0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elit13

мед. изследвания
« -: Октомври 24, 2007, 16:09:57 pm »
Здравейте!искам да благодяра на всички момичета,които ми писаха по започнатите от мен теми и ми дадаха кураж.въпреки вкичко обаче тревогите ми продължават и сега се обръщам към всички,които могат да ме посъветват какви изследвания да си направя за да съм сигурна,че нямам еднометриоза.просто ако някои може да ми ги цитира ще му бъда благодарна.днес ми дойде цикъла и направо още повече полудях от притеснения,защото нали едно от симптомите е болезнен цикъл.а при мен днес беше точно такъв първия ден,дори пих аулин.благодаря предварително на всички,които ми откликнат и изразят мнение.
*
Re: мед. изследвания
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2007, 16:31:47 pm »
Айде стига де, колко пъти едно и също. Като толкова те е страх, ами направи си лапаро по собствено желание да си сигурна, че ти няма нищо, а още по- добе на психотерапевт.

[/url]
Re: мед. изследвания
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2007, 17:48:41 pm »
На първо време започни с туморен маркер, ако искаш насоки пиши !
*
Re: мед. изследвания
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2007, 17:51:23 pm »
"Които го е страх от мечки да не ходи в гората" :)
*
Re: мед. изследвания
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2007, 18:26:00 pm »
днес ми дойде цикъла и направо още повече полудях от притеснения,защото нали едно от симптомите е болезнен цикъл.а при мен днес беше точно такъв първия ден,дори пих аулин.
Болезнения  мензис е нещо нормално,не мисля че е критерий за заболяване. Аз всеки път пия обезболяващи. Причините за болка при мензис са най различни.Защо не отидеш на лекар ? Не съм сигурна,ако греша моля да ме извините,но мисля че на ултазвук  ендометриозата се вижда.
Re: мед. изследвания
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2007, 20:49:40 pm »
Да наистина се вижда  -а се потвърждава с маркер и лапаро!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: мед. изследвания
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2007, 21:21:25 pm »
днес ми дойде цикъла и направо още повече полудях от притеснения,защото нали едно от симптомите е болезнен цикъл.а при мен днес беше точно такъв първия ден,дори пих аулин.
Болезнения  мензис е нещо нормално,не мисля че е критерий за заболяване. Аз всеки път пия обезболяващи. Причините за болка при мензис са най различни.Защо не отидеш на лекар ? Не съм сигурна,ако греша моля да ме извините,но мисля че на ултазвук  ендометриозата се вижда.
Не винаги се вижда!!!!!Най-сигурния начин да диагностициране  на ендометриоза,е лапароскопия!!!!
Re: мед. изследвания
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2007, 21:52:44 pm »
Е като не се вижда , защо ше ти правят лапаро, то се прави за потвърждение и за да вземат материал за хистологията.Друг е въпроса , ако са ти назначили лапаро по  други причини и са намерили киста!
Re: мед. изследвания
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2007, 10:31:41 am »
Ендометриозата може да се докаже само с лапароскопия. От опитен гинеколог може да получиш мнение след преглед с видеозон, но то не може да бъде диагноза.
Болезнена менструация има всеки, стига си се притеснявала за глупости, отиди на един преглед и си изясни всичко, вместо да си поставяш диагноза сама.


Re: мед. изследвания
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2007, 11:09:27 am »
Ендометриозата може да се докаже само с лапароскопия. От опитен гинеколог може да получиш мнение след преглед с видеозон, но то не може да бъде диагноза.
Болезнена менструация има всеки, стига си се притеснявала за глупости, отиди на един преглед и си изясни всичко, вместо да си поставяш диагноза сама.
Напълно подкрепям!
*
Re: мед. изследвания
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2007, 13:13:14 pm »
На мен ми дадоха протокола от лапарото. Там не пише, че имам ендометриоза, или  определят дали имаш, след като излезе хистологията.

[/url]
Re: мед. изследвания
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2007, 13:35:02 pm »
като излезе хистологията.
*
Re: мед. изследвания
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2007, 13:51:43 pm »
Ох, каквито сраствания съм имала навсякъде, остава да се надявам да не е.

[/url]
Re: мед. изследвания
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2007, 15:25:27 pm »
 :goodluck: :goodluck: :goodluck:
*
Re: мед. изследвания
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2007, 19:41:35 pm »
Колко време се чака за резултатите от хистологията?

[/url]
Re: мед. изследвания
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2007, 22:01:09 pm »
Здравейте!искам да благодяра на всички момичета,които ми писаха по започнатите от мен теми и ми дадаха кураж.въпреки вкичко обаче тревогите ми продължават и сега се обръщам към всички,които могат да ме посъветват какви изследвания да си направя за да съм сигурна,че нямам еднометриоза.просто ако някои може да ми ги цитира ще му бъда благодарна.днес ми дойде цикъла и направо още повече полудях от притеснения,защото нали едно от симптомите е болезнен цикъл.а при мен днес беше точно такъв първия ден,дори пих аулин.благодаря предварително на всички,които ми откликнат и изразят мнение.
Ох, направо незнам какво да напиша, ако ми беше приятелка в реалния живот щях да те напляскам, този месец те поболяло малко повече голяма работа, някой път цикъла ти може да е по-къс или по-дълъг, ако това е еднократно няма никакъв проблем, случва се. Не си ли мислиш, че те боли от внушение, от това че ендометриозата не ти излиза от главата.
Хайде запази си час за лекар, да те прегледа, да ти пусне стандартните изледвания, може да имаш друго възпаление, не свързано с ендометриоза.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: мед. изследвания
« Отговор #16 -: Ноември 02, 2007, 22:14:09 pm »
Колко време се чака за резултатите от хистологията?
До 15 дни най-вероятно ще е готов резултата и ще ти дадат епикризата.
А имаш ли запис от самата лапароскопия?

Re: мед. изследвания
« Отговор #17 -: Ноември 03, 2007, 01:10:36 am »
15  ама работни дни май бяха!
*
Re: мед. изследвания
« Отговор #18 -: Ноември 03, 2007, 08:25:15 am »
Трябва да има запис, но на мен не са ми го двали. В понеделник ще ходя да ми махат конците и ще си го поискам. За какво би ми послужил записа?

[/url]
Re: мед. изследвания
« Отговор #19 -: Ноември 03, 2007, 11:38:31 am »
За нищо!Аз имам снимки-гадост!!! :?