0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2007, 23:41:47 pm »
Резултатът ми от цитонамазката е добър - втора група. Разбрахме се да уговорим час за другата седмица за изгаряне на раничката. След като цитонамазката е ок, дали е нужно да се прави биопсия преди изгарянето? Док нищо такова не спомена...


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2007, 13:31:20 pm »
Не е необходимо -радвам се за резултата ти!
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2007, 15:34:11 pm »
Ох, благодаря! Поне едно нещо да ми е наред!


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #23 -: Ноември 03, 2007, 01:03:07 am »
 :bighug:
*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #24 -: Ноември 03, 2007, 13:05:46 pm »
    Здравейте момичета! И аз да се включа по темата.
    Също имам раничка и то поне от 10год., но никой доктор не ми е предлагал да се изгаря. Февруари правих цитонамазка беше 1гр., а октомври при ходенето ми за микробиологично изследване докторката поиска да направи и цитонамазка. Явно нещо я е притеснило. За жалост вече 20 дни нямам резултат/вече ме съмнява, че в клиниката са го загубили/.
    От два дни съм в паника. Братовчедка на майка ми 45год е с рак. Преди 2год е бил открит и то съвсем случайно. При контролна цитонамазка е била 2гр., но за всеки случай и правят биопсия. Установяват го, оперират и отстраняват всичко, но сега е с множество разсейки и невъзможна оперативна намеса.
    Явно трябва по-сериозно да обърна внимание на този проблем. Бихте ли ми препоръчали доктор в София, който да направи биопсия и изгаряне, но да е добър и да мога да му имам доверие примерно като на д-р Стаменов./малко трудно бих се доверила на друг, но нямам избор/
    Благодаря Ви!
*
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #25 -: Ноември 03, 2007, 13:17:48 pm »
красита  :goodluck: :bighug:
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #26 -: Ноември 03, 2007, 18:05:36 pm »
    Здравейте момичета! И аз да се включа по темата.
    Също имам раничка и то поне от 10год., но никой доктор не ми е предлагал да се изгаря. Февруари правих цитонамазка беше 1гр., а октомври при ходенето ми за микробиологично изследване докторката поиска да направи и цитонамазка. Явно нещо я е притеснило. За жалост вече 20 дни нямам резултат/вече ме съмнява, че в клиниката са го загубили/.
    От два дни съм в паника. Братовчедка на майка ми 45год е с рак. Преди 2год е бил открит и то съвсем случайно. При контролна цитонамазка е била 2гр., но за всеки случай и правят биопсия. Установяват го, оперират и отстраняват всичко, но сега е с множество разсейки и невъзможна оперативна намеса.
    Явно трябва по-сериозно да обърна внимание на този проблем. Бихте ли ми препоръчали доктор в София, който да направи биопсия и изгаряне, но да е добър и да мога да му имам доверие примерно като на д-р Стаменов./малко трудно бих се доверила на друг, но нямам избор/
    Благодаря Ви!
Искър 23 -Ганчева -ПРИЗНАЛА СЪМ Я!
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #27 -: Ноември 03, 2007, 22:51:48 pm »
Моята ще ми я горят в понеделник - не ми предложиха биопсия, дано всичко да е наред. Аз ходя при д-р Андреева в Клиника Щерев, и бих ти препоръчала нея или който и да е специалист в тази клиника, RIBA!
Благодаря, момичета!


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2007, 18:36:33 pm »
Ганчева е от онкологията-прави тиа неща от 25 години!
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #29 -: Ноември 05, 2007, 22:48:00 pm »
Е, не беше най-приятното нещо изгарянето, но мина. Вече цял ден обаче ми текат разни неща - не е кръв, не е бяло течение, просто някаква прозрачна розова течност почти като вода - това нормално ли е? Освен това ми предписаха флажил в продължение на 7 дни и вагинални глобули бетадин. Взеха ми също проба за генетичен тест, който занесох в някаква специална лаборатория до НДК - тестът се казва HPV - високорискови типове - генотипиране (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 52, 56, 58, 59, 66). На вас правили ли са ви такива? Обясниха ми, че бил най-новото откритие и ако е отрицателен, това означава че 3 години няма нужда да си правя цитонамазка. Позволявал пълен контрол на състоянието на шийката на матката и с негова помощ ракът на шийката на матката е 100% лечим, тъй като се хваща в много начален стадий.  Дано да съм разбрала правилно. Моля, коментирайте ако знаете нещо по въпроса.


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #30 -: Ноември 05, 2007, 23:02:12 pm »
Не се притеснявай , нормално е да ти тече около една седмица , а теста и аз го правих срещу 100лв. и го носих лично.Моя показа наличие на вируса и то тип 18.(най-онкологичи са 18 и 16 , а най-малко онкологичи 6 и 11)Ама аз правих това преди да се рещи как ше ме лекуват и ме пратиха на конизация , не на горене , защото и на цитото покажа трета ,,а,, ,,д,, група!Може при тебе да е само предпазна мярка.Надявам е резултата ти да е ОТРИЦАТЕЛЕН!
 :balk_602: :balk_602:
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #31 -: Ноември 06, 2007, 10:55:22 am »
Да, предпазна мярка е, тя ми каза че е хубаво да се направи, за да ни даде ясна представа, а не защото има някакви съмнения.
Не я попитах по време на тази една седмица докато съм на вагиналните таблетки, забранени ли са сексуалните контакти, ползването на басейни, вани?


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #32 -: Ноември 06, 2007, 11:41:21 am »
Здравей, Крассита! На мен също като на теб юли месец в Пирогов ми гориха доста голяма раничка с ток. До следващия МЦ ми бяха забранени всякакви сексуални контакти и плажове. Поставях си Полижинакс глобули 12 дена. След тази бяло-жълтеникава слуз започна и леко кървене, за което докторът ме беше предупредил, че е нормално, защото пада старата кожичка(грубо казано).
А най-хубавото ми се случи веднага на другия месец-след 2 години стерилитет вече съм бременна в 12 г.с, въпреки, че нашите провинциални гинеколози(аз съм от малък град)ме бяха уплашили, че на нераждала жена не се гори раничка. Но Господ си знае работата. Не крия , че ми беше много приятно да им кажа новината, когато отидох на ЖК и да видя опулените им физиономии.
Спазвай указанията на лекаря си и всичко ще бъде наред! Успех!
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #33 -: Ноември 06, 2007, 12:18:21 pm »
Здравей, Крассита! На мен също като на теб юли месец в Пирогов ми гориха доста голяма раничка с ток. До следващия МЦ ми бяха забранени всякакви сексуални контакти и плажове. Поставях си Полижинакс глобули 12 дена. След тази бяло-жълтеникава слуз започна и леко кървене, за което докторът ме беше предупредил, че е нормално, защото пада старата кожичка(грубо казано).
А най-хубавото ми се случи веднага на другия месец-след 2 години стерилитет вече съм бременна в 12 г.с, въпреки, че нашите провинциални гинеколози(аз съм от малък град)ме бяха уплашили, че на нераждала жена не се гори раничка. Но Господ си знае работата. Не крия , че ми беше много приятно да им кажа новината, когато отидох на ЖК и да видя опулените им физиономии.
Спазвай указанията на лекаря си и всичко ще бъде наред! Успех!

И аз бях съветвана от лекарите в провинцията няколко години да не я пипам докато не родя, и затова бях много изненадана когато докторката ми каза че трябва да се направи сега. Верно е, че специалистите в София си знаят работата. За такива сериозни неща никога повече няма да се доверя на случаен лекар.
На теб честито, и успех! Много се радвам, че си успяла след 2-годишни опити! Лека бременност и много късмет!


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #34 -: Ноември 06, 2007, 12:20:27 pm »
Здравей, Крассита! На мен също като на теб юли месец в Пирогов ми гориха доста голяма раничка с ток. До следващия МЦ ми бяха забранени всякакви сексуални контакти и плажове. Поставях си Полижинакс глобули 12 дена. След тази бяло-жълтеникава слуз започна и леко кървене, за което докторът ме беше предупредил, че е нормално, защото пада старата кожичка(грубо казано).
А най-хубавото ми се случи веднага на другия месец-след 2 години стерилитет вече съм бременна в 12 г.с, въпреки, че нашите провинциални гинеколози(аз съм от малък град)ме бяха уплашили, че на нераждала жена не се гори раничка. Но Господ си знае работата. Не крия , че ми беше много приятно да им кажа новината, когато отидох на ЖК и да видя опулените им физиономии.
Спазвай указанията на лекаря си и всичко ще бъде наред! Успех!
Много се радвам за теб , дано и при Крисата така да стане!(е на 4-ти месец де ..след амупите -ВЕДНАГА)
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #35 -: Ноември 12, 2007, 15:41:23 pm »
Момичета, вече една седмица след горенето на раничката кървя, а от време на време се появява и едно синьо-сиво течение  :ask: 8O Знам, че звучи невероятно (или пък не), но е много странно. Четох, че това май е симптом на кандида (или кандидоза), а на мен антибиотиците ми влияят зле, дори и в устата ми се появиха релефни образувания, бели на места, и съм подута все едно имам възпален зъб. Ох, кажете ми какво да правя.  :?


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #36 -: Ноември 12, 2007, 23:10:18 pm »
Леле мела бягай веднага на лекар , много е вероятно да е кандида,,да не направиш някои афтозен стоматит , че се лекува трудно , и да не се обезводниш пий течности повече!Синьо-сиво не е нормално за мене , ама никак!!!!Веднага потърси мнение на специалист!
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #37 -: Ноември 13, 2007, 10:35:30 am »
Ами аз си мислих, че е някакво оцветяване от йода – поне на йод миришеха вагиналните глобули, които си поставях. Това сивкаво течение се появи по малко в продължение на 2 дни и спря. Устата ми и тя вече е доста по-добре. Ох, как ме шашна! Ще ми се да избегна ходенето на лекар, поне до петък, когато ми предстои поставяне на диферелин. Какво е афтозен стоматит?


Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #38 -: Ноември 13, 2007, 10:44:22 am »
Педозиране с лекарства или нежелана комбинация от тях водят до афти в устната кухина и хранопровода, разбирасе влияе нивото на имунната защита!Поне се обади по тел . да питаш какво може да е!
Re: За раничката на шийката на матката
« Отговор #39 -: Ноември 13, 2007, 11:07:33 am »
Ще го направя, благодаря!