0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #60 -: Октомври 12, 2007, 15:47:31 pm »
А за хемороиди знаете ли нещо,за съпруга ми става въпрос.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #61 -: Октомври 12, 2007, 22:14:24 pm »
Да, знам рецепта със 100% действие, затова и няма да ти давам излишно други. Има една билка змийска хурка, след май месец намери билкар който да не те излъже и да ти я набере прясна.Тя помага само като е прясна а не суха. Корена на тази билка е като грудка, от която всеки ден в продължение на 2 седмици до месец трябва да се взима всяка сутрин по едно парченце колкото царевично зърно на гладно. Билката е силно отровна ако се взема в големи количества така че не вземайте повече от указаното мислейки си че ще е по-полезно.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #62 -: Октомври 12, 2007, 23:12:21 pm »
Да обясня по-подробно за всеки случай че зрънцето билка се дъвче прясно и гълта без термични обработки.
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #63 -: Октомври 13, 2007, 20:25:56 pm »
За окосмяването 4етох скоро в мюсюлманските държави го третирали с изпиване на 5-6 4аши 4ай от мента на ден, само 4е явно има няколко вида мента, та този вид беше spearmint, 4етох статията на английски, затова пиша името на ментата както го бяха написали на англ., дано някой да знае разли4ните видове менти, та да обясни...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #64 -: Октомври 13, 2007, 20:38:40 pm »
Аз знам 3 вида. Mentha piperita или както още й викат нагизмо и чубрица,  Mentha puleqium -бласкун и  Mentha silvestris- дивата мента или дива мерудия.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #65 -: Октомври 13, 2007, 23:55:58 pm »
Странно ми стана че тука никой не пита за билки за нашите форумски проблеми или проблемите на мъжете ни . 8O Или за подробното действие на тези които вече сме писали че пием тука. Още по странното ми е че за такива рецепти и питания ми се написаха много Л.С.сякаш е нещо срамно да се пита.Ми нали тука всички си знаем дереджето и проблемите. :lol: и е добре да разискваме и знаем как ни действат тези билки, пречат ли ни на друго и т.н. Примерно знаете ли че мъжете ни могат да си докарат ужасни стомашни проблеми със бабините зъби за които изчетох доста из форума, а ако имат и по-висока стомашна киселинност-язва.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #66 -: Октомври 14, 2007, 09:11:54 am »
Касиел, имаш ли рецепта за нещо ефективно при хрема - пробвах вече промивки със солена вода, сок от лук (гадост), но накрая само носните капки ми помогнаха да спя. А аз не обичам да ползвам лекарства :(
И още нещо - има една рецепта горещо вино с черен пипер вечер за загряване, ама този път не ми подейства. Нещо друго такова за силно загряване и да избия микробите като вдигна по-висока температура?


Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #67 -: Октомври 14, 2007, 17:45:49 pm »
Пробвай за разтривките силна ракия. Шегувам се.Незнам какво да те посъветвам. Но за хремата има начин и самата аз го правя всеки път. На клечка за уши слагаш парченце захаросан мед и така във  всяка ноздра.Подчертавам че меда трябва да е само захаросан,ти да си легнала и поне половин час той докато се топи ти да смъркаш ама не много силно.Малко щипе ама не е гадно чак. Това лекува и синузити ако някой се интересува, но за тях се прави два пъти дневно в продължение на минимум месец ,до два ,според случая.Ефекта се вижда още на другия ден де.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #68 -: Октомври 14, 2007, 20:44:57 pm »
Касиел,здравей,
можеш ли да ми препоръчаш нещо за предизвикване на цикъл.От няколко месеца почти го няма,консултирала съм се с доктор-причина не се откри .В момента пия бял равнец и невен,но не знам дали ще ми помогне....
Сърдечно ти благодаря! :)
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #69 -: Октомври 14, 2007, 21:39:07 pm »
Това с меда, аз го правя като видя зор, но го правя с какъвто мед имам, дори и да не е захаросан, даже по-лесно влиза...в носа  :lol:
болките са адски, но веднага ми се отпушва и ми минава главоболието- аз съм с хрони4ен синузит и така се лекувам от дете...

Касиел, аз попитах за проблемите на мъжа ми, заради които сме в форума, но се оказа 4е лек за разширени вени на тестисите няма, за съжаление мъжкия стерилитет се повлиява много малко от каквито и да е ле4ения, май... :(
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #70 -: Октомври 15, 2007, 16:06:54 pm »
Касиел ако можеш да напишеш рецепта за кистозни яйчници. Ще ми се да опитам първо с билки и след това ако нищо не стане отивам на лапаро.


Благодаря ти предварително. :bighug:
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #71 -: Октомври 15, 2007, 18:38:18 pm »
Казват че гладолечението помага
ДАЛИ е вярно
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #72 -: Октомври 15, 2007, 19:09:06 pm »
Самата аз веднъж или два годишно се подлагам сама у дома на гладолечение като я карам само на палмовокленов сироп с лимони, и нищо друго. Така 10 дена. От една страна се изчистват всички токсини в организма и това се вижда с тъмна урина, побеляване език а след това порозовяване, лющене кожа, потене.Тези гадни неща са само първите 3-4 дни и после съм супер до десетия ден. Отделно свалям по 7 кила за тези 10 дни. :wink: След малко ще ви дам и рецепти.
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #73 -: Октомври 15, 2007, 19:13:45 pm »
Касиел, гладуването не обърква ли хормоните? 8O
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #74 -: Октомври 15, 2007, 19:41:44 pm »
Ванина, 4етох това преди доста време и не помня то4но къде, но може да е бил и в-к или списание, ще пусна сега един сър4 в гугъл-а да видя дали ще изско4и нещо...

Хора, а гладоле4ението може ли да помогне за мъжки проблеми, или може само да ги усложни пове4е...???
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #75 -: Октомври 15, 2007, 19:43:09 pm »
Не знам.Не съм лекар а по-скоро химик. :lol:От личен опит обаче ще ти кажа че преди 2 месеца гладувах а септември и октомври правих някой хормонални изследвания и бяха добре. Но не знам със сигурност при другите как е.


И тъй, сега да напиша малко рецептички.

Макияки, за вас ще пусна малко рецепти но те са ми втора категория, тоест не ми е гарантирано напълно че действат.Все пак избери някой и ако има успех моля те пиши, че да ги прекатегоризирам. :wink:

Първа рецепта
Лекуват се с мед. Засегнатите места се намазват с мед и отгоре се залепват зелени орехови листа. Това се прави вечер преди лягане. Краката се увиват с тънък плат, за да не се разместят листата през нощта. Процедурата се повтаря 5-6 вечери и подобрението настъпва. Ако вените отново ви заболят, процедурата се повтаря.
Втора рецепта
В стъклен или глинен съд се разтваря хума. Разстила се върху памучен плат и се слага върху болната вена. След три часа превръзката се маха и болното място се промива с отвара от смрадлика.
Трета рецепта
Вземат се пресни листа от подбел и се размачкват върху дъска. Получената каша се смесва с пресен каймак от мляко и се нанася върху възпалените вени. Прави се превръзка с памучен бинт. Процедурата се прилага докато заболяването мине.
Единадесета рецепта
Смачкайте листа от живовляк и наложете вени. Този компрес да пресрои цяла нощ.
Двадесет и втора рецепта
Яжте всеки ден листенца от венчето на невен, като започнете от 1 и стигнете до 40. на 41-я ден започнете обратното – 40,39,38.....След като изминат тези 40 дни разширените вени вече няма  да ги има и възлите по тях ще се свиват.


Според мене вместо вода трябва да пие отвара от корени на коприва и малко невен, а външно да маже с по-силна отвара от невен.





Цеци_S за тебе са тези:  
Втора рецепта
За киста на яйчниците.
  В 500 мл вряла вода се слага 1 супена лъжица нарязани листа от цветове на невен и се запарват 15 мин. Сместа се приема по ½ чаена чаша 4 пъти дневно ½ час преди ядене.
Трета рецепта
За поликистозен яйчник.
  В чаша вода се варят 30 г невен в продължение на 6 мин. След като отврата изстине до 40 С се прави промивка на влагалището в продължение на 1 седмица. Заедно с промивките се пие и мужик корен. Само след 1 седмица болката ще престане.
Четвърта рецепта
Киста на яйчниците. Смесете по 125 г червен кантарион, маточина, лавандула, подбел и седефче. Вземат се 750 мл вряла вода и 2 с.л. от сместа и врат 5 мин на тих огън, след което кисне 30 мин. Пие се по 1 винена чаша 4 пъти на ден, 15 мин преди ядене.
5
По 60 г хвойна, кисел трън, корени магданоз, бял оман се смесват. 2 с.л. от дрогата се слагат в 500 мл вряща вода и ври 10 мин. Пие се по 100 мл 3 пъти дневно 30 мин преди ядене.
6
Киста на яйчниците. По 100 г червен кантарион, седефче, подбел, маточина и лавандула се смесват. 2 с.л. от дрогата се заливат с 500 мл вряща вода, ври 5 мин и кисне 30 мин. Прецедена с епие по 150 мл 3-4 пъти дневно преди хранене

и това : 1
Топче (колкото орех) захаросан мед се слага в марля с големина на носна кърпа. Завързвате я до топчето с конец. Поставяте вътре във влагалището, като крайщата остават навън. Слагате дамска превръзка и така преспивате. На сутринта изваждате марлята и правите промивка с топла отвара от лайка (40-50 градуса С). Прави се до оздравяване.


Бубата 77 за тебе пък е това: Липса на менструация
Първа рецепта
Смесете 100 г плодни дръжки от вишна, 75 г листа от маточина, 50 г листа от розмарин, 25 г стръка седефче. Взема се 500 мл вряла вода и се поставя 1 с.л. от сместа. Ври 15 мин на тих огън и се прецежда. Приема се по 1 винена чаша 3 пъти дневно, 15 мин преди ядене.
Втора рецепта
Поставете 100 г бял равнец на прах в 1 л. студена вода. Загрейте до кипване и оставете да кисне 10 мин. Приема се по 1-2 чаши сутрина на гладно. Лечението може да продължи 3-4 дни.
Трета рецепта
Оскъдна менструация. Варете в 3 л. вода 2 кг от външните люспи на кромид лук, докато стане тъмночервена отврата. Пие се сутрин и вечер на гладно по 1 кафена чаша.
Четвърта рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно по 50 г листа от маточина, стръкове от седефче, стръкове от градински чай и корени и стръкове от очеболец. 2 с.л. от сместа се залива с 500 г вряща вода. Ври 10 мин на слаб огън и след изстиване отварата се прецежда. Пие се по 100 г 4 пъти дневно преди хранене.
Пета рецепта
50 г от външните люспи на кромид лук се заливат с 600 мл вода и се оставят да киснат 10 мин. Прецежда се и се пие на гладно по 100 мл 3 пъти дневно в продължение на 7 дена.



« Последна редакция: Октомври 15, 2007, 19:44:58 pm от Касиел »
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #76 -: Октомври 15, 2007, 20:00:16 pm »
А нека най-общо ви дам малко инфо какви билки се използват при нашите проблеми от зачатие. Да знаете и да ги ползвате в комбинация ако е възможно а и да имате обща култура най-вече за тях.

При маточни кръвоизливи се използват - стръкове камшик, бял равнец,овчарска торбичка,бял имел, пипериче, кори дъб, кори калина, хвощ, жълт кантарион, цариче, кори върба, маточина, къпина корени, царевична коса, мъртва коприва и коприва.

При болезнена менструация- овчарска торбичка, хвощ, пипериче, бял имел, комунига, ревен, гръмотрън, лайка, кори дъб

Липса на менструация или нередовна менструация- пчелник, седефче, бял оман, червен кантарион, вратига, градински чай, червен щир, глухарче, ветрогон, коприва, невен, семе магданоз, клинавиче.

Билки при затлъстяване/някой тук ме беше питал/- пипериче, гръмотрън, резене, лаванда, мечо грозде, жаблек, зърнастец, ревен, цвяьт роза.

Билки против повръщане/ако я докараме до там ще повръщам с кеф/- мента, джоджен, бял равнец, дилянка, пищялка, шишарка хмел

Всичко изброено не трябва да се ползва обаче самостоятелно, без указание или рецепта как да се пие.Освен това преди да пиете нещо се запознавайте винаги с противопоказанията на всяка билка.

Примерно така питото тука алое е противопоказано при чернодробни и жлъчни болести или остри възпалителни заболявания.

Маточината е абсолютно забранена за бременни а за съжаление съм виждала лекари да я предписавт на бременни като уж безобидна

Семена магданоз могат да предизвикат аборт при бременните

 Има още много такива. Затова като забременем най-добре никакви билки, а за лекарствата ще казват лекарите.


« Последна редакция: Октомври 15, 2007, 20:03:10 pm от Касиел »
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #77 -: Октомври 15, 2007, 23:46:25 pm »
Касиел, не бях влизала няколко дни и чак сега виждам, че си ми написала рецепти за язва. Много съм ти благодарна, ще се пробват :)
Харесаха ми и предложенията за премахване на черни точки от лицето.
Много полезни неща споделяш с нас  :thankyousign:

megiaries, благодарности и на теб  :flower:
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #78 -: Октомври 16, 2007, 12:22:43 pm »
Момичета, някой потребителки тука не им е харесала темата /знам кои са двете но няма значение/ и очевидно са убедили модераторите че не трябва да пиша рецепти и за билките изобщо. Бях предупредена учтиво все пак за което благодаря че до два дена темата ще бъде заключена.Съжалявам. Злобата на някой потребители тука не за първи път рефлектира върху други, а модераторите нямат избор защото са длъжни да се съобразяват с мнението на тези които се оплакват.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #79 -: Октомври 16, 2007, 13:13:20 pm »
"Глухия като не чува, си ги нагажда"


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com