0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #120 -: Октомври 06, 2007, 16:17:04 pm »
Здрасти,айде сега момичета помагайте.Записах Кармен на детска кухня,на 8навършени месеца,дали направих ОГРОМНА ГРЕШКА?
Първите 2 дни беше ОК,обаче сега цялото и личице е със ситни пъпчици,отделно получи и разстройство,което 2ра седмица не можем да овладеем :x
Ами педиатърът каза,че вече може да яде всичко и че било глезотия тези готовите пюрета/а тя яде само гербер,хипп и ганчев плюе/.Сега,обаче от кухнята си излапа всичко,но после разбрах,че в десертите имало прясно мляко,а в основните сол 8O.
Какво да правя?Мисля да спирам кухнята :(.А отделно,занесох чисто нови бурканчета,а храната ми дават в ръждиви.Яслата е реномирана,намира се на пряка на витошка.А сега дайте акъл,какво да правя,да се карам ли за ръждивите буркани и защо изобщо приеха детето ми,като е малко.Или да им тегля майна и да не стъпя повече там?
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #121 -: Октомври 06, 2007, 16:31:57 pm »
Оlianta, думите на педиатърката просто ме оставиха безмълвна! Наистина не знам как да определя това изказване!
Иначе в кухните обикновено изискват децата да са навършили 10 мес или 1 год. Между другото и това не винаги е достатъчно, защото моята дъщеря направи направи две последователни уртикарии наскоро и още не са и се скрили всички пъпки на 1 год като мисля, че втората е в резултат на детски кис. млекца, които продават(данонино и др.)Ако не се чака ред за кухнята можеш да се откажеш засега и да се включиш малко по-късно. Ако не - просто си взимай храната, но много избирателно давай основните ястия. Не всички ще са подходящи, а пък супите и десертите остави за по-късен етап. А пък за ръждивите буркани все пак можеш да направиш оплакване.


*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #122 -: Октомври 06, 2007, 19:27:38 pm »
olianata,
малки сте оЩе zа кухня. Иzчакай няколко месеца оЩе, въвеждай бавно новите храни и следи zа реакции.
Ако много държиШ на храната там, вzеми менюто на кухнята и се осведоми с какво мляко правят десертите и как zастройват супите. Така Ще прецениШ какво да даваШ и какво не.
А zа ръждивите бурканчета аz бих ги насмела на момента.
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #123 -: Октомври 06, 2007, 20:47:00 pm »
Здрасти,айде сега момичета помагайте.Записах Кармен на детска кухня,на 8навършени месеца,дали направих ОГРОМНА ГРЕШКА?
Първите 2 дни беше ОК,обаче сега цялото и личице е със ситни пъпчици,отделно получи и разстройство,което 2ра седмица не можем да овладеем :x
Ами педиатърът каза,че вече може да яде всичко и че било глезотия тези готовите пюрета/а тя яде само гербер,хипп и ганчев плюе/.Сега,обаче от кухнята си излапа всичко,но после разбрах,че в десертите имало прясно мляко,а в основните сол 8O.
Какво да правя?Мисля да спирам кухнята :(.А отделно,занесох чисто нови бурканчета,а храната ми дават в ръждиви.Яслата е реномирана,намира се на пряка на витошка.А сега дайте акъл,какво да правя,да се карам ли за ръждивите буркани и защо изобщо приеха детето ми,като е малко.Или да им тегля майна и да не стъпя повече там?


Виж сега, те момичетата са ти казали, ама и аз да помрънкам като стара свекърва. Мнооо сте малки за кухня още, хеле пък за супите и десертите. Супите ги застройват с цяло яйце, а белтък се дава най-рано след годинка, десертите са нишесте с прясно мляко, което също се дава след 13-14 месец, така че или давай само манджите, но без зелен боб, ако е стар фасул или леща ги прекарвай през цедка да махнеш люспите, ако има бял сос питай с какво е застроен и т.н.
А пък ако искаш да яде манджи започваш да й готвиш, голям кеф е :D аз си умирам от удоволствие да бъркам разни манджички и да си редя в хладилника :lol: Готвя 3-4 различни, слагам в бурканчета още горещи, захлюпвам пурканцето, то се стерилизира и слагам в хладилника, и така кльопачката е уредена за някоко дни, после пак...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #124 -: Октомври 06, 2007, 21:45:01 pm »
Олиана, само да спомена, макар, че всичко е индивидуално - имам колежка, чието дете на малки месеци, горе долу вашите получи алергична реакция от Данонино, оправи се разбира се, но посетиха здравно заведение  :? Знам, че уж ги контролират тези храни, особено детските, ама....
Успех с манджите.
За ръждивите буркани - лоша работа, сигнализирай им.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #125 -: Октомври 06, 2007, 23:41:37 pm »
Olianata, те са ти отговорили вече хората, но аз да попитам едно нещо - защо не дойде тук да ни питаш ПРЕДИ да я запишеш на кухня, а сега - олеле помагайте, пъпки.
тая тема за храненето тук не е от вчера.

а и нещо друго - ПРЕДИ да дам на бебето си храна от кухня, бих я опитала поне и бих се поинтересувала какво има вътре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #126 -: Октомври 07, 2007, 00:28:40 am »
Аз само при мисълта за кухня се изприщвам, напомня ми на времето, когато най-бедните семейства носеха онези кофички от алпака, за първо, второ и трето.Бррррр.
Сигурно сега не е така, но като бях малка се молех винаги да имам пари, за да не се записвам на кухня.

Още повече на малкото си бебе да дам храна от кухня.Никога, аз няма да ям, но за децата ще има хубаво ядене, а не от казана!
 Съжалявам, ако съм малко по-остра, ама не издържах този път.Хлебарки, алергии, кво ли не...

Както готвя за нас домашна храна, и за бебета ще трябва да намеря време, това е моят принцип.





We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #127 -: Октомври 07, 2007, 10:04:18 am »
За яденето - ние сме тук май най-злоядите. Яде Аптамил та ушите му плющят. Вземам кухня но....Сутрин като стане яде мляко Аптамил около 200-240мл. /това става към 7-8ч сутрин/ към 10-10,30 давам плод ако не е заспал :) В 12,30-13ч. давам супата или манджата с един сухар /понякога я яде..понякога мляко 210мл. АМ/ към 16ч. се оптивам да дам десерта и плод...но често отказва и ядем плод плюс АМ около 170мл. Вечер АМ 200-240мл.
Като сметна май ядем само мляко...често кухнята ми остава. Не си спомням на ден да яде и трите яденета. Има дни в които е само на мляко дори...около литър удряме тогава :lol:
Вода не пие..винаги предлагам но той иска да се полива или пръска а не да я пие...абе диване отвсякъде.

Честита месечинка на Стилияна.
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 10:05:55 am от Хера »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #128 -: Октомври 07, 2007, 10:33:20 am »
Ето ни и нас. С гърлобол и хрема :(. И двете накуп се разболяхме. Предишната вечер не спахме цяла нощ, щото ни болеше гърлото, тази поспахме, но имаме и хрема вече.
Та засега караме на панадолче и капки, ще видим дали ще го преборим само така. Дано.

Честита месечинка на Стилиана. Да расте умно и послушно бебче :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #129 -: Октомври 07, 2007, 11:11:51 am »
Моя син пък губи интес към храната от кухнята - иска да яде от нашата! Само с второто и крема се справя, но супата не я ще вече!

Оля, изчакай още два месеца - ти захрани ли както трябва преди да дадеш кухня?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #130 -: Октомври 07, 2007, 11:46:49 am »
Ми аз готвих на моя ама той отказа да яде :x а моята майка му прави разни манджи там като сме на село и яде диването му с диване :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #131 -: Октомври 07, 2007, 12:01:03 pm »
Аз Стефания на кухня няма да я записвам, Вени беше питала кой кога ще се връща- е аз за съжаление ще се връщам януари, до ноември съм в болнични, след това си пускам отпуска и на 20 януари съм отново на бач. Майчинството ми ще го прехвърля на майка ми, ще й давам още 200 лева от моята запалата и така и тя ще взема повеч от колкото сега и на мен ще ми остават повече, отколкото да остана аз в майчинство. Предвиждам след като въведа и глутена да почвам да готвя на Стефания, после майка и тя ще го прави.
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 12:31:53 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #132 -: Октомври 07, 2007, 12:29:19 pm »
Хех, мале mini, немога да се въздържа - големо бонбонче това бузуранче  :lol: Тая нова снимка, тцтцтц... Направо ми е много чаровна, особено като се е смръщила така. Аз обичам мръщави бебета.  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #133 -: Октомври 07, 2007, 12:32:31 pm »
Хех, мале mini, немога да се въздържа - големо бонбонче това бузуранче  :lol: Тая нова снимка, тцтцтц... Направо ми е много чаровна, особено като се е смръщила така. Аз обичам мръщави бебета.  :)
Нинка ,мисиииии :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #134 -: Октомври 07, 2007, 13:53:37 pm »
На работа аз се връщам м.февруари а за Слави ще си вземам детегледачка.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #135 -: Октомври 07, 2007, 15:32:10 pm »
Цитат
Аз само при мисълта за кухня се изприщвам, напомня ми на времето, когато най-бедните семейства носеха онези кофички от алпака, за първо, второ и трето.Бррррр.
Сигурно сега не е така, но като бях малка се молех винаги да имам пари, за да не се записвам на кухня.

Още повече на малкото си бебе да дам храна от кухня.Никога, аз няма да ям, но за децата ще има хубаво ядене, а не от казана!
 Съжалявам, ако съм малко по-остра, ама не издържах този път.Хлебарки, алергии, кво ли не...
То в Канада сигурно няма детски кухни, но доходите са други и можеш да не се притесняваш като ходиш и купуваш качествени готови пюрета. Така че всеки си гледа от собствената камбанария и възможности.

 
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #136 -: Октомври 07, 2007, 18:11:09 pm »
Лейди, сигурно си права, ужасно е скъпа детската храна в България.
Но все си мисля, че с добре сметнат бюджет, би могло да се готви и в къщи за децата след годинката.

И тук не е   лесно гледането на дете, но готвенето вкъщи е по-ефтино от пюретата при всички случаи.Да не говорим, че е и по-вкусно.

Целувки на всички бебета
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 18:16:06 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #137 -: Октомври 07, 2007, 20:09:54 pm »
Детска кухня няма и в Германия. Пюретата при всички положения са поне с 30% по_евтини от съЩата марка, продавана в БГ (Hipp, Bebivita, Nestle Alete). ИzобЩо всички вносни бебеШки храни (и иzобЩо продукти) са по_скъпи от съЩите тук (имам наблюдения zа немския и английския паzар).
Докато бях в БГ предпочитах сама да готвя на детето, от колкото да купувам готови. Вzимах само zа въвеждане на нови храни, които не можех да намеря на паzара. Най_вероятно ако живеех в БГ Щях и аz да вzимам храна от кухнята.
Тук, макар че готовата храна (в бурканчета) е евтина, предпочитам аz да готвя. Има голямо раzнообраzие от продукти, а и аz имам време zа zапълване.

Искам да ви попитам: сменят ли децата по някое време режима си на спане? До сега, блиzо 6 месеца Мелани спеШе преди и след обяд по час, час и половина, но в последно време спи само 1 път след обяд. Дали е временно или е нормално да спи по_малко? Или с въzрастта децата стават все по_активни и спят по_малко  :?. Забеляzали ли сте неЩо подобно и при ваШите деца?
Благодаря  :).
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #138 -: Октомври 07, 2007, 21:03:00 pm »


Искам да ви попитам: сменят ли децата по някое време режима си на спане? До сега, блиzо 6 месеца Мелани спеШе преди и след обяд по час, час и половина, но в последно време спи само 1 път след обяд. Дали е временно или е нормално да спи по_малко? Или с въzрастта децата стават все по_активни и спят по_малко  :?. Забеляzали ли сте неЩо подобно и при ваШите деца?
Благодаря  :).
Нормално е. Моето дете премина към един път сън дневно някъде към годинката.
А детската кухня....Ех, ако тук имаше бих се възползвала. Много често се случва поради липса на време да вечеряме някаква junk food, а за него неможе, така че би ми било по лесно.
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #139 -: Октомври 07, 2007, 21:10:51 pm »
Мога да кажа само хубави неща за детската кухня.
И аз съм се хранила с нея, предполагам и повечето от вас също. Няма нищо общо с храната за възрастни от столовете, която имате предвид в алуминиевите канчета. Приготвя се специално за деца и се контролира освен това съм я опитвала и е много вкусна, особено кремчетата. Абсолютно всичките ми приятелки са хранили децата си на детска кухня. Да се опитвам не мога да сготвя толкова балансирано и различно всеки ден меню - първо , второ и трето всеки ден. А едно пюре за дете над годинката е около 3 лв. Да не говорим, че наблюдавах потребителки от мамата, живеещи в чужбина, които регулярно се изказваха против детската кухня, а когато се върнаха в БГ и за 2 дни не могат да я нахвалят. И това е само за 20 лева на месец на дете. За еквивалентното хранене с пюрета ми трябват над 300 лева. Време да готвя всеки ден и разнообразна храна нямам. (ползвам детската кухня от 11 месечна възраст на децата.)
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 21:15:09 pm от cygnus »