0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #60 -: Октомври 17, 2007, 15:03:29 pm »
Здравейте и от мен,и хубава седмица на всички!
Аз съм вече 8/ма седмица +,и днес ходих на лекар.Живея в чужбина,и чаках 2 седмици за час при личния,за да ми даде направление за гинеколог.Да,ама не.Личния ми взе кръвни проби,урина,направи ми карта,и ми каза че ще получа покана за преглед при гинеколог в 17/та!!! седмица.Такава била практиката тук.А аз така съм се шашнала.Преди 3 седмици бях в БГ,ходих на лекар,и той видя г.с. половин сантиметър.Каза че тъй като бременността ми е рискова,трябва да се наблюдава внимателно,и да се следи дали расте г.с.Така се надявах тази седмица да мина на ултразвук и да се убедя че всичко е ок.Не знам как ще издържа до декември.Засега ме успокоява гаденето и повръщането,но ако изчезне към 13/та седмица съвсем ще се притесня.Личния лекар ми каза и да спра фолиевата след 12/та седмица.Вие спирахте ли я?
Успех на всички и много усмивки!!!
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #61 -: Октомври 17, 2007, 15:20:48 pm »
Личния лекар ми каза и да спра фолиевата след 12/та седмица.Вие спирахте ли я?
Да.
Защо бременността ти се води рискова?
Ако много се притесняваш - няма ли алтернатива - частни кабинети  например? То и в БГ са само 3 УЗИ-прегледа по каса.

А моят Малчо си диша добре - 34 вдишвания за минута (точно толкова са и когато е здрав). Три пъти го измерих. Май параноята ми е в повече на мен, но ми е за първи път :oops:.
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #62 -: Октомври 17, 2007, 15:21:45 pm »
Аааа таковата, не че искам пак да се дърляме за яденето, ама вашите по-големи калпазани не ядат ли понякога от вашата храна  :oops:

Щото аз понякога давам на Колето от нашата. Например днес - всички ще ядат мусака. Да, без сол и черен пипер, ама Калин си добавя после. Аз слагам само сминдух и пресен магданоз....
В очакване ....
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #63 -: Октомври 17, 2007, 15:39:45 pm »
Защо бременността ти се води рискова?
Ако много се притесняваш - няма ли алтернатива - частни кабинети  например? То и в БГ са само 3 УЗИ-прегледа по каса.


Преди да забременея образувах много големи кисти,които или се спукваха,или трябваше да бъдат отстранявани оперативно.В един момент това явление стана почти ежемесечно,което доведе до невъзможност да забременея.Забременях след дълги опити,продължително лечение,поредната пункция,и спукване на киста 2/3 дни преди О.Лекарят в БГ каза че в тази ситуация бременността е много ценна и се води рискова.
А иначе частни кабинети тук просто няма!А не знам как ще се преборя с личния.Дори личния ми взе вагинален секрет днес,което ме изуми,защото той определено не е гинеколог.
Надявам се да нямам никакви проблеми и да се тревожа напразно.
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #64 -: Октомври 17, 2007, 16:10:17 pm »
3дравейте и от мен :)
да се понамеся и а3 малко тук :)
Тинкито, ти в коя чужбина си? Не можеш ли бе3 направление да отидеш при гинеколога?
Пракиката в Германия примерно е така, ако нямам направление плащам си 10? и си ходя при който си гинеколог искам.
Направи друго. Отиди в болницата, кажи, че си бременна и имаш болки( по принцип има всяка бременна) и ще те прегледат на видео3он. Поне да си спокойна.
Трябва да пора3учиш дали няма някакви малки пътечки.
3ащо да се спира фолиевата?
Тук препоръчват витамини пре3 цялата бременност и докато се кърми.
А3 пия Фемибион. Има 800 до 12 г.с. и 400+DHA(това е рибено масло 3а бебето), хапченце 3а майката и капсулка 3а бебенцето, пие се докато се спре кърменето.
Витамините не ги предписват. Купуваш си ги сама.
Лека бременност :)
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 16:12:12 pm от perla »
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #65 -: Октомври 17, 2007, 16:16:27 pm »
tinkito, къде е това "тук"? :wink:

Аз пиех през цялата си бременност пренатални витамини с допълнително количество фолиева киселина.
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #66 -: Октомври 17, 2007, 16:18:02 pm »
Аааа таковата, не че искам пак да се дърляме за яденето, ама вашите по-големи калпазани не ядат ли понякога от вашата храна  :oops:

Щото аз понякога давам на Колето от нашата. Например днес - всички ще ядат мусака. Да, без сол и черен пипер, ама Калин си добавя после. Аз слагам само сминдух и пресен магданоз....
Моята девойка досега само 3 пъти е проявявала интерес към нашата храна. Веднъж хапна 2 залчета от препечена филийка с кашкавал, веднъж пак толкова от печени картофи с някакво месо и третият път буквално ми измъкна чипс от ръката. Та това беше. Аз като готвя за нея, готвя отделно, защото за нас готвя с много подправки и люто. Но пък щом твоят малчо иска от вашата храна, няма никакъв проблем. той вече не е малък и е много сладък на новата снимка :D.
<br />[link=http:
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #67 -: Октомври 17, 2007, 16:45:23 pm »
Здравейте! :lol:
За кърменето,мойто бебе не заспива без да плюска,снощи излизахме на кръчма и майка ми не могла да я приспи до 12.Те верно в бг-мамата кърмят до 1ви клас,ама аз мисля вече да спирам,че не се издържа :wink:........но незнам как,мъчно ми е да ми реве през нощта,а пък тя АМ не яде,никакво,днес опитах,плюе.
За детската кухня,там минава строг контрол на ХЕИ-то,сигурна съм,бурканите се изваряват,пък и дават доста разнообразни хранички с месце.Кармен проявявя интерес към нашта храна,яде баничка,кисело мляко,манджички,сирене ,кашкавал.
Целувки на всичките бебоци,малки и големи :balk_111:
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #68 -: Октомври 17, 2007, 17:29:54 pm »
tinkito, къде е това "тук"? :wink:

Аз пиех през цялата си бременност пренатални витамини с допълнително количество фолиева киселина.

Тук е в Норвегия.
Няма начин да отида на гинеколог без направление.Дори да имам болки,пак трябва да мина през личния.Няма значение дали плащам или не.Такива са правилата.Аз не вземам витамини,личния каза че фолиевата е достатъчна.Иначе си купих от БГ Матерна.Как мислите,да си ги пия ли?
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #69 -: Октомври 17, 2007, 17:57:05 pm »
Аз не вземам витамини,личния каза че фолиевата е достатъчна.Иначе си купих от БГ Матерна.Как мислите,да си ги пия ли?
Приемът на витамини е противоречива теза. Като с всяко нещо - предозирането може да е вредно. Приемът на някои витамини пък си е вреден за бебо и без предозиране, да не говорим, че при комбинацията от витамини не всички се усвояват добре от организма, може тялото ти да пропусне да усвои точно необходимите му неща. В общи линии личното ми мнение - прием само на витамини и минерали, от които има доказана липса (има тестове за анемии). А иначе рекламата им е голямааа, едва ли не "Как така са раждали здрави деца без прием на витамини!". :)
Их, много ми е странно, уж отдавна са в капитализма, а виж какъв монопол имат в Норвегия в сферата на здравеопазването! Демек личният лекар държи и хляба и ножа.
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 18:01:05 pm от Lan »
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #70 -: Октомври 18, 2007, 09:20:02 am »
Една майка в Ямбол намерила охлЮв в кремчето от детската кухня. ОхлЮвът не бил сварен, суров си бил.
Alexandra
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #71 -: Октомври 18, 2007, 10:36:17 am »
Една майка в Ямбол намерила охлЮв в кремчето от детската кухня. ОхлЮвът не бил сварен, суров си бил.
Думи нямам, направо не zнам как да коментирам  :x.
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #72 -: Октомври 18, 2007, 11:04:23 am »
Леле,Мари,това с охлюва направо ме разби :x
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #73 -: Октомври 18, 2007, 11:46:07 am »
tinkito, къде е това "тук"? :wink:

Аз пиех през цялата си бременност пренатални витамини с допълнително количество фолиева киселина.

Тук е в Норвегия.
Няма начин да отида на гинеколог без направление.Дори да имам болки,пак трябва да мина през личния.Няма значение дали плащам или не.Такива са правилата.Аз не вземам витамини,личния каза че фолиевата е достатъчна.Иначе си купих от БГ Матерна.Как мислите,да си ги пия ли?

Tinkito,
 пии си витамините и направи както те е посаветвала Perla,
в краина сметка си умна българка, а не "ескимос"  :D, оплаквай се и да нямаш болки, ако трябва лъжи, а ако ли4ниа ти лекар не ти даде направление го смени,ти казала ли си му че имаш провлеми? кой ти отстранява тези кисти пак ли личния? не e възможно да няма начин да отидеш на преглед по спешност, дори и платен!? Опитай се да намериш и някой форум там в Норвегия и се посаветвай и с тамушни Мами какво да направиш и как, ако знаеш езика. Ако живееш в някое задръстено село и там не е по различно от в България отиди до някой по голям град.
Желая ти успех и безпроблемна бременност!
 

Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #74 -: Октомври 18, 2007, 12:19:38 pm »
tinkito, къде е това "тук"? :wink:

Аз пиех през цялата си бременност пренатални витамини с допълнително количество фолиева киселина.

Тук е в Норвегия.
Няма начин да отида на гинеколог без направление.Дори да имам болки,пак трябва да мина през личния.Няма значение дали плащам или не.Такива са правилата.Аз не вземам витамини,личния каза че фолиевата е достатъчна.Иначе си купих от БГ Матерна.Как мислите,да си ги пия ли?

Пише ли на опаковката витамини за бременни? Ако-да, можеш да си ги пиеш най-спокойно, не е нужно да са ти предписани от лекар. Лекарско мнение се търси, ако искаш към тези витамини да взимаш допълнителни, но това в повечето случаи не е нужно. В Норвегия не знам как стоят нещата, но на твое място бих излъгала, че имам болки, тогава няма как да не те прегледат. Дано всичко е наред!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #75 -: Октомври 18, 2007, 12:36:58 pm »
Лани, надявам се да сте по-добре с бебчо и да е било само нещо временно!
Лиде, надявам се, че ще успеете да се отбиете безпроблемно и без много ревове! Съвет не мога да дам тук, за съжаление, понеже моето диваненце само се отказа от кърменето.
Тинкито, за фолиевата - тук в Германия специално моята гинеколожка ми каза да я пия даже и докато кърмя, така че аз си го спазвах чинно. Пиех си я преди бременността, по време на нея и още поне 9 месеца след това докато кърмех. На мен не са ми изписвали витамини за бременни, но пък и не съм имала нужда. Аз за съжаление пиех магнезий и калций заради схващанията.
Мари, не знам какво да кажа за кухнята 8O В кухнята в Търново винаги е било чисто и без проблеми храната. Явно си има значение кой, кога, къде и как готви. Не знам :?
Ох, да се похваля - падна ми голям товар от сърцето :D Ходих на ново обременяване с глюкоза. Според доктора резултатите от изследването недвусмислено показват, че нямам диабет. Само че препоръките са ако забременея наново, непрекъснато да се следи кръвната захар и съответно ново обременяване 2 пъти - в 10 или 16 седмица и в 24-та. Отдъхнах си, че не това е проблема при моя мисед :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #76 -: Октомври 18, 2007, 12:42:07 pm »
Алооооуу Ганке,
изразявай се правилно ако обичаш  :x! Не "ако забременея отново", а "когато забременея отново".

Да не се повтаря!!!
В очакване ....
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #77 -: Октомври 18, 2007, 13:09:27 pm »
Момичета благодаря ви за съветите!
Ще видя да го преборя някак този личен лекар. :?Във вторник ще причакам и акушерката,тя е една много мила женица,надявам се да прояви разбиране и да ми даде направление.
Весела седмица на всички!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #78 -: Октомври 18, 2007, 14:19:30 pm »
Алооооуу Ганке,
изразявай се правилно ако обичаш  :x! Не "ако забременея отново", а "когато забременея отново".

Да не се повтаря!!!

Бичам та, да знайш!  :balk_21: Нищо че не съм такъв оптимист като теб :(
П.С. За манджите на Колето - нашето дзвяр не проявява интерес към нашите манджи, но пък за сметка на това, като му дам от готвеното - не отказва. Та сега съм заредила камерата с едни супи, едни манджи... не ти е работа, ша знайш :lol: Следвам твоя светъл пример :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #79 -: Октомври 18, 2007, 15:00:32 pm »
Харт, Вени благодаря за съветите. Аз отдавна се мъча и има напредък. Да се надяваме че до края на месеца ще заместим приспивните кърмемения с АМ, защото сега може да са 5 глъдки, но преди точно да заспи си ги иска. Ако не дам и два часа е способна да се тръшка. :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0