0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма в Майчин дом
« -: Октомври 29, 2007, 21:16:43 pm »
Някой правил ли е спермограма в Майчин дом? Записва ли се предварително? Колко се заплаща?
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2007, 21:58:37 pm »
malko_beb4e - не се препоръчва да се прави спермограма в Майчин дом (нали говорим за София?). Там резултатите не са достоверни. Най-добре я направи в специализирана клиника по стерилитет.

Иначе нямам идея колко струва, надявам се момичетата да се включат.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2007, 22:44:47 pm »
аууу....бягайте от там...
чудя се...изобщо някой ходили още там?
 :ask: :BangHead:
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2007, 22:58:08 pm »
А може ли да ми дадете съвет къде в София може да направим спермограма, но да е без предварително записване
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2007, 08:20:07 am »
ако желаеш реални резултати, трябва да е в клиника по стерилитет, където по принцип работят с предварително записване
успех
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2007, 11:50:41 am »
Бил съм там и напълно споделям другите мнения. Бягай оттам далече. Изгубих си сума ти време и нерви да ходя там и накрая имам събрани една камара фалшиви спермограми. Да не говоря за камарите лекарства от които нямаше никакъв ефект. Накрая се оказа че спермограмите са им доста "напудрени". След като отидох в клиника по стерилитет, се оказа че резултатите са десетки пъти по-лоши от това което си мислех. И след два опита ин витро вече си имаме малко бебче.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2007, 12:16:10 pm »
И ние изгубихме две години, заради неверните резултати там :x. Мъжът ми там беше "отличник" с 60% подвижни сперматозоиди, а се оказа, че е с 10-15% активно подвижни, след като направихме спермограми в клиниките на д-р Владимиров и д-р Стаменов!!!! Така след втори опит ИКСИ имаме две момченца близнаци. Така че и ниската подвижност се преодолява с АРТ. Успех!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2007, 23:55:56 pm »
А в Шейново правят ли спермограма
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2007, 07:11:25 am »
malko_beb4e - с риск да с повторя - спермограма се прави само и единствено в специализирана клиника по стерилитет!!!

В София говорим за 3 клиники - на д-р Стаменов, на д-р Владимиров и на д-р Щерев, където се правят добри спермограми.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2007, 09:25:06 am »
malko_beb4e - с риск да с повторя - спермограма се прави само и единствено в специализирана клиника по стерилитет!!!

В София говорим за 3 клиники - на д-р Стаменов, на д-р Владимиров и на д-р Щерев, където се правят добри спермограми.

  А ти лично коя от трите би ми препорачала? Извинявайте ако въпросите ми са малко тъпички, но не съм запозната с клиниките в София (от Карлово съм) утре ще идваме до София и искам да си запиша час днес
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 09:28:10 am от malko_beb4e »
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2007, 09:36:41 am »
Ами и в трите спермограмите са ОК, просто си избери една от трите и се обади по телефона да запишеш час.

На тази страница http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52 можеш да намериш адресите и телефоните на клиниките.

Успех

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2007, 10:09:21 am »
malko_beb4e, цените за обикновените спермограми са почти еднакви навсякъде, средно 25 лв. Разликата е, че в клиника по стерилитет ще получиш достоверно изследване, направено от специално обучен за целта ембриолог. В държавните болници цената е същата, но нямаш гаранция, че ще получиш достоверен резултат, а и условията, при които се отделя материала там, са лоши.
В клиниките има специализирани стаи с всички необходими удобства - уединение, списания, филми. Избери тази, която ти е най-удобна като местоположение. Предполагам вече си прочела кои са необходимите условия за достоверна спермограма - 3-5 дни въздържание, поне седмица преди изследването без алкохол и лекарства, старателно измиване преди процедурата, старание цялото количество да попадне в контейнера.
Резултатите можеш да получиш още същия ден или да ти ги изпратят на e-mail-a.
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 10:11:34 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2007, 13:22:33 pm »
Само да уточня - и ние правихме инвитро в центъра на д-р Владимиров.
Това са трите по-известни центъра в София - на д-р Стаменов, д-р Владимиров и клиниката на д-р Щерев.
Разликата между лабораторията в Майчин дом и тези центрове е огромна.
В Майчин дом все едно времето е замръзнало от социализма. Мъжете се редят отвън в коридора на опашка, прави и чакат ред. Като ги извикат, влизат в кабинета и ги пращат в нещо като "тъмната стаичка" за гласуване на изборите - закриват се само с една завеса.
В центъра на д-р Владимиров (както и в другите центрове по АРТ) си записваш предварително час, сядаш в нещо като чакалня докато те извикат и влизаш в стационар, където има всички удобства. Има и видео, а в коридора има автомат за кафе и минерална вода.
Но при всички случаи, ако кандидатстваш за лекарства за инвитро от здравната каса се искат поне две спермограми и то задължително от гореизброените центрове за АРТ.
Има мисля и още няколко, но не са толкова известни.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2007, 20:07:30 pm »
аууу....бягайте от там...
чудя се...изобщо някой ходили още там?
 :ask: :BangHead:
Не само ходят все още хора там, а още по-зле- ходят по лабораториите. Последните 2 пъти, когато ходих за изследване на хормони в Цибалаб имаше две двойки за СГ. Вторият път се пресрамих и казах на момичето да не си губи времето по тези места. Поговорихме 2-3 мин. и искрено се надявам да съм я убедила да отиде където трябва. Аз лично мисля, че Майчин дом се препоръчва от по-старите гинеколози, които са спрели да се "ъпдейтват" преди 20-тина години примерно. За тях съществува само Майчин дом, за съжаление.. :(
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 20:16:38 pm от Zlatulka »

Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2007, 20:36:25 pm »
(от Карлово съм)

Отидете в Пловдив - по-близо ви е. При д-р Даскалова само. Може и в събота. Но е само с предварителна уговорка, независимо дали е делничен ден, или почивен.
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2007, 18:39:04 pm »
Е добре де, аз съм пациентка на Владимиров, а той самия ни изпрати за спермограма в Майчин дом????????
Аман! Сега кво да правя?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2007, 19:10:14 pm »
абсурд, това не мога да го повярвам  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2007, 22:32:42 pm »
абсурд, това не мога да го повярвам  8O
и аз. спермограмите се правят при Владимиров в клиниката.
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2007, 22:58:45 pm »
Еми, значи според вас лъжа???????
Искам да ви кажа само, че аз също нямам интерес да ходя където не трябва и да хабя нерви и пари за тоя дето клати гората. Д-р Владимиров ми препоръча " Майчин дом" и то след като с мъжа ми го попитахме къде препоръчва да отидем за морфология по Крюгер!След мисед през февруари ми назначи и 3 изследвания-имунологично, генетично и хормонално. Всичко ми е ок
На 36 години съм и нямам време да ме размотават. Да ме обвиняват също!!!!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2007, 23:03:22 pm »
Еми, значи според вас лъжа???????
Искам да ви кажа само, че аз също нямам интерес да ходя където не трябва и да хабя нерви и пари за тоя дето клати гората. Д-р Владимиров ми препоръча " Майчин дом" и то след като с мъжа ми го попитахме къде препоръчва да отидем за морфология по Крюгер!След мисед през февруари ми назначи и 3 изследвания-имунологично, генетично и хормонално. Всичко ми е ок
На 36 години съм и нямам време да ме размотават. Да ме обвиняват също!!!!

Според мен нещо си се объркала. Случва се.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу