0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2007, 11:47:35 am »
Тръшкането при нас започна след навършването на годинка, сякаш ми смениха детето. Сега е на периоди, но като че ли понамаля. Аз установих, че като я оставиш, й минава по-бързо. За съжаление и навън ни се е случвало, веднъж опищя квартала, имах чувството, че всички погледи са втренчени в мен -абсолютно неспособна да усмиря малкото зверче :D, ама какво да се прави. Тя имаше навик да ме скубе и да ме удря, та аз се подстригах по тоя повод. Сега и тези й мераци малко намаляха, за щастие.
Като споменахте памперси, ние сега ползваме канбебе и съм много доволна от тях. За съжаление на много малко места се намират, но за щастие ги има в кварталния магазин.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #41 -: Октомври 16, 2007, 12:07:07 pm »
Ние сме малки още да се тръшкаме, но се оплакваме много сериозно, издава едни гукащи оплаквания, а също се и кара когато е ядосана. Но както каза Гането - ще дойде Видов ден и за нас, ше се тръшкаме сигурно.

Ултра и аз посетих в събота Сити Центъра и този магазин, голяма навалица, ама ми се видя, че има дрешки на доста прилични цени. Аз и купих космонавт от Малл-а, а после видях, че има хубави и по-евтини в Сити-то. И аз купих шапка и шал от Овиессе  :lol:.
Бях обаче без Криси, а имаше толкова много бебета, направо се удивих. Чудя се дали да я водя, но ме е страх, че сега започва грипно време, а в тези центрове е фрашкано с хора и е на затворено, а ми се ще и ние да излезем малко в цивилизацията. Но според баща и единствената опция е Витошка, където той да е с нея навън, ако е топло, а аз да си обикалям магазини.

*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #42 -: Октомври 16, 2007, 12:10:29 pm »
Аз обикалянето по магазините с бебе вече не го практикувам. Първо, че наистина е фрашкано с хораи на бебето освен да му бръмне главата друго не виждам, а и аз не мога спокойна да разглеждам. Затова, когато трябва нещо да търся и купувам, оставам я на таткото да се разхождат в парка или да правят каквото искат, а аз си отивам сама и на спокойствие.
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #43 -: Октомври 16, 2007, 12:23:39 pm »
Я да ви раzкажа един действителен случай.
Вчера даваха един репортаж по ТВ zа 2 семейства от Чехия, които 10 месеца след раждането на децата, установяват че са били раzменени в болницата.
Мъжът в едното семейство се усъмнява, че е баЩа на детето (бебето е русо, а и двамата родители са тъмнокоси). Прави тайно от жена си ДНК тест zа баЩинство и вижда, че не е баЩата. Започват да се карат с майката, която е имала съмнения zа неЩо нередно, тъй като кратко след раждането иzведнъж детето е с килограм по_леко и сантиметър по_малко. Прави ДНК тест и тя и се докаzва, че те не са биологичните родители. ОбръЩат се към клиниката и така намират и другите родители.
Двете двойки дълго мислят дали иzобЩо да раzменят децата си. Но в крайна сметка реШават, че човек не може просто така да се откаже от собственото си дете.
Едната майка (таzи със съмненията) каzа, че не може да си представи живота беz детето (чуждото) и ако zависело от нея би отгледала и двете деца. Другата се ядосваШе как да даде детето след кърменето, след първата усмивка, първото zъбче.
На среЩата родителите дори не гуШнаха биологичните си деца. РеШиха да съдят болницата.
Децата Ще раzменят след годинката, а до тогава Ще отидат на почивка zаедно и Ще се среЩат по_често, zа да свикнат и те и бебетата с новите семейства.

Ама какъв ужас. Горките семейства!
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #44 -: Октомври 16, 2007, 12:36:07 pm »
И това става в цивилизована Чехия! Пък представете си какво ли е в див Бангкок! Добре че съм си в златната среда.  :P
Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #45 -: Октомври 16, 2007, 12:56:27 pm »
E, това е супер кофти, незнам как бих реагирала... Ужас. Май ще е най-готино да си закупят една голяма къща с двор и да заживеят всички заедно.  :? Живота може да е много странен.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #46 -: Октомври 16, 2007, 20:55:35 pm »
Вени на колко месеца беше Матей когато решихте да спрете с кърменето и колко време ви трябваше да се отучите. Ще пробвам да се изнеса в хола да видим дали ще стане при нас.
tanja този случай направо ме шокира. Да не дава господ да се случват такива неща. Кошмар.
« Последна редакция: Октомври 16, 2007, 20:58:46 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #47 -: Октомври 17, 2007, 00:39:15 am »
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=alergii&Number=1947981129&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

специално за Cygnus по повод задявката за качествената храна в яслите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #48 -: Октомври 17, 2007, 08:35:01 am »
Олекна ми :lol: Значи не само ние сме от тръшкащите се. Като не стане на неговото започва да се мята...ако е на земята сяда и си удря главата в пода...когато е на килима добре...ами като се случи на теракота или на паркета :x Но го оставям...то оправия няма - при първата среща с земята ямно го заболява защото следващите опити са само симулация на удар :lol:
Когато иска да ходи но вече съм решила, че трябва да си ходим едва го вкарвам в количката...дране та се нетрае....
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #49 -: Октомври 17, 2007, 08:41:56 am »
Аз да се похваля, ама съвсем така на ушенце, че нашия ужас със зъбоникненето е към своя край, зъбчето ми дере, само където не се е пукнал венеца, но очаквам включване. Дано не вадим зъби все с такъв зор, че се измъчи детето   :?
Аз пък навсякъде ходя със Стефания, където не може да мине количка, просто не влизам, само тези дни ходех на зъболекар и я оставях за по час-час и половина на майка, но то пък се падаше в този интервал да спи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #50 -: Октомври 17, 2007, 10:13:56 am »
За пристрастията - ние сме пристрастени към трамваите! Направо го убожава!

Лиде, беше на 11 месеца и вече много ми тежеше нощното кърмене. Спяхме тримата с баща му на едно легло, защото нямах сили да ставам през ноща да го местя. Беше доста тесничко така. Така че се преместих в хола и Матей първата нощ се събудил, малко помърморил, но заспал, втората се събудил, но заспал бързо и третата не се събуди. Спах около 1 седмица в хола, после се върнах и няколко нощи не се буди, после пак научи че съм там пак и се будеше, та се върнах в хола за още около седмица. Междувременно спрях дневното, вечерното, една сутрин той не настоя и недадох и сутрин, на следващата сутрин пак и т.н. Тогава той вече беше на 11м. и половина. След 2 седмици заминахме на екскурзия за седмица и като се върнахме Матей въобще не помнеше, че някога е сукал! Удивително ми беше като знам колко пристрастен беше преди. Явно бях улучила точния момент преди да има трайни спомени.

За двете чехски семейства - наистина е удивително, че не искат да си разменат децата, макар че не са техните. Това много ми говори!
Матей - 1.04.2006 г
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #51 -: Октомври 17, 2007, 11:11:30 am »
Таня, историята с разменените бебета е просто потресаваща.  8OДа не дава Господ! Четох за нея в нета преди няколко дни. Странно ми е обаче как самите майки не са разбрали за смяната, нали все пак са видели децата си след раждането?!
Да ви разкажа как Мия няколко дни се сърди на баща си. Онзи ден той се прибрал преди мен и тя никакво внимание не му обърнала, а като си дойдох аз, радост голяма, смях и т.н. После съм я гушнала и баща й казва: Леле, каква си подмазвачка! Мия смръщи вежди и се разплака жално, жално и после 3 дни не поглежда баща си и демонстративно не му отговаря. Миличката, установихме, че на този етап се проявяват лошите качества и на двама ни -нетърпяща много възражения и лесно обидчива като баща си, страхлива и много чувствителна като майка си.  За хубавите явно по-нататък, ще почакаме.
<br />[link=http:
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #52 -: Октомври 17, 2007, 12:08:55 pm »
Момичета, много съм притеснена. Цветомир ми е със запушен нос от събота. Сополи няма, но от време на време прокашля. Това, което ме притеснява е, че все спи и спи, събужда се само за храненията и почти веднага пак заспива. Няма рев, няма будни часове...Това нормално ли е?
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #53 -: Октомври 17, 2007, 12:38:36 pm »
А иначе за обърканите бебета: и сестрата на мъжа ми са я "изписали" и дали на друго семейство. Гордият татко я понесъл към колата без да разбере. След около час изписали друго бебче на моята свекърва. Свекърът понечил да го понесе и него към колата, но свекървата ревнала: "Това не е моето дете!!!". Акушерката се опитвала да я убеди, че си е нейното, ама НЦ. През това време вече в колата и на път другата майка също ревнала: "Това не е моето дете! Давай да се връщаме в болницата!"...И така щастливо се срещнали и всеки си взел неговото си дете на паркинга пред болницата. Историята е с щастлив финал, защото бебетата са си били през цялото време в родилния дом при майките - познавали са си ги много добре, но какво ли става когато акушерките се "объркат" няколко часа след раждането?!
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #54 -: Октомври 17, 2007, 13:00:17 pm »
Лан, ти си познаваш бебето най - добре. Имам предвид, че аз, знаейки колко време будуваме, как мощно ревем т.н., бих се обадила на лекар да споделя.
Провери ли има ли температура?
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #55 -: Октомври 17, 2007, 13:05:55 pm »
 Няма температура, но е и много малък, за да има. В д-р Спок пише, че до 3 месеца нямат бебчовците температура дори и при сериозни заболявания. Обадих се разговорът беше:
"Яде ли?"- "Да"
"Спи ли спокойно, без да се буди и да пищи?" - "Да"
"Значи си е добре и си почива!"
 Онзиден го преглежда лекар и каза, че само леко нослето...Аз точно за това се притеснявам - и моят Малчо беше доста активен...
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 13:26:02 pm от Lan »
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #56 -: Октомври 17, 2007, 13:14:16 pm »
Лан, ами ако нещо се чувства отпаднал, е възможно да спи повечко. Но пък щом иначе е много активен, значи нещо може и да не е наред. Консултира ли се с Бърди? На мен ми се е случвало след тежка сесия примерно, да спя 2 седмици след това, като се събуждах само да ям и да разходя кучето, ама пък бебето ти е много малко, за да се умори от нещо толкова много. Не знам просто.
<br />[link=http:
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #57 -: Октомври 17, 2007, 14:13:45 pm »
Лиде, при нас отбиването протече горе-долу по този начин.
Аз също бях много изморена от неколкократното будене нощно време на Венци - понякога приемаше вода и биба, но много често си искаше гърда. И то не толкова за да суче, колкото за успокоение. Имало е нощи, в които съм го носила и по два часа без да давам гърда с идеята да заспи, но не. Слагайки го на гърда той заспиваше блажено.
Аз започнах отбиването на 10 навършени месеца. Бяха ми останали само вечерно и сутрешно кърмене. Започнах постепенно заместване на вечерното кърмене с АМ - първата седмица давах 60 мл АМ преди кърмене, после докърмвах, втората седмица 120, после 150 мл. Така за един месец достигнах 240 мл АМ вечер и заместих изцяло това хранене. В началото Венци плачеше от биберона, но за 4-5 дни свикна. Много е гадно да гледаш как детето не иска да се храни и с рев приема биберона, но няма начин. Започнеш ли, трябва да си последователен.
Определено за този период от време кърмата ми доста намаля. Венци една сутрин не се събуди в 6:00 ч. за хранене и това беше краят. Оттогава и да се будеше, ако не можех да го залъжа с вода и приспя, ставах, за да го занимавам до 7:30 - 8:00 и да си закусва нормалната закуска.
След две седмици изцедих всичко и това беше. Взех си по препоръка на Силви25 Рицинус 30СН за спиране на кърмата и така.
Като цяло мога да кажа, че доста лесно го отбих. Сега детето вече спи по-нормално в сравнение с преди, макар че в момента сме в период на зъбоникнене и пак се буди, но почти веднага заспива. Този тормоз, който беше вече към края на кърменето, го няма.
Пожелавам ти успех и ако мога с нещо да ти бъда полезна, насреща съм.
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #58 -: Октомври 17, 2007, 14:18:07 pm »
Лан, наблюдавай го в будните му периди как се държи - контактен ли е, жизнен ли е.
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #59 -: Октомври 17, 2007, 15:01:04 pm »
Благодаря ти за съветите,tzvetenze, то "будно" няма - ей сега се наяде, поусмихна се 5-6 пъти и пак дреме. Опитвам се да му проследя броят вдишвания, но не е много лесно :(.Тамън тръгна да засичам, той се поразбуди, увеличи честотата на вдишвания и после пак заспива...
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 15:17:39 pm от Lan »