0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2007, 23:09:02 pm »
Къде видя пък да те обвиняваме, че лъжеш!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #21 -: Ноември 14, 2007, 23:10:48 pm »
Говорим си сега с мъжа ми защото и аз си помислих, че нещо не съм схванала, но и той твърди, че ни е изпратил в майчин дом. Иначе защо ще ходим там?
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #22 -: Ноември 14, 2007, 23:15:08 pm »
абсурд, това не мога да го повярвам  8O
Така ми прозвуча, няма да отварям чат, само споделям с вас.
От 3 месеца сме нон-стоп по клиники и вече може и да не съм много добре с нервите.
А и допълнително се ядосах защо Владимиров не спомена за неговата клиника, ами сега сме пак в трета глуха...
*
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #23 -: Ноември 14, 2007, 23:36:02 pm »
В началото на октомври правихме спермограма по Крюгер при Владимиров. Предстои ни контрола януари пак при него.След това инсе. Все си мисля че като почнеш да се лекуваш в клиника по стерилитет трябва да караш до край. Запиши си час за спермограма. Не си губи времето в Майчин дом.Разрови се из форума и ще видиш че отзивите хич не са добри за Майчин дом.Желая ти успех!
*
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2007, 11:19:47 am »
За да няма объркване - става въпрос за клиниката на д-р Явор Владимиров, който е гинеколог.
Самите спермограми се изследват от д-р Тачева, която е ембриолог в същата клиника.
Напоследък имат страшно много пациенти, та може и да не успяват да запишат часове за всички, но и аз не вярвам да си праща пациентите в Майчин дом.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #25 -: Ноември 16, 2007, 11:45:02 am »
Абсолютно странно ми звучи специалист като д-р Владимиров да си праща пациентите другаде. Мъжът ми също прави разширена спермограма там в началото на септември. Едва ли става въпрос за същия Владимиров.. :?

Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2007, 12:25:20 pm »
Здравейте, аз съм от Пловдив и мъжа ми си направи спермограма в една клиника на Васил Априлов -името не и знам. Оказа се че има антитела в спермата и по-слаба подвижност, само 30 % нормално подвижни. Трябва ли да отидем в друга клиника за спермограма. Моля препоръчайте ми коя в Пловдив. След като видя изследванията моят гинеколог каза че ще трябва мъжът ми да взима някакви стимулиращи хапчета, но аз мкисля че трябва да отидем на специалист, който да каже какви хапчета да пие. При какъв специалист се ходи след спермограма. Как се наричат тези "мъжки " специалисти и ако може ми препоръчайте някои в Пловдив.Благодаря ви. :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #27 -: Ноември 17, 2007, 12:31:45 pm »
Пиши на Мели
« Последна редакция: Ноември 17, 2007, 12:37:10 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #28 -: Ноември 18, 2007, 19:19:53 pm »
Момичета, става въпрос за същата клиника и същия лекар- д-р Явор Владимиров. А защо ни е изпратил в майчин дом, ще разбера като го видя в понеделник,когато имам час!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #29 -: Ноември 20, 2007, 16:32:17 pm »
Мимозиня, какво стана вчера?

*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Спермограма в Майчин дом
« Отговор #30 -: Ноември 25, 2007, 16:09:41 pm »
Здравейте, резултатите излязоха в петък и са следните:
обем- 3,0 мл
ph-7,4
цвят- нормален, вискозитет- ннормален, време за втечн- 30 мин
концентрация- 27 млн на мл
общ бр. -81 млн
обща подвижност на сперматозоидите %-57:% с нормокинеза-46
                                          с хипокинеза-11
                                          с акинеза- 43
бр. нормокинетични/мл- 12 420 000
общ бр нормикин. сперматоз.- 37 260 000
аглутинация- не
агрегация- не
левкоцити- 3-4
епителни клетки- <1
еротроцити- не
желатинови конгломерати- не
Морфология по Крюгер:
нормална морфология- 8,5 %
отклонения- 91,5%- от тях:
с главични дефекти- 32%
с шийни дефекти- 16,5%
опашни дефекти- 11%
с цитоплазматичен остатък- 28%
клетки на сперматогенезата- 4%
тертозоосп. индекс- 1,24 (норма- <1,6)

Диагнозата е лека астенозооспермия, изследването е правено от Д. Петрова в клиниката на д-р Я. Владимиров
Микробиологията му правена пак там не можаха да я намерят!!!!
В сряда сме пак там за резултат от вс изследвания правени до сега.
Предполагам, че тъй-като мъжът ми е с вродено заболяване на лимфните пътища, затова е такава спермограмата.Нали се отразява...
Та така, аа и Владимиров ни е изпратил в майчин дом, за да "сравни двете спермограми".