0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #560 -: Август 18, 2009, 12:16:05 pm »
ileini, прави са момичетата. И за лекарите и клиниката, и за нагласата. Знам, че отнема време да го приемеш, но повярвай много по зле ще е след година две опити да спасиш поне една тръба да стигнеш пак дотук. Само ще те е яд за загубеното време и средства. До октомври има още време, използвай го да се настроиш позитивно.

п.п. ето ти един повод за положителна нагласа - точно на същата дата миналата година беше и моето лапаро - резултата се вижда. Пожелавам ти от сърце същия развой на събитията!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #561 -: Август 18, 2009, 13:34:09 pm »
 :bighug: Благодара Ви милички! СТрахотни сте!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #562 -: Август 18, 2009, 15:18:42 pm »
Ileini, присъединявам се към мо мичетата напълно! Аз многократно съм разказвала тук за моите терзания в същата посока. С две запушени тръби и съмнения за хидросалпинкс..мислих, умувах, тръшках се, ревах, не исках да приема, че може да остана без тръби и завинаги да отрежа шансовете си за естествено забременяване....Но в крайна сметка като се замислих, осъзнах, че така или иначе въпросните шансове са нулеви при тази диагноза, така че реших и действах.
Не отричам, че на моменти още се чувствам зле от това/ отстраниха ми тръбите през април/, но през септември ще бъде първото ми и надявам се последно ин винтро, така че надеждата ми сега е там и знам, че повече няма да загубя нито ден в напразни надежди.
Искрено ти желая успех и скорошен резултат!
 :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #563 -: Август 18, 2009, 17:03:40 pm »
sixsens   :D ти знаеш че аз приех зле резултата от цветната снимка  :? за хидросалпингса,но за сметка на това сега като ми мина лапарото и като си нямам тръбички-това не ме натъжава а ме кара да се чувствам уверена и с реални шансове вече да успеем  :D
Затова Илейни да знаеш че си на прав път и в добри ръце-смело напред.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #564 -: Август 18, 2009, 17:41:13 pm »
Момичета какво се случваше с вашите пъпчета след махането на конците  :? Моятт освен че си има кръвчица и има някакъв секрет полупрозрачен  :? Мокря си го, всмисъл къпя се без да го пазя и го пека малко на слънце после.Това бяха напътствията на док,нищо друго да не го правя.При вас как беше?

Извинявам се,имах възможност да си редактирам горния пост но избързах и пуснах нов  :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #565 -: Август 18, 2009, 23:57:51 pm »
Elina0102, помня колко се терза и ти :? Аз отдавна приех нещата и сега също съм убедена в успеха, но понякога ми става тъжно, че съм лишена от възможността за спонтанно забременяване, от изненадата и т.н....разбираш ме какво искам да кажа...Но гледам да изгоня набързо тези гадни мисли, когато ме споходят :lol: Веднага си представям деня на теста, в който виждам 2-те черти, после ЧХГ и радостта, която ще изпитам и всякаква тъга изчезва :D Само това ми помага...

Относно пъпчето, нормално е да има секрет. Има един антибиотичен спрей - Бивацин. Може да си го вземеш и да пръскаш пъпа, то остава като пудра. Предпазва от инфекция, все пак в тая жега...Аз така правих, док одобри :wink:
« Последна редакция: Август 19, 2009, 00:05:09 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #566 -: Август 19, 2009, 00:33:00 am »
Благодаря за съвета  :)май ще питам в някоя аптека,за да не досаждам на док  :?
Наистина трябва да сме оптимистично настроени  :) и ще успеем  :)


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #567 -: Септември 01, 2009, 19:25:23 pm »
Momicheta izvinete che pisha na latinica no pisha ot telefona si v bolnicata. Napraviha mi laparoskopiata. Normalno li e da mi precapva? Lekaria mi go niama v momenta a sestrite nishto ne kazvat
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #568 -: Септември 01, 2009, 19:45:08 pm »
Нормално е, не се тревожи :wink:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #569 -: Септември 01, 2009, 19:55:12 pm »
Blagodaria za barzia otgovor nunu. Sega veche moga da se otpusna i da si pochivam. Pregreshtam vi vsichki
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #570 -: Септември 02, 2009, 00:31:31 am »
Ileini, скорошно възстановявне, мила! Дано новините са добри. Като се пооправиш, ще чакаме да пишеш!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #571 -: Септември 02, 2009, 09:18:37 am »
Dnes me izpisvat. Imam edna trabichka. I tova me radva zashtoto se biah nastroila i za dvete. Poveche shte pisha ot doma
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #572 -: Септември 02, 2009, 13:56:27 pm »
Момичета а защо някои имат дренаж а други не?От какво зависи това?
Илейни бързо възстановяване  :)


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #573 -: Септември 02, 2009, 16:14:43 pm »
Аз имах дренаж, защото ми беше правена фенестрация на яйчниците. На моя приятелка и правиха само диагностична лапороскопия и тя нямаше дренаж. Може би зависи дали е "работено" по яйчници, тръби.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #574 -: Септември 02, 2009, 16:23:28 pm »
Аз имах дренаж, защото ми беше правена фенестрация на яйчниците. На моя приятелка и правиха само диагностична лапороскопия и тя нямаше дренаж. Може би зависи дали е "работено" по яйчници, тръби.

да, от това зависи. моето лапаро беше оперативно и имах, а на 1 позната - диагностично и нямаше
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #575 -: Септември 02, 2009, 16:28:14 pm »
Ами и моята беше оперативна но нямах дренаж.Именно за това питам.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #576 -: Септември 07, 2009, 23:49:15 pm »
И моята лапароскопия беше оперативна с отстраняване на тубарна бременност и на дясната тръба и нямах дренаж. Само дупката вдясно беше по-голяма от другата!  :lol:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #577 -: Септември 08, 2009, 08:09:05 am »
Ами и аз имах оперативна намеса,нооооо нащия док Ели гледа да ни спестява възможно най много,това ми каза една от сестрите там,така че споко  :wink: .Ако трябва да си призная аз не съм и много на ясно какво е дренаж  :oops:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #578 -: Септември 08, 2009, 09:35:24 am »
Искре дренажа е тръбичка,която излиза от една дупчица в корема,за да изтече останалата кръв там.Когато аз лежах,с мен имаше едно момиче което беше оперирано заради извънматочна бременност-имала е доста кръв в корема и имаше дренаж.Но чета че и с оперативно лапаро някои имат дренаж затова реших да попитам.Естествено по-добре е да нямаме де  :wink:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #579 -: Септември 08, 2009, 10:08:10 am »
Моето лапаро беше оперативно и имах дренаж. Според мен е по-добре да се изтърпи дренажа за няколко часа и да изтече каквото има да изтича, отколкото после да стане по-сериозен проблем. Търпи се, не е болка за умиране!