0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
"Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« -: Октомври 25, 2007, 20:45:17 pm »
Това съобЩение "Няма връzка със сървъра на баzата данни" (или неЩо подобно) чета поне по 10 пъти на ден. И раzбира се не мога да вляzа във форума.
Случва се при zареждане на главната страница, при сменяне на подфорум, при смяна на страници. Иzчаквам иzвестно време (до 5 мин.) и ме пуска, а понякога не. Обикновено става.
Преди си мислех, че компа е натоварен (свалям филми, муzика или неЩо друго), но се случва и когато ниЩо друго не правя.
От какво може да е? ЛоШ нет? НеЩо компа да е повреден?
Благодаря.
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2007, 20:47:57 pm »
И при мен е ежедневие, но днес е върха на всеки 10мин се появява и след това не мога да вляза във форума по 10мин.
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2007, 21:45:44 pm »
Това съобщение се получава когато сървъра е претоварен.
Работим по въпроса, удвоихме връзките които форума може да ползва за връзка с базата, сега качихме нова версия на сървъра за банери, форума е ъпдейтнат до последна версия, редовно се правят профилактика на по големите теми.
За последните 3 седмици уникалните посетители на сайта са се увеличили с около 25%, спама се е засилил също - над 50 спамъри се филтрират на ден но около 100-тина преминават, средно по една страница се показва (клика се) на всяка секунда, което не звучи много, но един клик е равен на около 15-17 SQL заявки за форума и 8 SQL заявки за банер системата общо около 23-25 заявки. Друг е въпроса че кликанията не се изчакват така във времето а са паралелни и обикновенно има часове в които се случват по 50-60 клика в секунда а и часове в които има по 1 клик на 10 секунди. Към базата имаме 36 връзки които работят паралелно (преди бяха 18 и проблемите бяха повече), нашия процес е единствения на сървъра който е без квота за процесорното време и паметта които ползва.
С други думи по въпроса се работи, но определено има какво още да се направи.

Поздрави
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2007, 11:49:25 am »
Благодаря  :).
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2007, 19:10:58 pm »
Явно при повечето е така, защото и аз го имам същия проблем  :wink:
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #5 -: Октомври 26, 2007, 22:41:59 pm »
Ами на мен днес поне 15 пъти ми излиза във времето от 19:00до сега ве4е не знам колко пъти съм излизала и на ново влизам и обновявам много е досадно а когато ми се слу4и пък да пиша отговор- ей направо отка4ам!
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2007, 23:13:10 pm »
И при мен тези дни се случва често.А като пиша отговор уж не ми го публикува ,а като се опитам втори път да го публикувам ,пише: Внимание ,нов отговор беше публикуван",а то се оказва моят.
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2007, 14:45:10 pm »
Абсолютно същото ми се слу4и и на мен!
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2007, 16:42:53 pm »
Да не отварям нова тема, ще се оплача тук.
Днес достъпа до сайта ми е почти невъзможен  :( Отваря ми се съвсем бяла страница, няма съобщение, няма нищо  :(

lb2f
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2007, 16:57:12 pm »
Днес достъпа до сайта ми е почти невъзможен  :( Отваря ми се съвсем бяла страница, няма съобщение, няма нищо  :(
И аз забелязах че днес сървъра беше изключително претоварен.
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2007, 16:57:56 pm »
Да не отварям нова тема, ще се оплача тук.
Днес достъпа до сайта ми е почти невъзможен  :( Отваря ми се съвсем бяла страница, няма съобщение, няма нищо  :(

И при мен е така
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2007, 16:58:44 pm »
При мене е същото :(
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2007, 17:09:54 pm »
Добри, не е само днес - от четвъртък наобяд ми прави тези номера... Много неприятно  :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2007, 17:50:52 pm »
И на мен от 4етвъртък ми прави такива проблеми :( и немога даже един пост като хората да публикувам :(, по 20 пъти пиШа докато стане.
Дано скоро вси4ко се нареди, важното е 4е има много посетители все пак :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2007, 19:42:27 pm »
Ей ,днес вече е върха.Не мога изобщо да вляза в форума,а като вляза не мога да пратя отговор :rockon:
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2007, 21:34:41 pm »
Ей ,днес вече е върха.Не мога изобщо да вляза в форума,а като вляза не мога да пратя отговор :rockon:
И при мен така :(
Друг път е по два три пъти на ден,но днес е направо...
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2007, 21:39:43 pm »
Току що увеличиха връзките към базата от 36 на 60 и включиха лог за бавните заявки.
Чакам да ми дадат лога и ще търся какъв е проблема.
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2007, 23:24:26 pm »
Дали е възможно претоварването да е от многото посетители от бг-мамата например и затова днес да е кошмарно положението. Защото ако е така, май ще си имаме постоянен проблем.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #18 -: Октомври 30, 2007, 00:52:03 am »
Ами от както се увеличиха потребителите тук - непрекъснато има проблем. Преди се "ядваше" що годе, но от миналата седмица четвъртъка до днес - когато просто не работеше по повече от две минути. Ужасно е. Да не говорим, че се увеличи ужасно и спама :? Все едно някой атакува сайта и се търси да се създаде проблем.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #19 -: Октомври 30, 2007, 09:06:57 am »
Здравейте,
посетителите са с около 20% повече от преди 1 месец, което е нищо. Само за пример ще дам че форумите на мамите са със същия софтуер, а всичките им статистики са точно 10 пъти по нашите (10 пъти повече постинга на ден, 10 пъти повече отворени страници, 10 пъти повече нови регистрации ...).
Проблема е конфигурационен и ще направя всичко възможно да се оправи.
Поздрави
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #20 -: Октомври 30, 2007, 09:10:54 am »
Добри,  :thankyousign:

lb2f
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #21 -: Ноември 01, 2007, 12:06:18 pm »
Казвам ви, ще откача вече.Всяко второ кликване из форума и ето това:

The page cannot be displayed
The page you are looking for is currently unavailable. The Web site might be experiencing technical difficulties, or you may need to adjust your browser settings.

--------------------------------------------------------------------------------

Please try the following:

Click the  Refresh button, or try again later.

If you typed the page address in the Address bar, make sure that it is spelled correctly.

To check your connection settings, click the Tools menu, and then click Internet Options. On the Connections tab, click Settings. The settings should match those provided by your local area network (LAN) administrator or Internet service provider (ISP).
See if your Internet connection settings are being detected. You can set Microsoft Windows to examine your network and automatically discover network connection settings (if your network administrator has enabled this setting).
Click the Tools menu, and then click Internet Options.
On the Connections tab, click LAN Settings.
Select Automatically detect settings, and then click OK.
Some sites require 128-bit connection security. Click the Help menu and then click About Internet Explorer to determine what strength security you have installed.
If you are trying to reach a secure site, make sure your Security settings can support it. Click the Tools menu, and then click Internet Options. On the Advanced tab, scroll to the Security section and check settings for SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0, PCT 1.0.
Click the  Back button to try another link.



Cannot find server or DNS Error
Internet Explorer 


Първо мислих, че е от нета ми, но не се случва с нито една друга страница.
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #22 -: Ноември 01, 2007, 12:08:03 pm »
Мда, днес отново е кошмар  :(

lb2f
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #23 -: Ноември 01, 2007, 14:49:41 pm »
Това е ново.
Така като гледам сега проблема не е в нашия сървър а в ДНС-ите.
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2007, 21:39:24 pm »
Моля, опитайте отново. Ако тази грешка възникне отново, уведомете администраторите.  

Това ми излезе като публикувах отговор и след това се опитах да отворя темата защото ми излезе като непро4етена а последния отговор беше от мен!
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #25 -: Ноември 20, 2007, 15:11:47 pm »
Днес отново ми се зарежда бяла страница  :(
Многократно  :(

lb2f
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #26 -: Ноември 20, 2007, 17:36:04 pm »
И при мен отново зацикля. Особено при публикуване на отговор. Накрая се оказва, че е публикуван, но ми коства стократно писане на текста. :x


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #27 -: Ноември 21, 2007, 17:51:29 pm »
Е това вече ме изнервя.Цял ден не мога да вляза в сайта.Зарежда ми се бяла страница.Аман вече :x
*
Re: "Няма връzка със сървъра на баzата данни"
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2007, 11:13:16 am »
Днес е просто ад. :x Няма страница, която да се отвори от първия път. Първо излиза съобщение
The page cannot be displayed
и, едва при рефреш 2-3 пъти, зарежда.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери