0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #140 -: Октомври 07, 2007, 21:13:34 pm »
tanja, напълно нормално. макар че Мелани-Софи е малко подранила със изоставянето на сутрешния сън. горе-долу между 12 и 18 месеца настъпвал този преход към еднократно дневно спане - след обеда. при Мартин е на периоди - понякога спи по 1 път, друг път по 2 пъти, зависи колко рано е станал сутринта.

tanja, учудих се на твоето изказване, че имаш много време за запълване. бих искала да обменим опит за това, аз постоянно се задъхвам от недостиг на време и се чудя дали проблемът е в мен. ето какъв е дневният ми режим:

сутрин - ставане в 7, събуждане и алабала до 7 и 30 и поемане на детето от баща му, който го е менажерирал от 6 сутринта. закуски, занимания, ходене по петите на детето, излизане на разходка.
обяд - връщане от разходка, набързо преобличане, измиване, обядване и приспиване.

тук имам около 2 часа свободна дупка.

следобяд - става детето от сън, закуска, обличане, разходка, връщане и към 19 часа баща му го поема, а аз започвам да чистя, готвя, пера, гладя и каквото друго има за правене. детето заспива към 20 и 30, следва нашата вечеря, баща му си ляга пребит от умора, а аз - пребита от умора, сядам на компютъра да работя.

както виждате, в моя ден няма практически никакво свободно време, камо ли излишно, което да запълвам. опитвам се от време на време да му готвя, но много рядко успявам, особено при режима с двукратното излизане.

кажете как е при вас и къде го намирате това време?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #141 -: Октомври 07, 2007, 21:17:55 pm »
И това е само за 20 лева на месец на дете.

аз искам да задам само един въпрос - познавайки цените на хранителните продукти, как според вас се постига тази цена от 20 лева на месец за първо, второ и трето, при това с "балансиран състав"?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #142 -: Октомври 07, 2007, 21:19:14 pm »
И това е само за 20 лева на месец на дете.

аз искам да задам само един въпрос - познавайки цените на хранителните продукти, как според вас се постига тази цена от 20 лева на месец за първо, второ и трето, при това с "балансиран състав"?


Е добро утро :) В детската градина за 20 лв. на месец кое плащат по-напред - на учителките, на лелките ли, на чистачката ли или храната на децата - на обяд и за следобедна закуска? Смешен въпрос. :) Дотира се.
Вашите деца на детска градина ще ходят ли? А на училище?
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 21:21:23 pm от cygnus »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #143 -: Октомври 07, 2007, 21:20:56 pm »
И това е само за 20 лева на месец на дете.

аз искам да задам само един въпрос - познавайки цените на хранителните продукти, как според вас се постига тази цена от 20 лева на месец за първо, второ и трето, при това с "балансиран състав"?

Дотира се от държавата.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #144 -: Октомври 07, 2007, 21:26:34 pm »
Първо, детските кухни, градини, ясли, студентските общежития и столове се субсидират от държавата, за да можем всички на една минимална цена да си ги позволим, така се компенсира разликата между моето левче и реалната цена на манджата :)
Отностно свободното време и нашия режим е горе долу като вашия, но докато спи следобед около 2 часа успявам да сготвя за нея и за нас, да изгладя и т.н., но това е защото съм организирана и сръчна :lol: :wink: :P
Нашата детска кухня също е много собра, хигиената е на ниво, НЯМА ХЛЕБАРКИ в казаните и други вредители, но въпреки всичко аз давам избирателно, пък и не е чак толкова разнообразна, ето почти месец от както взимаме не са давали заешко например, грах, спанак за броколи, карфиол, цвекло ... да не говорим.
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #145 -: Октомври 07, 2007, 21:29:02 pm »
Стефи, някои неща не ги готвят и аз забелязвам. Например в нашата не дават риба. Затова в събота или неделя им правя рибен ден с Хипско или Семперско пюре. Тя темата се отплесна за форума за манджата, ама да кажа и тук как ги овкусявам някои неща от кухнята - например в супата слагам жълтък, сухар и 1 л. АМ и става по-вкусна, а в крема понякога слагам бисквити и мляко и се получава тортен вкус.
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 21:32:35 pm от cygnus »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #146 -: Октомври 07, 2007, 21:33:12 pm »
Аз само да кажа, че сме три деца и тримата не сме яли детска кухня, просто сме отказвали всичко, което ни се предлага от там, сестра ми много добре помня, но тя като цяло беше злояда, можеше само на банани да кара. И много ми е чудно, ако дете отказва кухнята /в момента имам такива познати, движа се с майки с по-големи от Стефи деца/, какво ще правиш в случая?
Иначе и аз се надявам да имам достатъчно време за да мога да предложа на детето достатъчно полезна и разнообразна храна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #147 -: Октомври 07, 2007, 21:35:06 pm »
Мини, зависи - на моя приятелка детето тотално отказва месни пюрета - плюе ги, а от кухнята яде. Много е относително, каквото иска детето това ще яде. :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #148 -: Октомври 07, 2007, 21:49:10 pm »
Моя му харесва яденето от кухнята и умира от кеф - повръщал е чак от преяждане. Готвили сме му и аз, и майка ми - еми не иска и това е. На мен посмъртно не ми стига времето да му готвя всеки ден. А когато успея да сготвя - след това съм като пребито псе. Просто не става да се предложи разнообразната храна ако готвиш ти. За мен си е много голямо удобство за майките. За кухнята във Велико Търново мога да кажа само суперлативи - и до сега не сме имали проблем - алергични реакции, вредители в храната или нещо подобно. Просто ужасно съжалявам, че не си живея при майка ми в момента само заради това.  :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #149 -: Октомври 07, 2007, 21:57:48 pm »
Мацки, да ви питам аспиратора за нос на НУК, мога ли да го стерилизирам в стерилизатора или ще се разтопи?
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #150 -: Октомври 07, 2007, 22:59:10 pm »
Не съм пробвала да стерилизирам аспиратора!

Джамка, ами времето идва, когато детето си играе само из къщи, а ти си вършиш работата!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #151 -: Октомври 07, 2007, 23:31:36 pm »
Не съм пробвала да стерилизирам аспиратора!

Джамка, ами времето идва, когато детето си играе само из къщи, а ти си вършиш работата!

Вени, ако то се катери навсякъде, отваря шкафове, опитва се да включва уреди в контакта или непрекъснато се опитва да направи някоя беля - няма как да стане. Аз моя не мога да го оставя и 2 минути сам без да свърши някоя беля. Време имам само докато спи.
Мари, само се плакне, няма нужда от стерилизация.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #152 -: Октомври 07, 2007, 23:47:00 pm »
при истинското ми желание, категорично нямам време да готвя за него при този режим. от нашето как да отделям като слагам сол, а и ние се храним малко особено.  храната в ДК се приготвя от диетолози и е разнообразна наистина. миналата седмица имахме и заек и беше вкусно. десертите не ми харесват, но основното ядене смятам е ОК. от трите едно да му дам, пак ми е по-изгодно и времеспестяващо. колко по-различно ще му сготвя аз? липсата на риба оправдавам с това, че е силен алерген. аз си му давам 2 седмично. не мога да разбера отричането на кухнята...
Таня, и при нас сутрешния сън е с тенденция към изчезване. това е положението. идва им просветлението, че "от сън-спомени няма" :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #153 -: Октомври 08, 2007, 00:26:11 am »
вижте, ясно ми е, че държавната кухня се дотира, не падам от Марс. но с колкото и да се дотира, пак се купува най-евтиното месо, най-евтините зеленчуци и продукти. откъде сте сигурни в подбора?
а частните кухни? там купонът за деня е около 3 лева - колкото 1 бурканче готово пюре. тях пък кой ги дотира?
в детските ясли, Сигнусе, да не мислиш, че ги хранят с био-храни случайно? набиват кремвирши и пържени филии, та ушите им пукат.

за свободното време.
Вени, надявам се, че ще дойде и моментът, когато детето ще си играе само, но сега сме точно в етап, когато трябва да вървиш по петите му - не за да играеш с него непрекъснато, а за да го пазиш да не стане беля, знаеш как е... не мога да си позволя да го оставя сам и за 5 минути.
освен това, нямам чистачка и трябва да превеждам средно по 3000 думи на ден. нагорно идва, но ще се опитам да бъда по-организирана и аз  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #154 -: Октомври 08, 2007, 06:43:17 am »
jam, биохрани в БГ на този етап с гарантирано качество може да има само ако си ги копаш и береш сама, а също си гледаш и кокошките, и прасенцата и теленцата. Иначе на този етап - забрави, може да има евентуално по-скъпи продукти, които се предлагат за био, но качеството им в БГ няма кой да контролира, както трябва в момента. Много скъпо ми излиза да имам домашно стопанство, и не само на мен ами и на който и да е от близките ми пък и като гледам, на който и да е от познатите ми. Все ще дойде момент, в който детето ти ще поиска сандвич, кроасан или сладолед навън. Какво ще правиш тогава, като не е БИО? Отделно в градините кухнята е същата като детската кухня, на някои места ги съвместяват. Там какво ще правим - носим БИО храна от къщи или пюрета - докога?
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 06:54:10 am от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #155 -: Октомври 08, 2007, 10:17:26 am »
Cygnus, аргументи за даването на храна от кухнята всеки има някакви. просто нека не се залъгваме, че детската кухня е качествена алтернатива, защото не е. по никаква логика.

и друго нещо - има разлика между стомахчето и имунната система на 1-годишно дете и това на 3-годишно.

а как ще реагира на ситуацията "Искам сандвич/сладолед/зрънчо", всеки родител си преценява сам. аз, вероятно, няма да купя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема - нов късмет. Седмицата 01.10.2007 -07.10.2007
« Отговор #156 -: Октомври 08, 2007, 17:08:33 pm »
Има разлика, затова и менютата са съобразени с възрастта. :) Излишно е да спорим. Всяка една майка дори готви различно, какво говорим за всяка детска кухня. Колкото до това дали ще купиш сладолет или зрънчо: "Голяма хапка хапни ... :)"