0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За раничката на шийката на матката
« -: Октомври 25, 2007, 18:44:39 pm »
Момичета, моля ви за съвет. От години имам раничка на шийката на матката, която преди доста време една докторка ми мажеше с лекарство, като каза че е добре да се изгори с ток, но чак след като съм раждала. Същото ми бяха потвърдили и други лекари. Днес обаче на контролния ми преглед и цитонамазка, докторката ми каза, че трябва да я изгорим с ток възможно най-скоро, за да мога после спокойно да правя опити за забременяване. Даде ми 3 месеца срок да го направим, тъй като в момента съм на диферелин за лекуване на ендометриоза и така или иначе опитите за забременяване са временно в застой. Моля за съвет, някоя от вас успявала ли е да забременее и износи бебе с такава раничка? Как да постъпя?


*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2007, 21:50:58 pm »
Прави ли ПАПа, биопсия това е първата стъпка. В зависимост от резултатите, лекаря преценява как да действа. Лазера е по-добре от тока. А това да чакаш първо да родиш и след това да се лекува не съм го чувала до сега  8O.
Еми ако си ПАПа 3 и родиш след 2 години какво ще стане до тогава?
Аз съм не раждала с ПАПа 3А и ЦИН 1-2, два пъти ходих на лазер и сега след 2 месеца контролата ще покаже до къде съм.
Успех и дано резултатите да са добри

*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2007, 21:51:57 pm »
Значи, пак аз се включвам. Имах раничка, която, уж, излекувахме, обаче си е останала. Това беше преди много години, като бях студентка. Ходех при случайни д-ри. Моят съвет - изгори я, като спреш диферелина. Лошото на раничките е, че те са видоизменени клетки, които могат да еволюират в пред ракови - т.нар. дисплазия. Аз имах дисплазия първа към втора степен. Степените са общо 4. В първите 2 може да се горят, но после, в повечето случаи се прави операция - конизация - изрязва се част от шийката на матката под формата на конус.
Изгарянето с ток или лазер не е болезнено. Минава само за няколко минути. После имаш болки като пред МЦ. 1 месец след това обаче са забранени - секс, дълги пътувания, вани, море.
Познавам момичета забременели и родили след изгаряне. Едно време лекарите са избяхвали да прилагат този метод на нераждали жени, защото на мястото на горенето шийката вече не е така еластична.
Изгори раничката, докато не е еволюирала. Е, това - еволюирането й в нещо по-лошо, не става за няколко месеца. По-добре да ти я махнат преди да забременееш, защото по време на бременност имунната ти система ще отслабне и не е сигурно какво ще стане с раничката. Със сигурност няма да изчезне обаче.
Успех и не се страхувай!
*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2007, 22:09:27 pm »
И аз имах раничка, при биопсията се установи че е дисплазия 1-2степен.
След първото изгаряне, беше останало 0,5см, горяха ми я и втори път и сега от 1г.-нямам проблеми с нея, но имам проблеми с забременяването.
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2007, 23:39:34 pm »
Щом са казали , че може да се гори-горя я бързо , аз съм с конизация след тежка дисплазия (трета ,,а,,  ,,д,, степен), , защото ако я оставиш тя може да стане много по-зле, което не помага за зачеването..
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #5 -: Октомври 26, 2007, 00:03:48 am »
Моят съвет - изгори я, като спреш диферелина. Успех и не се страхувай!

Kyan, защо да чакам да свърши диферилина? Аз искам веднага след лечението да започна опити за забременяване, затова уж докторката ме посъветва да го направим сега. Естествено, не преди да разберем групата от цитонамазката. Въпросът е, че нали уж след диферилина яйчниците работят на двойни обороти, та искам да използваме този период, в който шансовете ни за забременяване са по-големи.


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2007, 00:17:54 am »
Щом са казали , че може да се гори-горя я бързо , аз съм с конизация след тежка дисплазия (трета ,,а,,  ,,д,, степен), , защото ако я оставиш тя може да стане много по-зле, което не помага за зачеването..
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2007, 00:20:57 am »
Това означава ли, че доктор не би я горил без да направи биопсия? Как се прави тази биопсия, болезнено ли е? Странно как от години я имам и никой никога не ми е казвал, че трябва да се види каква група е и да се лекува...


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2007, 00:25:48 am »
Ако цитологията не дава индикации за безпокойство , но за по сигурно биопсия , защото с нея се взима парче от увредената облсат и то по-на дълбоко , а с цитото се обират само връхни клетки.Имам страхотен специалист , ако се интересуваш!
*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #9 -: Октомври 26, 2007, 06:54:11 am »
Биопсията не боли-усеща се само нещо като дърпана
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #10 -: Октомври 26, 2007, 09:32:04 am »
Аз не осетих ама баш нищо от биопсията, никаква болка нищо.
Аз си мисля че ще почваме а лекарката готово  :D. Преди мен имаше една жена която дигна болницата и така ме наплаши :(. Според мен биопсията е задължителна.

Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #11 -: Октомври 26, 2007, 10:17:48 am »
Страх лозе пази!
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #12 -: Октомври 26, 2007, 10:38:46 am »
Благодаря, момичета! Ще говоря с докторката си по въпроса след като ми излязат резултатите от цитонамазката. Дано всичко е наред.


*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #13 -: Октомври 26, 2007, 11:05:29 am »
Моят съвет - изгори я, като спреш диферелина. Успех и не се страхувай!

Kyan, защо да чакам да свърши диферилина? Аз искам веднага след лечението да започна опити за забременяване, затова уж докторката ме посъветва да го направим сега. Естествено, не преди да разберем групата от цитонамазката. Въпросът е, че нали уж след диферилина яйчниците работят на двойни обороти, та искам да използваме този период, в който шансовете ни за забременяване са по-големи.
Моят д-р не искаше да ми взима цитонамазка, докато бях на Диферелин, защото съм била хипоестрогенна, т.е. с мн. ниско ниво на естроген. Не знам дали това дава някакво отражение на резултатите от цитонамазката. Той гори раничка на друго момиче след като й беше поставил последната инжекция с Диферелин. Може да ти се изгори тогава, още преди да ти е дошъл МЦ. На нея й дойде много бързо и го изчакаха да мине и тогава - лазер. Изгарянето по принцип се прави в първата седмица след МЦ. За да е чисто мястото няколко седмици след това. За биопсията - момичетата са прави.По-добре е да ти направят и такова изследване. Наистина не боли. НАй-много нещо като щипване да усетиш.
За забременяването - лекарите съветнат да се действа след втория МЦ, като се нормализират нивата на хормоните в организма. Така че при всички случаи имаш време за изгарянето, независимо дали го направите още преди да ти е дошъл МЦ или след първия. Обсъждала съм всичко подробно с лекуващия ме лекар - д-р Попов. И други момичета ми казаха, че трябва да се изчака малко след Диферелина. Яйчниците ти ще работят на 2-ни обороти няколко месеца.
Ако мога с още нещо да съм ти полезна - питай.  :bighug:
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #14 -: Октомври 26, 2007, 11:54:32 am »

Моят д-р не искаше да ми взима цитонамазка, докато бях на Диферелин, защото съм била хипоестрогенна, т.е. с мн. ниско ниво на естроген. Не знам дали това дава някакво отражение на резултатите от цитонамазката. 
[/quote]

Ох, на мен ми взеха проба за цитонамазка вчера, 6 дни след първата инжекция. Интересно след като горенето се прави 1 седмица след цикъл, защо моята лекарка иска да го прави сега, докато нямам такъв.  :ask: Иначе сигурно е говорила за лазер, а не за ток. В клиниката на Д-р Щерев не може да нямат лазер. Освен това, може би първият цикъл, макар и слаб, ще си го имам, както разбрах че повечето момищета са били. След първата инжекция май почти всички са имали още един последен цикъл, макар и слаб. Сигурно тогава би било добре да се направи и изгарянето...
Благодаря, kyan!  :wave:


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2007, 14:00:48 pm »
диферелина не влияе на резултатите от цитото , мен даже ме конизараха повреме на 4-тата доза диферелин, това са различни неща и нямат връзка по между си ми обясни онколога, а относно цикала след диферелина на първа инжекция ,,,-2 седмици след поставянето на първата , започнах да кървя много слабо и така 16 дни , после ми спря на цяло, дори овлажняването ми спря,,,съвсем като на 60 годишна жена!
*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2007, 16:16:24 pm »
Krassita, след първата инжекция с Диферелин почти винаги, да не кажа винаги, МЦ си идва. При мен не беше по-слаб, но накрая над 10 дни ми остана едно кафяво зацапване, което се оказа, че е нормално, заради лекарството. Не се шашкай. Аз тема в бг мама бях пускала за това. Като ми сложиха втората, акушерката каза, че до 5 дни зацапването трябва да изчезне - така и стана.
В клиниката на Щерев сигурно имат лазер. Разпитай лекуващата те лекарка по-подробно. Но се готви, сега след първата, да ти дойде.
*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #17 -: Октомври 26, 2007, 16:28:46 pm »
на мен след 1-вата инжекция ми дойде(след 15 дена) беше нормално 5 дена и БЕЗБОЛЕЗНЕНО! милсля че сега имам някакво течение , слабо. дали е нормално?(все още не съм приключила лечението)
*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #18 -: Октомври 26, 2007, 17:39:47 pm »
Понякога идва и след втората или има някакви зацапвания. Ако се притесняваш, консултирай се с лекаря си.
Стискам палци!
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2007, 10:52:51 am »
Аз правих няколко биопсии в различни клиники- на всяка по-нещо ново+ дисплазията , от едната биопся си взех стъклата от изследването и ги носих на ДОцент Хаджийолов, той ги гледа на мекроскоп и ми даде най точно разяснение и насоки , които отговаряха на хистопатологичния резултат след хирургичната интервенция!