0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имуновенин-странични ефекти?
« -: Октомври 27, 2007, 15:55:52 pm »
Искам да попитам тези от вас, които са правили вливане на имуновенин-как се чувствахте след това? Имахте ли странични ефекти и какви?
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2007, 17:05:23 pm »
Аз не съм имала никакви странични ефекти или неразположения.
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2007, 18:20:57 pm »
Бях леко неразположена и с 37.1 - 2 температура, веднага след едното вливане много ми падна кръвното.
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2007, 20:00:24 pm »
аз след вливането бях малко като пияна ине знаех къде се намирам  :lol:
*

    Crystal

Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2007, 10:00:45 am »
Аз вдигнах 38градуса температура,втрисаше ме,главата ме болеше. Температурата спадна за 4-5 часа.Най-лошото е, че ефект от вливането нямаше-иксито беше неуспешно...Замисляла съм се за необходимостта от вливане при бременност-ами ако жената вдигне температура? 
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2007, 10:49:47 am »
Crystal, аз започнах вливанията бременна и също много се притеснявах от евентуално покачване на температурата. Говорих преди това с един от анестезиолозите, който беше в екипа на доц. Конова. Оказа се, че има голяма практика с вливанията точно на Имуновенин не само при репродуктивни проблеми. Той ме успокои, че подобни реакции са възможни в рамките на вливането, максимум един - два часа след това, по тази причина вливащите са под непрекъснато наблюдение и се следят различни показатели - температура, кръвно, пулс, за да може да се действа навреме. Аз профилатично пиех Парацетамол след манипулацията.
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2007, 09:39:04 am »
Нямах никакви усложнения, много добре се чувствах, продължавам да вливам и аз съм бременна, но никакви температури и други работи. Пожелавам ви и на вас така да се чувствате и имате успех във всички манипулации!
*
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2007, 12:33:11 pm »
Два пъти ми вливаха имуновенин. Първия път беше преди трансфер, а втория път бях бременна в 13 г.с.Не съм имала никакви неразположения по време на вливанията и след това.
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2007, 16:49:20 pm »
При мен първият път нямаше неприятни ефекти, само дето бях леко замаяна, но по-скоро беше от дългото лежане, щото вливането ми го направиха много внимателно и на бавна капка.
Вторият път също не беше бързо, обаче след вливането вдигнах малко темп. и чувствах нещо като треска, която отмина след 1-2 часа, а в клиниката ми сложиха май урбазон и течен аналгин (може и да бъркам за последното :lol:).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #9 -: Октомври 30, 2007, 07:45:04 am »
И на мен нищо ми нямаше. Само много оттегчително това лежане. Поне 5 часа...
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2007, 23:33:16 pm »
Правих 3 вливания след положит. тест. Леко втрисане, температура 37,4 (парацетамол), главоболие, отпадналост.При всеки е различно.
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #11 -: Март 05, 2013, 09:31:48 am »
При мен в 3 от 6 пъти при вливане на имуновенин получих алергичен шок и впоследствие се оказа, че вместо да спаднат имах увеличение на NK клетките. Според доц.Конова- това било изключително рядко срещан отговор на организма при вливане на имуновенин и след 6- тия път се отказаха за в бъдеще да ми вливат. При 3- те опита, когято не получих шок, бях замаяна в продължение на 2-3 дни.

*
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #12 -: Март 05, 2013, 10:05:50 am »
 При мен беше същото положение... НК клетките ми се увеличаваха и след интралипид и след имуновенин. При третото ми и успешно икси нищо не вливах. Стартирах с НК клетки 20 или 21. След положителния тест решихме с проф. Мартинова все пак да продължим с вливките. Две или три седмици след положителния тест направихме първото вливане на 60 ампули, при НК 26 мисля /забравила съм , а документите не са в мен/  Учудващо за първи път НК намаляваха и следващите трии вливки спаднаха до 17. Но след това започнаха да се покачват отново и стигнаха пак нивата до около 23. Аз се чувствах добре на вливките, не съм имала странични ефекти. Вливах последно в края на 7 месец и след това спряхме, защото нямаше смисъл да продължаваме. 
 Наистина след разговорите с др. Владимиров и с проф. Мартинова това състояние на организма се среща много рядко. Аз реагирах на медикаментите точно наобратно, но слава богу това не ми попречи да родя прекрасно бебче. Надявам се и ти да имаш подобен щастлив финал  yahoo_33 yahoo_33 yahoo_33
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #13 -: Март 06, 2013, 14:35:32 pm »
Аз не съм имала проблем  нито с имуновенина , нито с интралипида .
Беше ме само страх, доколко е пречистен.. все пак е от кръвни продукти.
На мен ми правиха преди първото вливане обаче някакъв тест , да не направя шок..


tinam, отдавна не съм те засичала и чувала.. ако сте тук да звънна?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #14 -: Март 06, 2013, 16:22:44 pm »
При мен след вливката също се увиличи % на НК-клетките. Вечерта вдигнах температура и ме втресе.
няма да забравя моите ангелчета...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #15 -: Март 06, 2013, 16:43:31 pm »
Досега, колкото пъти са ми вливали Имуновенин, толкова пъти получавах втрисане + вдигане на висока температура/вечер/, супер отпадналост и един тремор на крайниците долни и горни /сякаш не бяха моите 8O/ :? И всичко това, няколко часа след самото вливане, а не в клиниката, за да могат да реагират някак :?


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #16 -: Март 06, 2013, 19:28:35 pm »
dess_dess, няма как да се реагира, хубавото е, че бързо отшумява. Може би е добре да питаш лекуващият дали е добре да се пие парацетамол например за фибрилното състояние и то ако е толкова нетърпимо.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #17 -: Март 06, 2013, 20:34:47 pm »
dess_dess, няма как да се реагира, хубавото е, че бързо отшумява. Може би е добре да питаш лекуващият дали е добре да се пие парацетамол например за фибрилното състояние и то ако е толкова нетърпимо.
Да така е, следващият път ще попитам, много благодаря  :D


Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #18 -: Март 07, 2013, 09:25:15 am »
Аз се обадих и ми казаха, че мога да пия парацетамол.
няма да забравя моите ангелчета...
Re: Имуновенин-странични ефекти?
« Отговор #19 -: Април 11, 2013, 20:24:33 pm »
 Здравейте! Бременна съм в 5 - 6 г. и днес вливах 40 ампули Имуновенин и 4 ml Интралипид. След вливането имах малко главоболие и прибирайки се вкъщи легнах и заспах. Събидих се от това, че ми беше много студено и ТТ ми е 38,5 - 38,7. Пила съм досега 2 парацетамола е все е около 38 градуса. Свързах се с акушерката и тя каза, че това била нормална реакция и да не се тревожа....Но не мога.
 Опасно ли е за плода?