0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самата аз съм мама на "сладоледче". След стимулация за ICSI през 2005 год. "произведох" 18 яйцеклетки, от които се получиха 9 ембриона. Първоначално ми трансферираха 3 ембриона, а останалите 6 замразихме. След първоначалния трансфер забременях с близнаци. Радостта ни беше огромна. Бяхме се борили повече от 10 години. Уви, щастието ни беше краткотрайно. В 10 г.с. загубих първо единия близнак, а десетина дни по-късно и другият загина. Беше ужасно да видя, че моите "бебчета" нямат сърдечна дейност. Направиха ми абразио в патологията на МД, като лежах в една стая с жена, която се отказваше от детето си. Страхотно допълнение към личната ми драма! След 6 месеца размразихме 2 ембриончета. Имахме късмет, че и двете преживяха размразяването (лекарите казаха, че голям процент - около 40%, загиват при размразяването) и направихме трансфер. Успешно се имплантира единият ембрион и ето след близо 12 години чакане, вече (от 17.06.2007 год.) съм щастлива мама на Сияна - прекрасно здраво бебче-сладоледче.
Имаме нашето слънчице благодарение на д-р Владимиров и д-р Тачева.

Започнах тази тема, защото, когато на нас ни предстоеше да вземем решение, дали да замразим получилите се "в повече" ембриони и въобще какъв е шансът да се роди такова бебе, никъде не успях да намеря нужната ми информация. Май никой не знае колко такива бебета са родени в България. Нека разкажем своите истории и дадем кураж на момичетата, които сега преживяват нашите болки.

Бих се радвала в темата да се включат и мами, които в момента са бременни от замразени ембриони.




 
« Последна редакция: Септември 30, 2007, 17:33:27 pm от bubaranski »

*
Честита ти радост, Вubaranski! Истории, като твоята ни вдъхват кураж и надежда! Радвам се, че сподели своята! Дано един ден всички момичета, пишещи тук можем да напишем и ние нашата история! Много щастие на цялото семейство!

Честита радост! Да сте живи и здрави! :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Честита малка принцеска. :D



С твоята история вдъхваш кураж на всички ни.
Дай Боже повече такива новини.


Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Поздравления bubaranski за силата и куража, който вдъхваш на най-прекрасните момичета-тези от "Зачатие".Честита ти сияйна Сияна! Бъдете много щастливи!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Честита  бебка Сияна!
Да расте жива и здрава за радост на мама и тате. :DТолкова надежда ми вдъхна с тези сладоледчета,тъй като имам още две, но ги бях почти отписала.
Честита радост Бубарански. Да ви е жива и здрава малката прицеса.
И аз съм мама на едно пораснало вече сладоледче. Варнаха ми две и едното се хвана.
Невероятно е,нали? Още не мога да повярвам откъде е дошло милото, и благодаря на Бога и на специялистите които ми подариха това малко чудо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Извинете за off topic-а - ТианА, много се радвам, че пишеш отново!  :D Момичетата имат нужда от такова окуражаване!
Бубарански, да ти е жива и здрава принцесата и много да те радва!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Ганка, благодаря! ( благодарение на един много готин човек - тя си знае ) :D
*
Честито bubaranski  :D!
Да расте жива и zдрава малката Сияна и има прекрасно детство!



*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Много се радвам, че те е убедила да не спираш да пишеш :lol:
а как е малкия красавец?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Честито и тук, Бубарански!
Много щастие! :bighug:

Тиана, прегръдки и за вас!

 :balk_21:
*
Честита радост, бубарански! Да ви е жива и здрава малката принцеска, много да радва цялото семейство!


Аз имам предложение към модераторите- не може ли да се закове темичката и да пишат в нея само успели момичета със сладоледчета?
*
Бубарански, ТианА  :bighug:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ-СЛАДОЛЕДЧЕ!!!
Живо и здраво да ти е!
Наистина много добре си направила,като си започнала тази тема!
Аз също имам четири замразени ембриончета,но за съжаление
никога няма да ги размразим! :(
И аз имах 19 яйцеклетки,9 ембриончета.
Върнаха ми 4,едно не знам какво стана,и 4 замразихме!
Но за щастие имахме късмет с още "пресните" точици! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Бубарански, браво!!!

Сами, ако не ти трябват - дай ми ги бееееееее! :D
*
Честито Бубарански!
Поздравления за темата. Дано се включат и други  успели. Лично аз чакам резултат в края на седмицата и съм доста притеснена, така че тази тема ми дава кураж.
Честито Бубарански!
Поздравления за темата. Дано се включат и други  успели. Лично аз чакам резултат в края на седмицата и съм доста притеснена, така че тази тема ми дава кураж.
Стискам палци, и чакаме хубави новини nyny. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:Нали от сладоледчета чакаш резултат?



това са моите плменници от замразени ембриони!
родени са в америка.от 2 замразени и двете оцеляха.така искам да дам кураж на всички момичета,които имат замразени ембриончета.колкото и да е малък шанса,той съществува