилето може да си го овкусите докато се пържи с каквото си искате, аз му слагам малко соев сос :). Абе всъщност не знам дали е точно пиле по виенски това дето го правя ама става вкусно :lol:.
Тая вечер мислех да правя пилешко с картовки на фурна, но ми се размина за утре ще е  :wink:.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #424 -: Декември 04, 2007, 12:07:24 pm »
 Довечера ще хапваме свинско с картофи в гювеч.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #425 -: Декември 04, 2007, 12:08:05 pm »
Ние риба хек-панирана.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #426 -: Декември 04, 2007, 12:54:37 pm »
И ние сме на риба.Пържен сафрид и лихмус.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #427 -: Декември 04, 2007, 13:00:27 pm »
Абе какво я нагънахте тая риба днеска още бе девойки. Ми нали в други ден и без това ще се яде риба.
Ееей големи умници ще станете от тая риба :lol:

п.п. Я сега всяка да си каже как и каква риба готви за Никулден, че да понауча и аз някоя рецептичка.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #428 -: Декември 04, 2007, 13:03:59 pm »
На Никулден-шаран пълнен с гъби
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #429 -: Декември 04, 2007, 13:11:44 pm »
 В къщи рибата я готви мъжа ми :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #430 -: Декември 04, 2007, 13:15:53 pm »
ориз, гъби, стафидки, лук, домати от консерва, подправки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #431 -: Декември 04, 2007, 13:25:09 pm »
Мини, местя се в СЗ, така да знаеш. Аз ще гледам Стефи, ти ще готвиш, става ли.

Аз пълня шаран с ориз, гъби, някакъв колбас, маслини, топено сирене, кашкавал, подправки, абе общо взето каквото се сетите. Става невероятно вкусно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #432 -: Декември 04, 2007, 13:28:16 pm »
 :hungry: :welcome_1: :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #433 -: Декември 04, 2007, 13:35:54 pm »
Пълня шаранчето с гъби, орехи, стафиди/повечко/, мааалко ориз, лук, отстрани домати, подправка за риба. Вкусотията не я правя само за Никулден, доста по-често.
Тази година ще имаме и гости, така че трябва да блесна и с ордьовър, иска ми се в същия дух.Идеи? :)
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #434 -: Декември 04, 2007, 14:12:23 pm »
kapka_lubov, правя нещо много лесно и вкусно. В големите магазини продават охладени сварени скариди - вземам 200-300 гр. от тях, две яблки (по-добре е да са леко киселки), майонеза, перата на 1 зелен лук, малко лимонов сок, магданоз и копър.Наситняваш почистените скариди и всичко останало, разбъркваш и сервираш. :D
Мога, стига да искам.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #435 -: Декември 04, 2007, 14:19:58 pm »
Аз съм правила  - руска салата в парче шунка навито като руло и забито с клечка.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #436 -: Декември 04, 2007, 19:03:24 pm »
И при нас спагети.
"Пилешки къс4ета с гъби и сметана ".
Как ги приготвяш? Звучи ми много вкусно  :eat:



Извинявай ама сега видях 4е ме питаш как се правят. Ето ти рецептата:
500гр. пилешко филе
300гр. гъби
1 ч.л. горчица
1 с.л. водка
щипка захар, сол, черен пипер
2 с.л. олио
250гр. сметана заквасена
150гр. пушено сирене
1/3 ч.л. босилек
Режим филето на кръкчета, мариноваме за 20мин.
Маринатата:лимонов сок, гор4ица, водка, захар, сол, 4ерен пипер.
Запържваме месото до побеляване, добавяме гъбите и запържваме за няколко минути. Изсипваме сметаната и добавяме топеното сирене бъркаме докато се разтопи. Подправяме с сол, 4ерен пипер, босилек готвим докато соса се згъсти. Поднасяме с картофено пюре.
Да вие сладко.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #437 -: Декември 04, 2007, 19:07:26 pm »
А за никулден ще правя "Шаран по свищовски"  ориз, орехи, доматено пюре, и го пълня. Също така отгоре го заливам с заливка и да ви кажа миризмата на риба из4езва.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #438 -: Декември 04, 2007, 19:18:35 pm »
За ве4ера ще има зеле с прясно свинско. Аз го обожавам.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #439 -: Декември 04, 2007, 19:25:17 pm »
Пиле с майонеза и кашкавал за тази вечер. По-късно може и снимков материал :wink: