0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1080 -: Декември 10, 2010, 22:36:50 pm »
Здравейте,момичета!
Искам да попитам тези от вас които са правили лапаро при д-р Александров,колко време след операцията лежахте в болницата и каква е обстановката в самата болница?
Благодаря предварително!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1081 -: Декември 10, 2010, 22:58:06 pm »
искам да питам момичетата които са им правили лапароскопия и са имали шоколадови кисти около 8см,моят проблем е такъв,на вас махнаха ли ви яйчника?доктора ми каза че ще ми го запази,но има 1 месец до манипулацията,и започвам да си вкарвам някакви филми...както и след такава киста,забременяли ли сте успешно?
Здравей Mimenceee, аз съм едно от тези момичета, които са минали през лапароскопия за изваждане на шоколадова (ендометриозна) киста. Моята беше 5х5 см. Не се тревожи, всичко ще мине, по-изнервящо и притеснено е след самата операция в очакване на доктора, който ще те уведоми какво е направил и какво е състоянието ти. Шоколадовата киста е ендометриоза, но това се доказва на 100% единствено след лапароскопията, всичко предходно е само предположение. На мен самата операцията ми мина успешно, оперирах се в Щейново, д-р Велев и съм изключително доволна. След операцията ми назначиха лечение хормонално, и  след това забременях спонтанно, много набързо...преди 10-ина дни видях 2 чертички на теста за бременност! Не се притеснявай излишно, всичко ще мине добре! Стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Ако те притеснява и интересува нещо, питай! Успех!
Здравей, Mally. Твоят пост заинтригува и мен. На мен също ми предстои лапароскопия за отстраняване на ендометриозна (по всяка вероятност )киста в Шейново. Ще ме оперира д-р Ненов. Моля те, разкажи нещо повече за обстановката в болницата и стаите ( има ли телевизор, каква е хигиената и т.н. ), какъв е реда, какво е добре да си носим (освен това, което са ни казали) и някакви полезни съвети ако може. Ще съм ти много благодарна.
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 23:05:38 pm от veseto_87 »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1082 -: Декември 10, 2010, 23:02:12 pm »
Viva1, в болницата може и да не лежиш изобщо, изписват на същия ден. Освен ако ти самата не искаш да лежиш. Престоя е на 6 етаж, не на етажа на клиниката. Условията са като в държавна болница. Аз лично останах вечерта след лапарото, понеже не съм от Варна, а мъжът ми можеше да ме прибере на другия ден. Не мога да се оплача от обстановката, има си телевизор, парно, което работи, чисто е. Не съм очаквала нещо повече, все пак говорим за държавна болница от Бай Тошово време... :lol:
Успех!
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 23:03:54 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1083 -: Декември 10, 2010, 23:21:08 pm »
Viva1, в болницата може и да не лежиш изобщо, изписват на същия ден. Освен ако ти самата не искаш да лежиш. Престоя е на 6 етаж, не на етажа на клиниката. Условията са като в държавна болница. Аз лично останах вечерта след лапарото, понеже не съм от Варна, а мъжът ми можеше да ме прибере на другия ден. Не мога да се оплача от обстановката, има си телевизор, парно, което работи, чисто е. Не съм очаквала нещо повече, все пак говорим за държавна болница от Бай Тошово време... :lol:
Успех!

Благодаря ти много за бързият отговор,на теб ти пожелавам леко раждане(като му дойде времето на бебчо да излиза)!
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 23:28:20 pm от viva1 »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1084 -: Декември 11, 2010, 10:51:32 am »
искам да питам момичетата които са им правили лапароскопия и са имали шоколадови кисти около 8см,моят проблем е такъв,на вас махнаха ли ви яйчника?доктора ми каза че ще ми го запази,но има 1 месец до манипулацията,и започвам да си вкарвам някакви филми...както и след такава киста,забременяли ли сте успешно?
Здравей Mimenceee, аз съм едно от тези момичета, които са минали през лапароскопия за изваждане на шоколадова (ендометриозна) киста. Моята беше 5х5 см. Не се тревожи, всичко ще мине, по-изнервящо и притеснено е след самата операция в очакване на доктора, който ще те уведоми какво е направил и какво е състоянието ти. Шоколадовата киста е ендометриоза, но това се доказва на 100% единствено след лапароскопията, всичко предходно е само предположение. На мен самата операцията ми мина успешно, оперирах се в Щейново, д-р Велев и съм изключително доволна. След операцията ми назначиха лечение хормонално, и  след това забременях спонтанно, много набързо...преди 10-ина дни видях 2 чертички на теста за бременност! Не се притеснявай излишно, всичко ще мине добре! Стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Ако те притеснява и интересува нещо, питай! Успех!
Здравей, Mally. Твоят пост заинтригува и мен. На мен също ми предстои лапароскопия за отстраняване на ендометриозна (по всяка вероятност )киста в Шейново. Ще ме оперира д-р Ненов. Моля те, разкажи нещо повече за обстановката в болницата и стаите ( има ли телевизор, каква е хигиената и т.н. ), какъв е реда, какво е добре да си носим (освен това, което са ни казали) и някакви полезни съвети ако може. Ще съм ти много благодарна.
veseto_87 , здравей!
Първо да кажа, че си направила добър избор за болница и второ за д-р Ненов съм чувала добри нешща.Относно това, което питаш...обстановката в болницата не е хотел ::)) но се издържа, на 3-я ден след оерацията те изписват. 4 легла в стая, има ТВ, пускат се монети ::)))Хигиената е добра, чистат санитарките. Освен нещата , които са ти казали да носиш, задължително мокри кърпички вземи, на мен ми вършеха чудесна работа..Относно реда... приемат те деня преди операцията, пиеш очистително, мисля, че аз пих X-prep.Говориш с анестезиолог, правят ти промивка, тест за алергия към антибиотици, попълваш едни формуляри и това е...на следващия ден е операцията, чакаш някоя акушерка да те повика...влиза в стаята, слага една инжекция в дупето (уж успокоителна била) и те откарва в операционната. След операцията оставаш известно време в реанимация (аз мн малко стоях, около 40 мин макс. ), след което те откарват в стаята ти. Не боли веднага, защото си силно обезболена, събуждаш се с разни маркучи (катетар и дренаж при мен имаше), но на следващия ден ги махат. Само да кажа, че страха беше много по-силен от болката. :).Пожелавам ти след операцията да ти кажат, че ти е махната само кистата, а всичко друго е наред - тръбите, яйчници...стискам палци!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Успех, не се притеснявай, в добри ръце си...там са едни от най-добрите лекари. Ако нещо те интересува още не се притеснявай да питаш ! Успех :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1085 -: Декември 11, 2010, 14:05:54 pm »
Viva1, в болницата може и да не лежиш изобщо, изписват на същия ден. Освен ако ти самата не искаш да лежиш. Престоя е на 6 етаж, не на етажа на клиниката. Условията са като в държавна болница. Аз лично останах вечерта след лапарото, понеже не съм от Варна, а мъжът ми можеше да ме прибере на другия ден. Не мога да се оплача от обстановката, има си телевизор, парно, което работи, чисто е. Не съм очаквала нещо повече, все пак говорим за държавна болница от Бай Тошово време... :lol:
Успех!

Благодаря ти много за бързият отговор,на теб ти пожелавам леко раждане(като му дойде времето на бебчо да излиза)!
аз не останах да лежа, предпочетох да отида с приятелки на бира. :)) по-весело е!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1086 -: Декември 11, 2010, 16:05:30 pm »
Твоето не се брои (теб не те ли оперираха на рожденния ти ден?) ;)

извинявам се за спама  :oops:

Мен лично ми беше лошо от упойката и си останах, но то и никой не ми е предлагал да си ме приберат още същия ден....Сега като се замисля, сутринта д-р Александров влезе в стаята и едно стреснато каза-А..Мария..ама ти тук ли си още?  :lol: :lol: :lol: Ще спестя подробности защо се стресна така човека  :lol:Много си зависи ти самата как се чувстваш-индивидуално е...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1087 -: Декември 11, 2010, 17:18:15 pm »
Viva1, в болницата може и да не лежиш изобщо, изписват на същия ден. Освен ако ти самата не искаш да лежиш. Престоя е на 6 етаж, не на етажа на клиниката. Условията са като в държавна болница. Аз лично останах вечерта след лапарото, понеже не съм от Варна, а мъжът ми можеше да ме прибере на другия ден. Не мога да се оплача от обстановката, има си телевизор, парно, което работи, чисто е. Не съм очаквала нещо повече, все пак говорим за държавна болница от Бай Тошово време... :lol:
Успех!

Благодаря ти много за бързият отговор,на теб ти пожелавам леко раждане(като му дойде времето на бебчо да излиза)!
аз не останах да лежа, предпочетох да отида с приятелки на бира. :)) по-весело е!
Уууу, пияницо..... :mrgreen:

Моето лапаро беше следобяд, към 15:30 - 16:00 часа и докато ме свалят от реанимация, докато се освестя от упойката и то стана време за лягане. Доста ми се спеше :lol: Само бира ми трябваше :lol: Иначе сестра ми беше с мен, та не стоях сама де.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1088 -: Декември 11, 2010, 19:04:42 pm »
Благодаря за отговора, Mally. А как стоят нещата с обаждането по телефона след операцията. Някъде бях чела, че като отиваш на операция си взимаш портфейла и телефона. Аз мислех да си взема лаптоп в болницата, ама сигурно не е много безопасно?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1089 -: Декември 12, 2010, 20:15:09 pm »
veseto_87, телефонът и портмонето си ги взимаш с тебе в операционната, оставяш ги на сестрата...след като се събудиш в операционната и си в съзнание да говориш я молиш да ти го донесе, няма проблем. Дава ти го, и звъниш...за лап-топ мисля, че не е мн. удачно. Кога е твоята операция? Успех!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1090 -: Декември 12, 2010, 20:28:22 pm »
Утре ме приемат, във вторник ще бъде. Благодаря ти! Вече ми е доста притеснено. Още някакъв полезен съвет да споделиш? Знам, че не трябва да имам лак. Имам обичка на носа - трябва ли да я махна?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1091 -: Декември 13, 2010, 10:34:13 am »
на носа не пречи, за лаптопа, ако има на кого да го оставиш във времето на операцията, не виждам причина да не го носиш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1092 -: Декември 13, 2010, 23:28:10 pm »
Охххх,момичета мен точно от това ме е страх от упойката.При първото ми лапаро(което не е било във Варна) два дни не можах да се освестя,в 11ч излязох от операция цял ден и цяла нощ не спрях да повръщам,чувствах се много зле.Два дни след лапарото стоях в болницата,мнго зле я изживях тази лапароскопия,много ми се ще и на мен като Ledena_luna веднага да скокна за по биричка,сигурна съм че е по весело :D

sixsens сестра ти беше с теб в стаята ли?

Благодаря ви много за коментарите!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1093 -: Декември 13, 2010, 23:42:23 pm »
Ами да, стоеше в стаята при мен, а през нощта спа на хотел.
Това с упойката е много индивидуално. Аз имам 2 лапароскопии и 3 пункции, никога не ми се е гадело, нито съм повръщала. Само ми се е спяло. Дано този път при теб е различно от първия и бързичко да се оправиш. Обаче, в никакъв случай не се залежавай. Гледай да станеш възможно най-бързо, след като се опомниш. По-добре е.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1094 -: Декември 14, 2010, 08:25:02 am »
Ставаш бързо и почваш да мериш коридорите. И на следващата сутрин тръгваш с чашата кафе навън за да дръпнеш една цигарка и се засичаш с твоя доктор. И на въпроса му къде си тръгнала невинно обясняваш, че отиваш да  "глътнеш малко въздух" :lol: :lol: :lol:, пък и нали той ти е казал да се движиш. :lol:
Всичко ще бъде наред, бъди спокойна.
Успех ти желая!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1095 -: Декември 14, 2010, 08:31:59 am »
Хех, аз в подкрепа на Пешека с кафето и цигарката. Моето лапаро беше във Варна. Късно следобед беше операцията и нощувах там. Не съм имала проблем след упойката. И на мен като на Сикса само много ми се спи след упойки. Рано на другата сутрин се качих на 7-ми етаж, взех си кафе от машината и излязох на страничната тераса да припалля  :oops:. Беше февруари и духаше силен вятър, ама пусти цигари.. За зла беда, на връщане ме срещна дежурната акушерка. Прималя и, щяла съм да падна на края на дежурството и и други такива. Като дойде мъжа ми му се оплака. После се видяхме с доктора, поприказвахме сладко и ние си тръгнахме. Пътувах 300км без никакъв проблем.
     
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1096 -: Декември 14, 2010, 14:42:06 pm »
 :BangHead: Привет момичета ,пак сам аз.Много сам притеснена кажете при вас как е било след лапаро те4еше ли ви крьв,при мен на 2рия ден по4на да те4е обилно и док каза 4е сигурно ми е do6lo си беше като менструация само 4е не ме болееше корем.Отмина за няколко дни но си беше доста обилно а към края кафеникаво.Сега пьк днес си ми доиде официално с болки и всичко.Нищо не разбирам вече и ме е страх че нещо не е наред ?!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1097 -: Декември 14, 2010, 16:35:29 pm »
Случват се такива неща след операция, не се притеснявай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1098 -: Декември 14, 2010, 22:02:39 pm »
Моето беше лапаро с хистеро. Беше преди ову.
Около 10 дни ми кървя, като постепенно от кървисто стана слуз с червени нишки.
Сега пък чакам да ми дойде, а вече ми закъснява 3 ден. Болки след лапарото и притеснения имах за гръдния кош, който ми беше като натъртен, като все едно имам мускулна треска.Пих аулин и всичко мина.
А пък със свалянето на конците /всъщност след 2-3 дни/ и забравих, че съм била оперирана.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1099 -: Декември 15, 2010, 12:48:13 pm »
Благодаря ви за подкрепата,момичета!
Най-лошото е че преди една година отказах цигарите и кафето,май ще трябва пак да ги почна :wink:
Явно всичко зависи от това каква упойка слагат,може би са ми сложили гадна упойка и затова така се е получило.Аз също имам две пункции,при първата станах много бързо от леглото и ми стана лошо(с ниско кръвно съм),а при втората доста си поспах дори нямам спомен кога са ме принесли в стаята.
А да ви попитам,на кой месец след операцията започнахте ин-витро процедура?