0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #440 -: Април 20, 2009, 13:08:30 pm »
Starlet,Sixsens момичета имам въпрос към вас:пишете че сте правили лапаро във Варна при д-р Александров.Мен също ме посъветваха да направя такава и търся къде да е.Понеже съм от Варна иска ми се да е тук.Моля ви кажете какъв е реда-просто да отида при него и да му кажа ,че искам да ме оперира ли?И колко струва това.Знаете ли къде другаде в града го правят и как са цените :ask:Надявам се да ми отговорите :D

Отиваш в АГ-то на 7 етаж или по телефона си запазваш час, все пак трябва да направиш поне една консултация. На база досегашните ти изследвания и ЦС лекарят ще прецени дали е наложително лапаро или трябва първо да направиш снимка. За мнения можеш да прочетеш много такива и за други центрове. Твой е избора на кого да се довериш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #441 -: Април 23, 2009, 16:09:28 pm »
Благодаря!
Кървеното отшумя, но не мога все още да си върна добрия метаболизъм, който винги съм имала. Само кисело мляко, супички, бисквитки и Дуфастон, иначе корема ми става като в четвърти месец. Може би е нормално. Предполагам, че все пак затова дават и един месец болнични след лапарото. Лека, лека, но все пак инвазия в организма.
Успех на всички, на които им предстои.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #442 -: Април 23, 2009, 16:21:36 pm »
 Rina2009 ,не се притеснявай за подуването и аз бях така,важното е да пръцкаш първите дни след лапарото  :lol:После всичко си се регулира от само себе си.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #443 -: Април 23, 2009, 16:34:11 pm »
Rina2009 ,не се притеснявай за подуването и аз бях така,важното е да пръцкаш първите дни след лапарото  :lol:После всичко си се регулира от само себе си.
:lol: :lol: :lol:С това пръцкане е голям цирк, толкова е гадно....Ама и аз бях като в 5 месец издута, ужас, но се оправих вече.
« Последна редакция: Април 23, 2009, 16:36:28 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #444 -: Април 23, 2009, 17:46:38 pm »
Много ми помагате, момичета. Благодаря!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #445 -: Април 29, 2009, 13:40:59 pm »
Здравейте,момичета!Аз съм нова в този форум,но от доста време го следя.Предстои ми лапаро на 18.05.2009 г.при д-р Любомир Бойчев.Можете ли да ми кажете как протича лапарото,трябва ли да оставам в болницата,налагали се да ползвам болнични?Колко време ми е необходимо за възстановяване?Благодаря ви!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #446 -: Април 29, 2009, 13:42:21 pm »
6o6i, ако става въпрос за д-р Бойчев от Тутракан, можеш да си зададеш въпроса тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33273.0
« Последна редакция: Април 29, 2009, 13:45:18 pm от Елфи »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #447 -: Април 29, 2009, 14:08:45 pm »
Да точно за него става въпрос.Много ти благодаря!
*

    rubi-24

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #448 -: Май 07, 2009, 18:06:51 pm »
Привет. Искам да попитам дали на някоя от вас са и правили лапароскопия в Торакс в Пловдив и по-специално става въпрос за д-р М.Николова? Аз реших да отложа моята, защото не ми беше направен повторен тест за микоплазма. Не мисля да се подлагам на операция преди да се установи, че микоплазмата ми е отрицателна.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #449 -: Май 07, 2009, 19:55:21 pm »
Аз лекувам микоплазма от дълго време,пречи ли това да се подложа на лапароскопия ?Или трябва да се излекувам първо?
*

    rubi-24

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #450 -: Май 08, 2009, 16:32:57 pm »
Здравей rouzi-anna,доколкото зная първо трябва да се излекува микоплазмата и тогава да се прави цветна снимка, лапароскопия и т.н. Колко време се лекуваш? Аз следващата седмица ще си направя отново тест за микоплазма,надявам се да е отрицателен, но едва ли. 
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #451 -: Май 09, 2009, 11:36:20 am »
Привет. Искам да попитам дали на някоя от вас са и правили лапароскопия в Торакс в Пловдив и по-специално става въпрос за д-р М.Николова? Аз реших да отложа моята, защото не ми беше направен повторен тест за микоплазма. Не мисля да се подлагам на операция преди да се установи, че микоплазмата ми е отрицателна.
Моето лапаро го прави д-р Николова в Торакс-принципно съм доволна, но ако говорим за корекции при евентуално открити дефекти-потърси специалист по стерилитет. Иначе за диагностично лапаро-аз съм много доволна!
[/url]
*

    rubi-24

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #452 -: Май 09, 2009, 12:39:37 pm »
Благодаря ти за информацията, petia_144. А д-р М.Николова не е ли специалист по стерилитет? Доколкото зная тя работи в тази област.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #453 -: Май 09, 2009, 12:41:16 pm »
Аз лекувам микоплазма от дълго време,пречи ли това да се подложа на лапароскопия ?Или трябва да се излекувам първо?
Задължително я излекувай и тогава лапарото е моят съвет.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #454 -: Май 09, 2009, 18:58:21 pm »
Благодаря ти за информацията, petia_144. А д-р М.Николова не е ли специалист по стерилитет? Доколкото зная тя работи в тази област.
Работи в тази област наистина, но не е специалист. Но нямаш причина да я сменяш засега, дано и да нямаш, най-искрено ти го пожелавам. Идеята ми беше, че ако недай боже имаш по-сериозни проблеми да потърсиш специалист по стерилитет. Мое мнение osi_9
« Последна редакция: Май 09, 2009, 19:03:00 pm от petia_l44 »
[/url]
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #455 -: Май 09, 2009, 23:40:37 pm »
Благодаря ти за информацията, petia_144. А д-р М.Николова не е ли специалист по стерилитет? Доколкото зная тя работи в тази област.
Работи в тази област наистина, но не е специалист. Но нямаш причина да я сменяш засега, дано и да нямаш, най-искрено ти го пожелавам. Идеята ми беше, че ако недай боже имаш по-сериозни проблеми да потърсиш специалист по стерилитет. Мое мнение osi_9

А лапаро защо го правите, ако не с цел преодоляване на проблем, малко странно звучи диагностично, т.е. само да ти разгледат вътрешностите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #456 -: Май 10, 2009, 16:12:08 pm »
Благодаря ти за информацията, petia_144. А д-р М.Николова не е ли специалист по стерилитет? Доколкото зная тя работи в тази област.
Работи в тази област наистина, но не е специалист. Но нямаш причина да я сменяш засега, дано и да нямаш, най-искрено ти го пожелавам. Идеята ми беше, че ако недай боже имаш по-сериозни проблеми да потърсиш специалист по стерилитет. Мое мнение osi_9

А лапаро защо го правите, ако не с цел преодоляване на проблем, малко странно звучи диагностично, т.е. само да ти разгледат вътрешностите.
Аз не съм правила цветна снимка и затова лапарото ми беше диагностично, с идеята да се превърне в оперативно при установяване на проблем.
[/url]
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #457 -: Май 16, 2009, 15:13:07 pm »
здравейте,  на13.05.09 (фаталния 13-ти)и за бях вМД за лапароскопия, но не би!изчетох доста в този форум но като моят случай не срещнах!От д-р Владимиров ми беше препоръчен д-рНачев МД,бях при него на 04.03.09,прегледа ме и отсече че съм доста закръглена в областта на корема и трябва да отслабна, след 2 мес бях с 11 кг по- слаба иготова за лапароскопия и така на 11.05.09 постъпих в МД и на 13 в 10.30 ми беше операцията !Досега не ми е правена операция от нищо ! Не мога да ви опшща как се събудих от упойката имах чуството че никога няма да се събудя трябваха ми 3 часа да се съвзема -кошмар , но това не е всичко  док. дойде в реанимацията и ми каза : 'съжалявам не можах да премина през кормната стена -нищо не стана "все едно ме застреля! и сега хем съм с подут корем, хем съм с един конец и хем нищо не сме направили,моля някой ако има с такъв случай да сподели опит!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #458 -: Май 16, 2009, 15:53:08 pm »
Аз честно да ти кажа не те разбрах изобщо. Какво точно се е случило? Имаш ли операция (лапаро или срязване???)? Разкажи  :bighug:
« Последна редакция: Май 16, 2009, 15:55:45 pm от Iffi.13 »
*

    ta03

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #459 -: Май 16, 2009, 17:28:26 pm »
бях подготвена за лапароскопия ,но.... се оказа че не  е извършена тъй като не могъл да проникне доктора през коремната стена,а това което виждам е еидн конец на на пъпа и подут стомах направо не знам ! А излизането от упойката беше невероятен кошмар трима около мен и постоянно ме прикатваха  да дишам!!1