0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #80 -: Октомври 03, 2007, 22:37:11 pm »

Честити месечинки на Андреа и на Дара, да са ви живи и здрави слънцата!
Васе- евала ти, кога намери време торта да спретнеш, аз от хойкане съвсем занемарих готвенето  :(
Ултра- бравос бе, направо си те представих как му правиш разните муцунки на твоя хубавец  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #81 -: Октомври 04, 2007, 10:37:22 am »
Като сте заговорили за нокти-на вашите дечурлига миришат ли им краката?  8O Къпя я всяка вечер и само памук носи...Да не би дето не отделям специално внимание да й забърша крачетата да е направила някои гъбички?  8O

Случвало се е понякога, когато беШе по_малка. Когато и аz попитах една приятелка "въzможно ли е на малко бебе да му мириШат краката (леко намирисват на кисело)", тя не повярва, но се убеди сама. Сега се случва много рядко.
Ако много се притесняваШ, питай Бърди  :).

Танче, по принцип тук на залъгалките си има от кой месец до кой можеш да ги ползваш. Ние сме в момента с от година нагоре биберона. Май на 6 месеца е срока.

Гане, ние сме с биберони от 6 до 18 месеца. Дори и в идеално състояние не бих ги полzвала до крайния срок  :P. Ще вzема да отида на страницата на проиzводителя и да видя какво препоръчват. Струват ми се и 6 месеца множко  :?.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #82 -: Октомври 04, 2007, 11:12:39 am »
Бибероните ги сменяме най-късно след 3 месеца употреба.
И на Симеон му миришат понякога краката, явно се запарват от чорапките. През лятото като беше по сандали не миришеха. Засега не може да е конкуренция на баща си, така че няма за какво да се притеснявам :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #83 -: Октомври 04, 2007, 13:24:23 pm »
На Нук понеже са по два бибероните в опаковка и аз като минат 3-4 месеца давам другия. Иначе ние сме с биберон от 18 до 36 месеца. Но на нас биберона не ни седи постоянно в устата - ползваме го само за заспиване - следобеден и нощен сън. Иначе не се слага.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #84 -: Октомври 04, 2007, 15:36:59 pm »
Момичета, искам да се допитам до вас и най-вече до кърмилите. Качих много килограми през бременността (25-27)и искам да ги сваля, но кърмя и се притеснявам, че ако пазя диета и спортувам активно, може да намалее или спре кърмата. Причината за това ми желание не е от естетична гледна точка или суета, а защото ужасно много започнаха да ме болят колената, глезените и кръста. От два дни едвам вдигам бебето. Аз съм висока и не ми личат килограмите, 175 съм висока, бях станала 94 кг. След раждането свалих поне 10, но вече за месец и половина и грам. А наистина много ме боли  :(
Дайте съвет ако можете моля.
« Последна редакция: Октомври 04, 2007, 15:39:06 pm от Nina »
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #85 -: Октомври 04, 2007, 15:40:44 pm »
Здравейте мами,
аz искам да ви питам колко често сменяте бебероните zалъгалки?
НаШите са силиконови и беz видими "поражения", но все пак преz някакъв интервал от време трябва да се подменят.
Благодаря  :).

Според мен, както бибите за шишета - на 2-3 месеца максимум, а при видими белези веднага. Някой ми разправя за бебе, което се задавило с биберон на който му паднало "зърното" (незнам как да му кажа).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #86 -: Октомври 04, 2007, 16:11:18 pm »
Честити месечинки на девойките  :lol:.

Аз да се отчета за прощъпулника:
1. Питката - простооооооо пиша си около 5! Като за първи път мисля че е доста добре - иде ми да се цункам даже (Фуси скромното ми викат, незнам дали знаете?. Бухна, изпече се идеално беше ужасно вкусна. Дефектът беше че не се надигна съвсем равномерно, ама не беше чак толкова видно.

2. Младежът грабна от раз и без колебание портфейла на майка си. След провокации от страна на баща му взе и едно СД, а накрая, пак сам си прибра и термометъра. Та така...
В очакване ....
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #87 -: Октомври 04, 2007, 16:43:56 pm »
Фуси, ние и така ти вярваме, ама някоя снимчица няма ли  :wink:  :lol:? Значи финансист Ще става Ники  8), РС специалист или в краен случай лекар  :D.

Нина, по време на кърмене не са препоръчителни диетите. За проблемите, които си получила е добре да отидеШ на лекар. Може би с няколко масажа или лечебна гимнастика да се оправиШ. Не вярвам теzи 15 кила в повече (на твоята височина) да са единствената причина  :?.
« Последна редакция: Октомври 04, 2007, 16:58:36 pm от tanja »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #88 -: Октомври 04, 2007, 17:05:22 pm »
Нина, аз имах доста сериозни проблеми със ставите, даже имах и киста на костите на ръката от претоварване. Бяха ми назначили специална гимнастика за раздвижване и терапия с тези специалните камъни. Оказа се мускулна слабост при мен. Не че успях да ида на процедурите де :? Знам че препоръчват да се отслабне в такива случаи. Можеш да спортуваш, но без да прилагаш диета. Карай колело или ходи повече. При мен така се регулираха горе-долу нещата. Не че е спряло да ме боли, де :(
Фуси, ако са я изяли питката, няма значение колко равномерно е вдигната :wink: Да ти е жив и здрав финансиста :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #89 -: Октомври 04, 2007, 17:43:32 pm »
Да са живи и здрави малките дребосъчковци - само радост да носят и да са късметлии! - и Дара, и Андрея, и Никола - финансиста  :lol: - важно е, че оправен ще е юнакът - като майка си  :lol:

Нинче, уж и на мен ми остават 10-ина килца да смъквам (Ема е само на кърма), но и мен костите ме болят - а не съм ходила на доктор още  :oops:
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #90 -: Октомври 04, 2007, 19:32:13 pm »
Значи не съм единствена, след раждането коленете ме болят адски много като сядам и ставам. Направо на моменти е нетърпимо, чак прикляквам. На какво ли се дължи?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #91 -: Октомври 04, 2007, 19:58:50 pm »
Цитат
Значи не съм единствена, след раждането коленете ме болят адски много като сядам и ставам. Направо на моменти е нетърпимо, чак прикляквам. На какво ли се дължи?
Бе не знам на кво се дължи, но и мен ме бодят и колената, и долу, на глезените. Специално на коленните стави правих снимки и се оказах с начални дегеренативни промени, но си търпя и не мрънкам. Джипката каза , че докато кърмя мога да ползвам единствено Волтерен гел, обаче се въздържам.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #92 -: Октомври 04, 2007, 20:02:09 pm »
честити месечинки на бебоците :D

мен около 3 месеца, докато кърмех, ме болеше всеки кокъл :( сутрин при ставане ми трябваха няколко минути раздвижване :oops:

ние почнахме куФнята и засега се приема с умерен интерес. на мен лично ми е добре на сол, което ме смущава. въпреки, че ям безсолно, ми се струва, че все пак за деца трябва да е по-безсолно. десерта категорично не го давам. да питам мамите с опит. супата и второто не са ли много за едно ядене? 2х190мл.? в супата слагам сухар, че много течно. или ползвате едното за вечеря? ние си вечеряме мляко с плазмон още и много го обича, та ще тръгнем на училище сигурно с него :D
кажете мами на деца около и над година, какво и колко ядат децата?
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #93 -: Октомври 04, 2007, 20:46:25 pm »
Браво на колегата Никола, само така, ще го направим министър на финансите :D

Манчо, аз за сега давам само манджата, защото супата я застройват с цяло яйце, а аз белтък не съм дала още, та си я хапвам аз, за десертите е ясно, даже и аз не ги ям :wink: мен също ме притеснява солта, защото аз ям доста солено, а нейните манджи са ми почти добре на вкус. аз като й готвя слагам по една щипка сол и изобщо не се осеща. Деси ги яде с апетит, но тя не е показател, защото всичко яде :lol: Супата по принцип мамите я дават за вечеря със сухар.
Аз от няколко дни й приготвям вечеря, защото като седнем ние да ядем и тя виси под масата й си проси, а сега сядаме тримата и вечеряме. След 1-2 часа като ляга пак й правя малко мляко, защото тя така си заспива :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #94 -: Октомври 04, 2007, 21:13:47 pm »
Манчо, аз по принцип ги разделях на две нещата от кухнята - горе долу по 80-90 грама от всяко и ги давах и за следобедна закуска. Вярно повтарях, ама моя вечер не мога и с топ да го вържа да яде нещо друго освен мляко с плазмонка. И аз слагах в супата сухар, че ми беше много течна и се оливахме. Моя си харесваше много кухнята и ядеше с огромно удоволствие и почти не оставаше от яденето. А десертите ги давах, защото без да искам му въведох прясното мляко с едно пюре на Хип :? И като вече въведено и без реакции - реших да си давам манджите всичките.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #95 -: Октомври 04, 2007, 22:42:03 pm »
малеее, наистина ли ги застройват 8O ми и аз не съм давала белтък досега...
егати помощта е тая кухня. другото, което не ми харесва, е че всеки ден е месно - или супата, или основното. добре, че не и двете :x риба пък не се коментира, а аз му давам два пъти седмично.
е хубу де, как става номера с готвенето? просто не виждам как да стане :(нещо губя почва с това хранене... :help:
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #96 -: Октомври 04, 2007, 23:13:12 pm »
Nina, аз съм с твоя ръст а ме изписаха от родилното 100 кг.  :oops: Сега съм 83 кг. Свалих от Великден насам 17 кг, с ограничаване на тестените изделия и сладкото, но веднага щом малко ограничих храненето, кърмата ми спря. Така че, ако искаш да кърмиш още, диетата не е възможно да прилагаш. Остава единствено спорта. Болката в кокалите намалява чак като детето проходи. Поне при мен се получи така.

Юлия пък не иска храната от кухнята. Тя всъщност през последните дни почти нищо не иска да яде освен попара или кус-кус сутрин. Струва ми се, че причината е, че аз я опитвам да храня с лъжица, а тя иска сама. Аз десертите не ги и предлагам де, заради прясното мляко. Иначе с белтък я захранихме тия дни за щастие без проблеми. Беше ме доста страх заради двете последователни уртикарии наскоро. Аз ям сравнително безсолно, но на мен храната от кухнята ми е безсолна.

Фуси, браво на Никола! Все между хубави професии се колебае1


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #97 -: Октомври 04, 2007, 23:16:16 pm »
манхатъне, коя куфня нападнахте?
аз не виждам лошо във всекидневното месо, моля. малките деца имат нужда всеки ден да получават меню, балансиращо всички основни хранителни групи вещества.
после ще пости, като изкласи.

повечето майки, които вземат храна от кухня, обикновено дават основното ястие за обяд, а супата - за вечеря, с надробен сухар. а за следобедна закуска дават десерта.
става с 1 куршум 3 заека.

нема никакъв проблем с готвенето, ако ползваш методиката на Фусси, примерно. или редуваш готови пюрета с готвено, когато имаш време.
аз съм твърдо убедена, че едно качествено готово пюре е за предпочитане от "куфнята", стига да можеш да си го позволиш финансово.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #98 -: Октомври 04, 2007, 23:30:18 pm »
аз не виждам лошо във всекидневното месо, моля. после ще пости, като изкласи.

после вкусът и навиците са твърдо изградени и е късно. и по твоите книги пише, че се редуват :D

а за следобедна закуска дават десерта.

това не става. нишесте, кисели с ...незнам кво. апропо, днес го опитах, да не съм голословна. отвратително ми се видя :oops: 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #99 -: Октомври 04, 2007, 23:43:07 pm »
Манхатъне, де е тая кухня бе? Аз на малкия манджите като ги вземах в Търново бях готова аз да ги ям, ако той не ги иска. А киселите и изобщо десертите бяха един път. Явно всяка кухня си има собствен стил на готвене.
За яденето - аз откак съм си в ДЕ и нямам помощ от кухня редувам пюрета с приготвени неща. Като готвя определени манджи му отделям прясно готвено, като изстине и замръзявам в хладилника. По едно време нямаше място от буркани :oops: в камерата. И давам един ден готово пюре, на другия готвено от мен. Горе-долу го докарвам на разнообразие. А сега съм открила разни готови пакети с макарони и тем подобни - от типа на спагетите и екстри разни вътре, та разнообразявам. И аз изпадам в потрес с храната, ако това те успокоява :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю