0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #40 -: Октомври 09, 2007, 21:12:03 pm »
Картофа трябва да е настърган,
ина4е това с прополиса майка ми го прилага успешно, само 4е прополиса го имаме от домашните кошери, не знам този от аптеката колко е надежден, ако можеш си вземи от някой п4елар, успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #41 -: Октомври 09, 2007, 21:18:16 pm »
Моми4ета, реших да не отварям нова тема, амалко да оспамя тук,
моля ви пишете ако някой е изпробвал методите на Лидия Кова4ева и д-р Емилова, не във връзка с отслабването, а с излекуването от разли4ни болести, 4етох книгите, пише 4е лекуват вси4ко- кисти, вени разширени, хормонален дисбаланс и т.н. една девойка в форума на дир.бг мощно рекламираше методиката, каза 4е била забременяла вследствие на спазване на режима плодове с 4ай4ета
Но за съжаление, само този слу4ай за излекуване знам, вие имате ли някакви наблюдения,
знам 4е гладуването е вредно за репродуктивната с-ма, но ако това би оправило разширени вени в тестисите без операция, май си заслуважа
остава само да убедя милото да изпосталее от глад  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #42 -: Октомври 09, 2007, 22:20:58 pm »
Мерси Каси за многото рецепти сега ще ги разгледам.Жекова ,а адрес на този знахар имаш ли ,или телефон?
Нямам му телефона,но знам точно къде се намира,а телефона мога да го издиря,ако те интересува.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #43 -: Октомври 09, 2007, 23:09:51 pm »
Ако знахара ти направи нещо по-безболезнено от азота пу ми кажи. :lol:Или пък нещо по-различно от това което написах. Е, има една доста гадна знахарска практика да ти забият горяща кибритена клечка в тръна като предварително болезнено го разчовъркат до корен. Ама не бъдете мазохистки де. А оригинала на картофа е да се издълбае в резенче картоф дупчица, да се напълни със салицил от аптеката и така да се стои с него и сменя всеки ден до падане. Всъщност се получава пак изгаряне като с азота, но гадното е самата картофена превръзка и приготовленията около нея. А с азота първо че не боли, няма компрес и ти свалят мъртвата тъкан със скалпел. Относно произхода на кокошия трън ми той не етрън който се забива от някъде а е вирус и е заразно, но му викат трън заради вида и болката.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #44 -: Октомври 09, 2007, 23:28:04 pm »
За кокошите тръни знам едно много ефикасно лекарство, не знам дали го има в Бг. Аз не съм имала никога кокоши тръни, но знам от приятелка, че е ефикасно, дори съм виждала как се използва, само 1 или 2 пъти и ..... ги няма вече тръните. :lol:
http://www.mycare.de/home_4997906_Wartner%2BFusswarzen%2BSpray__Suche_warzen_0_.html

и още едно
http://www.mycare.de/home_4997898_Wartner%2BWarzen%2BSpray__Suche_warzen_0_.html
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #45 -: Октомври 10, 2007, 00:27:35 am »
Мерси Осиана ,за инфото ,те и цените соленки ,но не знам дали ги има в аптеките ,може да проверя де
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #46 -: Октомври 10, 2007, 00:34:26 am »
Касиел, предполагам си пропуснала моята молба :)
Можеш ли да ми кажеш нещо за ревматоиден артрит и язва? Ще се радвам, ако кажеш нещо и за успокоение :)
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #47 -: Октомври 10, 2007, 13:23:20 pm »
Извинявай котарана, наистина съм пропуснала.

Ревматоиден артрит
Първа рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно по 50 г стръкове от камшик, плод от хвойна, корени от глухарче, цвят от щипка и стръкове от бял равнец. 2 равни с.л. от сместа се заливат с 500 г вряща вода. Врат 10 мин на слаб огън и отварата се прецежда. Пие се 4 пъти дневно по 100 г преди хранене.
Втора рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно 60 г листа от горска ягода, по 100 г корени от гръмотрън, корени от глухарче и кори от върба и по 50 г сладък корен и листа от мента. 3 с.л. от сместа се заливат с 600 г вряща вода. Ври 5 мин на тих огън, кисне 40 мин и се прецежда. Пие се 6 пъти дневно по 100 г 30 мин преди и 1 час след хранене.
Трета рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно по 100 г корени от бял оман, корени оът черен оман, корени от глухарче, листа и корени от коприва и 60 г стръкове от трицветна теменуга. 2 с.л. от сместа се заливат с 600 г вряща вода. Варят се 15 мин на тих огън и след изстиване отварата се прецежда. Пие се 6 пъти дневно по 100 г 20 мин преди хранене и 1 час след хранене.
Четвърта рецепта
Смесват се и се разбъркат внимателно по 50 г корени от глухарче и корени от бял оман и по 30 г корени от гръмотрън и кори от зърнастец. 2 с.л. от сместа се заливат с 600 г вряща вода. Ври 10 мин, кисне 30 мин и отварата се прецежда. Пие се по 100 г 5 пъти дневно 20 мин преди и 40 мин след хранене.
Пета рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно 150 г корени от глухарче и по 50 г листа от коприва, стръкове хвощ и плодове от хвойна. 3 с.л. ост сместа се заливат със 700 г вряща вода. Ври 5 мин ан тих огън, кисне 40 мин и се прецежда. Пие се 6 пъти дневно по 1 винена чаша (75 г). 15 мин преди и 1 час след хранене.
Шеста рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно по 50 г корени от репей, корени от глухарче, стръкове от коприва и листа и пъпки от бреза. 3 с.л. от сместа се заливат с 600 г вряща вода. Ври 5 мн на тих огън, кисне 30 мин и отварата се преецжда. Пие се по 100 г 6 пъти дневно 20 мин преди и 40 мин след хранене.
Седма рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно по 30 г кори от бяла върба, корени от репей, листа и корени от коприва, корени от гръмотрън и листа от блатен трилистник. 3 ч.л. от сместа се заливат с 600 г вряща вода. Врат 10 мин на тих огън. Киснат 30 мин и отварата се прецежда. Пие се 3 пъти дневно по 200 г след хранене. Да се претопля.
Осма рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно 100 г стръкове от хвощ, по 40 г плод от хвойна и кори от зърнастец и 120 г корени от гръмотрън. 3 равни с.л. от сместа се заливат с 600 г вряща вода. Ври 5 мин ан тих огън, кисне 30 мн и се прецежда. Пие се 6 пъти дневно по 100 г 20 мин преди и 40 мин след хранене.
Девета рецепта
Смесват се и се разбъркват внимателно по 50 г корени от репей, корени от глухарче, стръкове от коприва и пъпки и листа от бреза. 3 с.л. от сместа се заливат с 600 г вряща вода. Ври 5 мн на тих огън, кисне 30 мин и се прецежда. Пие се по 100 г 6 пъти дневно 20 мин преди и 40 мин след хранене.


А за язва ще ти дам рецепти ако ми кажеш точно къде е язвата,на стомаха или дванайсетопръстник?


Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #48 -: Октомври 10, 2007, 14:18:25 pm »
Касиел, предполагам си пропуснала моята молба :)
Можеш ли да ми кажеш нещо за ревматоиден артрит и язва? Ще се радвам, ако кажеш нещо и за успокоение :)


Аз лично съм пробвала и съм доволна от следната рецепта:
1 глава главеста целина - само грудката без листата /трябва да е с размер долу-горе по-малка или равна на големината на юмрука ти/ . Главата се измива и обелва, после се настъргва и се смесва с 1 кисело мляко. Тази доза се приготвя ден за ден. Полученото количества се разпределя за прием по три пъти на ден - на гладно. Най-добре точно преди ядене. Прави се 10 дена, 10 дена се почива и така 3 пъти. На вкус не е гадно, само има лек дъх на пръст, затова може да се прибави малко ябълка преди да го ядеш.
При мен даде резултат.
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #49 -: Октомври 10, 2007, 14:27:29 pm »
Ако знахара ти направи нещо по-безболезнено от азота пу ми кажи. :lol:Или пък нещо по-различно от това което написах. Е, има една доста гадна знахарска практика да ти забият горяща кибритена клечка в тръна като предварително болезнено го разчовъркат до корен. Ама не бъдете мазохистки де. А оригинала на картофа е да се издълбае в резенче картоф дупчица, да се напълни със салицил от аптеката и така да се стои с него и сменя всеки ден до падане. Всъщност се получава пак изгаряне като с азота, но гадното е самата картофена превръзка и приготовленията около нея. А с азота първо че не боли, няма компрес и ти свалят мъртвата тъкан със скалпел. Относно произхода на кокошия трън ми той не етрън който се забива от някъде а е вирус и е заразно, но му викат трън заради вида и болката.
Ами аз имах един израстък на езика,който той ми махна с едно намазване с въпросното лекарство,изобщо не болеше,просто беше кисело.2-3 дни след третирането просто си падна.От това по-безболезнено,здраве му кажи.А на мъжа ми му махна брадавица от ръката също с едно намазване.Никакво човъркане,никаква болка.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #50 -: Октомври 10, 2007, 18:38:31 pm »
Браво, давай телефона и адреса смело тогава да го имаме тука, че рядко са вече качествените лечители за съжаление. А щом и двамата сте били доволни си струва да се разчуе мисля за човека.За какви други болести ходят при него знаеш ли?
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #51 -: Октомври 10, 2007, 19:51:18 pm »
Касиел,а знаеш ли рецепти за лечение на пародонтоза?Моля,напиши някоя!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #52 -: Октомври 10, 2007, 20:06:42 pm »
Касиел, много ти благгодаря. Ще пробвам някои рецепти, има доста лесни за направа и изпълнение. Язвата е на дванайсетопръстника.  :thankyousign: :flower:
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #53 -: Октомври 10, 2007, 20:07:22 pm »
megiaries, благодаря и на теб. Само не разбрах за какво е твоята рецепта.
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #54 -: Октомври 10, 2007, 22:43:10 pm »
Браво, давай телефона и адреса смело тогава да го имаме тука, че рядко са вече качествените лечители за съжаление. А щом и двамата сте били доволни си струва да се разчуе мисля за човека.За какви други болести ходят при него знаеш ли?
Утре ще издиря телефона му и ще го оставя тук.Премахва брадавици,кокоши тръни и всякакви такива неприятни израстъци по кожата.За друго не знам.Имам дори приятели от София,който идват при него.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #55 -: Октомври 11, 2007, 11:25:22 am »
megiaries, благодаря и на теб. Само не разбрах за какво е твоята рецепта.

Pевматоиден артрит
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #56 -: Октомври 11, 2007, 19:57:24 pm »
Пипи, ето за пародонтоза:

Шеста рецепта
В 200 мл вряла вода се поставя 1 с.л. камшик и ври 10 мин. Прави се жабуркане 2-3 пъти на ден.
Седма рецепта
Смесете равни части лайка и градински чай. Направете запарка и през 2 часа жабуркайте.
Осма рецепта
Дъвчете през деня семе от копър или зърно от кафе. Помага при лош дъх в устата.
Девета рецепта
Пригответе отвара от капинови листа или отвара от листа и цвят на медицинска ружа като правите “баня” на устната кухина.
Десета рецепта
Пригответе чай от анасоново семе 10 г, семе от кишниш – 20 г, розмарин – 5 г. и семе от кимион – 10 г. Вари се 1 ч.л. от тази смес в 500 мл вода. След изстиване се изплаква устата няколко пъти през деня и да се приемат по 3-4 глътки преди жабуркането.
Единадесета рецепта
Подходящ за жануркане е чай от тетра (смрадлика). 1 с.л. от билката ври 3-4 мин в 500 мл вода, прецежда се след изстиване
Дванадесета рецепта
Смесват се равни части: тетра, градински чай, кори от дъб, лайка и невен. В 500 мл вода се варят 10 мин 2 с.л. от сместа.
Тринадесета рецепта
В 500 мл вряла вода се поставя 1 с.л. лайка. След завиране от 2 мин се оставя да поизстине. Прави се гаргара 2-3 пъти дневно.
Четиринадесета рецепта
Вземат се по 50 г от всяка билка: агримония (камшик), лайка, синя тинтява, червен и жълт кантарион, бял равнец и подъбиче. От тази смес 2 пълни с.л. се запарват 10 мин в 500 мл вряла вода. Прибавя се 1 с.л. мед и се вари още 10 мин. Приема се леко затоплена, прецедена отвара.
Петнадесета рецепта
При болки дъвчете сух цвят от слез.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #57 -: Октомври 11, 2007, 19:59:56 pm »
Котаранке, това е за язвата. Освен това препоръчвам сутрин да се яде по един лист широколистен жиловлек /ама това е за напролет / и мумийо но не на хапове а като смола да пие.

1
40 зелени орехчета не по големи от маслини се заливат с първак-ракия. Държат се на шарена сянка 40 дни, като през 3 дни шишето се разклаща. След това течността се прецежда и се отделя. Към отцедените орехчета се прибавят 500 г чист пчелен мед и 500 г захар. Сместа се държи 4 дни на тъмно, като няколко пъти дневно се разклаща. Приема се 3 пъти дневно по 1 с.л. преди хранене. Непосредствено след този лек болният изпива 1 с.л. зехтин. Дозата е за 1 месец. Лечението се прилага 15 дни, 15 дни се почива, повтаря се. През този период не се яде пържено, дразнещи храни, не се приема алкохол, не се пуши.
2
Смесват се и се разбъркват внимателно 30 г листа от смрадлика и по 50 г стръкове от жълт кантарион, стръкове от бял равнец, цвят от шипка и стръкове от синя тинтява. 2 с.л. от сместа се залива с 500 г вряща вода. Ври 10 мин на тих огън и след изстиване отварата се прецежда. Пие се по 1 винена чаша 3 пъти дневно 40 мин преди хранене.
3
Смесват се и се разбъркват внимателно по 30 г корени от бял оман, корени от черен оман, корени от ружа, плодове от анасон и плодове от резене. 1 с.л. от дрогата се залива с 500 г кипяща вода. Ври 15 мин на тих огън и отварата се прецежда. Пие се по 100 г 3 пъти дневно 20 мин преди хранене.
4
Смесват се и се разбъркват внимателно по 30 г стръкове от хвощ, листа от мента и корнеи от черен оман и по 15 г корени от дилянка и листа от маточина. 2 с.л. от билковата смес се залива с 400 г кипяща вода. Кисне 1 час и запарката се прецежда. Пие се по 100 г 4 пъти дневно преди хранене.
5
60 г жълт кантарион (цялата билка), 40 г камшик, 50 г широколистен или дълголистен живовляк и 50 г полски хвощ се поставят в 1 л домашна сливова ракия (може и гроздова). Сместа завира за 5 мин. Снема се, охлажда се и се прибавят 500 г билков мед и 300 мл зехтин. Всичко се разбърква много добре. Пие се по 2 с.л. 20 мин преди ядене 3 пъти дневно.
6
Разбива се 1 прясно яйце. 1 с.л. от разбитото яице се смесва с 1 с.л. захар и 1 с.л. несолена свинска мас и се изпива.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #58 -: Октомври 11, 2007, 20:02:59 pm »
А ето и три рецепти които са за абсолютно всички ни дето нямаме време или средства да ходим на козметик постоянно.Рецептите са за премахване на черни точки от лицето. :P

1
2 с.л. царевично или овесено брашно се смесват с 1 рабит белтък от прясно кокоше яйце. Нанася се върху лицето с помощта на памучен тампон. След като засъхне, маската се сваля със суха памучена кърпа и лицето се измива със студена вода.
2
Черните точки се натриват с тампон, напоен с пресен сок от киселец или от червени домати. Изплаква се с хладка вода.
3
Веднъж седмично се прави основно почистване на кожата на лицето, като се налага с топъл компрес от ленено семе в марлена торбичка. Държи се 20 мин. След свалянето на компреса, черните точки се изстискват с 2 пръста, но ръцете трябва да са дезинфекцирани.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #59 -: Октомври 12, 2007, 13:55:22 pm »
Благодаря,Касиел! :balk_21: