0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #400 -: Ноември 30, 2007, 21:13:14 pm »
запеканка "венеция" :hungry:

Какво е това???
Сварени картофки,кисели крастави4ки,царевица от консерва,някакав колбас.Вси4ко се нарязва на куб4ета и се обарква с доматено пюре, подправки на вкус.Разпределя се в гювечета ,отгоре се слага малко масло и настърган кашкавал и се запи4а в микровълнова или във фурната.Аз си го кръстих 'Венеция'.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #401 -: Декември 02, 2007, 11:04:22 am »
Добре че милото не протестира срещу липсата ми на кулинарен ентусиазъм  :lol: :lol: :lol:

моят за съжаление протестира  :( /за което в този постинг не е милото  :D/, само повтаря - "Този уикенд вече трябва да сготвИМ нещо  :)"

Та по този случай, след малко запретвам ръкави и ще правя:
мусака, супа от коприва ... ще изпържа и палачинки ...  а само как нищо не ми се попипва ...

mini, ти явно си страхотна домакиня ... казвай и по някоя рецепта - за сладките, например ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #402 -: Декември 02, 2007, 11:13:59 am »

Чак пък страхотна- просто много обичам с това да се занимавам



Фалшиви бонбони "Рафаело"

Продукти:
2 вафлени кори(дано в БГ да има), ако няма, наместо тях сложете настърган кокос;
125г масло или твърд маргарин;
150г пудра захар;
100г сухо мляко(пълномаслено);
топла вода - за да стане не много лепливо тесто

100г обелени цели бадеми;
Стърган кокос за овалване;

Приготвяне:

Разтрошаваме вафлените кори с точилка или нещо подобно(на малки късчета) и ги слагаме в дълбока купа. Прибавяме разтопеното масло, пудрата захар,сухото мляко и постепенно доливаме топла вода, докато се получи мека маса(ако много лепи я слагаме за половин-един час в хладилника.

От сместа правиме топчета(с големината на бонбоните "Рафаело" и слагаме по един бадем вътре. Готовото топче овалваме в настърганият кокос.

Джинджифилови сладки

85 гр. масло
3 с.л. захар
100 гр. мед
1 яйце
350 гр. брашно
1/2 каф. л. сода бикарбонат
1 с.л. джинджифил на прах
2 к.л. канела
2 с.л. настъргани лимонови и портокалови корички
В дълбок съд се разтопява маслото със захарта и меда. като изстине, към сместа се добавя яйцето. Отделно се разбърква брашното със содата и подправките и се добавя към маслената смес. Прибавят се и цитрусовите корички и тестото се омесва на ръка. Оставя се на хладно за около час, след това се разточва и се изрязват формички по желание. Нареждат се върху хартия за печене, намазват се с разбит белтък и се украсяват със стафиди, сушени плодове и цитрусови кори. Пекат се 6-8 мин. във загрята на 200 гр. фурна.
Много са ароматни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #403 -: Декември 02, 2007, 11:19:19 am »
 Ние хапнахме палачинки.Е ,"хапнахме"е слабо казано,предвид количеството,което унищожихме... :oops: За довечера имам прясно свинско,но още не съм го измислила.Който има идеи,да казва.

 П.П.Моето мило е "мило",защото понякога се хваща да готви,въпреки че аз по цял ден съм в къщи.И готви такива вкусни манджи...
« Последна редакция: Декември 02, 2007, 11:22:19 am от Жекова »
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #404 -: Декември 02, 2007, 11:45:04 am »
Май всички днес сме на пала4инки :D.
: За довечера имам прясно свинско,но още не съм го измислила.Който има идеи,да казва.

ами за ве4еря имам свинско с зеле,или пак може да направиш пържолки  в фурната или на скара по избор.С картофена салатка и готова ве4еря.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #405 -: Декември 02, 2007, 11:48:09 am »
 Благодаря,polibo,картофената салатка е добра идея,не бях се сетила.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #406 -: Декември 02, 2007, 14:15:14 pm »
Леле Мини, направо докато чета и вече ми е вкусно.. Май много са ми се дояли сладки  :oops: Ще споделиш ли дали си намерила такива вафлени кори тук и ако не, колко кокос сложи вместо тях?

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #407 -: Декември 02, 2007, 14:29:10 pm »
На обед имаше боб в тенжарата подналягане. за дове4ера съм намислила "Шницел с шунка и кашкавал" за гарнитура ще е "Опиз с царевица". Това е менюто за днес. За закуска имаше макарони с захар и сирене.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #408 -: Декември 02, 2007, 14:51:34 pm »
За закуска у нас имаше кус- кус със захар и сиренце за мен. Мъжлето го хапна с кетчуп и сиренце. Довечера ще сме на пица  :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #409 -: Декември 02, 2007, 18:04:19 pm »
Пържен толстолоб, пържени картофки и салата зеле+моркови. За десерт домашен крем "Ванилия" :lol: За утре съм направила пиле с грах.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #410 -: Декември 02, 2007, 18:17:46 pm »
Ааа, днес и ние сме добре... за закуска - баница, на обяд сготви селската кръчма в Железница (шкембе чорба, кебабчета с гарнитура и биволско кисело мляко)  :wink:, а за вечеря ще имаме пълнени чушки  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #411 -: Декември 02, 2007, 20:12:05 pm »
Днес за ве4еря бяхме на прясно зеле с ребърца, на милото хи4 не му се пости!!! :lol: а за десерт-кремкарамел
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #412 -: Декември 02, 2007, 20:28:05 pm »
Пилешка супа с варена застройка. А останалото пиле утре ще направя с ориз.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #413 -: Декември 02, 2007, 21:16:08 pm »
За милото сготвих пиле с ориз,а аз нали постя ,та за мен боб :x
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #414 -: Декември 02, 2007, 23:43:58 pm »
Леле Мини, направо докато чета и вече ми е вкусно.. Май много са ми се дояли сладки  :oops: Ще споделиш ли дали си намерила такива вафлени кори тук и ако не, колко кокос сложи вместо тях?
преди със сигурност имаше в Билла, но вече явно не зареждат, или поне не в Сз вафлени кори, аз направих само с кокос- едно пакетче стърготини сложих вътре и пакетче и половина замина за овалването на бонбоните
аз ги направих с лешник, че бадема като ядка не ме кефи толкова
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #415 -: Декември 03, 2007, 09:52:45 am »
Днес ще има за закуска филийки на тостера с салам4е и домат. На обед "Пилешки къс4ета с гъби и сметана " А за дове4ера не съм го измислила още.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #416 -: Декември 03, 2007, 11:51:58 am »
Пилешка супа с варена застройка.

как се прави тази засройка и не се ли пресича  :?
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #417 -: Декември 03, 2007, 15:58:23 pm »
Пилешка супа с варена застройка.
как се прави тази засройка и не се ли пресича  :?

Тази застройка ме заинтригува и мен. Очакваме Pershek да сподели.
Ще ви разкрия обаче как аз правя застройка с яйце.
Разделям белтъка от жълтъка и разбивам само жълтъка с кисело мляко. Т.е. правя застройката без белтъка. И така не се пресича.

Тази хитринка я приложих като правих супа на село и бабата на моя съпруг вика "Ей баба на колко съм години и не съм се сещала за това. Ама то човек цял живот се учи. Довечера на пейката ще кажа на бабите." Паднах от смях за темата на вечерната сбирка. :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #418 -: Декември 03, 2007, 16:44:24 pm »
Днес - пиле фрикасе.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #419 -: Декември 03, 2007, 17:07:33 pm »
Отговарям.
Рецептата я намерих в мамата. Така супата много прилича на тия които ядяхме едно време в столовете на у/ще. За моите домашни пилета може и без нея, но колежката каза, че на купешки пилета или топчета пасва идеално.
Значи разбивате си едно яйце с 5-6 лъжици кисело мляко и 1 лъжица брашно. Ако ви се види много гъсто може и малко видичка да капнете. Всичко това го слагате на котлона да заври. Бъркате непрекъснато щото загаря пущината :lol:. Да поври 5-6 митутки. След това гребете от супата бульон и сипвате в застройката. Разбърквате хубавичко и връщате всичко в супата. Така става по-плътничка, а не водниста. Имаше и опция да сипете лимонов сок в самата застройка, ако обичате по-киселичко. Аз обичам, ама моя мъж не особено и за това го прескачам лимона. Ами това е.

п.п. Внимавайте със съхранението на супата. Особено ако сте сложили и лимонов сок. По-бързо се вкисва така.