0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #20 -: Октомври 07, 2007, 15:40:08 pm »
Извинявай Касиел,ама ти с какво образование си?
 Чудя се ти как ще дадеш рецепта от разстояние,без да знаеш истинското състояние.Даваш рецепта за ПКЯ примерно-да ама при различните хора,тя се дължи на различни неща.За рецепти за слабеене е същото и за много други неща.
<br />
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #21 -: Октомври 07, 2007, 15:44:44 pm »
а какво е хидросалпингс,
бебе, при нас варикоцелето е само 4аст от проблема, ние имаме още и недоразвити тестиси, склерозирали канал4ета, аплазия / някой знае ли какво е това/ но все пак имаме живи сперми при биопсията,
за операция нищо не ни казаха, защото и да е направим, по естествен на4ин няма да стане бебе, ама аз се 4удя, все пак не трябва ли да се оравят тези вени, няма ли да станат по зле ако ги оставим така + понеже те пока4ват температурата в тестисите, се притесняваме да не би да измрат спермите, дето все пак ги имаме ...
това май беше за мъжкия подфорум  :?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #22 -: Октомври 07, 2007, 15:46:43 pm »
Касиел  :balk_47:
Прочетох доста полезни рецепти и най- важното- лесно изпълними и приложими. Можеш ли да ми кажеш нещо за ревматоиден артрит и язва? Ще се радвам, ако кажеш нещо и за успокоение.
Предварително  благодаря :)
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #23 -: Октомври 07, 2007, 19:17:23 pm »
Извинявай Касиел,ама ти с какво образование си?
 Чудя се ти как ще дадеш рецепта от разстояние,без да знаеш истинското състояние.Даваш рецепта за ПКЯ примерно-да ама при различните хора,тя се дължи на различни неща.За рецепти за слабеене е същото и за много други неща.

Момичето иска да помогне с каквото може! Така че ако не ти харесва темата - просто не влизай! Аман от заядливи хора.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2007, 19:51:23 pm »
Звездичке,не се заяждам!
 Интересувам се просто от образованието и-това заяждане ли е.
 За мен заяждане е заглавието-значи да не си даваме парите,на хора дето са учили за това и познават билките и знаят действието им,а да вярваме на съвети дадени от непознат из форумите.И каква е тази рецепта-слагаме 1 шепа еди си какво-това точна мярка ли е? С билките шега не бива.
 Ако момичето има подходящото образование и е сигурна в това,което пише-ок.
<br />
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2007, 22:29:28 pm »
Момичето много ясно е написало, че събира рецепти от цялата страна, никъде не прочетох, че си ги измисля или предписва. Айде да не търсим под вола теле, щото аз не се сещам някоя баба, която е лекувала навремето с билки да има медицинско образвание.
А шега не бива нито с билките (девойката го е написала), нито с лекарствата, та дори и с витамините.
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #27 -: Октомври 08, 2007, 09:50:12 am »
А нещо за кокоши трън?
Преди години имах кокоши трън на показалеца. Живеех с него 10 г. Но в един момент се появиха още и още. Ходих при какви ли не кожни лекари. Изписаха ми поне 15 вида мазила. Похарчих над 200 лв. а проблема се увеличаваше. Така един ден ми казаха една рецепта, която моментално ми помогна. Е, доста гадничко е. Едно парче прясно телешко месо се накисва едно денонощие в оцет. Като си легнеш вечерта го прилепяш към кокошия трън, отгоре слагаш найлон, превързваш го. От другия ден ще започне да изсъхва и до няколко дни ще падне.
/>
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2007, 14:54:47 pm »
Z22 образование висшо,но не медицинско. Баба Ванга не е имала и средно но цяла България използва рецептите й.Петър Димков също ако изобщо си чувала за него. Ако искаш да ползваш рецепти от лекар мястото ти не е в тази тема. Имам достатъчно грамотност за билките за да не давам опасни рецепти или такива при които се иска индивидуално наблюдение. За твое сведение работя с 80 човека между които лаборанти,химици,микробиолози, лекари,фитотерапевти и др.Също така съм почти 90% убедена че вече си пила лекарство или хранителна добавка чийто производител съм аз,защото това за 180 различни продукта,продавани във всички аптеки.Коя съм ще запазя в тайна защото тука всички сме анонимни.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2007, 15:13:49 pm »
Коя съм ще запазя в тайна защото тука всички сме анонимни.

Касиел това не е точно така, изобщо не сме анонимни!
Познаваме си се, че и болежките си знаем!

Мисля обаче, че заглавието на темата ти е малко подвеждащо!
С оглед и на анонимността на която, ако съм разбрала правилно, държиш.
В крайна сметка който иска съвет от теб получава го.
И ако реши пие или не билките!Късмет на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #30 -: Октомври 08, 2007, 15:47:33 pm »
не не пия хранителни добавки,особено тези на билкова основа,защото знам какъв контрол изобщо се упражнява върху тях.Пия билки-пих ги преди ,пия ги и сега като бременна.Дава ми ги лекар,приготвят се от фармацевт(какъвто съм и аз).
 Да чувала съм за Петър Димков ,обаче съм чувала и за още мноого "лечители" -кане небезизвестната Кирчева например. :xСъгласи се,че не можем да вярваме на всичко,дето бабите едно време са пили и правили.Като рецептата със зелето например или осоляването на бебетата.
 Просто начина,по който подходи в темата ме подразни.Едва ли не момичетата ходят при шарлатани(а повечето си взимат билки от аптека-билкова,където хората са учили за това!),а ти непознатата ще ни избавиш от тях.
 Ако не съм те разбрала правилно-извинявай,не съм целяла да се заяждам!
<br />
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #31 -: Октомври 08, 2007, 16:31:31 pm »
Ако има нещо в което народната медицина не може да помогне ,няма да заблуждавам никого.Приятно ми е да помогна на някой и го правя. Относно шарлатаните, нямам против да ги има, ако не вземат пари за това. По същия начин нямам против Рози-Анна да иде при някоя от лечителките и да даде куп пари за билкови мехлемчета за кокоши тръни. Вероятността да се излекува е много малка ,освен ако не са новопоявили се на не повече от 5 дена, което ме съмнява. В аптеките се продават доста неща за кокоши тръни,които за съжаление са със същия успех на лечение.

 Единственото 100 % решение и успех при кокошите тръни е обгарянето със азот. Така че мила Рози -Ана, намери кожен лекар във вашия град който работи с азот и после пиши резултата. :wink:
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #32 -: Октомври 08, 2007, 16:44:36 pm »
За разширени вени имам рецепти но добрите  отзиви от ползвалите ги бяха прекалено малко, затова няма да ги напиша. Не мисля че съм намерила ефикасна рецепта в България за този проблем,но дано успея някой ден защото това е целта ми.  В аптеките има добри продукти за външно лечение на разширените вени и наблюденията ми са че тези продукти съдържат камфор и ментол.Това са си мои наблюдения обаче и не го налагам като мнение непременно. 
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #33 -: Октомври 08, 2007, 17:30:13 pm »
А нещо за кокоши трън?
Преди години имах кокоши трън на показалеца. Живеех с него 10 г. Но в един момент се появиха още и още. Ходих при какви ли не кожни лекари. Изписаха ми поне 15 вида мазила. Похарчих над 200 лв. а проблема се увеличаваше. Така един ден ми казаха една рецепта, която моментално ми помогна. Е, доста гадничко е. Едно парче прясно телешко месо се накисва едно денонощие в оцет. Като си легнеш вечерта го прилепяш към кокошия трън, отгоре слагаш найлон, превързваш го. От другия ден ще започне да изсъхва и до няколко дни ще падне.
Верка ,благодаря ти за рецептата ,ще я пробвам.Тя е за милото ,дано не се дърпа :lol:
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #34 -: Октомври 08, 2007, 17:35:25 pm »
Касиел ,благодаря ти и на теб мила ,аз исках нещо по лесничко за изпълнение ,че е за милото ,а той на док няма да иска да иде сигурно ,но ще пробвам първо на Верка -с месото :lol:
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #35 -: Октомври 09, 2007, 12:35:29 pm »
Добре.И пиши какво е станало от оцета? Щом искаш по този начин пробвай с готовите киселини от аптеките за кокоши трън.Ако не е дълбок ще падне наистина. А ето ти и от мене 10 рецепти щом искаш по трудния начин да се лекувате.С азота става за минути.


Първа рецепта
Взема се голямо колкото грахово зърно парче прополис и се слага на болното място като се закрепва с лейкопласт. Държи се 2 дни, след което кокошият трън се отскубва и повече не се явява.
Втора рецепта
Равни части от прясна свинска мас и нафталин се размесват. Кокошият трън се намазва съвсем малко. Процедурата се прави само 1 път на ден за 2 дни. Кокошият трън сам изчезва завинаги.
Трета рецепта
Сок от клонка на смокиня ( бялото мляко) се изтисква и с млякото се маже кокошия трън или мазола 2 – 3 пъти на ден. След 3 дни на мястото на кокошия трън остава празна дупка, а мазолът пада.
Четвърта рецепта
Краката се накисват в топла вода, изрязва се кокошия трън, мястото се посипва със салицил и отгоре се слага резенче лимон. Превързва се с бинт и се преспива. След няколко повторения трънът изчезва.
Пета рецепта
Нагорещява се игла и се допира до тръна. След това кракът се слага в топла вода. Да престои 10-15 мин. Предваритрелно сме сложили 1 ч.л. лимонтузу.
Шеста рецепта
Прави се топче от пчелен клей и се поставя на кокошия трън за 24 часа. Отгоре се прикрепва с лейкопласт. След снемане се получава малко мехурче, което обелваме и така в продължение на няколко превръзки изчезва.
Седма рецепта
Откъсваме напролет съвсем млад дребен млечок. Изстискваме върху брадавичката от млякото, което отделя 10-15 капки.
Осма рецепта
Може да се ползва силен пресол – във вода се разтваря сол, намокрят се кърпи и се слага на кокошия трън. Може да се разтопи солта във винен оцет. Вземат се 10-15 стръка от билката заешка стъпка (бере се през месеците юни,юли и август, когато цъфти. Расте по запустели места). Варят се в 1,5 л. вода докато остане на 1 л. Изпива се за 1 ден, леко подсладена. След 40 дни кокошия трън се руши и от корените не остава следа.
Девета рецепта
Върху добре почистени след киснене крака се поствавя тампон от спирт за горене, покрива се с вестник и найлон, завързва се с бинт. Престоява така 10 мин. Може да се повтори след няколко часа.
Десета рецепта
Ако към тръна докосвате запалена цигара 3-4 пъти последователно едно след друго той пожълтява, втвърдява се и се отскубва и повече не се появява.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #36 -: Октомври 09, 2007, 12:53:15 pm »
Голям зор е да се отървеш от тези тръни  :x Аз махнах един преди години със суров картоф. Всяка вечер след баня слагаш парче суров картоф и залепяш отгоре. После цял ден си ходех с картофа и вечер започва едно ровичкане - излизат черни малки трънчета. Не помня колко време ми отне - поне седмица. Голяма е играчка. Сега ми се е появил друг, но на много неудобно място на крака и ми се ще да намеря тези илачи от аптеките. Одъртяла съм да си извивам така крака и да го махна  :lol: А да знаете как се заразява? Дали се забиват като ходиш бос лятото?


*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #37 -: Октомври 09, 2007, 13:12:18 pm »
Ами на мен ми беше на пръста, не съм се замисляла как се е появил. Седеше си кротко 5 г. и изведнъж започна да се разпространява. Появиха се 3-4 броя по-малки около него. Чувала съм, а и така се получи при мен, че като махнеш майката - първия появил се, падат и малките. Като ми падна големия /беше колкото грахово зърно/ остана дупка, която се запълни за месец два.
/>
*
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #38 -: Октомври 09, 2007, 19:34:29 pm »
В Бургас има един знахар,който мори всякакви такива кокоши тръни,брадавици с някакво патентовано от него лекарство.
Re: Стига сте плащали за рецепти.Ще ви ги давам безплатно
« Отговор #39 -: Октомври 09, 2007, 20:39:42 pm »
Мерси Каси за многото рецепти сега ще ги разгледам.Жекова ,а адрес на този знахар имаш ли ,или телефон?