0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
"Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« -: Октомври 25, 2007, 20:45:17 pm »
Това съобЩение "Няма връzка със сървъра на баzата данни" (или неЩо подобно) чета поне по 10 пъти на ден. И раzбира се не мога да вляzа във форума.
Случва се при zареждане на главната страница, при сменяне на подфорум, при смяна на страници. Иzчаквам иzвестно време (до 5 мин.) и ме пуска, а понякога не. Обикновено става.
Преди си мислех, че компа е натоварен (свалям филми, муzика или неЩо друго), но се случва и когато ниЩо друго не правя.
От какво може да е? ЛоШ нет? НеЩо компа да е повреден?
Благодаря.
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2007, 20:47:57 pm »
И при мен е ежедневие, но днес е върха на всеки 10мин се появява и след това не мога да вляза във форума по 10мин.
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2007, 21:45:44 pm »
Това съобщение се получава когато сървъра е претоварен.
Работим по въпроса, удвоихме връзките които форума може да ползва за връзка с базата, сега качихме нова версия на сървъра за банери, форума е ъпдейтнат до последна версия, редовно се правят профилактика на по големите теми.
За последните 3 седмици уникалните посетители на сайта са се увеличили с около 25%, спама се е засилил също - над 50 спамъри се филтрират на ден но около 100-тина преминават, средно по една страница се показва (клика се) на всяка секунда, което не звучи много, но един клик е равен на около 15-17 SQL заявки за форума и 8 SQL заявки за банер системата общо около 23-25 заявки. Друг е въпроса че кликанията не се изчакват така във времето а са паралелни и обикновенно има часове в които се случват по 50-60 клика в секунда а и часове в които има по 1 клик на 10 секунди. Към базата имаме 36 връзки които работят паралелно (преди бяха 18 и проблемите бяха повече), нашия процес е единствения на сървъра който е без квота за процесорното време и паметта които ползва.
С други думи по въпроса се работи, но определено има какво още да се направи.

Поздрави
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2007, 11:49:25 am »
Благодаря  :).
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2007, 19:10:58 pm »
Явно при повечето е така, защото и аз го имам същия проблем  :wink:
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #5 -: Октомври 26, 2007, 22:41:59 pm »
Ами на мен днес поне 15 пъти ми излиза във времето от 19:00до сега ве4е не знам колко пъти съм излизала и на ново влизам и обновявам много е досадно а когато ми се слу4и пък да пиша отговор- ей направо отка4ам!
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2007, 23:13:10 pm »
И при мен тези дни се случва често.А като пиша отговор уж не ми го публикува ,а като се опитам втори път да го публикувам ,пише: Внимание ,нов отговор беше публикуван",а то се оказва моят.
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2007, 14:45:10 pm »
Абсолютно същото ми се слу4и и на мен!
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2007, 16:42:53 pm »
Да не отварям нова тема, ще се оплача тук.
Днес достъпа до сайта ми е почти невъзможен  :( Отваря ми се съвсем бяла страница, няма съобщение, няма нищо  :(

lb2f
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2007, 16:57:12 pm »
Днес достъпа до сайта ми е почти невъзможен  :( Отваря ми се съвсем бяла страница, няма съобщение, няма нищо  :(
И аз забелязах че днес сървъра беше изключително претоварен.
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2007, 16:57:56 pm »
Да не отварям нова тема, ще се оплача тук.
Днес достъпа до сайта ми е почти невъзможен  :( Отваря ми се съвсем бяла страница, няма съобщение, няма нищо  :(

И при мен е така
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2007, 16:58:44 pm »
При мене е същото :(
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2007, 17:09:54 pm »
Добри, не е само днес - от четвъртък наобяд ми прави тези номера... Много неприятно  :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2007, 17:50:52 pm »
И на мен от 4етвъртък ми прави такива проблеми :( и немога даже един пост като хората да публикувам :(, по 20 пъти пиШа докато стане.
Дано скоро вси4ко се нареди, важното е 4е има много посетители все пак :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2007, 19:42:27 pm »
Ей ,днес вече е върха.Не мога изобщо да вляза в форума,а като вляза не мога да пратя отговор :rockon:
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2007, 21:34:41 pm »
Ей ,днес вече е върха.Не мога изобщо да вляза в форума,а като вляза не мога да пратя отговор :rockon:
И при мен така :(
Друг път е по два три пъти на ден,но днес е направо...
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2007, 21:39:43 pm »
Току що увеличиха връзките към базата от 36 на 60 и включиха лог за бавните заявки.
Чакам да ми дадат лога и ще търся какъв е проблема.
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2007, 23:24:26 pm »
Дали е възможно претоварването да е от многото посетители от бг-мамата например и затова днес да е кошмарно положението. Защото ако е така, май ще си имаме постоянен проблем.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #18 -: Октомври 30, 2007, 00:52:03 am »
Ами от както се увеличиха потребителите тук - непрекъснато има проблем. Преди се "ядваше" що годе, но от миналата седмица четвъртъка до днес - когато просто не работеше по повече от две минути. Ужасно е. Да не говорим, че се увеличи ужасно и спама :? Все едно някой атакува сайта и се търси да се създаде проблем.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #19 -: Октомври 30, 2007, 09:06:57 am »
Здравейте,
посетителите са с около 20% повече от преди 1 месец, което е нищо. Само за пример ще дам че форумите на мамите са със същия софтуер, а всичките им статистики са точно 10 пъти по нашите (10 пъти повече постинга на ден, 10 пъти повече отворени страници, 10 пъти повече нови регистрации ...).
Проблема е конфигурационен и ще направя всичко възможно да се оправи.
Поздрави