0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета мина и моя ЗЕТ,първи ми е,моля споделете усещания, признаци.
Успех на всички
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Здравейте момичета!
Как сме с добрите новини?
Ние мислим през март да пробваме със сладоледчетата.
...Че трябва да пълним темичката само с хубави вести.

Целувки и УСПЕХ на всички!

*
бубарански, успех!

Здравейте момичета,

Реших да пиша в тази темичка, за да дам кураж на момичетата на които им предстои трансфер на замразени ембриончета, въпреки че не съм много сигурна до колко моята информация ще е полезна защото аз живея в чужбина, но да споделя.

Значи аз съм вече в 33 седмица бременна от замразено ембрионче. Имах едно единствено замразено ембрионче на 5-ти ден,което оцеля процеса на размръзяване и се захвана успешно. Тук в моята клиника процента на успеваемост на замразени ембриони е около 40% и задължително при замразен ембрио трансфер се прави така нареченото assisted hatching, което е със специален лазер пробиват външната обвивка на ембриона така наречената zona pellucida и правят малка дупчица във обвивката която спомага за по лесното захващане на ембриончето.

Надявам се, че съм била полезна. Пожелавам успех на всички момичета.

Бъдете здрави .
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Бубе  :hug2: много стиснати палци от нас!

sunnyflower , много ме зарадва твоето второ очакване, yahoo_17късмет и лек финал.
А това сърцато сладоледно ембрионче  от стимулацията с Баткото ли е?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Благодаря ти Мише,

Да това ембрионче е от стимулацията с баткото през лятото на 2007-ма. То единствено оцеля до 5-ти ден и го замразихме и се оказа геройче.
Sunnyflower благодаря ти за окуражителния пост! :P
От моите наблюдения успеваемостта от замразени ембриони в България не е много голяма -10-15%, особенно от бластоцисти.
Като прочетох, че в твоята клиника е 40% веднага си казах - това не е в БГ и да права бях.
В Канада и САЩ съм чела, че наистина постигат почти еднаква успеваемост както от замразен тарнсфер, така и от пресни ембриони.
Лека и безпроблемна бременност ти желая и хубаво бебе на финала!
*
къртиче, аз пък правих процедура в Германия, където замразиха четири броя на 22-24 часа. От пресните не забременях, при размразяването оцеляха 3 и сега едното спи оттатък. Като качество двата пресни бяха със същия скоринг като едното размразено (тип Б, като тип А значи идеално).

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Благодаря ти Мише,

Да това ембрионче е от стимулацията с баткото през лятото на 2007-ма. То единствено оцеля до 5-ти ден и го замразихме и се оказа геройче.

Страхотно sunnyflower, и у вас ще има близнаци родени в различни години ...
Това е невероятен късмет и аз го осъзнавам всеки ден
за което Благодаря на съдбата си и на нашите лекари!
Късмет до Финала, очакват те страхотни емоции!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Момичета, няма ли някоя нова бъдеща мама от замразени ембриончета? Ние имаме вече едно замразено, този месец се готвим да пробваме пак, дано да успеем да посъберем 3 и си мисля и 1 пресно от естествен цикъл и да ги трансферираме заедно.
Привет, момичета! Крайно време е да си кажа и аз и да дам кураж на всички, на които им предстои ЗЕТ. Бременна съм с близнаци в 33 г.с. Ние имахме 9 замразени ембриончета (през 2006г). През лятото на 2010г. успешно се размразиха 3бр. (те за самразени по три), но бременност не настъпи, след това есената от следващата трайка оцеля само едно при размразяването, размразиха и последната тройка - пак всички оцеляха и ми върнаха всички 4 оцелели по мое настояване... ЕТ беше на 1 октомври и след доста тежки моменти (като ужасно повръщане, световъртеж, ниско кръвно) в първите три месеца, а сега вече просто тежест от бебоците сме на финалната права :) Пожелавам късмет на всички, на които им предстои ЗЕТ!
Камино а на кой ден ти бяха замразени ембрионите и в коя клиника си?
Лека бременност и щастлив финал! :P
Ембриончетата бяха замразени на 2-ри ден, а клиниката е на д-р Владимиров. Хиляди благодарности на него и на екипа му за всичко, което направиха за нас!
Аз също съм бременна от ЗЕТ. Имах 2х3 замразени, размразихме първата порция, трансфера ми беше на 10-ти април, а на 25-ти Великден видях високо ЧХГ.
Имам едно плодно сакче. :D
Най-леката процедура в живота ми, без нерви, стимулации и напрежение.
Браво на новите мами на снежинки. Ох, момичета, да знаете каква надежда ми вдъхнахте.Леко раждане Ви пожелавам!
*
И на мен ми предстои ЗЕТ, ако живот и здраве всичко се развие добре. Моите ембриончета са замразени на трети ден - 2*2. Пожелайте ми успех момичета  :D И аз желая успех на всички на които им предстои ЗЕТ. Дано всички видим  :bfp: и след девет месеца  :bori_017: :bori_021:  
Здравейте!
Аз съм мама на 4-месечно бебче от ЗЕТ.Преди това имах три стимулирани опита ин витро .Общо ембриончетата бяха три и всичките оцеляха при размразяването,но само едничко се имплантира.
Желая от цялото си сърце успех и късмет на всички,на които им предстои ЗЕТ!Вярвайте в успеха!Кураж,мили момичета!
*
Здравейте, мили момичета!

Истинско удоволствие е да чета тази тема. Толкова сила и кураж блика от всички вас! Успех от все сърце, а на станалите вече мами - много здраве и прекрасни, незабравими мигове с техните бебчета!

Смятам, че и аз трябва да се запиша тук. На 22.04. стартирахме със стимулацията, на 04.05. ми беше пункцията. На 09. трябваше да имам трансфер. От 04. бях с ужасни болки - резултатът - през нощта на 08. срещу 09.05. бях оперирана по спешност - усукан яйчник. Премахнаха ми го, заедно с едната ми тръба. Другата е прекъсната от лапарото, което ми беше миналата година. Остава ми едничката надежда да ми оцелеят замразените ембриончета. Не съм изгубила вяра и надежда! Сега се моля за бързото ми възстановяване от тежката операция и очаквам с нетърпение решението на лекарите за предстоящия трансфер.
Дай Боже да се налага да ви задавам въпроси, свързани с бременност от ЗЕТ!
Здравейте, мили момичета!

Истинско удоволствие е да чета тази тема. Толкова сила и кураж блика от всички вас! Успех от все сърце, а на станалите вече мами - много здраве и прекрасни, незабравими мигове с техните бебчета!

Смятам, че и аз трябва да се запиша тук. На 22.04. стартирахме със стимулацията, на 04.05. ми беше пункцията. На 09. трябваше да имам трансфер. От 04. бях с ужасни болки - резултатът - през нощта на 08. срещу 09.05. бях оперирана по спешност - усукан яйчник. Премахнаха ми го, заедно с едната ми тръба. Другата е прекъсната от лапарото, което ми беше миналата година. Остава ми едничката надежда да ми оцелеят замразените ембриончета. Не съм изгубила вяра и надежда! Сега се моля за бързото ми възстановяване от тежката операция и очаквам с нетърпение решението на лекарите за предстоящия трансфер.
Дай Боже да се налага да ви задавам въпроси, свързани с бременност от ЗЕТ!

Ще стискам палци всичко да е наред.